DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 03. 02. 2007.   #21
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao bluesman
Off Topic: A kada smo kod toga, drugi su mi skrenuli pažnju na to da ovde izuzetno retko bilo šta komentarišeš, obično se pojaviš sa nekim zvaničnim saopštenjem, najavom (svog) sajta ili projekta, prenosiš tekstove sa (svog) bloga ili sajta, nikada ne propustiš da ostaviš i par linkova do (svojih) tekstova i sajtova, koristiš ovaj forum kao oglasnu tablu a posle se pojaviš sa nekim komentarom kako "ozbiljni poslovi nisu za članove ovog foruma". Kada sam bolje pogledao stvarno je tako pa me interesuje da li si zainteresovan da učestvuješ u forumu ili da ti otvorimo poseban forum "moja oglasna tabla". Sorry što sam tako iskren i direktan, ne umem drugačije, nadam se da nećeš ovo pogrešno shvatiti.
Uh, dobro je. Zabrinuo sam se da sam jedini koji to primecuje.

Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 02. 2007.   #22
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Priču o promociji putem foruma postavio sam u posebnu temu:
http://www.devprotalk.com/showthread.php?p=29500

Nisam pisao o autoritetu liste, već o njenim (public relations) efektima.

Citat:
Originalno napisao Pedjaa
Dragane, da li znas koju posecenost kao i kvalitet poseta mozes da dobijes kad bi 200€ ulozio u AdWords??

Drugo, ne verujem da kolicina trafica koji ovaj sajt donosi vredi 100-200€, o kvalitetu tih poseta necu ni da govorim. Pogledaj samo trafic na alexi sve ce ti se kasti
AdWords oglašavanje ne može da se poredi sa ovim, radi se o sasvim drugom konceptu, a ono što sam napomenuo nije u vezi kvaliteta oglašavanja na PC Press-ovom sajtu, nego vrednost broja klikova sa te liste u odnosu na efekte koji se dobijaju u klikovima sa prosečnog domaćeg sajta, gde se plati prosečna cena oglašavanja.

Drugim rečima, veliki broj sajtova (znači, ne svi) koji nudi oglašavanje vrednosti između 100 i 200 EUR, donosi u prosečnim uslovima putem banera (kod nas najčešći oblik oglašavanja) između 100 i 200 klikova na mesečnom nivou, verovali vi ili ne.

Naravno, upravo iz ovih razloga je veoma bitno znati (ili probati, ako imate dovoljno sredstava) gde je najbolji odnos oglašavanja po principu cena/kvalitet.

Btw. I prethodno bi moglo u posebnu temu - koliko bi trebalo da košta e-oglašavanje u Srbiji.

Poslednja izmena od Dragan Varagić : 03. 02. 2007. u 21:12.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 02. 2007.   #23
Aleksandar Marković
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Poruke: 95
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Aleksandar Marković je za sada nepoznatih kvaliteta
Default

Citat:
Originalno napisao Peca
Ako sajt postoji 45 dana, to znaci da je u vreme sastavljanja te top-liste on postojao maksimum nekih mesec dana.
Top-lista nosi naziv 'za 2006-tu godinu', a sajt postoji 12-ti deo godine.
Cak i da je punih 45 dana, opet je to sam kraj godine.
Peco kad se bira najbolji sportista, MTV spot ili npr. film godine tj deli se oskar vazilo je pravilo da nominaciju za oskara dobija bilo koji film prikazan u poslednjih 12 meseci, to znaci da se dati film mogao pojaviti u bioskopima i mesec dana pre glasanja i 11,12 meseci ranije - sve jedno je - samo je vazno da se pojavio u okviru tih 12 meseci

Tako da i ja nemam nista protiv ako se neki websajt pojavio pre 45 dana ili manje, jer se ovde ne bira sajt koji se pojavio u januaru ili februaru prosle godine, vec u CELOJ protekloj godini ... pa makar to bilo i 30 dana pre roka
__________________
http://www.akcenat.info

Poslednja izmena od Aleksandar Marković : 03. 02. 2007. u 21:27.
Aleksandar Marković je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 02. 2007.   #24
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Aleksandar Marković
Peco kad se bira najbolji sportista, MTV spot ili npr. film godine tj deli se oskar vazilo je pravilo da nominaciju za oskara dobija bilo koji film prikazan u poslednjih 12 meseci, to znaci da se dati film mogao pojaviti u bioskopima i mesec dana pre glasanja i 11,12 meseci ranije - sve jedno je - samo je vazno da se pojavio u okviru tih 12 meseci

