DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 22. 12. 2006.   #21
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Mislim da je ovaj koncept saminara (workshop ja bih pre rekao) više korisna od ovog kojeg svi seminari ovde prate. Čak i predavači pričaju maltene jedno te isto iz godine u godinu i konerencije u konferenciju. Po meni konferencija je samo izgovor da se ode, prošire poznanstva, ostvare kontakti i ždere. Na ovoj tvojoj bih možda nešto i naučio.

Šalim se naravno, mislim da je ideja više nego dobra i da bih zaista voleo da se ostvari. Uvek sam više za praktične varijante nego za "pričam ti priču" pristupe.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 12. 2006.   #22
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Sto se tice sajmova mislim da oni i dalje igraju veliku ulogu u celom svetu pa i kod nas. E sada pitanje je da li je potreban sajam koji bi pokrio oblast, pa nazovimo, IT usluge. Nisam bas siguran u to.

Sto se tice workshop-a, mislim da je to jos jedan potvrdjeni primer uspesne komunikcije sa drugim profesionalcima.

Uzmimo za primer Carson Workshops koji okuplja gomilu profesionalacam, kako predavaca tako i posetioca, a koji je u isto vreme, za nase uslove, papreno skup
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 12. 2006.   #23
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao majstors

1. Seminari i sajmovi... je li to prevaziđeno? Osim prilike za verbalni kontakt i žive prezentacije (recimo proizvoda) koji su drugi benefiti?
Moj odgovor je - zavisi. Zavisi od samih seminara i sajmova ali generalno si u pravu. Najveci broj seminara vredi samo da se predstavi neki proizvod a najvise zbiog verbalnih kontakata.

Citat:
2. Maštam o domaćem seminaru tipa "Tips & Tricks" ili "Know How", gde bi dobro plaćeni gurui "u dubinu" izgurali neku temu (npr. WM vs Symbian ili CSS preporuke ili "hands on" popularnih JS biblioteka ili kako pisati Concept book ili kako pisati feature listu ili kako analizirati klijentov zahtev).
Slazem se da je to prava stvar. Nadam se da cu u martu sledece godine nesto slicno moci da ponudim na domacem trzistu.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 12. 2006.   #24
BraMom
Branimir Momcilovic
Qualified
 
Datum učlanjenja: 15.02.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 167
Hvala: 47
25 "Hvala" u 8 poruka
BraMom is on a distinguished road
Default

Citat:
Maštam o domaćem seminaru tipa "Tips & Tricks" ili "Know How", gde bi dobro plaćeni gurui "u dubinu" izgurali neku temu
Sigurno bih došao.

Ne pratim tu scenu, ali prisustvovao sam seminaru u Nišu i baš mi je zasmetao osećaj da je priča nedorečena (nije problem u predavačima, već u ograničenom vremenu i raznovrsnosti publike).

Mislim da bi moglo da se animira nekoliko kvalitetnih ljudi iz domaće zajednice (koji svakako imaju šta da kažu) da održe predavanja bez nekog prevelikog honorara.

Mada nemam nikakav osećaj kakav bi odziv bio...
__________________
Važnije je biti ljubazan, nego biti u pravu.
BraMom je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 12. 2006.   #25
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

uz dobar marketing odziv nije problem... ali opet pitanje je da li bi se skupila odgovarajuca grupa ljudi... imamo srece sto imamo dosta dobru online zajednicu poput ESa, DPTa, gde se okupljaju ljudi koje tako nesto interesuje tako da mislim da to ne bi bio problem... E sad uvek moze da bude problem termin odrzavanja koliko kome odgovara ali sad tesko je svakome ugoditi
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 12. 2006.   #26
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Moj odgovor je - zavisi. Zavisi od samih seminara i sajmova ali generalno si u pravu. Najveci broj seminara vredi samo da se predstavi neki proizvod a najvise zbiog verbalnih kontakata.



