DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 15. 11. 2008.   #131
podgoričanin
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 13.11.2008
Poruke: 22
Hvala: 4
0 "Hvala" u 0 poruka
podgoričanin is on a distinguished road
Default

Ponavljam, ideja nije revolucionarna, nego dobra. Dobra ideja.
Imam znanje i koncept kako da popunjavam sajt, kakvim sadrzajem. Vjerujem i u taj koncept i u pmje znanje u vezi toga.
S obzirom koliko stanovnika ima Evropa iskreno sam zacudjen koliko malo internet kockara ima, ali i sa stanjem kakvo je zadovoljan sam, sto da radim.
Ovi sajtovi nemaju 15 - 20 000 jedinstvenih posjeta dnevno, ili ja ne znam tacno sto je jedinstvena posjeta???
Po meni je jedinstvena posjeta, posjeta sa jednog kompjutera tokom 24 h.
Ovi sajtovi imaju najvise 2000 jedinstvenih posjeta dnevno.
Na primjer ovaj tekst http://www.bettingexpert.com/picks.php?sl=57 je postavljen prije skoro 4 dana i tekst je imao, fino pise, oko 4000 posjeta. Dakle za 4 dana. Kolko vidim na ovaj sajt ljudi iskljucivo dolaze da bi citali ovakve tekstove. Znaci 4 dana, 4000 posjeta ovom tekstu, to je, pretpostavimo posjeta sa 1000 kompjutera svaki dan, ili nekim ludim cudom imaju 2000 posjeta sa razlicitih kompjutera dnevno, sto bi znacilo, da 2 covjeka udju na sajt, a jedan cita ove prognoze.
E sad, ja mislim i vjerujem, da bi i na taj moj sajt svracale 2000 ljudi dnevno iz Evrope, da vide sto ima novo....
Za sajt mi treba 1000 eura da ga napravim, sajtovi kvaliteta kao ovi dolje na linkovima, ne mogu da kostaju vise od 1000 eura, zar ne?
Treba mi nesto para da zakupim domen, treba mi nekih jos da ulozim u promociju sajta. Treba mi i neka rezerva para da placam tehnicku podrsku..... To je sve koliko ja shvatam 3000-4000 eura. Ako puknem te pare.... zivot ide dalje .... sto da radim.

Poslednja izmena od dinke : 15. 11. 2008. u 13:23. Razlog: Uklonjeni linkovi
podgoričanin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 11. 2008.   #132
blogowski
Pušelja Predrag
Professional
 
Avatar blogowski
 
Datum učlanjenja: 12.08.2005
Lokacija: Strasbourg, France
Poruke: 339
Hvala: 22
40 "Hvala" u 13 poruka
blogowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za blogowski Pošaljite poruku preko Skype™ za blogowski
Default

Zasto podgoričanin kroz svaki drugi post provuce ova tri linka??
blogowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 11. 2008.   #133
podgoričanin
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 13.11.2008
Poruke: 22
Hvala: 4
0 "Hvala" u 0 poruka
podgoričanin is on a distinguished road
Default

Pa tako bih htio da mi izgleda sajt. Svidja mi se kako su uradjeni a i dobri su pokazatelji koliko imaju posjeta i reklama.

A zašto si napisao ovaj post? Da bi reklamirao 5 sajtova u potpisu, zar ne? Da nijesi malo licemjeran, onako bar malo, osjećaš li to? Mali licemjer?
podgoričanin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 11. 2008.   #134
GaVrA
Bird is the word!
Certified
 
Datum učlanjenja: 27.09.2008
Poruke: 73
Hvala: 12
0 "Hvala" u 0 poruka
GaVrA is on a distinguished road
Default

Ako imaš 3-4k evra da uložiš u nešto što realno ne znaš kako se radi, a da očekuješ mesečnu zaradu od mizernih 150€ posle tek nekoliko meseci(optimista), ne znam, bolje je možda da probaš negde drugde da uložiš te pare...
GaVrA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 11. 2008.   #135
blogowski
Pušelja Predrag
Professional
 
Avatar blogowski
 
Datum učlanjenja: 12.08.2005
Lokacija: Strasbourg, France
Poruke: 339
Hvala: 22
40 "Hvala" u 13 poruka
blogowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za blogowski Pošaljite poruku preko Skype™ za blogowski
Default

Citat:
Originalno napisao podgoričanin Pogledajte poruku
Pa tako bih htio da mi izgleda sajt. Svidja mi se kako su uradjeni a i dobri su pokazatelji koliko imaju posjeta i reklama.

