DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 28. 01. 2009.   #61
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Fakultet nije za sve. Fakultet je za one koji to vide kao investiciju u znanje i budućnost. Svaki, ali apsolutno svaki fakultet donosi benefit onome ko ga je upisao/završio. Nekada/nekome je odnos uloženog vremena i novca naspram stečenih znanja, dobar, nekada/nekome nije.

Fakultet nije samo učenje, polaganje, sticanje znanja. Fakultet je kretanje među pametnijim ljudima, ljudima koji ulažu u budućnost, ljudima koji se bave sličnim temama/razmišljanjima. Fakultet su studentske organizacije (živeo AIESEC :P), žurke po domovima/gajbama/rupama, fakultet je smrzavanje na ELFAKu, fakultet je diskusija/rasprava sa profesorima, fakultet je kako pobediti SEBE i naučiti potpunu nebulozu koja je nepotrebna/netačna/neaktuelna, fakultet je otići na razmenu i upoznati neke nove/zanimljive/lepe/ružne ljude.

Fakultet je jako kul stvar ako znate da ga "studirate", a studentski život jedan od najboljih perioda života.

Studirao sam bezuspešno ELFAK 2 godine, nisam mogao da uklopim full time posao i ELFAK. Napustio sam ga, upisao privatni, koji mi za sada više nego solidno ide. Školarina je jeftina u odnosu na državni fakultet. Ne studirati zbog nedostatka novca je izgovor. Trebalo mi je godinu dana da prevaziđem izgovor "nedostatak novca za studiranje fakulteta koji želim" i da preusmerim deo prihoda na obrazovanje, tj. da sam finansiram obrazovanje.

@pokretač teme: ako u fakultetu vidiš samo papirče, ne gubi vreme državnim studijama, upiši neki od privatnih fakulteta koji važe za prodavce diploma i uživaj.
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2009.   #62
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao MaxMagnus Pogledajte poruku
Off Topic:

besmrtna mudrost "slavnog" Bob Rock-a
Precizosti radi, u originalu glasi
"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi."

Ko voli MaxMagnusa ?

@ pcigre
Podrzavam stav. Nije to samo sticanje parceta papira, vec ceo skup vrednih iskustava, poznanstava, provoda, problema, života ...

Poslednja izmena od Markok : 28. 01. 2009. u 12:26.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2009.   #63
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Slažem se sa dosta stavova koje ste izneli, da fakultet nije samo diploma nego da utiče na kasniji život.

Ne slažem se da su godine provedene na fakultetu izgubljene, najviše slobodnog vremena sam imao baš na fakultetu, da se bavim projektima sa strane i tako ...

Meni je recimo fakutet (ja sam završio matematiku) na neki način odredio čime ću se baviti. Za diplomski sam radio Data mining, Semantiku i algoritme oko njih, i danas se dosta bavim sa tom oblasti. Naravno da prvi posao nije bio takav, ali kasnije pokušavaš da ideš u tom smeru.

Fakultet ti nadalje omogućava da se baviš interesantnijim projektima za koje treba visokostručno obrazovanje. Takođe, ostane dosta veza, pa mogu da pitam prijatelje koji se bave sa tom oblasti ako neka metoda zapne, ili ako ne daje zadovoljavajuće rezultate. Tako da je trebalo samo jedno pismo da nađem da "Lanczosova metoda za nalaženje svojstvenih vrednosti nije dobra na velikim matricama (naše su bile reda dva miliona), puno je bolje da se napravi QR faktorizacija, a kasnije singularna dekompozicija rezultujuće matrice ...". Ovakve stvari se na forumima jako teško nalaze.

Inače, diplomu još nikome nisam imao potrebu pokazati, ali sam već popunjavao takve formulare u kojima je pod obrazovanje bilo ponuđeno samo fakultetsko, ili više.

