DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 28. 04. 2010.   #51
zootv
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 21.03.2010
Poruke: 10
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
zootv is on a distinguished road
Default

Znaci koliko sam ja razumio vas dvoje . Stranica nije dobro optimalizirana iz razloga sta se nije koristila dobra tehnika optimalizacije .

Ali sve da je to i istina.. ne znam na koji nacin je to moglo da pridonese rapidnom padu posjete. Ja ne radim nista sta nisam radio prije.. cak i vise. svaki dan je novi sadrzaj na stranici , svaki dan nova recenzija nekog uređaja bude.. ima svega .. sadrzaja bas ima ali nema posjeta. To je palo.. jel moguce da je slucajno palo 500 ulaza u dva mjeseca ?

Ne zelim bit paranoican.. sorry
zootv je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 04. 2010.   #52
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Za optimizaciju se ne odabere jedna tehnika već se koristi veše tehnika paralelno. A i bilo koja od njih da se sprovede na odgovarajuči način doneće neki napredak, svakako neće unazaditi sajt. Ovi primeri koje su ti naveli pokazuju da osnovne stvari nisu urađene kako treba. To može da bude uzrok padu poseta, ali i ne mora da znači.

Bez mnogo više informacija niko ovde ti ne može reći šta je u pitanju, ali bi ljudi iz ove firme mogli jer imaju uvid u statistiku posete tvog sajta pre i posle optimizacije, mogu tačno da vide šta se desilo, koji deo posetilaca fali.
dacha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 04. 2010.   #53
lurker
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.01.2009
Poruke: 154
Hvala: 3
34 "Hvala" u 22 poruka
lurker is on a distinguished road
Default

Za pocetak im naredi da skinu njihov link iz futera. Ko kome ovde pomaze za seo ti njima ili oni tebi? S tim linkom ti sigurno nisu pomogli.
Off Topic: j.... firmu koja se reklamira za seo pomocu klijentovih sajtova
lurker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 04. 2010.   #54
m2-webs
SEO Majstor
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.02.2010
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Hvala: 1
17 "Hvala" u 9 poruka
m2-webs is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za m2-webs
Default

Sajt hrvatski a firma "SEO SRBIJA"

mozda su oni ipak uspesno odradili posao


nekako mi se cini da si ti ipak prelako usao u sav taj posao, tj. kao da si im dao da vrsljaju a nista pre toga nisi razmislio. i na osnovu cega si odabrao da ti bas oni rade?

a otvorite domene sa kojih idu linkovi ka njima i uporedite sajtove i favicone u tabovima

Poslednja izmena od m2-webs : 29. 04. 2010. u 04:49.
m2-webs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 04. 2010.   #55
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

yup, druga strana treba dosta toga da objasni, ovo je fusherski odradjen posao. Nesto su zaista drndali, ali pola stvari nisu namestene kako treba, a uvalili su i taj link u footer sto je skroz neprofesionalno...

Vidim ja da je vreme za neki Hall of Shame ovde na dpt...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 04. 2010.   #56
zootv
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 21.03.2010
Poruke: 10
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
zootv is on a distinguished road
Default

Jel možete napisat konkretno šta ne valja i šta da im predložim da naprave ?
Znaci , prosto da se razumije po rednim brojevima.

1. Ne valja to i to.. mora da se odradi tako i tako..
2. Nije dobro ovo.. mora da bude drugacije..

Eto, znam da pilam.. ne razumim se u to pa ako vam nije tlaka da napisete.
zootv je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 04. 2010.   #57
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao m2-webs Pogledajte poruku
Sajt hrvatski a firma "SEO SRBIJA" mozda su oni ipak uspesno odradili posao
Provalili smo ih ... vatikan, bato Zavera je toliko velika da ne smem ni da vam pričam o tome, raspričaćete okolo
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 04. 2010.   #58
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Provalili smo ih ... vatikan, bato Zavera je toliko velika da ne smem ni da vam pričam o tome, raspričaćete okolo
Kazi, da raskrinkamo lopove!
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 04. 2010.   #59
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

a nece ti niko sad dati listu sta sve treba uraditi, ali ako je samo da bi njima nabio na nos, evo par stvari koje ne treba uraditi kako je uradjeno:

- logo je stavljen u H1 naslov, i na svakoj strani mu je identican text koji je sakriven slikom, i jos linka na index.php (a glavna strana ti se prikazuje na /, tj. bez index.php u produzetku, a te 2 strane nisu redirektovane jedna na drugu) - ukratko jako losa ideja
- h2 ne postoji nigde, nije uopste koriscen
- pravi sadrzaj pocinje tek oko 200 i neke linije source-a
- itd...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 06. 2010.   #60
seosrbija
novi član
 
Datum učlanjenja: 08.06.2010
Poruke: 1
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
seosrbija is on a distinguished road
Default

Evo i ja da se obratim.
Obicno ne obracam paznju na bilo kakvo prozivanje.
S obzirom da je ovo poecen forum a i postoji mogucnost da neki moj potencijalni klijent procita ovo.
Sto se tice optimizacije sajta pomenutog u ovoj prici nije ni bilo.
Gospodina sam kontaktirao kako bi zamenili linkove i upozorio sam ga na neke jako velike propuste.
Ponudio sam gospodinu da mu podesim neke osnovne stvari kao npr (APSOLUTNO BESPLATNO - kao i mnoge druge savete):
"human readable url"
Zatim je gospodin pitao. Zasto ga nema nigde za kljucne reci kao sto su "HD" i "Tehnika". Da skratim pricu ne zelim nikoga da gusim ovde.
Vlasnik sajta nije imao a niti sada ima neke osnovne stvari kao sto je webmaster tools i google analystic. Vec svoju posecenost prati preko jumlinog brojaca . Neznajuci da on broji i botove...
Gospodin svoju posecenost proverava preko alexa.com . Zakljucuje da mu posecenost pada zato sto sam ja radio na sajtu.
Neko je ovde pomenuo, da se mozda pisu dosadni tekstovi i sl.
Sa gospodinom se manje vise slazem. Mislim da tekstovi nisu toliko dosadni koliko on nije hteo da primi neke preporuke. Naj manje 10 puta sam rekao kako da pise tekstove pogotovo naslove. Poslao sam mu i link googlovog keyword alata kako bi mogao da proveri sta se generalno trazi. Odgovor je bio da on to ne moze da objasni nekom tamo koji "puni" sajt jer taj gospodin ima vise od 50 godina i valjda ne moze da shvati.
Evo jedan screen shot alexe na datum 09/06/2010

Toliko o tom padu o 30 posto koji je pomonjao.
A evo pada i obrazlozenja zasto
Pregled stranica.

Sto govori da mu je ipak sadrzaj mozda malo dosadan.
Ne bih zeleo da objavljujem podatke koji nisu javni.
A pokazuju slicnu situaciju.
Zelim da napomenem da vlasnik tog sajta nikog nije unajmio. Vec je prica krenula od razmene linkova.
Srdacan pozdrav
Seo Srbija
__________________
Optizacija sajta

Poslednja izmena od seosrbija : 08. 06. 2010. u 20:28.
seosrbija je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:59.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.