DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

(X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS Client scripting tehnologije, Dynamic HTML, Cascading Stylesheets, XML i standardi

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 01. 10. 2011.   #151
AdriaMart
expert
Expert
 
Avatar AdriaMart
 
Datum učlanjenja: 15.03.2011
Poruke: 518
Hvala: 16
20 "Hvala" u 17 poruka
AdriaMart is on a distinguished road
Default

Radi drugi primer.

Evo sad sve ok: www.pluspon.com/pon9.html

Citat:
Originalno napisao AdriaMart Pogledajte poruku
Radi drugi primer.

Evo sad sve ok: www.pluspon.com/pon9.html

samo nije mi jasno kako svi sajtovi (agregatori) izvlace kategorije ponuda kada ni na jednom sajtu nije jasno kategorisano sta je sta, evo npr: http://neogen.urbae.com/belgrade/ponude/shopping
Jel se mozda to radi rucno?

Kod:

<iframe width="430" scrolling="no" height="250" frameborder="0" src="http://maps.google.cz/maps/ms?msa=0&hl=cs&brcurrent=5,0,0&ie=UTF8&vpsrc=6&msi d=207589766138527801127.0004aadb2c99231cecabd&ll=4 4.782627,20.48152&spn=0.003808,0.009205&z=16&outpu t=embed" marginwidth="0" marginheight="0"/>


a ja sam napisao:

$string = file_get_contents($e->textContent);

preg_match('#&ll=(.*?)&#is', $string, $matches);
list($lat, $lng) = explode(',', $matches[1]);
$data['lat'] = $lat;
$data['lng'] = $lng;

Medjutim daje rezultat 0 0 ???

Reseno

Jos jedan problem

komadnom u firepathu(xpath) na sajtu www.superkupon.rs //div[@id='small_map']/div/div/a/@href , dobijem: http://maps.google.com/maps?ll=44.79...z=14&t=m&hl=en


e sad da bih izvukao koordinate koristim:

$string = $xpath2->query("//div[@id='small_map']/div/div/a/@href")->item(0)->textContent;


preg_match('/.*?ll=([\d.,]+)&.*/', $string, $matches);
list($lat, $lng) = explode(',', $matches[1]);
$data['lat'] = $lat;
$data['lng'] = $lng;


ali sta god da pokusam izadje mi da su koordinate 0,0
Vidi li neko gresku?

Poslednja izmena od bluesman : 05. 10. 2011. u 15:51.
AdriaMart je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 10. 2011.   #152
Br@nkoR
banned
Professional
 
Avatar Br@nkoR
 
Datum učlanjenja: 04.06.2005
Poruke: 371
Hvala: 0
738 "Hvala" u 83 poruka
Br@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao AdriaMart Pogledajte poruku
komadnom u firepathu(xpath) na sajtu www.superkupon.rs //div[@id='small_map']/div/div/a/@href , dobijem: http://maps.google.com/maps?ll=44.79...z=14&t=m&hl=en
Ovaj elemenat kome pokušavaš da pristupiš, odnosno preuzmeš podatke, je kreiran/generisan putem JavaScript-a, tako da ne možeš njemu pristupiti preko PHP-a, pogledaj html kod koji ti vrati cURL ili dom->loadHTMLFile (šta več koristiš), pa vidi gde se nalazi Javascript kod koji se koristi da bi se kreirala mapa.
__________________
Don't look at me; I'm lost too.
“If you can't dazzle them with brilliance, baffle them with bul*s**t.”
Br@nkoR je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 10. 2011.   #153
AdriaMart
expert
Expert
 
Avatar AdriaMart
 
Datum učlanjenja: 15.03.2011
Poruke: 518
Hvala: 16
20 "Hvala" u 17 poruka
AdriaMart is on a distinguished road
Default

script se nalazi u ''html/head/script[8]'' medjutim tamo nepostoje koordinate da bi se izvukle... Znaci nemogu da se izvuku koordinate sa ovog sajta.
AdriaMart je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 10. 2011.   #154
twix
Web designer
Professional
 
Avatar twix
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: New York
Poruke: 358
Hvala: 52
724 "Hvala" u 64 poruka
twix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za twix
Default

