DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 30. 07. 2011.   #1
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default Sublime Text 2

http://www.sublimetext.com/2

koristim ovaj text editor vec neko vreme i prezadovoljan sam. brz, podrzana tona jezika + rade textmate skripte nije free ali je evaluation neogranicen

topla preporuka
xippi je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje xippi za poruku:
Staro 31. 07. 2011.   #2
chux
profesionalac
Qualified
 
Avatar chux
 
Datum učlanjenja: 07.04.2006
Lokacija: Subotica
Poruke: 172
Hvala: 31
13 "Hvala" u 9 poruka
chux is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za chux
Default

juče mi je prijatelj pokazao http://www.rj-texted.se/ preporučujem da probate, pa ko voli...
__________________
A gde ima? | Mustra bečka
chux je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 08. 2011.   #3
Blood
Boban Karišik
Expert
 
Avatar Blood
 
Datum učlanjenja: 05.11.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 556
Hvala: 36
186 "Hvala" u 21 poruka
Blood is on a distinguished roadBlood is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Blood
Default

Citat:
Originalno napisao xippi Pogledajte poruku
http://www.sublimetext.com/2

koristim ovaj text editor vec neko vreme i prezadovoljan sam. brz, podrzana tona jezika + rade textmate skripte nije free ali je evaluation neogranicen

topla preporuka
Isprobao malo, za sada deluje odlicno!

Hvala.
__________________
Ako već nisi Anđeo, bar budi čovek...
Blood je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 08. 2011.   #4
sinisabobic
član
Certified
 
Avatar sinisabobic
 
Datum učlanjenja: 14.08.2008
Lokacija: Beograd
Poruke: 73
Hvala: 60
173 "Hvala" u 16 poruka
sinisabobic is on a distinguished roadsinisabobic is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za sinisabobic Pošaljite poruku preko MSN za sinisabobic Pošaljite poruku preko Skype™ za sinisabobic
Default

@xippi ko nije Mac OS korisnik pa je uskracen za TextMate mislim da ovo deluje kao super prilika za njega

svidja mi se sto su pokusali da rese neke TextMate nedostatke ali mi se ne svidja nacin na koji su ih resili, sa druge strane ne bi bilo lose da su uzeli precice od TextMate-a jer bi sigurno dobili i nekog TM korisnika
__________________
Celebrity Wallpapers / Male Wallpapers
sinisabobic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 08. 2011.   #5
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Takodje koristim sublime vec 2-3 meseca, prezadovoljan za sada.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 08. 2011.   #6
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

Isprobao. Deluje interesantno. Samo sve teme su neke darkerske ;(
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 08. 2011.   #7
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

@sinisabobic: upravo to ovo je vise za linux/win korisnike, sekta je sekta sublime mi je super sto manje vise sve moze da se konfigurise kroz one jsone, od boja do keymapa a ctrl+shift+p je zakon

@Gargoyle: istripovao si, kontam da je odnos svetlih i tamnih tema 50-50
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 08. 2011.   #8
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Mozda malo offtopic, ali mozda i nije.

Za sublime sam cuo relativno odavno, probao jos 1.x. Nesto mi nije legao tada. Nemam obicaj da koristim beta verzije sw, a pogotovo editor u kome provodim veliki deo dana, pa v2 nisam ni testirao nesto posebno, samo sam instalirao da vidim sta ima novo.

Elem, vecinom za web dev (PHP, Js) zadnjih godina koristim tesku artiljeriju, prvo Eclipse 5-6 godina (a pre toga Zend studio 5.x ako se secam verzije), mozda i vise, a onda i Netbeans u par zadnjih. Nb je mnogo bogatiji od Eclipse po opcijama ... npr. ima killer refractor opciju. Jednostavno za PHP/JS od Eclipsea danas je bolji za koplje. Probao KomodoEdit ali i to je isto ko Eclipse.

Medjutim, moram da priznam da su mi se smucili Java based IDE i editori. Memoriju trose ko sam OS, Eclipse ima obicaj da kad je i neaktivan trosi po 100% CPU-a, a onda ventilator svira, itd... ima zvrcki koliko hoces. Sve se to nekako vuce, jednostavno dodje coveku preko glave i nije vise to to.

