DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 19. 07. 2007.   #51
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Mislim i prijateljski savetujem da se organizacija sadrzaja i sam sadrzaj moraju revidirati dok je jos sve u pocetnoj fazi.

Iz iskustva, a zarad poente da se napomene da je u pitanju veliko iskustvo, klijenti gledaju samo tri stvari - portfolio, listu servisa i listu klijenata. Sve ostalo je sum, a vi ste bas puno akcenta stavili na sum. Ta metodologija, to je veliki promasaj, izbaciti barem te firme cije ste ideje krali. To zbunjuje i ne cini vas blizim dobijanju posla. Da ste naveli 2-3 firme u nekom drugom kontekstu pa i da prodjete. Sad je ok, a sta ako neka nova ili postojeca firma iz Srbije uskoro postane partner jedne od tih 10 firmi cije ti ideje, da budem zlonameran, opet zarad poente, krades. Dakle, s kim cete vi gospodo da radite, sa nama koji smo partneri te i te sekte, ili sa onim Markom koji samo krade njihove ideje? Ovaj moguci scenario ti ni u ludilu ne treba.

Drugo, i vidim da o tome nije bilo reci, jeste cinjenica da svaka, ali bas svaka strana ima svoj layout. Ako to ima neke veze sa trenutnom praksom i naukom user interface design-a, molim nekog da mi odmah odgovori. Ja mislim da nema i to moze suziti podrucje delovanja vase firme.

Trece, gde to zene odlucuju o poslu? Nemojte da se zajebavamo, sto neke zene u banana drzavama vode veliku politiku, to nema veze sa vodjenjem velikog biznisa u onim drugim, normalnim drzavama. Tu zene toliko retko odlucuju da je stvarno bez veze pucati na tako mali deo trzista.

Cetvrto, bio na Povetarcu do malopre. Temp i pored vode preko 30. Dok temp padne ispod 30 ova tema ce doci do 10 strana negativnih komentara.
__________________
dooConsult
oksite je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #52
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default e bas ste Srbi

Citat:
Originalno napisao Aleksandar.Ilic Pogledajte poruku
Iskreno i mene mnogo nervira i sve vise i vise ime ide na zivce pojava mode i u web dizajnu. Znaci svake godine ubace nesto novo i to se svidja samo dizajnerima i samo oni kontaju .
Posvadjaste se i pre nego sto ste poceli da radite zajedno

Ovo sto su mungos i ekipa napravili je firma. Jel' tako? Jeste!
Sta je onda sajt koji nam je mungos pokazao? Korporativni sajt!
Koja mu je namena? kao sto je genijalno zakljuceno ovde, citat: "Da radi posao"!
Ako bude radio posao, tj. donosio klijente, onda je dobar ako ne bude, onda nije. Jednostavno zar ne?

Off Topic: Ja snazno podrzavam ovaj projekat jer mi je mungos javno pred ljudima obecao milion
Miloje Sekulic je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #53
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Metodologija nisu ideje. Jedno je krasti metodologiju a sasvim nešto drugo krasti ideje. Tu morate da napravite razliku.

Pogledajte definiciju na Wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/Methodology

Ako ja imam ideju i napravim odličan web servis koji koristi milion ljudi a pritom koristim metodologiju 37 signals da bih to realizovao, nema u tome ničeg lošeg.

Na zapadu je sredinom osamdesetih potpunom prevaziđen taj pristup "ja sam prirodno inteligentan", svi veliki sportisti, glumci, u svojim intervjuima su počeli da kao po pravilu govore čiju metodologiju koriste u svom treningu. Javnost je prevaspitana tako da to kapira kao plus. Postojanje rol modela je postao osnovni parametar za uspeh. Jedino kod nas se još uvek svi rađaju prirodno inteligentni i lepi.

Ako neko pogrešno shvati to što je Marko napisao, taj mu i ne treba kao partner. Ovaj ceo sajt je upravo ta originalnost koja se očekuje od nas sa zapada, jer za razliku od sivila outsourceinga Balkana, ova firma jasno zalazi u domen web brendinga, i onaj ko treba da razume, taj će i razumeti.

