DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web dizajn i usability > Web design, Layout, User Interface
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web design, Layout, User Interface Dizajn tehnike, user interface

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 08. 05. 2008.   #1
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Smile redizajn sajta KBC Bežanijska kosa

Prvi web sajt iz E-PR sektora McCann Erickson PR-a
Dizajn i programiranje by Haragei
www.bkosa.edu.rs

Poslednja izmena od nixa : 09. 05. 2008. u 01:41.
Miloje Sekulic je offline  
Staro 08. 05. 2008.   #2
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Extra dizajn, super organizacija i sve ali boja mislim razumem ja potrebu da se sajt medicinske ustanove razlikuje od sablona sto se tice boja ali meni ova ljubicasta uopste ne prija i iskren da budem odvratna mi je da je bela pozadina ili zelena (znate na koju zelenu mislim - ona "medicinska") bio bi 101% odusevljen...ovako ta boja kvari utisak kod mene...
STELLANOVA je offline  
Staro 08. 05. 2008.   #3
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Slazem se da ljubicasta boja nije bas na mestu, sve ostalo je ok.
Ivan je offline  
Staro 08. 05. 2008.   #4
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Cool objasnjenje

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA Pogledajte poruku
meni ova ljubicasta uopste ne prija
To je korporativna boja KBC BK. Proistekla je iz neverovatnih stabala magnolija (stilizovani cvet dole desno) koje rastu ispred i skoro zaklanjaju zgradu bolnice. Većina detalja u zgradi KBC BK je u nekoj nijansi te boje pa tako i sajt. Kolor šema je onda pratila osnovnu boju.

Markica W3 konzorcijuma dole desno nije tu reda radi. Podstaknuti ovim tekstom zamolili smo autora da bude konsultant prilikom izrade sajta i testira ga.
Miloje Sekulic je offline  
Staro 08. 05. 2008.   #5
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Miloje, razumem ja to sve ali onaj ko posecuje prezentaciju to ne zna, jednostavno mislim da je ta boja neprikladna i meni licno smeta. Ostalo sve za pohvalu.

Elem nije problem ni da bude ljubicatih detalja ali mi je jako tamno i prenapadno da ceo background bude u toj tamnoj boji...neprijatno je za zdravstvenu ustanovu.
STELLANOVA je offline  
Staro 08. 05. 2008.   #6
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

  1. Pored logotipa ovo je suvišno, a i čini mi se da se ne uklapa tipografski u ostatak sajta.
  2. Stavke nisu lepo vertikalno poravnate u odnosu na bullet levo i kućicu u kojoj se nalaze.
  3. Ručno napravljeni scrollbar je uvek loša ideja.
  4. Srediti veličinu i težinu fontova i poravnanje (desno ako je desno).
  5. Linkovi se ne razlikuju vizuelno, tako da korisnik mora da lovi mišem šta može da klikne a šta ne.
  6. Kombinacija fotografije i vektorske slike je nespretno odrađena, fotografija izgleda nespretno nalepljena.
  7. Dok se ne doda i ćirilična verzija, "lat" zameniti sa "sr", ovako izgleda kao da postoji i prevod na latinski. Takođe, ako je neki jezik aktivan, link na isti ne bi trebalo da bude.

Po meni, boja nije toliko loša (možda je mogla biti izabrana neka pastelnija varijanta ljubičaste).
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	KBC.jpg
Pregleda:	955
Veličina:	49,2 KB
ID:	550  
__________________
blog
jablan je offline  
Staro 08. 05. 2008.   #7
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

moram se sloziti sa stellanovom, izbor boje i ovaj cvet magnolije su mi suvise "dizajnerski" za jedan KBC u Srbiji.

U izgradnji vizuelnog identite mora da se vodi racuna o stereotipima, a stereotip bolnice je cisto belo, svetlo i sterilno, takodje malkice korporativnije i ozbiljnije. Ljubicasto je odlicna boja za bolnicu jer je boja koja znaci poverenje, ali trebalo je uzeti neki pastelni ton, sa preovladjujucom belom bojom na strani. A cvet, sta znam mozda ja imam konzervativan ukus, ali meni je suvise razigran detalj za jednu ozbiljnu ustanovu...

just my $0.02, ali naravno da nisam ja merodavan, posto je glavno pitanje sta ce da misle korisnici usluga KBC, a ne mi....
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline  
Staro 08. 05. 2008.   #8
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku

just my $0.02, ali naravno da nisam ja merodavan, posto je glavno pitanje sta ce da misle korisnici usluga KBC, a ne mi....
Sta ce da misle? Pa, mislice da ako jednom dopadnu ove bolnice da im nema spasa! Ljubicasta i crna su u nasem narodu povezane sa grobarskim uslugama.
Ko' sto i drugi kazu: Svetlo, cisto, zeleno kao zivot, zdravlje - a magnolije za pokojnike.
Lalaland je offline  
Staro 09. 05. 2008.   #9
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
  1. Pored logotipa ovo je suvišno, a i čini mi se da se ne uklapa tipografski u ostatak sajta.
  2. Stavke nisu lepo vertikalno poravnate u odnosu na bullet levo i kućicu u kojoj se nalaze.
  3. Ručno napravljeni scrollbar je uvek loša ideja.
  4. Srediti veličinu i težinu fontova i poravnanje (desno ako je desno).
  5. Linkovi se ne razlikuju vizuelno, tako da korisnik mora da lovi mišem šta može da klikne a šta ne.
  6. Kombinacija fotografije i vektorske slike je nespretno odrađena, fotografija izgleda nespretno nalepljena.
  7. Dok se ne doda i ćirilična verzija, "lat" zameniti sa "sr", ovako izgleda kao da postoji i prevod na latinski. Takođe, ako je neki jezik aktivan, link na isti ne bi trebalo da bude.

Po meni, boja nije toliko loša (možda je mogla biti izabrana neka pastelnija varijanta ljubičaste).
Upravo sam došao sa puta, uptime mi je na 48 sati ... pa da odgovorim deo pitanja ...

1. slažem se iz perspektive gledanja web sajta kada si stalni posetitelj interneta, ali ovde profil posetioca malo drugačiji
2.Hm, ajde pogledaću ovo sutra kada sam svež
3.Nije ručno pravljeni scroll bar, već je overflow:auto; , samo što preko js-a već postojeću kontrolu stilizuješ ... recimo isključi js i vidi kako se ponaša ..
4.To je do samog cms-a, tj do editora ... iako je limitran set opcija koji klijent može da vidi, ostaje limitrana varijanta maniupulacija koja dozvoljava da se ovo desi.
5. koliko se ja sećam postoji globalni a:hover { underline; } ...
6. Ovde ne postoji ni jedna vektorska fotka.
7.Bila je ćirilica, samo što je izbačena ... ali ovo ima smisla

@all: za boje i sam feel, je nešto što je radjeno po specifikaciji samog klijenta...

Ostala pitanja odgovaram kada napunim malo baterije ...

'later
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline  
Staro 09. 05. 2008.   #10
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Ko o cemu ja o greskama u kucanju Pogledaj blize logo brace iz Bosne
McKracken je offline  
Zatvorena tema


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Redizajn sajta pcigre.com - potrebne kritike, predlozi pcigre Web site, dizajn i multimedia 32 05. 12. 2007. 04:07
Redizajn sajta i pozicija na googlu Misko Marketing i SEO 9 26. 09. 2007. 19:42
Redizajn zastava Dušan Dželebdžić Opušteno 6 11. 11. 2006. 01:49
Redizajn i (Google) PR headcutter Marketing i SEO 6 16. 07. 2005. 14:39


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:38.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.