DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Istine i zablude
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Istine i zablude Sve što ste ikada želeli da znate o ... a niste smeli da pitate, ili niste imali koga da pitate ili vas je neki "znalac" opasno slagao :)

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 09. 08. 2010.   #111
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Eee... Kako je ovo kul... Sukobljeni stavovi, mlate praznu slamu :P

Probajte da se fokusirate na samu ulogu wikileaks-a, i mozda neke poslovne mogucnosti koje mogu proizici iz tako necega...

A politikom se bavite u kafani...
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" LiquidBrain za poruku:
Staro 09. 08. 2010.   #112
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Slazem se potpuno, zato sam davno pre vise strana ove glupave diskusije predlozio da malo pogledamo problem RIM-a u Saudijskoj Arabiji, da se vratimo u "nas"okvir. Ali, ne, neko mora da slini na maskirnu uniformu i vojnicke cizme.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2010.   #113
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao LiquidBrain Pogledajte poruku
Eee... Kako je ovo kul... Sukobljeni stavovi, mlate praznu slamu :P

Probajte da se fokusirate na samu ulogu wikileaks-a, i mozda neke poslovne mogucnosti koje mogu proizici iz tako necega...

A politikom se bavite u kafani...

Ja imam ideju i domen za diskusiju i o jednom i drugom

Politicki Forum

pa ako neko hoce da pokrenemo diskusiju , .... jedva cekam



Poslednja izmena od metaphysic : 09. 08. 2010. u 19:34.
metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2010.   #114
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
...samo hoću da kažem da je ta priča o gluposti uglavnom odlika malih i frustriranih. "On (komšija, neki lik, neka država...) ima više uspeha, više para, može da ima šta hoće, ali ništa mu to ne vredi kada je on glup a ja sam pametan".
Potpuno se slažem sa tobom, samo ne znam kome je ovo upućeno? Verovatno degojsu, jer samo on je od početka ove teme koristio termin "glup" govoreći o amerikancima, niko drugi! Pretraži post, videćeš da je on prvi i jedini pomenuo da su amerikanci glupi, i to više puta ponovio stavljajući to drugima u usta stalno tumačeći tuđe reči sa "znači amerikanci su glupi...", a da pritom to niko nije rekao ni eksplicitno ni implicitno. Time namerno banalizuje diskusiju i očigledno mu uspeva.

Nisam ja rekao (a ni ostali) da su amerikanci glupi, ni jednom rečju. Nema razloga da oni budu ni gluplji ni inteligentniji od bilo kog drugog naroda (pogotovo što su oni mešavina naroda). Štaviše, rekao sam da su, zahvaljujući načinu obrazovanja i života, u svojim profesijama najuspešniji, najbolji, najobrazovaniji, naj, naj... Imaju vrhunske naučnike, inžinjere, doktore, muzičare, pisce... Od njih može i treba mnogo da se nauči u mnogim profesijama. Ipak, i tamo većinu čine niskoobrazovani ljudi koji od malih nogu vredno rade. Njihova zemlja je jedna od uređenijih zemalja, sve je napravljeno tako da vodi cilju - ako si vredan i produktivan imaćeš mnogo toga, slobodu govora, ljudska prava, pravo na mišljenje i različitost...

Ali, ako nisu ni gluplji ni inteligentniji, to znači da zbog te profesionalne superiornosti nešto drugo mora da trpi. To je ono što sam ja pokušao da objasnim, trpi njihovo interesovanje za svet van njihove zemlje, za događaje u njemu, za uzroke i posledice. Od početka ih uče da oni žive u obećanoj zemlji, zemlji sa najboljim društveno moralnim vrednostima, sa najvećim pravima, najrazvijenijom demokratijom, da samo treba vredno da rade, da ne misle mnogo o bilo čemu van ličnog života i agresivno brane svoj (najbolji) način života od mnogobrojnih neprijatelja koji im zavide, mrze ih i hoće to da im oduzmu. Zato oni ne razmišljaju o pravima drugih naroda, njihovom pravu na slobodu, mišljenje, različitost, na sopstvene vrednosti i način života. Dovoljno je da im kažu "eno onaj tamo negde hoće da ugrozi naše vrednosti, moramo da se branimo" i to prođe samo tako, 70% podrške (a tamo slučajno nafte koliko hoćeš).

Nije pitanje da li u SAD postoji anti-ratni pokret, naravno da postoji kad tamo žive i milioni ljudi koji su obrazovani i odrasli u drugim zemljama (a svakako da ima i amerikanaca koji shvataju šta se radi u njihovo ime), pitanje je koliko je brojan i uticajan taj pokret, koliko je ratova sprečio do sada? Naravno da nema nikakav uticaj, kad je tamo nemoguće probuditi svest većine ljudi koji su tako oblikovani od malih nogu.

Svako poređenje Amerike i drugih zemalja (mnogi porede nas, što nema nikakvog smisla) bude po pitanju unutrašnjeg uređenja zemlje gde oni spadaju u bolje primere u svetu, ali mi ovde pričamo o uticaju njihove države (ne društva) na svet oko sebe. I tu prednjače, u destruktivnom smislu.