Off Topic: Sorry za offtopic, ali me zanima jedno, na stranu stavljam pitanja i ogromnu pomoc/odgovore za njih, ali jeste li vi rod ili se poznajte licno, jer mi je nelogicno da neko postavlja toliko pitanja i da neko sa tolikom energijom & trudom objasnjava/resava/odgovara/pomaze nekome. Pri tome, ova "aplikacija" niti je korisna, niti funkcionalna, niti ima upotrebnu vrednost, ako si hteo da naucis nesto iz ovog projekta, onda super, ali se potrudi sam da dodjes do resenja, jer ono sto uradis sam, znaces, ono sto ti urade drugi, zaboravices, logicno, a ako je komercijalan projekat, imas ideju/domen, platis Br@nkoR da ti odradi i svi zadovoljni. Ja bih voleo kad bih mogao za svaku sitnicu da imam 24h odgovor, ali ne ide to tako Izvinjavam se jos jednom, morao sam ovo da napisem
twix je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 10. 2011.   #155
Br@nkoR
banned
Professional
 
Avatar Br@nkoR
 
Datum učlanjenja: 04.06.2005
Poruke: 371
Hvala: 0
738 "Hvala" u 83 poruka
Br@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao AdriaMart Pogledajte poruku
script se nalazi u ''html/head/script[8]'' medjutim tamo nepostoje koordinate da bi se izvukle... Znaci nemogu da se izvuku koordinate sa ovog sajta.
Hmm.. čini mi se da gledaš generisan html kod, dakle html kod posle JavaScript izmena na DOM-u. PHP ne može da izvršava JavaScript, gledaj html kod koji se dobija desnim klikom na stranicu pa View page source/View source/Source.
HTML kôd:
<div class="small_map_wrapper">
<script type="text/javascript">loadMap('44.82576657389383,20.45371344964599');</script>
</div>
__________________
Don't look at me; I'm lost too.
“If you can't dazzle them with brilliance, baffle them with bul*s**t.”
Br@nkoR je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Br@nkoR za poruku:
Staro 03. 10. 2011.   #156
webarto
expert
Grand Master
 
Avatar webarto
 
Datum učlanjenja: 11.04.2010
Poruke: 998
Hvala: 141
959 "Hvala" u 153 poruka
webarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished road
Default

Mogu se izvući, naravno, samo nećeš da se potrudiš zato i postavljaš gomilu bezveznih pitanja
__________________
Github // LinkedIn // PHP // ZCE // Stackoverflow PHP // Site5 Web Hosting
webarto je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 10. 2011.   #157
AdriaMart
expert
Expert
 
Avatar AdriaMart
 
Datum učlanjenja: 15.03.2011
Poruke: 518
Hvala: 16
20 "Hvala" u 17 poruka
AdriaMart is on a distinguished road
Default

offtopic: Br@nko je pre svega dobar, inteligentan i vredan covek koji zeli da pomogne na ovom projektu a koga ja licno ne poznajem (nije mi brat od tetke ) a ako ukoliko projekat uspe da lici na nesto Br@nko ce svakako dobiti svoj deo Ovo je moj prvi samostalni projekat ovakvog tipa i imam veliku zelju da ga zavrsim, a aplikacija trenunto nije funcionalna a to sto ti mislis da nemoze upseti to je tvoje misljenje. Cak i da ne uspe stekao sam prakticno znanje vece nego da sam citao 10 kniga o xpathu i sl. Takodje ovo sto pisemo na forumu moze posluziti i drugima jer ne postoji ovoliko dobro obradjena tema na ovom forumu tako da koristi svima a ne samo meni.



Citat:
Originalno napisao twix Pogledajte poruku
Off Topic: Sorry za offtopic, ali me zanima jedno, na stranu stavljam pitanja i ogromnu pomoc/odgovore za njih, ali jeste li vi rod ili se poznajte licno, jer mi je nelogicno da neko postavlja toliko pitanja i da neko sa tolikom energijom & trudom objasnjava/resava/odgovara/pomaze nekome. Pri tome, ova "aplikacija" niti je korisna, niti funkcionalna, niti ima upotrebnu vrednost, ako si hteo da naucis nesto iz ovog projekta, onda super, ali se potrudi sam da dodjes do resenja, jer ono sto uradis sam, znaces, ono sto ti urade drugi, zaboravices, logicno, a ako je komercijalan projekat, imas ideju/domen, platis Br@nkoR da ti odradi i svi zadovoljni. Ja bih voleo kad bih mogao za svaku sitnicu da imam 24h odgovor, ali ne ide to tako Izvinjavam se jos jednom, morao sam ovo da napisem
Citat:
Originalno napisao webarto Pogledajte poruku
Mogu se izvući, naravno, samo nećeš da se potrudiš zato i postavljaš gomilu bezveznih pitanja
Nisam znao da treba da se gleda 'originalni' kod , sad je lako izvuci koordinate

