DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

(X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS Client scripting tehnologije, Dynamic HTML, Cascading Stylesheets, XML i standardi

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 26. 11. 2006.   #11
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

kako moze prvo sadrzaj da stavi... mislim super je to ali... nekako sam navikao da nikad nemam sadrzaj kod sebe... sto kaze cika blues znam lorem ipsum napamet :P
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2006.   #12
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Kao što rekoh, svako nek radi kao što je navikao, ali... (primeti ali)

Nekako mi je logičnije da se u layoutu prikazuje sadržaj koji će se inače nalaziti u njemu tokom razvoja. Čisto da imaš osećaj o dužini stranice, formatiranju, kako se sve to uklapa itd. Npr, praviš layout za programerski blog: tu lorem ipsum ne leži jer obično imaš dosta listi, koda, teksta sa tonom linkova itd. Tada bi korišećenje nekog entriyja sa drugog programerskog bloga mnogo bolje leglo. Ili pak sekcija komentara na blogu - odeš na neki drugi blog i pokradeš sve komentare kao primer

Ne znam, nek radi kako je ko navikao. Meni je logičnije kada imam podatke koji će se nalaziti u samom layoutu ili tipom odgovaraju njima (naveden programerski post kao primer). Ako volite "golo" ili latinski samo napred.

PS: A o čemu mi teoretišemo

Poslednja izmena od Ilija Studen : 26. 11. 2006. u 18:25.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2006.   #13
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

Inache ok je to ali opet mozes isto to da uradis i za najdrazim Loremom :P

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen

PS: A o čemu mi teoretišemo
Ma share the fun :P
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2006.   #14
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Nije da se nešto previše bavim web dizajnom, ali meni je ovakav pristup (sadržaj pa css) jedino logičan. Npr, kad sam pravio ovo: http://utfcpp.sourceforge.net/ najpre sam samo iskucao sadržaj i odmah objavio stranicu, pa je sad doterujem kad nađem vremena (tj. nikad ).
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2006.   #15
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Ja isto uvek krecem sa xHTML-om, pa onda kada sam zadovoljan strukturom i kolicinom/rasporedom elemenata i nomenklaturom onda tek krecem da pisem CSS.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2006.   #16
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata
Nije da se nešto previše bavim web dizajnom, ali meni je ovakav pristup (sadržaj pa css) jedino logičan. Npr, kad sam pravio ovo: http://utfcpp.sourceforge.net/ najpre sam samo iskucao sadržaj i odmah objavio stranicu, pa je sad doterujem kad nađem vremena (tj. nikad ).
Jedini je problem što kada se "previše baviš web dizajnom" onda obično nemaš nikakav sadržaj osim instrukcija "mora da bude about us, news, feedback, contact...". Tako da i pored najbolje volje, jedini sadržaj na koji možeš da računaš je:

Citat:
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Sed neque. Curabitur vehicula, dolor ut volutpat tincidunt, augue ligula lobortis elit, sed suscipit urna purus ac justo. Proin sit amet felis vitae dolor commodo consequat. Integer urna. Aliquam mattis. Fusce eu lorem. Mauris dui elit, cursus ac, laoreet at, semper id, mauris. Morbi porttitor justo. Vivamus pellentesque lacinia massa. Curabitur ultricies molestie nisi. Morbi tortor diam, mollis ut, auctor posuere, elementum a, nibh. Aenean placerat felis id erat. Morbi quis magna. Nullam malesuada, leo eu mattis blandit, lorem massa malesuada sem, vel elementum nulla felis in nisl. Pellentesque ornare orci tincidunt metus. Donec ligula massa, molestie aliquet, molestie at, adipiscing quis, enim. Suspendisse sem nulla, laoreet nec, aliquet eget, dignissim non, arcu. In dolor nibh, vulputate varius, congue nec, dignissim sed, orci.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2006.   #17
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

a, ja vas nista ne kapiram

tacnije, cini mi se da jedino na kapiram dee-a, koji izgleda odradi layout bez sadrzaja (pod "sadrzaj" ja podrazumijevam bilo da se radi o "lorem ipsum..." ili postojecem, "stvarnom" sadrzaju)

sto se tice ostalih, izgleda da je doslo do zabune jer izgleda da jedni "lorem ipsum" ne smatraju sadrzajem, a drugi misle da ovi prvi rade bez icega (kao dee) iako i jedni i drugi imaju nekakav tekst koji sminkaju. a?
__________________

oliver je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2006.   #18
dee
Domagoj Horvat
Expert
 
Avatar dee
 
Datum učlanjenja: 24.07.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 502
Hvala: 22
10 "Hvala" u 8 poruka
dee is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dee
Default



ja koliko vidim, lik je ovdje nabaco sav sadrzaj odjednom a onda ga formatiro. ja radim drugacije, npr:

- stavim glavni kontejner
- stavim container headera
- napunim sadrzajem /slika, tekst, sta li/
- stavim u njega kontejner sadrzaja
- napunim ga tekstom
- stavim kontejner navigacije
- napunim ga sadrzajem
.
.
.

poanta je, ne stavim nikad odjednom sav sadrzaj pa onda formatiranje nego prvo slozim element u kojem ce nesto stajat, a onda ga popunjavam...dal lore ipsumom (iako, radije sto Ilija kaze, uzimam nesto formatom slicno sadrzaju koji ce bit) il necim drugim, nebitno... al u svakom slucaju, ne sav sadrzaj pa onda sav format nego korak po korak
__________________
postoje ludosti bez kojih je nemoguce ljudsko dostojanstvo
dee je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2006.   #19
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

^^ pa mislim da vecina nas tako radi... prvo formatiras kontejnere, pa tek onda sadrzaj.. programerski receno radi se dodavanje CSS-a obilaskom DOM stabla po sirini
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2006.   #20
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Off Topic: Moj kontejner ispred zgrade su jutros isprazniloi komunalci
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:27.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.