A degojs kaže "SAMO tri mučenja", i odmah poteže Srebrenicu nekoliko puta. Kad su žrtve u pitanju nema "samo", bitan je princip, spremnost da se nešto uradi ili ne. Jer, za svaki zločin u svetu bi mogli da kažemo "samo" sve dok je Hirošime i 140,000 civila koje je jedna zemlja brutalno zbrisala sa lica zemlje. Ali, nečovečno je tako meriti ljudske žrtve i patnju, ne ide to na kilo. I ne zavisi od pasoša. Ni od sročenog opravdanja.

Kako god, ti sve svodiš na omalovažavanje drugih (priča koješta, nema pojma...), a svu priču na neke sitnice tipa oni su promenili 2006. zle republikance, pa će 2012. promeniti zle demokrate i vratiti preporođene republikance.

Poslednja izmena od dacha : 09. 08. 2010. u 19:46.
dacha je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje dacha za poruku:
Staro 09. 08. 2010.   #115
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

@dacha:

Onaj sto bi da hvata za kosu pa lupa do krvi je lepo napisao da mozga nema kod 95% Amera, tako nesto. Sta to znaci nego da ih je 95% glupo? A ne ne, mislio je da su pametni?
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2010.   #116
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
A degojs kaže "SAMO tri mučenja", i odmah poteže Srebrenicu nekoliko puta.
Ne, ne: rekao sam TRI WATERBOARDING-a. I to stoji.

A sta ima veze sto potezem Srebrenicu? Cisto da uporedimo. Prvo mi je palo na pamet. Ali vec sam rekao ako smeta, mozemo neki drugi rat da uzmemo pa uporedimo.

Ali opet, sto smeta?

Citat:
Kad su žrtve u pitanju nema "samo", bitan je princip, spremnost da se nešto uradi ili ne.
Pa nije bas isto kad nema jednog, tri, 100 ili 100K ljudi.

Ne znam sta se hvatate toliko za to koliko ih je umrlo mucenjem? Umrlo ih je mnogo vise samim ratom u Iraku do kog nije trebalo doci. Sam taj rat je dovoljan da se neko (tj. vise njih) osudi za zlocinca, po meni. Itd.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 09. 08. 2010. u 19:56.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2010.   #117
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Nije pitanje da li u SAD postoji anti-ratni pokret, naravno da postoji kad tamo žive i milioni ljudi koji su obrazovani i odrasli u drugim zemljama (a svakako da ima i amerikanaca koji shvataju šta se radi u njihovo ime), pitanje je koliko je brojan i uticajan taj pokret, koliko je ratova sprečio do sada? Naravno da nema nikakav uticaj, kad je tamo nemoguće probuditi svest većine ljudi koji su tako oblikovani od malih nogu.
Hahaha. Kako da ne. Antiratni pokret su organizovali doseljenici Indijci i Eskimi, a nasao se tu i poneki Amer, u prolazu. I nije to imalo mnogo uticaja na rat u Vijetnamu :-)



Mislim da smo rekli ko je sta imao, zaista..
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2010.   #118
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Jel ste vi zaboravili da je degojs crni pojas 10 dan u advokatisanju ?
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2010.   #119
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Pa mislim stvarno je smesno :-)

Kaze licna sloboda mi je veca kad mi uzimaju vise.

Kaze Ameri grozni, on bi da 'vata za kosu i tuce do krvi. I to svog coveka.


Spariti ih na vlast sta mislis: jedan da bije, a drugi da oslobadja narod. A pa to smo vec imali?
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2010.   #120
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao dacha Pogledajte poruku
Potpuno se slažem sa tobom, samo ne znam kome je ovo upućeno?
Nije upućeno nikome direktno, čak se i ne sećam ko je ŠTA rekao, nego kažem kada pričate o tim stvarima morate da budete oprezni, ja uvek prvo pogledam svoje dvorište pa tek kada je kod mene sve čisto i uredno - bacim pogled kod komšije.

Ipak, nije to razlog za ovaj post, samo hoću da vas podsetim da malo primirite diskusiju - super je da se ne slažemo, ali ne mora zbog toga onaj drugi da bude idiot.

@degojs, što se tiče atomske bombe, tu se baš ni malo ne slažem Tačno je da su skratili rat i smanjili broj žrtava, ali sigurno nisu to uradili zbog jadnih japanaca nego je posle body count na Okinawi glavni štab shvatio da će za zauzimanje Japana da prebroje još oko 1 milion svojih žrtava.

Takođe je to urađeno jer je procenjeno da bi država bankrotirala da je rat potrajao još 6 meseci do godinu dana, i onako su imali veliki problem sa war bonds.

Isto tako su bili milosrdni i na drugim krajevima sveta, da ne nabrajamo i one ne-oružane sukobe gde su drugi radili prljavi posao za njih.

Oni su jednostavno pragmatični i može im se, a ta priča o "milosrđu" je samo žvaka za domaću upotrebu - šta se o tome misli u svetu - boli ih koleno
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Google pozicioniranje, zasto kasni? marijano Marketing i SEO 22 12. 11. 2008. 02:17
Ima li neko ideju zasto se ovo desilo? Peca Marketing i SEO 3 07. 09. 2007. 17:41
Zasto mi se poruka brise? NYCWalker Obaveštenja, predlozi i pitanja 0 02. 01. 2007. 19:16
Da li ovo moze?!? a i ako moze kako?!? LiquidBrain PHP 16 22. 09. 2006. 15:55
google - kako zasto ??? ivanhoe Marketing i SEO 0 23. 12. 2005. 05:36


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:10.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.