DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 13. 11. 2009.   #41
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao metaphysic Pogledajte poruku
posle toga kontaktirao kaspersky.com
sa zeljom da prodajem njhove licence online
jer vec saradjujem sa Singijem
http://singi.rs/kontakt/prodajnamesta.htm#Zvecan
sto sam i njim rekao
sto se mene tice - ja cu ti domen zaista vratiti ako si zaista imao saglasnost Singija/Kasperskog za ovo.
tvoj prvi post nije delovao tako, mozda sam pogresio, mozda nisam, no razresicemo ovo na miran nacin sigurno
u trenutku kada si objavio svoju poruku - niko nije znao tvoje ime, niti je iko mogao neko da pretpostavi da si njihov prodavac.
sta god se Kaspersky dogovorio sa tobom - postovacu dogovor i vratiti ti domen ako imate takav dogovor.

p.s. Blues bi trebao da ispostavi racun Singiju za ovoliku promociju Singija
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 13. 11. 2009. u 20:43.
Peca je offline  
Staro 13. 11. 2009.   #42
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao crews_adder Pogledajte poruku
Otkrij nam preko koga si hteo da registrujes domen.

Savet: batali Kaspersky i kreni sa prodajom nekog drugog antivirusa za koji jos nije registrovan .RS domen.
Kod Loopia d.o.o. Nis

E sada ne znam kakva su pravila u ovom slucaju
ja sam porucio i dobio predracun
nisam platio, jer nisu radile banke

da li su oni u obavezi da "cuvaju domen" tipa 24h dok
im ne stigne uplata, ili kako vec
pitacu njih,

u uslovima koriscenja pise izmedju ostalog i
==
2.2. Ukoliko se Korisnik ne slaže sa uslovima korišćenja u obavezi je da odjavi narudžbinu u roku od 14 dana od trenutka kada je dobio potvdu narudžbine.
===

ja sam dobio potvrdu

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
tvoj prvi post nije delovao tako
kako nije

==
Porucio sam domen
kaspersky.rs

i poslao mail na kaspersky.com
da zelim da prodajem licence online

sta mislite da li ce tu imati posla
==

Citat:
Originalno napisao AnonymousCoward Pogledajte poruku
Mislim da je liku bilo bolje da od njega otkupe domain, ili da mu ga uzmu na arbitraži.
Ovo je stvarno bilo nisko, komšija.

P.S I mi verujemo u čestitost metaphisic-a, ali posle ovoga da li verujemo tebi?
Ne bih se čudio da ga Kaspersky otkupi od tebe...ili da kroz mesec dana osvane prezentacija na kojoj se pre-prodaju licence.

Bez uvrede, ovo tako izgleda.

...A, sumnjam da te taj ugovor obavezuje da paziš na domene koje nisu u vlasništvu te kompanije.
I ja sumnjam

Ne veruje da bi domen bio registrovan pre dva sata
a 10 minita posle mog posta,

valjda se o domenima vodi racuna na drugaciji nacin

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
Ovde se prica deli na dve strane.

Da domen je mogao da se proda za neku kintu da ga je momak uzeo. Da Peca ga je uzeo posto je doticni bio neoprezan, sta ce Peca dalje sa njim nas bas briga.

Da li je fer i posteno? Po pravilima igre je, ko prvi registruje domen je njegov dok ga ne proda ili mu ga ne uzmu na arbitrazi kao sto je i registrant domena naglasio.
Pa ja sam ga prvi registrovao,
ajde porucio, ne registrovao, a ne Peca

a registran domena je naglasio

==
4.1. Plaćanje registracije domena se vrši u vidu avansne uplate na osnovu predračuna koji se šalje korisniku pri naručivanju usluge. Uplata se vrši u banci ili pošti na tekući račun naveden na predračunu. Po prijemu predračuna, korisnik je dužan da izvrši uplatu najkasnije u roku od 20 dana.
==

e sada me samo interesuje
da li je registran domena duzan da za domen
za koji je odradjen predracun,
ne dozvoli da neko drugi registruje domen

verovatno nije, cim je peca registrovao,
ne nzma kako to ide

verovatno da kod loopie nije moguce registrovati u takvoj situaciji
ali zato moze kod drugih, npr CRI, gde je i ragistrovan posle mene

Citat:
Originalno napisao stecko Pogledajte poruku
Ajmo da malko ublazimo stvar, i da pomognemo coveku, da nam prica ne bi imala tuzan kraj.

