DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Linkovi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Linkovi Linkovi do interesantnih sadržaja. NO SPAM! Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 27. 12. 2006.   #1
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default Srbija i Web 2.0

Najtirazniji domaci IT casopis Svet Kompjutera se odlucio pozabaviti temo Web 2.0 u Srbiji. Zanimljivo je da su to odlucili zbog mog prikaza u R/WW. Zira mi je javio da su napisali taj tekst. Vidim stavili Donesi.com screenshot. Donesi.com je "najukusnija" web servis. Evo jos jedan dokaz o uticaju koji ima Internet. Tekst koji je objavljen na Internet je inspirisao jedan tradicionalni medij da napise tekst na tu temu.

http://www.sk.co.yu/2007/01/skin02.html

Da li neko ima novi broj Sveta kompjutera da kaze kakav je tekst, koji web servisi su spomenuti ili da odem do kioska pa da ga kupim ? Inace, SK me asocira na detinjstvo i moje pocetke bavljenja kompjuterima. Mozda bas zbog toga i posle toliko godina ponovo kupim isti.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 12. 2006.   #2
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default

Da li je u pitanju decembarski ili januarski broj ?
Vidim na njihovom sajtu izgleda da je januarski ali ja nikada nisam nasao na kisoku pre 2-3 u mesecu.
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 12. 2006.   #3
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Januarski broj, ja sam ga sinoc kupio. Pa tekst je na jednoj cijeloj strani, nemam ga sad kod sebe pri ruci, ali ukratko: osvrt na Dejanovu listu na R/WWeb-u kroz prizmu Web2.0, i komentar autora kako prakticno nema domacih Web2.0 servisa, a za Donesi.com i Naslovi.net bi se moglo reci "da su na tom tragu". Poredjenje takvog stanja sa globalnim Web2.0 stanjem...
I da, ima kraci osvrt na Vokabular, prilicno negativan u smislu autorskih prava. Cini mi se da je Limundo ocijenjen kao neuspio ili nekako slicno, u svakom slucaju negativno. Mislim, izvlacim sad iz sjecanja, koga interesuje vidjece original u SK, ne znam kakva je njihova politika objavljivanja na sajtu magazina.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 12. 2006.   #4
Aleksandar Marković
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Poruke: 95
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Aleksandar Marković je za sada nepoznatih kvaliteta
Default

citao sam ga juce...tekst by Iris na 2/3 strane zapocine tvojim opisom clanka na readwrietewebu i u nastvaku su jedino kao koliko toliko 2.0 sajtovi oznaceni poimence donesi.com i naslovi.net - ostatak teksta je o web2.0 u svetu sa naznakom na Madjarsku

toliko o web 2.0 u Srbiji
__________________
http://www.akcenat.info

Poslednja izmena od Aleksandar Marković : 27. 12. 2006. u 19:49.
Aleksandar Marković je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 12. 2006.   #5
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Meni je u Dejanom tekstu na R/WW jedina stvar koja je zasmetala da se termin B92 spominje na 9 mjesta, u tekstu koji se proteže na dvije A4 strane. Ostatak teksta je veoma korektno napisan. Valjalo bi da neko okači copy/paste ili sken Irisinog teksta, baš me interesuje kakav je osvrt.

Ono što treba imati na umu, i što konstatno naglašavam, da u pogledu Web2 app Srbija ne kaska pretjerano za ostalim evropskim zemljama, izuzev UK ali su oni priča za sebe. Suština je da Evropa sem Skype i mobile.de,eventualno Xing (ex-openBC), nije dala ništa globalnoj sceni Web aplikacija. Uporedite na gornjem linku situaciju u drugim zemljama. Sad, suština je priče i zdrava logika da će na većim nacionalnim tržištima biti i više razrađenih klonova servisa reda Digg i MySpace. Kad budemo imali veće tržište, biće i više servisa. Simple as that.

Btw, čujem da je spremljen tekst i o hrvatskim Web aplikacijama za R/WW.

Poslednja izmena od mungos : 27. 12. 2006. u 20:11.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 12. 2006.   #6
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Malo je glupo pisati negativne tekstove pa makar to bila i web 2.0 scena Srbije. Kada bi kod nas sve bilo kao sto je web 2.0 scena bilo bi sasvim zadovoljavajuce.

@Mungos: Kako vidim prakticno je spomenut samo 4 puta. Ne racuna se sto se pise sta radim i gde radim (to svakom pise) i sto sam napisao kao disclaimer da radim u B92 kada sam pisao o B92 posto je to eticki. Spomenuo sam ovlas samo kada sam rekao da samo dve velike firme imaju vece sajtove, pa sam spomenuo blog, kod trzista online advertajzinga (da bi citaoce upoznao sa stanjem u Srbiji), a jednu-dve recenice o B92 kao medijskoj kuci sam napisao da neko ne bi pomislio da sajt od 100 000 poseta dnevno vode dvoje kolega sa nekog fakulteta kao sto biznisi obicno zapocinju u USA
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 12. 2006.   #7
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Off Topic: heh, nadam se da je komentar za donesi.com bio pozitivan, posto je Iris za sajt cula od mene (a i testirali smo ga odmah narucivsi neku kinesku klopu koja je, uzgred, bila sjajna..)
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 12. 2006.   #8
Berislav Lopac
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 18.11.2006
Poruke: 140
Hvala: 0
16 "Hvala" u 10 poruka
Berislav Lopac is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Btw, čujem da je spremljen tekst i o hrvatskim Web aplikacijama za R/WW.
Ajme, Marko, sasvim zaboravih na tebe, evo ti idem odmah riješiti problem s loginom!
Berislav Lopac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 02. 2007.   #9
susjed
Vaš internet susjed
Certified
 
Avatar susjed
 
Datum učlanjenja: 01.09.2006
Lokacija: u pi/2
Poruke: 50
Hvala: 2
0 "Hvala" u 0 poruka
susjed is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za susjed
Default

Nisam neko vrijeme bio po srpskom cajber spejsu, ali vidim da sve više stranice dizajnom odudara od standarda. Sve neki veliki fontovi, kričave boje, ali svejedno iznenađenje je bilo pozitivno.
__________________
[size="1"]Susjed.com - [url=http://tv.susjed.com/]Internet televizija Internet radio
susjed je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 02. 2007.   #10
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Sad, suština je priče i zdrava logika da će na većim nacionalnim tržištima biti i više razrađenih klonova servisa reda Digg i MySpace. Kad budemo imali veće tržište, biće i više servisa. Simple as that.
Koliko je toga u najavi reklo bi se da smo ogrooomno trziste.
Kao sto su svi pre par godina pravili forume tako su svi sad u fazonu socijalnih mreza.

Miloje
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Telekom Srbija bluesman Komunikacije 62 21. 06. 2011. 15:37
(Pre)Zivela Srbija crews_adder Linkovi 14 18. 01. 2007. 13:53
Amazon.com (.co.uk..) > Srbija ?? degojs Opušteno 14 07. 08. 2006. 18:06


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:31.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.