Kod Marka sam uvek cenio to što ima kontakte u mnogo različitih kulturnih miljea odjednom, ovde se lepo vidi rezultat te svestranosti. Sve te stvari koje su "nepotrebne" jer "klijenti gledaju samo portfolio" su jako, jako bitne, jer postoje neki ljudi koji utiču na neke stvari a da mi to i ne znamo. I upravo tu je razlika između mediokriteta i jako uspešnih. U knjizi "The Tipping Point" je to odlično objašnjeno.
__________________
Blog: www.istokpavlovic.com
istok je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #54
Aleksandar.Ilic
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 30.04.2006
Poruke: 464
Hvala: 39
48 "Hvala" u 28 poruka
Aleksandar.Ilic is on a distinguished road
Default

Nema moj komentar veze sa mungosom nego sa onim sto je rekao blusman

Drugo vec vam je receno da je uzasno tesko biti originalan. Budite vi originalni pa se hvalite, ako to ikad uspete da budete. Lako je praviti se pametan, tesko je to uraditi.
Btw, integralni i diferencijalni racuni su istovremeno "pronadjeni" od strane Newton-a i Lajbnica (ne znam kako se pise ), samo je sto je ovaj prvi bio mnogo uticajniji Da li ti znaci da je Lajbnic lopov i da ga trebati izbrisati iz istorije, jer nije bio originalan? Ma daj...
__________________
Vesti sa juga --- BizBuzz
--- Vas mali oglas
Aleksandar.Ilic je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #55
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

@mungos: Moja poenta uopste nije bila da si plagijator, da potenciram slican dizajn, ja sam upravo potencirao da ima toliko slicnih dizajna na svetu, uvek smatram da ljudi pridaju znacaj dizajnu mnogo vise nego sto treba, pa zbog toga po meni i nije bitno da li sajt izgleda ili ne izgleda slicno. Meni da neko uzme dizajn ili mu posluzi kao inspiracija bio bih u fazonu "Bas me briga". Ako bih uopste razmisljao o tim drugim slicnim dizajnima, povecao bih platu dizajneru i rekao bih: "Vidi koliko nas ljudi kopiraju, uradio si odlican posao!"

Drugo misljenje imam kada neko napravi istu reklamu, to mi je vec bezveze. Verovatno ovu razliku pravim i veci znacaj plagijatu reklame pridajem zbog toga sto sam marketing a ne design guy.

Znaci, nikakvu poruku prvim pasusom za tebe nisam hteo da kazem, jer da jesam rekao bih otvoreno.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #56
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

@mungos,
ala ste ga opravili svaka vam cast, opet ne radi ...
Kôd:
	<li><a href="../casestudies/vast/">Vast.com</a></li>
	<li><a href="../casestudies/coca-cola/">Coca-Cola</a></li>
	<li><a href="../casestudies/flowers24hours/">Flowers24Hours</a></li>
	<li><a href="../casestudies/mondia/">Mondia</a></li>
        <li><a href="../casestudies/factory515/">Factory 515</a></li>
	<li><a href="../casestudies/importantads/">Important Ads</a></li>
	<li><a href="../casestudies/gotsolution/">Got Solution</a></li>
	<li><a href="../casestudies/activecollab/">activeCollab</a></li>
	<li><a href="../casestudies/momenat/">Momenat </a></li>
	<li><a href="../casestudies/blogariat/">Blogariat</a></li>
	<li><a href="../casestudies/elbet/">Elbet Sports Bets</a></li>
	<li><a href="../casestudies/niceladies/">Nice Ladies</a></li>
Treba da izgleda
Kôd:
	<li><a href="../../casestudies/vast/">Vast.com</a></li>
	<li><a href="../../casestudies/coca-cola/">Coca-Cola</a></li>
	<li><a href="../../casestudies/flowers24hours/">Flowers24Hours</a></li>
	<li><a href="../../casestudies/mondia/">Mondia</a></li>
	<li><a href="../../casestudies/factory515/">Factory 515</a></li>
	<li><a href="../../casestudies/importantads/">Important Ads</a></li>
	<li><a href="../../casestudies/gotsolution/">Got Solution</a></li>
	<li><a href="../../casestudies/activecollab/">activeCollab</a></li>
	<li><a href="../../casestudies/momenat/">Momenat </a></li>
	<li><a href="../../casestudies/blogariat/">Blogariat</a></li>
	<li><a href="../../casestudies/elbet/">Elbet Sports Bets</a></li>
	<li><a href="../../casestudies/niceladies/">Nice Ladies</a></li>
ili
Kôd:
	<li><a href="../vast/">Vast.com</a></li>
	<li><a href="../coca-cola/">Coca-Cola</a></li>
	<li><a href="../flowers24hours/">Flowers24Hours</a></li>
	<li><a href="../mondia/">Mondia</a></li>
	<li><a href="../factory515/">Factory 515</a></li>
	<li><a href="../importantads/">Important Ads</a></li>
	<li><a href="../gotsolution/">Got Solution</a></li>
	<li><a href="../activecollab/">activeCollab</a></li>
	<li><a href="../momenat/">Momenat </a></li>
	<li><a href="../blogariat/">Blogariat</a></li>
	<li><a href="../elbet/">Elbet Sports Bets</a></li>
	<li><a href="../niceladies/">Nice Ladies</a></li>
Error page je u pitanju a ima na josh mesta...
__________________
http://weevify.com

