DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Sva početnička pitanja
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Sva početnička pitanja Sva početnička pitanja bi trebala da se postavljaju u ovom forumu, a ako se pretvori u kvalitetnu diskusiju interesantnu svima - prebacićemo je u odgovarajući forum. Molimo "znalce" da ne omalovažavaju početnike, ako žele da pomognu svi ćemo biti zahvalni, ako ne žele, neka preskoče ovaj forum.

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 08. 12. 2010.   #1
martinluter
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 02.05.2009
Poruke: 193
Hvala: 27
8 "Hvala" u 6 poruka
martinluter is on a distinguished road
Default Hitno potrebna pomoc, Rubi, root folder

Pomagajte molim vas, hitno mi treba!
Rubi nikad nisam radio, niti sam video kako izgleda.

Radim jedan sajt u PHP i MySQL-u.
Na taj sajt trebam da dovlacim preko iframe sa drugog njihovog sajta koji je radjen u Rubi i s PostgreSQL bazom.
Potrebno je da postavim u root folder tog sajta fajl kojeg cu da pozivam preko iframe na sajt kojeg radim.
U root folderu nema index fajla vec nekih skroz levih, evo postavicu sliku.
Ja bih taj fajl napravio ali bih preko PHP procitao podatke iz PostgreSQL baze, ne preko rubija i potavio u root folder.
Napravim ja taj fajl, postavim ga u rut i probam direktno da pozovem, al nece, kaze mi da ta strana ne postoji.
Verovatno je zabranjen direktan pristup fajlovima, ali ne znam kako.
Gledajuci ove foldere vidim da je ovde sa rubijem koriscen neki framework, koji ima folder APP, a ukviru nje controller, views, models, helpers.


Pitanje je gde da postavim ja ovaj fajl koji ce mi sluziti za iframe i da li ce raditi PHP uopste?
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	2010-12-08_163957.gif
Pregleda:	758
Veličina:	8,2 KB
ID:	808  
martinluter je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 12. 2010.   #2
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Rails je u pitanju. Tamo ne postoji "root" folder. URL-ovi se mapiraju na aplikaciju preko "route"-ova.

Pitanje je da li bi ti uopšte radio PHP tamo. Probaj da staviš svoj PHP fajl u "public" poddirektorijum, u nekom smislu on odgovara rootu.

Ili, jbg, plati nekog ko zna Rails ili ubedi klijenta da migrira Rails rešenje na platformu koju poznaješ.
__________________
blog

Poslednja izmena od jablan : 08. 12. 2010. u 18:27.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 12. 2010.   #3
martinluter
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 02.05.2009
Poruke: 193
Hvala: 27
8 "Hvala" u 6 poruka
martinluter is on a distinguished road
Default

Jablane, jel poznajes ti Rails?
Koliko bi kostalo da uradis ovo?
martinluter je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 12. 2010.   #4
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Najjednostavnije je da probaš da li radi. Drugim rečima, to je moguće, samo je potrebno da je web server podešen na odgovarajući način. Postavi php fajl u public dir i probaj.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 12. 2010.   #5
martinluter
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 02.05.2009
Poruke: 193
Hvala: 27
8 "Hvala" u 6 poruka
martinluter is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao nn.nn Pogledajte poruku
Najjednostavnije je da probaš da li radi. Drugim rečima, to je moguće, samo je potrebno da je web server podešen na odgovarajući način. Postavi php fajl u public dir i probaj.
@nn.nn probao sam da stavim neki fajl u public, ali ne daje mi da ga procitam.
I ovo sam probao:

Ja nadjoh, fajl "config/routes.rb", gde su linkovi sajta, ali probah to da menjam nista se ne desava, kao da nema uticaja na sajtu.
Uzeh liniju kao primer iz tog fajla

Kôd:
map.connect '/uporabnik/prijava', :controller => 'account', :action => 'login'
koju izmenih u:

Kôd:
map.connect '/uporabnik/teststrana', :controller => 'account', :action => 'test'
nadjoh u "controler/account_controller.rb" i akciju login:

Kôd:
login
    return unless request.post?
    self.current_user = User.authenticate(params[:login], params[:password])
    if logged_in?
      self.current_user.remember_me
      cookies[:auth_token] = { :value => self.current_user.remember_token , :expires => self.current_user.remember_token_expires_at }
      redirect_back_or_default(:controller => 'portal', :action => 'index')
    else
      @loginerr = true
      render :action => 'login'
    end
  end
Sad tu sve izmenih i ostavih samo deo render :action => 'login' koji izmenih u render :action => 'test'

"test" bi trebalo da je fajl u views/accounts/

i probah, ali nece.
Cudno mi se ponasa jer kad izbrisem sadrzaj controllera account_controller.rb, preko koga bi trebalo da ide ova login strana, sajt i dalje radi i to me buni sad.
martinluter je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 12. 2010.   #6
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Jesi li probao da touch-uješ fajl tmp/restart.txt, to bi trebalo da reloaduje server:

http://www.modrails.com/documentatio...ls_application
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 12. 2010.   #7
martinluter
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 02.05.2009
Poruke: 193
Hvala: 27
8 "Hvala" u 6 poruka
martinluter is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Jesi li probao da touch-uješ fajl tmp/restart.txt, to bi trebalo da reloaduje server:

http://www.modrails.com/documentatio...ls_application
Nema tog fajla u folderu "tmp" Jablane.
U okviru tog foldera ima 4 foldera: "cache" koji je prazan, "pids" takodje prazan, "sessions" i "sockets" takodje prazan.
martinluter je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 12. 2010.   #8
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Pa touch će ga kreirati.
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 12. 2010.   #9
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao martinluter Pogledajte poruku
@nn.nn probao sam da stavim neki fajl u public, ali ne daje mi da ga procitam.
I ovo sam probao:

Ja nadjoh, fajl "config/routes.rb", gde su linkovi sajta, ali probah to da menjam nista se ne desava, kao da nema uticaja na sajtu.
Ako želiš da pokreneš php fajl u public folderu, onda treba da podesiš web server da to može da radi - za početak pogledaj public/.htaccess.

Ovo što ti radiš neće ti pomoći. config/routes.rb je bitan za Rails framework, a web server ni ne zna za njega. Ukoliko, pak, želiš da se pozabaviš Railsom možda je bolje da počneš odavde, nego da nagađaš: http://guides.rubyonrails.org/

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Jesi li probao da touch-uješ fajl tmp/restart.txt, to bi trebalo da reloaduje server:

http://www.modrails.com/documentatio...ls_application
Po priloženoj slici, moguće je da se vrti pod mongrelom, a onda se restart radi sa "mongrel_rails restart". No to sve nije od pomoći za dati problem.

Citat:
Originalno napisao martinluter Pogledajte poruku
Nema tog fajla u folderu "tmp" Jablane.
U okviru tog foldera ima 4 foldera: "cache" koji je prazan, "pids" takodje prazan, "sessions" i "sockets" takodje prazan.
Komanda "touch tmp/restart.txt" pokrenuta iz RAISL_ROOT dira (onaj sa slike) će napraviti fajl, ali tako se restartuje pod passengerom, aka mod_rails, aka mod_rack.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hitno potrebna pomoc - RentACoder i placanje poreza JustBest e-Business 29 01. 11. 2010. 06:44
Potrebna Pomoc oko Zastita CD-a (ocx,dll...) Dzigilibonglica Programiranje 42 24. 05. 2007. 17:27
Ensim - pomoc potrebna ivanhoe Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 1 27. 07. 2006. 10:47


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:13.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.