DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Linkovi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Linkovi Linkovi do interesantnih sadržaja. NO SPAM! Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 05. 2011.   #101
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Da prostite, ali ovo nema nikakve veze. Ovo je banalnije od price da ne mozes stvoriti uspjesan globalni startap ako nisi u Silikonskoj dolini, a postoji sasvim dovoljno primjera da to nije tacno (sto ne znaci da ne pomaze ako si tamo). A kamoli da govorimo o Beogradu

To moze dakle da pomogne, ali uopste nije presudan faktor.

Ako nisi, ne mozes ili ne zelis biti tamo gdje su ti potencijalni klijenti, a procjenis da je to ono sto ti smeta, nadji covjeka koji jeste i saradjuj sa njime. Zaposli ga ili daj procenat ili napravi partnerstvo.

Usput, od 10 ljudi u mojoj firmi, 7 su u unutrasnjosti srbije i to ima svakako prednosti. Finansijski npr jer zivot u manjem gradu nije toliko skup koliko u Bgd.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 05. 2011.   #102
Miroslav Ćurčić
mV
Certified
 
Avatar Miroslav Ćurčić
 
Datum učlanjenja: 22.08.2009
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 67
Hvala: 0
16 "Hvala" u 13 poruka
Miroslav Ćurčić is on a distinguished road
Default

Slažem se sa zirom i kiklopom.

IT je oblast gde se skoro sve može uraditi remote, i ugovor i plaćanje. Izuzetci su malo teži klijenti kojima moraš na noge doći, ali ako će me mrzeti da se cimam zbog njih to je isključivo moja krivica (lenjost).

Ovde se u stvari radi o nečem drugom (podsetimo se naslova ove teme). Kad bi oglašivača bilo 5-10 puta više, konkurentost bi olakšala situaciju, veliki sajtovi bi brzo popunili kapacitete na stranicama i sve bi se prelilo slabijim igračima i više ne bi smo pričali kako sajtovi iz Ćuprije ili Kragujevca slabo zarađuju zbog lokacije. Uzrok slabe zarade je nerazvijeno tržište a ne veliki sajtovi.

P.S. Ovu frazu "sajtovi iz Ćuprije ili Kragujevca" sam tako lako otkucao da se prosto plašim da mi nije prvi put Sajtovi su .com (globalni) ili .rs (srpski) ili odakle već. Kao da će posetioce sajta zanimati iz kog tačno grada ih admin održava.
Miroslav Ćurčić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 05. 2011.   #103
stecko
stara koska :)
Professional
 
Avatar stecko
 
Datum učlanjenja: 24.10.2008
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 230
Hvala: 32
44 "Hvala" u 21 poruka
stecko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za stecko Pošaljite poruku preko Skype™ za stecko
Default

Uf.....
Zapadoh u corsokak, a nemam ni snage ni volje da se zabedjujem.

Sve ovo sto kazete, svi VI, iza mog posta - STOJI, ali pucate u prazno.
1 .Da li mnogo trazim ukoliko zamolim da se ponovo, pazljivije procita moj poslednji post iz ove teme
2. pogledajte kojim BRANDovima su "pokriveni" sajtovi vlasnika "odozgo", a kojim ovi "odozdo".
Ili bolje da kazem: kod koga se vrti eTarget, poneki sitan banercic, eventualno Google adsense, a kod koga je samo JEDAN, ali VREDAN jak klijent/BRAND.
Ili ce ponovo svi tvrditi - ma to nema veze: eno i kod pece: Nivea, Toshiba, AIK banka, ....

Da li smo svi slepi kod ociju? Ne zelimo da vidimo? Oni koji vide samo citaju i ne komentarisu ? .... ili sam ja "zastranio".
OK, ako vecina kaze - JESI, prihvatam.
__________________
SteCom.rs | HostingServis.com
stecko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 05. 2011.   #104
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Da. U pravu si. Baš sam čuo da ti jaki brendovi prvo pitaju "jel vlasnik sajta iz Bg" pa tek onda "Kolika je poseta" itd... Stecko ajd molim te malo razmisli pa vidi ima li to smisla, što ti govoriš.
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 05. 2011.   #105
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao stecko Pogledajte poruku
a kod koga je samo JEDAN, ali VREDAN jak klijent/BRAND.
Kod koga? Ovo tvoje mi zvuči ko kad političari počnu da se prepucavaju pa pričaju sve najgore o onim drugima a niko ne spominje imena. Tako i ti imaš neke imaginarne južnjake i severnjake a da nikome nije jasno o kome/čemu pričaš.

P.S. Cenovnik na sajtu se određuje prema prikazima a ne prema tome koliko je "jak" klijent. Koliko god da je jak klijent/brend koji se oglašava, on će platiti onoliko koliko vredi oglašavanje na sajtu.

Poslednja izmena od mileusna : 07. 05. 2011. u 06:18.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 05. 2011.   #106
stecko
stara koska :)
Professional
 
Avatar stecko
 
Datum učlanjenja: 24.10.2008
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 230
Hvala: 32
44 "Hvala" u 21 poruka
stecko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za stecko Pošaljite poruku preko Skype™ za stecko
Default

Odustajem.
Ispadoh josh i smesan.
__________________
SteCom.rs | HostingServis.com

Poslednja izmena od stecko : 07. 05. 2011. u 09:17.
stecko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 05. 2011.   #107
Ivan Minic
Alpha male
Certified
 
Avatar Ivan Minic
 
Datum učlanjenja: 30.01.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 66
Hvala: 16
59 "Hvala" u 20 poruka
Ivan Minic is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Ivan Minic
Default

Za sve postoji resenje... evo pogledajte svetao primer:
http://www.njuz.net/srbin-iz-ocaja-izmislio-teleport/
__________________
If it is to be, it is up to me.
Burek | Kviz | Automobili | Kuvar | Blog
Ivan Minic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 12. 2011.   #108
stOrm
lelemud
Na probnom radu
 
Avatar stOrm
 
Datum učlanjenja: 11.09.2010
Poruke: 49
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
stOrm is on a distinguished road
Default

Koliko ja znam ima dosta nasih jakih sajtova za koje se i ne zna gde su im vlasnici smesteni a oni su veoma dobro pozicionirani a i profitabilni...
stOrm je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Zarada na domaćem net-u kickloop e-Business 74 31. 12. 2010. 07:17
Zarada i troskovi jasmanac e-Business 4 16. 02. 2008. 03:07
Proglaseno 8 najboljih sajtova u Srbiji, Ovih 8 sajtova ce reprezentovati nasu zemlju Miloje Sekulic Linkovi 3 10. 08. 2007. 12:08
Statistika AdSense zarada ppavlovic e-Business 16 06. 06. 2007. 13:00
Stanje srpskih web prezentacija bluesman e-Business 31 12. 10. 2006. 17:52


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:46.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.