Tako da i ja nemam nista protiv ako se neki websajt pojavio pre 45 dana ili manje, jer se ovde ne bira sajt koji se pojavio u januaru ili februaru prosle godine, vec u CELOJ protekloj godini ... pa makar to bilo i 30 dana pre roka
Da ali mega hit film koji odgleda cetvrtina sveta i sajt koji dnevno poseti stotinak ljudi ne mogu u isti kos. U redu da je npr. donesi.com krenuo sa radom u novembru pa da bude u listi kao redak primer web 2.0 servisa kod nas ali neki poslovni magazin sa uskim i malim krugom publike sigurno ne zasluzuje to mesto.
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 02. 2007.   #25
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Što se tiče DPT, on po meni ima začuđujuće veliki Alexa rating, šta god mislili o alexi, ovo je ipak previše. I ja sam imam sajtove koji su daleko posećeniji a po rejtingu su daleko ispred DPT. Poslednje iznenađenje je bilo što je DPT čak bio #1 u nekoj alexa kategoriji (neko mi je poslao link da vidim, ne sećam se gde sam to video) čak ispred foruma kao što je dizajnzona.com To je po meni suludo, ali to govori o alexa, ne o DPT i DZ.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 02. 2007.   #26
blogowski
Pušelja Predrag
Professional
 
Avatar blogowski
 
Datum učlanjenja: 12.08.2005
Lokacija: Strasbourg, France
Poruke: 339
Hvala: 22
40 "Hvala" u 13 poruka
blogowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za blogowski Pošaljite poruku preko Skype™ za blogowski
Default

Citat:
AdWords oglašavanje ne može da se poredi sa ovim, radi se o sasvim drugom konceptu, a ono što sam napomenuo nije u vezi kvaliteta oglašavanja na PC Press-ovom sajtu, nego vrednost broja klikova sa te liste u odnosu na efekte koji se dobijaju u klikovima sa prosečnog domaćeg sajta, gde se plati prosečna cena oglašavanja.
Naravno da je AdWords potpuno razliciti koncept. A ja sam samo kvalitet dodao da ne bi ostali samo na vulgarnom kvantitetu. Znas i sam da je 10 kvalitetnih klikova bolje nego 1000 sa krstarice.

Kako sam razumeo, posle kazes da te prakticno jedan klik kosta 1€, pa uz to jos ne kvalitetnog trafica na vecini nasih sajtova. Pa ako cu da ulozim 200€ pre cu da ciljam korisnika preko AdWordsa i za 0.8€ da dobijem jedan klik nego da zalepim baner i dobijem i babe i zabe.. Ali odosmo mi u totalan off-topic..

Elem, ono sto ja hocu da kazem je da je taj trafic koji ti donosi taj list totalno beskoristan osim punjenja svog ega. Sto je isto dobro, ali ne donosi neku vecu korist, a pogotovo ne igra ulogu na PRu, osim ako neces da valjas svoje usluge prodavcima sireva. (nemam nista prodavaca sireva, ovo je bila samo metafora)

Koji PR u ITu moze da ti donese list koji je totalno van vremena u kom zivi. I koji pored web 2.0 tendencije lepi sajt politikinog zabavnika ?? Zaista mene bi bilo iskreno sramota da mi se sajt pojavi na toj Top listi. Ali dobro, svako ima neku svoju viziju dobrog i loseg u poslu i ti verovatno dobro znas zasto stojis iza njih.