Covek povredjenog ponosa sa pocetka price rece da bi zeleo da prodaje licence za recimo Kaspersky. OK.

Upravo sam registrovao licence.rs:
......i zelim da ga poklonim coveku.

Domen nije trademark, i sa ovim domenom, recimo, moze da prodaje sta god mu je volja a ima veze sa licencama, ukljucujuci i Kaspersky.

Dakle, metaphysic dobija domen DZABA, tj., platice samo cenu registracije i prenosa na svoje ime!

@metaphysic
kontaktiraj me na PP

OK?
Cini mi se da je velika razlika izmedju
licence.rs i
kaspersky.rs

a kako mi ga poklanjas, tj dobijam ga DZABE
a treba da platim cenu domena

p.s. mozda je bolje da se registrovao
kasperskylicence.rs [ whois ] · kreiraj glavni domen

Poslednja izmena od bluesman : 13. 11. 2009. u 21:05. Razlog: Lakše je u jednom postu
metaphysic je offline  
Staro 13. 11. 2009.   #43
Nenad Vasić
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 238
Hvala: 80
38 "Hvala" u 24 poruka
Nenad Vasić is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Nenad Vasić
Default

Kod bilo kog provajdera dok ne platiš neće ti registrovati domen. Peca je platio odmah karticom i zato je registracija izvršena nakon nekoliko minuta.
__________________

Nenad Vasić je offline  
Staro 13. 11. 2009.   #44
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Da sam metaphysic uradio bih isto samo ne bih oštrio ražanj dok je zec u šumi.

Da sam Peca uradio bih isto samo ne bih oštrio jezik na forumu.
mileusna je offline  
2 članova zahvaljuje mileusna za poruku:
Staro 13. 11. 2009.   #45
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao deda Pogledajte poruku
@Gargoyle
A sta ti hoces? Da dodje mlad i neuk covek ovde i da dobije sve na gotovo.
I ako mu je Peca ovo uradio. Da je malo, ali makar malo citao o bilo cemu na netu do ovoga ne bi doslo.
.
Ne nalazim se uvredjenim, i ne znam otkud ti utisak
da sam mlad i neuk
a veruj mi da sam citao, bar malo i to o bilo cemu na netu, kako kaze

evo sada mogu, da na blogu B92 npr napisem blog

moderator foruma DPT mi preuzeo ime domena

pa ce onda ostali koji dolaze, doci do takvih informacija
na koje mi ti skreces paznju da nisam ispratio


ovde se prica o necem drugom
metaphysic je offline  
Staro 13. 11. 2009.   #46
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao metaphysic Pogledajte poruku
Kod Loopia d.o.o. Nis

E sada ne znam kakva su pravila u ovom slucaju
ja sam porucio i dobio predracun
nisam platio, jer nisu radile banke
ajmo hladne glave... ja i ti cemo se lako dogovoriti...
no...
vidi sad ovako:
- danas je petak
- za vikend banke ne rade
- registrovali bi ti domen dakle tek u ponedeljak

ovde javno stoji domen koji zaista moze da se zloupotrebi...
zamisli da je neko treci ugrabio domen?

jednostavno osetio sam potrebu da reagujem.

ja i ti i Singi cemo se vec lako dogovoriti... obojica saradjujemo sa Singijem, postovacu svaki dogovor.

nadam se da cemo stvar okrenuti u dobrom smeru, bar kao primer kako je opasno biti neoprezan kod registracije domena.