Poslednja izmena od LiquidBrain : 19. 07. 2007. u 11:22.
LiquidBrain je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #57
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Valjda
Kôd:
	<li><a href="/casestudies/vast/">Vast.com</a></li>
	<li><a href="/casestudies/coca-cola/">Coca-Cola</a></li>
	<li><a href="/casestudies/flowers24hours/">Flowers24Hours</a></li>
	<li><a href="/casestudies/mondia/">Mondia</a></li>
	<li><a href="/casestudies/factory515/">Factory 515</a></li>
	<li><a href="/casestudies/importantads/">Important Ads</a></li>
	<li><a href="/casestudies/gotsolution/">Got Solution</a></li>
	<li><a href="/casestudies/activecollab/">activeCollab</a></li>
	<li><a href="/casestudies/momenat/">Momenat </a></li>
	<li><a href="/casestudies/blogariat/">Blogariat</a></li>
	<li><a href="/casestudies/elbet/">Elbet Sports Bets</a></li>
	<li><a href="/casestudies/niceladies/">Nice Ladies</a></li>
noviKorisnik je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #58
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Pa moze i tako

Nisam video da je to na root-u... mada ako ikada planiraju da premeste, bolje je da imaju relativne od apsolutnih linkova
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #59
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Aleksandar.Ilic Pogledajte poruku
Btw, integralni i diferencijalni racuni su istovremeno "pronadjeni" od strane Newton-a i Lajbnica
Ustvari su oni samo preuzeli i poboljšali Dekarta, koji je preuzeo i poboljšao Paskala, koji je preuzeo i poboljšao Hajgensa, koji je preuzeo i poboljšao Arhimeda, koji je preuzeo i poboljšao Euklida... itd itd... tako velika imena i sve plagijatori, c c c ...
__________________
Blog: www.istokpavlovic.com
istok je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #60
MrSteel
Moderator
Professional
 
Avatar MrSteel
 
Datum učlanjenja: 26.04.2007
Poruke: 350
Hvala: 0
4 "Hvala" u 4 poruka
MrSteel is on a distinguished road
Default

lol, vidi se da nisi studirao matematiku
MrSteel je offline  
Zatvorena tema


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Nek si se ti nama Mungos, vratio torbica Opušteno 87 25. 04. 2010. 01:37
Rainfall Daffinson zapošljava vrhunske Web interfejs dizajnere mungos Poslovne ponude i zapošljavanje 20 22. 08. 2007. 11:35
Rainfall redesign modeus Web site, dizajn i multimedia 13 17. 04. 2007. 12:59
Offshore company... Ilija Studen e-Business 15 06. 02. 2007. 11:09
Anti WEB 2 Company blogowski Linkovi 3 28. 08. 2006. 01:26


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:15.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.