A zašto si napisao ovaj post? Da bi reklamirao 5 sajtova u potpisu, zar ne? Da nijesi malo licemjeran, onako bar malo, osjećaš li to? Mali licemjer?
Stavi ih onda u potpis bez prodavanja naivnosti
blogowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 11. 2008.   #136
podgoričanin
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 13.11.2008
Poruke: 22
Hvala: 4
0 "Hvala" u 0 poruka
podgoričanin is on a distinguished road
Default

Čovjek mi je napisao da bih zarađivao od reklama na osovu 2000 jedinstvenih posjeta dnevno u toj branši, 1000-2000 eura mjesečno.
Ne znam jesi li pratio sve postove redom.

Citat:
Originalno napisao nixa Pogledajte poruku
Ja sam pričao mesečno.

Ali za takvu zaradu moraš da direktno komuniciraš sa kazinima, imaš mnogo middlemans u toj industriji i ako ideš preko njih zarada je jako manja.
Ako kockarske firme tipa GB, UNIBET, PINACLE.... na sajtovima koje sam linkovao, plaćaju tim sajtovima po 20 eura mjesečno, onda neka se te kockarske firme zapitaju je li sve u redu sa njima!
podgoričanin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 11. 2008.   #137
podgoričanin
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 13.11.2008
Poruke: 22
Hvala: 4
0 "Hvala" u 0 poruka
podgoričanin is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Pedjaa Pogledajte poruku
Stavi ih onda u potpis bez prodavanja naivnosti
Ne glupiraj se.
podgoričanin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 11. 2008.   #138
djoca
kockar
Qualified
 
Avatar djoca
 
Datum učlanjenja: 28.09.2005
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 146
Hvala: 51
83 "Hvala" u 20 poruka
djoca is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za djoca
Default

Uhhhh....ajd samo ovoliko....Ne placaju tim sajtovima ni dinar za te reklame, vec im daju 20-30% revenue share od igraca koje im referiraju ili 50-100 dolara po igracu. Vrlo retko se desava da kladionice zakupe kampanju na nekim od tih sajtova, vrlo vrlo retko.
djoca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 11. 2008.   #139
podgoričanin
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 13.11.2008
Poruke: 22
Hvala: 4
0 "Hvala" u 0 poruka
podgoričanin is on a distinguished road
Default

Što je revenue share?

Za ostalo smo se složili? Jedinstvene posjete, sajtovi koje sam linkovao nemaju više od 2000 jedinstvenih posjeta dnevno, onako kako ja vidim pojam jedinstvena posjeta?

Kome kladionice / kockarske kompanije klasično zakupljuju prostor?
Recimo ovome www.betexplorer.com Nekome ko ima strahovito puno posjeta?

Kalkulaciju oko otvaranja sajta, u vezi novca, sam dobro napravio?
podgoričanin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 11. 2008.   #140
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

revenue share je podela dobiti sa firmom koju oglasavas, tipa ako igrac potrosi 20 dolara i ti imas 20% revenue share, tebi ide 4 dolara*.

Off Topic: *Ne znam da li ovo igde funkcionise ovako ali sam cisto hteo da ti objasnim kako izgleda
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Krađa sadržaja - Ima li pomoći Mr.Paja Planiranje i usability 18 12. 01. 2011. 19:50
Sadržaji na internetu će se naplaćivati by Rupert Mardok glaspodrinja.com e-Business 57 28. 03. 2010. 14:15
Može pomoč oko CSS menija Ministar (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 9 08. 09. 2006. 22:35


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:42.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.