Na kurseve ne idem, makar smatram da su dobri.
__________________
marinowski.com
marinowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2009.   #64
ReLaX
Lokalno njuskalo
Qualified
 
Avatar ReLaX
 
Datum učlanjenja: 30.12.2006
Lokacija: Banjica...
Poruke: 150
Hvala: 11
1 "Hvala" u 1 poruci
ReLaX is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za ReLaX
Default

Za produzeno studiranje krivi su i sistem i pojedinac...
Ponekad jednostavno nemas izbora nego da malo usporis fakultet. Ja sam dosao u slicnu situaciju. Prve dve godine sam studirao bez ikakvih problema, cistio godine itd. a onda su moji roditelji postali takozvane "zrtve tranzicije" (otac je izgubio posao, srecom nasao je ubrzo nov, ali daleko manje placen, firma u kojoj radi majka je pocela polako da propada, a letos je i ona ostala bez posla). Jos je i moja sestra kretala na fakultet, pa sam doneo odluku, kako bih njima smanji izdatke i sebe zadrzao na fakultetu, da pocnem ozbiljnije da se bavim stvarima koje su do tada bile samo hobi... Naravno samim tim fakultet je poceo da strada, upisao sam i poslednju godinu u roku, ali samo zato sto je upis na nju bio bezuslovan...
ReLaX je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2009.   #65
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao pcigre Pogledajte poruku
fakultet je kako pobediti SEBE
Sve apsolutno isto važi i za služenje vojske.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" jablan za poruku:
Staro 28. 01. 2009.   #66
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

"Pobjeđivanje sebe" je precijenjena i nedefinisana stvar.
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2009.   #67
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Sve apsolutno isto važi i za služenje vojske.
Ne bih se složio. Vojska je obavezna - bar je bila u moje vreme - i to jednostavno moraš da preguraš nekako i da se trudiš da ostaneš psihički i fizički zdrav, a završe manje-više svi. Sa faksom je uglavnom problem motivacija: kad sam ja upisao fakultet davne 1989 bilo nas je oko 500 brucoša, a na primanju diplome nas je bilo oko 60, od kojih polovina iz moje generacije (t.j. oni koji su završili na vreme). Na postdiplomskim je (bila) još gora situacija jer smo radili po mentorskom sistemu: profa ti da literaturu i kaže da se javiš kad budeš spreman za ispit. Većina se ne javi nikad.
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2009.   #68
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Kada smo vec kod ove teme...

Jel ima neko preporuke za neki privatni fakultet u oblasti IT-a?
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2009.   #69
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Ma ja sam samo upoređivao pravdanje studiranja nekim apstraktnim idejama tipa "pobediti sebe", "naučiti da radiš nešto što nekad ne želiš" sa vojskom.
Kapiram, ali hoću da kažem da u vojsci nema šta da se trudiš da "pobediš sebe" jer nemaš drugog izbora. Na faksu te manje više niko prisiljava da radiš svoj posao i tu treba biti disciplinovan i odgovoran prema sebi.

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
A korist od odslužene vojske otprilike je ista kao i korist od fakulteta
Da sam ciničan kao što nisam dodao bih da se u vojsci nauče i korisnije stvari nego na faksu: da lažeš, zabušavaš, kradeš, otimaš, namestiš krevet "na belo" za 30 sekundi...

EDIT: heh, dok sam pisao odgovor, nestade originalna poruka...

Poslednja izmena od Dragi Tata : 28. 01. 2009. u 18:15.
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2009.   #70
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

@LiquidBrain
Miloš i ja smo na FIT-u, on je druga pa ti može više reći ali meni je gotivno. Online studiranje, do faksa samo na polaganje krajnjeg ispita. Ako radis redovno nema zime. A ako ne ni onda nije neka bas jaka
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
icon Potrebni PHP programeri za razvoj informacionog sistema za fakultet u Beogradu sinisa.rudan Poslovne ponude i zapošljavanje 0 11. 03. 2008. 19:46
kursevi? kinder Opušteno 3 18. 08. 2006. 22:18
Online kursevi-sertifikati g@rfild Opušteno 4 10. 08. 2006. 10:34


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:33.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.