Citat:
Originalno napisao metaphysic Pogledajte poruku
moderator foruma DPT mi preuzeo ime domena
ako je potrebno to da kazem - ja sam saglasan da mi se skine status ako urednistvo DPT-a tako odluci

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Da sam Peca uradio bih isto samo ne bih oštrio jezik na forumu.
uglavnom sam se branio
ne poznajem sebe kao nekog ko hejtuje... ako sam negde preterao - to je sigurno nenamerno... mozda sam se isprovocirao kao budala.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 13. 11. 2009. u 21:19.
Peca je offline  
Staro 13. 11. 2009.   #47
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Gospodo, možemo mi sada da pričamo o moralnosti ili nemoralnosti, ali čovek je napravio grešku što je na neki način odao svoju poslovnu tajnu i tu grešku je platio. Platio je surovo, ali jebi ga ... ono što te ne ubije - ojača te.

Svi smo pravili slične greške, neko veće neko manje, neko je platio jako surovo neko se dobro provukao, ali to je proces kroz koji svi prolaze i ja nemam puno problema sa tim.

Dalje, verujem da svi znate da ovaj forum već nekoliko godina prate mnogi ljudi koji još nemaju ni jedan post. Bukvalno ima par stotina članova koji su "read only", a kada pogledam online status - redovno dolaze. Ako misliš da na javnom mestu objaviš neku osetljivu informaciju, onda možeš da budeš siguran da će neko da proveri pa čak i zloupotrebi informacije.

Kao što rekoh, ja sigurno ne bih to uradio kao Peca, ali znam čoveka verujem da i pored svoje "nespretnosti" u onom postu, nije imao loše namere a najmanje da omalovažava bilo koga. Pored toga, još me ni jednom nije slagao, nemam razloga da mu ne verujem.

A na kraju, čak i da nije tako ... da Peca laže i da je to sve smislio da bi oteo domen - setimo se samo opstinabor.com kako su radikali u Boru čak i reklamirali domen koji još nisu registrovali pa ih je "konkurencija" preduhitrila. To je business, nije ni malo lep ni moralan, ali ko te pita...

Ja se iskreno nadam da je metaphysic naučio lekciju i da sam na njegovom mestu verovatno bih se jako ljutio, ali ne na Pecu nego na sebe.

Ovo je ipak najbolja reklama za www.cri.rs i Trobicu
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
2 članova zahvaljuje bluesman za poruku:
Staro 13. 11. 2009.   #48
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

^ da Torbica i www.CRI.rs je moralni pobednik
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline  
"Hvala" nixa za poruku:
Staro 13. 11. 2009.   #49
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Ja bih samo jos da dodam (kad je vec Bluesman propustio da to kaze), da je svaki moderator ovde nezavistan, tj. DPT kao forum apsolutno ne stoji iza njegovog postupka. Sutradan moze neki mod da ubije nekoga na ulici i sta sad, treba i ostali modovi sa DPT-a da idu u zatvor zbog toga ?

Inace ja Pecu dovoljno poznajem da ne mislim da je zeleo ista lose, ali kao sto rekoh ja tako ne bih postupio. No, ne moramo se svi slagati oko svega
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline  
Staro 13. 11. 2009.   #50
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao metaphysic Pogledajte poruku
evo sada mogu, da na blogu B92 npr napisem blog

moderator foruma DPT mi preuzeo ime domena
Pa vidi, ja najviše volim ljude koji prete, prosto mi je toplo oko srca kada vidim ovakve stvari.

Što se mene tiče, napiši šta god hoćeš gde god hoćeš, svaka reklama je ok. Pazi samo kako ćeš da sročiš to što hoćeš da napišeš.

Ako ćemo iskreno niko ti nije ništa preuzeo jer to i nije bilo tvoje. To što si ti pokazao nameru da nešto uradiš nije pravo svojine
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 13. 11. 2009. u 21:31.
bluesman je offline  
Zatvorena tema



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Tačka na kaspersky.rs Peca Opušteno 4 08. 11. 2010. 17:01


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:33.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.