DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 24. 03. 2006.   #1
kalkulus
Dusko Petrovic
Professional
 
Avatar kalkulus
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 297
Hvala: 14
1.151 "Hvala" u 9 poruka
kalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kalkulus
Default SEO your website

http://www.sitepoint.com/forums/showthread.php?t=361403
__________________
I know it all, I just can't remember it all at once
Blog / Pisanije / Best Engagement Rings / Blues DVDs
kalkulus je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 03. 2006.   #2
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

@kalkulus

Hajde da analiziramo malo post sa sitepointa:

Citat:
Before you launch your site, you should have done the following:
- Optimized your <title> tags on each page to contain 1 - 3 keywords
Tacno.

Citat:
- Create unique Meta Tags for each page
Nije tacno. Roboti ignorisu meta tagove, sem description taga i robots taga. Jedan mit (a u SEO ih je puno) koji nema realnu podlogu.

Citat:
- Used appropriate markup where necessary (<h1>, <em>, etc.)
Tacno, mada tezina keywordova ima mnogo vecu vaznost. Na http://maestitia.net/ necete videti reklame Sekspirovih drama na DVDima

Citat:
- Used keywords liberally yet appropriately throughout each page
Ne punite sadrzaj keywordovima. Vazno je da je sadrzaj posvecen usko jednoj temi, i robot nece imati problema. Veci ce problem iskrsnuti zbog keyword stuffinga (npr. ja krenem u keyword stuffing, budem penalizovan i izgubim zaradu narednih tri meseca, a mozda nikad i ne povratim SERP)

Citat:
- Designed the navigational structure of the site to channel PR to main pages (especially the homepage)
Nonsens, PR je nebitan za SERP, ali mit moramo da propagiramo kako bi smo naplacivali link neukima.

Citat:
- Used Search Engine Friendly URLs (if necessary)
If neccessary? Jos gluposti, uvek je potrebno.

Citat:
- Created a complete website with plenty of quality content
Ovo je mnogo vaznije od meta tagova i uvek je No1. Zasto je stavljeno ovako nisko na listu?
Citat:
- Used keywords in your domain and url (http://www.keyword1.com/keyword2/keyword3.html)
Ovo je broj 2. boccio moze nesto da spomene oko svog SEO programa, takodje

Citat:
Immediately after launching your site you should do the following:
- Submit your site, by hand, to all major search engines
Tacno.

Citat:
- Submit your site to all free directories (dmoz, yahoo (if applicable), etc..)
Delimicno tacno. DMOZ i sl. direktorijumi su izgubili svaku vaznost pre mnogo godina.

Citat:
- Begin a link building campaign (attempting to get keywords in the reciprocal link anchor text)
Nije tacno jer Google ignorise reciprocal linking. One way link je jedino sto mozda nece smatrati spamom. Bolje da imate malo kvalitetnih linkova na sajtu neko link exchange direktorijum (koji niko i ne koristi). idite u exchange samo sa kvalitetnim sajtovima koji su zanimljivi ciljnoj publici sajta, zato sto su linkovi content (i vasi ce posetioci videti da li je kvalitet linkova visok ili samo idete u exchange)

Ima ovde ljudi koji imaju puno vise SEO iskustva od mene, i zeleo bih da cujem njihov komentar, bez obzira sto se njihovi stavovi mozda nece poklapati sa mojim.

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 24. 03. 2006. u 12:38.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 03. 2006.   #3
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Vidi, stymiee je prilicno iskusna faca, i sve to sto prica je tacno. Druga stvar je sto je ovaj tutorial (post, faq, whatever) ocigledno namenjen pocetnicima, i zato su neke stvari malo, da tako kazem, diskutabilne - ali daleko su od nonsensa, gluposti i mitova koje toliko spominjes...

