DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 10. 01. 2007.   #21
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

Citat:
Originalno napisao Sasa
Ja radim za osećaje...

Da li je to za džabe? Sumnjam.
jbg, da sam do sad radio da bih bio srecan nakon posao privedem kraju, umr'o bi' od gladi prije zavrsetka prvog

od ljubavi (ni srece) se ne zivi ne kazem da nije bitan faktor, al' nije ni odlucujuci.
__________________


Poslednja izmena od oliver : 10. 01. 2007. u 21:16.
oliver je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 01. 2007.   #22
Sasa
drug član
Na probnom radu
 
Avatar Sasa
 
Datum učlanjenja: 10.01.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 11
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Sasa is on a distinguished road
Default

A zasto onda radis?
Sasa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 01. 2007.   #23
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao Sasa
A zasto onda radis?
kad si bio mali i tata morao da ode na posao, ti si hteo da se igras sa njim lego kockicama... jesi ga pitao sto mora da radi? sto ne ostane sa tobom da se igra ? Jesi?
secas li se sta ti je odgovorio ?

djubre sito i nezahvalno ko ce 'ranu na sto da ti donosi? kupusa, slanine?
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 01. 2007.   #24
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Sasa
A zasto onda radis?
Kao ne znaš zašto normalan narod ide na posao. Ma daj!

Nepopravljive dobrice koje padaju u ekstazu kada vide da su drugi ljudi srećni i rade zarad opštog dobro pa još to i ističu su mi čudni kao i nepopravljive tvrdice i ljudi koji eksploatišu sve oko sebe. Nađeš meru i granicu i tiho uživaš u plodovima svoga rada, ma šta oni bili.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 01. 2007.   #25
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

Citat:
Originalno napisao Sasa
A zasto onda radis?
Ne pamtim da sam cuo pitanje koje se ma i blizu granici sa ovim.
__________________

oliver je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 01. 2007.   #26
Sasa
drug član
Na probnom radu
 
Avatar Sasa
 
Datum učlanjenja: 10.01.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 11
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Sasa is on a distinguished road
Question

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Kao ne znaš zašto normalan narod ide na posao. Ma daj!
Nepopravljive dobrice koje padaju u ekstazu kada vide da su drugi ljudi srećni i rade zarad opštog dobro pa još to i ističu su mi čudni kao i nepopravljive tvrdice i ljudi koji eksploatišu sve oko sebe. Nađeš meru i granicu i tiho uživaš u plodovima svoga rada, ma šta oni bili.
Potpuno slazem! I odlican si naziv izabrao "nepopravljive dobrice"! Obicno su najveci dzabalebarosi i lopovi i sve najbesmislenije sto moze pasti na pamet. Političari su taj tip! Dakle, sve najgore!

Medjutim, "i tiho uživaš u plodovima svoga rada" je ono o čemu govorim...

Naravno da covek ne moze da jede vazduh i zivi na kartonskoj kutiji (osim ako se ne radi o Monti Pajtonu... ). Ako je neko malo vise upoznat sa teoreticatima, Engelov model nam veom alepo objasnjava da "Sto vise imas, vise trosis na gluposti i besmislene luksuze"

Da li je momenat kada ti ne treba vise, onda kada odes u prodavnicu (obicnu bakalnicu) posle posla i shvatis da ne treba nista da kupis jer sve vec imas? Eto kvantitativnog granicnika u kojem treba poceti razmisljati.

Neko je spomenuo "Sta je tata rekao kad je isao na posao?" Pa sta je rekao? Jel' rekao da ide "tebi za hranu da zaradi" (primer sa Pink televizije)? Sta god da je rekao lagao je ili mozda nije bio svestan da laze jer ta hrana kosta isto koliko i benzin koji je trosio da bi otisao do posla i nazad! Kada ste isli na more da li si TI birao gde idete i sta cete tamo da radite? ITD... Da ne ulazim u ovu previse filozofsku diskusiju.

Evo jednog hipotetickog pitanja. Zamisli da sam ja vaspitacica u nekom drzavnom obdanistu i zamolim te:
"Izvini, imam u WORD formatu neki tekst o deci u obdanistu i slike u JPGu, a imamo placen domen www.obdaniste_za_decu.org, ali direktorka ni ne zna sta je Internet. Mozes li da nam to sklopis u jednu stranu na Internetu? Kad stignes, nije frka niti panika. To nam znaci puno..."

Šta bi odgovorio?

Poslednja izmena od Sasa : 12. 01. 2007. u 11:08.
Sasa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 01. 2007.   #27
DejanVesic
old school
Professional
 
Avatar DejanVesic
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 448
Hvala: 21
70 "Hvala" u 46 poruka
DejanVesic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Sasa
Evo jednog hipotetickog pitanja. Zamisli da sam ja vaspitacica u nekom drzavnom obdanistu i zamolim te:
"Izvini, imam u WORD formatu neki tekst o deci u obdanistu i slike u JPGu, a imamo placen domen www.obdaniste_za_decu.org, ali direktorka ni ne zna sta je Internet. Mozes li da nam to sklopis u jednu stranu na Internetu? Kad stignes, nije frka niti panika. To nam znaci puno..."

Šta bi odgovorio?
"Pošalji mi na mail/flash/flopi dokument i slike, imaćeš sajt u ponedeljak"
__________________
http://www.vesic.org | Blog: http://www.vesic.org/blog/ | Fina kolekcija programa: http://www.vesic.org/programi/
DejanVesic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Problem sa "include" fajla kreiranim pod različitim sistemima. Miroslav PHP 1 14. 05. 2010. 12:28
301 redirkecija "dinamickog" URLa na "dinamicki" URL mb_sa Regular expression i htaccess 7 02. 07. 2008. 19:21
Karakteri "&" i "=" i XMLHttpRequest Milos Vukotic Regular expression i htaccess 18 01. 10. 2007. 15:16
"Telekom Slovenije" preuzeo "Blic.net" za 390.000 evra Aleksandar Marković Komunikacije 2 23. 12. 2006. 14:23


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:58.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.