Hvala i tebi sto pomazes - ponekad

I da dam odgovor na pitanje koje sam postavio (mozda nekom pomogne, uostalom zbog toga i sluze forumi) a pomogao Br@nko:

najprostije resenje:

$r = sscanf($str, "loadMap('%f,%f", $latituda, $longituda);

Poslednja izmena od bluesman : 05. 10. 2011. u 15:50.
AdriaMart je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 10. 2011.   #158
Br@nkoR
banned
Professional
 
Avatar Br@nkoR
 
Datum učlanjenja: 04.06.2005
Poruke: 371
Hvala: 0
738 "Hvala" u 83 poruka
Br@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao AdriaMart Pogledajte poruku
offtopic: Br@nko je pre svega dobar, inteligentan i vredan covek koji zeli da pomogne na ovom projektu a koga ja licno ne poznajem (nije mi brat od tetke ) a ako ukoliko projekat uspe da lici na nesto Br@nko ce svakako dobiti svoj deo Ovo je moj prvi samostalni projekat ovakvog tipa i imam veliku zelju da ga zavrsim, a aplikacija trenunto nije funcionalna a to sto ti mislis da nemoze upseti to je tvoje misljenje. Cak i da ne uspe stekao sam prakticno znanje vece nego da sam citao 10 kniga o xpathu i sl. Takodje ovo sto pisemo na forumu moze posluziti i drugima jer ne postoji ovoliko dobro obradjena tema na ovom forumu tako da koristi svima a ne samo meni.
Hvala na pohvalama . Nema potrebe za mojim delom, ovo je forum i na njemu je sve na dobrovoljnoj bazi, svako ima punu slobodu da li će odgovoriti ili ne.
__________________
Don't look at me; I'm lost too.
“If you can't dazzle them with brilliance, baffle them with bul*s**t.”
Br@nkoR je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 10. 2011.   #159
AdriaMart
expert
Expert
 
Avatar AdriaMart
 
Datum učlanjenja: 15.03.2011
Poruke: 518
Hvala: 16
20 "Hvala" u 17 poruka
AdriaMart is on a distinguished road
Default

Cenim Vasu skromnost ali ako bude bilo profita (realno, 90% da nece biti ) svakako cete biti adekvatno nagradjeni, jer ovo bi trebalo da bude samo dodatak jednom sajtu koji se pravi sa nekim novim idejama koje ne bih da otkrivam.

: Br@nka za moderatora ovog foruma!!!!!!!
AdriaMart je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 11. 2011.   #160
AdriaMart
expert
Expert
 
Avatar AdriaMart
 
Datum učlanjenja: 15.03.2011
Poruke: 518
Hvala: 16
20 "Hvala" u 17 poruka
AdriaMart is on a distinguished road
Default

Da li je moguce iz ovog koda putem xpath-a izvuci tekst iznad </br> taga. Ja sam pokusao sa //p[@class='gen']/br[4] medjutim to nije resenje

HTML kôd:
<p class="gen">
<u>
<br/>
<br/>
<strong>A</strong>
 Ulica 122, 11000 BG
<br/>
<strong>T</strong>
  011 22 222222 333
<br/>
<strong>M</strong>
 098 4 344 8230  
<br/>
    066 4433 44 111
<br/>
<strong>W</strong>

takodje sam pokusao i //p[@class='gen']/br[4]/text() kao i //p[@class='gen']/br[4]/node() ... ali bez efekta
__________________
I'm not sexy and I know IT!

Poslednja izmena od AdriaMart : 01. 11. 2011. u 21:25.
AdriaMart je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 02:58.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.