Ako mislis suprotno - pravac SPF pa mu reci to sve u lice
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 03. 2006.   #4
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Ako mislis suprotno - pravac SPF pa mu reci to sve u lice
Necu tamo, mnogo dave bannerima
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 03. 2006.   #5
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Slazem se Borisom. Daleko od toga da je nonsense.
jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 03. 2006.   #6
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Dobro, a niko nece reci gde gresim?
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 03. 2006.   #7
kalkulus
Dusko Petrovic
Professional
 
Avatar kalkulus
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 297
Hvala: 14
1.151 "Hvala" u 9 poruka
kalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kalkulus
Default

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
@kalkulus

Hajde da analiziramo malo post sa sitepointa:
pazi ovako, moja iskustva sa SEO su minimalna i ovo mi se ucinilo kao fino shtivo za ljude sa slicnim nivoom znanja. zaista nemam nameru i ne mogu da garantujem da je sve napisano tacno
__________________
I know it all, I just can't remember it all at once
Blog / Pisanije / Best Engagement Rings / Blues DVDs
kalkulus je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 03. 2006.   #8
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

pa gresis utoliko sto su ti neki komentari preterano iskljucivi... tipa "PR je nebitan za SERP" ??? Otkud ti znas to, i mozes to tako izricito da tvrdis ? Niko ne zna sta tacno utice na SERP, sem malog dela zaposlenih u google-u, i uzgred taj algoritam se stalno modifikuje, ne placa google sve one doktore nauka tamo da sede za badava... svakako da vise ne postoji jednostavna relacija izmedju rezultata i broja linkova na stranu, ali neke veze ima sigurno, cemu bi inace sluzio ?

pa recimo "unique meta tags" za svaku stranu su dobra ideja, misli se naravno na description koji opisuje sadrzaj te strane, a ne neke egzoticne tagove...

i tako...malo su ti suvise odsecni komentari naprosto, posto no-hard-feelings, ali koliko si to sajtova uspesno optimizovao, pa si stekao tako autoritativno iskustvo o toj temi ?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 03. 2006.   #9
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Mozda si u pravu da sam malo bio preostar, ali je prodaja linkova vrlo prljava rabota. Takve me stvari izbacuju iz takta. PR, bar dosad, nije uopste imao neki uticaj na SERP, a u buducnosti ce mozda drugacije da bude. I sitepoint clanak govori o onome sto je sada, a ne o onome sto moze biti. Izbacilo me je iz takta sto je redosled (na koji ce pocetnik sigurno da obrati paznju) potpuno pogresan, No1 je content a No2 je sam URL, pa title, ili je title broj 2. To sam i spomenuo. Meta description tag, bez obzira koliko da je koristan, bez contenta nema sanse da ista nacini za SEO. Sto se meta tagova tice, toliko su izvikani (i ja sam prvo vreme bio u velikoj zabludi da znatno koriste) i cini mi se, namerno se potenciraju da pocetnik i ne uvidi kako da odradi neki, makar los, ali ne i nikakav SEO.

Vrlo vazno: bolje je da se nesto ne koristi ako ne koristi, a ne da se koristi ako ne skodi. Inace se ide u gubljenje vremena. Meta keywords ne skodi, pa zato trebamo gubiti vreme na meta keywords, na to sam mislio.

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 24. 03. 2006. u 15:04.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 03. 2006.   #10
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Može sada jedno pitanje od jednog prilično neiskusnog lika u SEO?

Kako to da neki sajtovi koji su totalno trash i ispod haube i spolja i krše gotovo sve ove preporuke (iz SitePoint članka) ipak i dalje imaju jako dobre rezultate? Da li je to znak da koriste neke od depreciated tehnika i da li to onda znači da te tehnike daju bolje rezultate od legitimnih?

Ovo pitanje je čisto informativno. Interesuje me ova oblast, ali opet nemam baš ambicije da postanem SEO ekspert.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Potreban flash dizajner za izradu website intro-a bokacbl Poslovne ponude i zapošljavanje 2 20. 10. 2010. 09:07
Website editor rakche Sva početnička pitanja 1 24. 11. 2009. 22:10
Website-ovi na ti mLAN Opušteno 17 23. 10. 2009. 19:36


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 02:44.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.