A to sto sajt postoji 45 dana nije uopste problem posto je glavni urednik poceo da pravi listu tacno PET dana pre objavljivanja Cudi me da nije ubacio i po neki sajt od "tetkinog malog" iz januara ove godine... :/
blogowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 02. 2007.   #27
BluesRocker
profesionalac
Professional
 
Avatar BluesRocker
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 294
Hvala: 93
525 "Hvala" u 19 poruka
BluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Što se tiče DPT, on po meni ima začuđujuće veliki Alexa rating, šta god mislili o alexi, ovo je ipak previše. I ja sam imam sajtove koji su daleko posećeniji a po rejtingu su daleko ispred DPT. Poslednje iznenađenje je bilo što je DPT čak bio #1 u nekoj alexa kategoriji (neko mi je poslao link da vidim, ne sećam se gde sam to video) čak ispred foruma kao što je dizajnzona.com To je po meni suludo, ali to govori o alexa, ne o DPT i DZ.
Ko normalan svesno drži instaliranog Alexu, sem webmastera?
BluesRocker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 02. 2007.   #28
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Nebitno to, i dalje se pravi ranking po alexi i dosta ljudi obraća pažnju na to.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 02. 2007.   #29
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Aleksandar Marković
Peco kad se bira najbolji sportista, MTV spot ili npr. film godine tj deli se oskar vazilo je pravilo da nominaciju za oskara dobija bilo koji film prikazan u poslednjih 12 meseci, to znaci da se dati film mogao pojaviti u bioskopima i mesec dana pre glasanja i 11,12 meseci ranije - sve jedno je - samo je vazno da se pojavio u okviru tih 12 meseci

Tako da i ja nemam nista protiv ako se neki websajt pojavio pre 45 dana ili manje, jer se ovde ne bira sajt koji se pojavio u januaru ili februaru prosle godine, vec u CELOJ protekloj godini ... pa makar to bilo i 30 dana pre roka
Hm, pa da li sajtovi mogu da se porede sa sportistima.
Mislim da je prirodnije poredjenje sa djakom u skoli, koga razred nije video preko cele godine, dosao 3 nedelje pred kraj godine, i dobio sve petice kod uciteljice.

A trebas imati na umu i da su neki drugi sajtovi, koji su verovatno vise zasluzili da se nadju u Top 50 [jer postoje recimo 4 godine i imaju 30k poseta dnevno] morali da ispadnu sa te liste da bi sajt koji postoji 45 dana usao u nju

Pravedno? [nemam na umu uopste moj sajt, on i nema toliku posecenost, vec ciljam na jedan drugi sajt].

I da objasnim na sta sam mislio kada kazem da je 45 dana malo za nagradu.
Pogledaj recimo ovaj sajt.
Redovno azuriran, odrzavan. Sajt postoji 2-3 meseca [recimo].
Zamisli da je 8. januara taj sajt dobio nagradu.

Sada zapazi datum keshiranja - 30. januar. Zadnja vest je 8. januar.
Jednostavno su prestali da ga azuriraju tog dana
Sada pogledaj trenutno stanje sajta - http://www.pazova.info/ :
Citat:
This site is temporarily unavailable.
Please notify the System Administrator
Shvatas poentu.
Sajt je delovao obecavajuce, dnevno azuriran.
I onda odjednom autor digo ruke od njega.

Sta bi bilo da je usao u top listu, koja ce vaziti cele ove godine?

Dakle, ono sto sam u prosloj poruci rekao - ugled se valjda stice vremenom, godinama... a ne za 45 dana.
Ko garantuje da ce sajt postojati vec februara... ako je tako skoro kreiran... a pokazao sam primer.

P.S. Dragane i Aleksandre, zaista nista licno, ovo samo govorim o PC Pressu, vas sam uvek cenio i cenicu vas.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 02. 2007.   #30
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

na top liste se ulazi preko placenih oglasa u novinama i preko poznanstava... nije to samo u PC Pressu tako, nego apsolutno u svakom casopisu, kako kod nas tako i napolju... isto vazi i za pisanje review-a i testiranje hardware-a.. nikad neces procitati da je neko napljuvao proizvod koji je dobio od svog glavnog oglasavaca, to se ne desava nigde u svetu..

Tako da top liste, opise i preporuke treba gledati kao zabavu, a ne neku relevantnu preporuku.. i onda je sve kul...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Proglaseno 8 najboljih sajtova u Srbiji, Ovih 8 sajtova ce reprezentovati nasu zemlju Miloje Sekulic Linkovi 3 10. 08. 2007. 12:08
Okrugli sto - Kako unaprediti kvalitet domaćih web sajtova? Miloje Sekulic Web site, dizajn i multimedia 30 16. 01. 2007. 18:28
Nova zabava - rejting domaćih sajtova prema Netcraft.com Dragan Varagić Marketing i SEO 22 16. 09. 2006. 03:38


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 02:53.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.