E sada sta dalje izabrati? Koristio sam VIM neko vreme. Jeste mocan, precice za sta volis, najkoriscenije mnogo se lakse izvode od onih u gore pomenutim IDE. Koristim VIM za brzo editovanje i na serveru a i kod kuce, ali ne mogu da se naviknem da radim u njemu (mada ko zna). Ima neke mane, pluginovi za projekat mu nisu bas sjajni, podrska za PHP 5.3 ne radi kako treba, nepregledan mi je levi panel za projekat NerdTree (ko je probao zna o cemu pricam). Kako imam uvek minimum 2-3 projekta aktivna tj. otvorena, preglednost gde se trenutno nalazim i listing fajlova i foldera mi je veoma bitan.
Generalno moras da instaliras x pluginova, da bi postigao ono sto je out-of-box u nekom IDE programu. Ok, nije problem ni da se podesi (nije IDE pa i ne nudi out-of-box), jbg izgubicu 5 dana ako znam da ce mi se isplatiti. Pokusavao par puta, ali jednostavno ti pluginovi ne rade kako sam navikao. Mada mozda sam trebao vise da zasucem rukave, nekako sam uvek pokusavao tranziciju kada imam najvise posla i kada najvise koristim editor. Koristio sam i MacVIM, on je bolji + sto je verzija vima 7.3.x, ali opet slicno. Generalno nije problem u modalnom editovanju i filozofiji VIM-a, to sam prelezao odavno, vec u njegovoj podrsci u pluginovima kojih ima bezbroj, a opet neke podrazumevane stvari nisam uspeo da nateram da rade kako treba. Autocomplete i citanje phpdoc mislim da nikada i nece raditi, barem ne uskoro... Za neke stvari moras kada dodas nesto novo da buildujes cache tog plugina. Postoje zamene zamena pluginova, ali ko ce da se igra toliko sa time. A i ima jos nesto... ucis precice OS-a za jedno, a u vimu ne mozes da ih primenis i obratno. I ovako smo izbomardovani nodovima, mongoima, kasandrama... pa sada jos i ovo duplo da se navikavas. Koliko sam puta iz firefoxa hteo da izadjem sa :q!

Probao sam i TextMate posto ga mnogi hvale. Mada pola sata. Videh da i on ima Bundle/Plugin arhitekturu, pa je u osnovi mnogo slican. Verovatno sam zato i vrlo brzo ostavio to za neki drugi dan.
Mozda cu da lupnem nesto, ali sam ga bas malo koristio. Za tih pola sata ne videh da mogu da otvorim vise projekata istovremeno u levom panelu. Kada ga ugasis ne pamti prethodno otvorene fajlove i projekte. Takodje na prvi pogled deluje golo, bez mnogo opcija, ali verovatno da moze da se podesi da bude prilicno upeglan i funkcionalan kada ga toliki koriste, a imajuci u vidu da je prilicno stale njegov razvoj.

Da li stvarno vredi toliko i da li moze da se nagruva da stvarno radi posao kako treba? Mislim na precice koje su zgodne za brzo editovanje teksta (brisanje linije u kojoj je kursor, shift+enter prelazak u novi red itd...), ali i na neke koje nude IDE (da ne nabrajam - to je sve ono sto vam olaksava rad dok pisete kod i sto vas cini produktivnijim u editoru). Inace brz je ko munja, mada tesko takav utisak da steknes kada predjes sa Java®.

Citao sam tekstove ljudi koji su posle x godina u TM presli na VIM i da su prezadovljni. Jedan od najzadovoljnijih je procitao O'Reilly knjigu o Vimu od 500str. od korice do korice, izlistao ceo reddit i Hacker News u potrazi za resursima, pa sada je mnogo zadovoljan, mada ima jos nekih stvari koje mu se ne svidjaju, pa planira da napise sam plugin, a neke je i vec napisao. B'tke blago tebi kada imas vreme to da radis

Kakva su vasa iskustva, neki predlozi?
__________________
Twitter
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 08. 2011.   #9
webarto
expert
Grand Master
 
Avatar webarto
 
Datum učlanjenja: 11.04.2010
Poruke: 998
Hvala: 141
959 "Hvala" u 153 poruka
webarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished road
Default

Čekaj, je li ja nešto propuštam, po meni http://notepad-plus-plus.org/ je mnogo bolji.
__________________
Github // LinkedIn // PHP // ZCE // Stackoverflow PHP // Site5 Web Hosting
webarto je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" webarto za poruku:
Staro 02. 08. 2011.   #10
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

lepo izgleda, ali nije ni blizu Komodu, ovo je bas editor, nije IDE... sve je to stvar navike, ali meni je Komodo IDE (ili Komodo Edit svejedno) i dalje nenadjebiv cross-platform alat...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:29.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.