Slazem se da je to prava stvar. Nadam se da cu u martu sledece godine nesto slicno moci da ponudim na domacem trzistu.
Definitivno dobra stvar ali pitanje je koliko je ovakvu vrstu "seminara/radionice" izvesti na nasim prostorima, jer opste je poznato koliko kosta da se dovede jedan vrhunski predavac za ovakav tip radionice, sto znaci i da bi cijena kotizacije bila izuzetno visoka(sto automatski znaci i veoma bitan faktor na vagi pri odlucivanju potencijalnih ucesnika). Stoga pretpostavljam da bez adekvatnog sponzora/organizatora koji je finansijski dovoljno jak da izgura kompletnu organizaciju bez troskova kotizacije, ovakvu jednu korisnu manifestaciju je veoma tesko organizovati... ali sve trazi vremena, truda i rada..pa ukoliko je priprema dobra sve moze da se odradi..
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 12. 2006.   #27
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Mislim da treba napraviti razliku između konferencije i workshopa. Na konferenciju ideš radi networkinga i inspiracije, a na workshop ideš striktno da pokupiš konkretna znanja i tehnike.

Samim tim i sam tip predavanja je drugačiji, na konferencijama je publika raznovrsnija, predavači su raznovrsniji, predavanja su u opsegu od 15-30 minuta gdje je uglavnom uloga predavača da inspiriše i pokrene ljude na akciju. Što se tiče workshopa u komjunitiju, to su 37s prvi furali https://workshop.37signals.com/ , pa su Carsoni napravili na tu foru događaj za Evropu http://www.carsonworkshops.com/ .Mada i tu je karakteristično da su te radionice prerasle u konferenciju za 800 ljudi, što ponovo govori u prilog da treba biti događaja oba tipa.

Stanje Web scene je kod nas takvo da prvo treba forsirati konferencije za široke mase, što će se u osnovi i raditi tokom čitave 2007., a tek kasnije krenuti i sa workshopovima. Gledam ove teme kod Carsona, šta je u trendu: CSS, pravljenje Web app, Ajax... pitanje je da li u regiji postoji 30 ljudi koji bi recimo bili spremni da čuju predavanje o Ajaxu lika iz Flicrka ili Erica Mayera da priča o CSS za ne tako malu cijenu kotizacije?

Samim tim, možda najbolje opipati puls sa jednim jednodnevnim domaćim workshopom na foru:
- 4 domaća predavača x 1,5h svaki (Total 6h priče)
- uključen ručak
- 30 ljudi u publici
- upad oko 100 EUR
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 12. 2006.   #28
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default workshop online

Citat:
Originalno napisao mungos
Na konferenciju ideš radi networkinga i inspiracije
Organizatori e-trgovine Boga mole da pada kisa pa da sala za predavanja bude puna. Ako je suncano jedan deo ekipe se ne vadi iz baste. A picerija i pivnica u auto-kampu koja radi dok ima gostiju postala je popriste ugovaranja vrlo ozbiljnih poslova.

Citat:
Samim tim, možda najbolje opipati puls sa jednim jednodnevnim domaćim workshopom na foru:
- 4 domaća predavača x 1,5h svaki (Total 6h priče)
- uključen ručak
- 30 ljudi u publici
- upad oko 100 EUR
- zurka?

Citat:
a na workshop ideš striktno da pokupiš konkretna znanja i tehnike.
Nego da ja vas pitam nesto. Ovde se okuplja gomila developera. Jel' bi bio problem da se razvije softver koji bi omoguci da se seminari organizuju online?
Kao sto ovi rade www.edge.co.yu

Onako u community duhu. Onda bi svako ko zeli i misli da ima sta da kaze mogao da prijavi svoj termin za predavanje. Zavisno od ocene i zelja predavaca bila bi odredjena cena predavanja (placanje moze takodje da se obezbedi) ili bi ono bilo besplatno.

Time bi se i iskristalizovalo koga narod zeli da slusa. A i potencijalni predavaci bi imali priliku da vezbaju, sto je neophodno za izlazak pred publiku.

Da bi se obezbedio razvoj i odrzavanje softvera bila bi definisina minimalna cena koja bi morala da se plati za prisustvo seminaru a ta sredstva bi isla osobama koja su sistem programirala (ukoliko ne zele da rade for free - mada bi sistem mogao da se isplati jer bi se ovde razvijao a prodavao skolama kao sto je EDGE) i za placanje povecanih potreba hostinga i protoka.

Ovakvim nacinom bi se resili mnogi organizacioni problemi. Sala, smestaj, gubitak vremena, putovanje ljudi iz drugih gradova u grad odrzavanja seminara, prisustvo seminaru osoba van nase zemlje itd.

Sem toga sistem bi mogao da posluzi za razmenu misljenja o novim projektima, za predstavaljanje ideja itd.

Miloje

P.S. A elemenat socijalizacije koji bi ovako gubio nadoknadili bi povremenim okupljanjima u realnom svetu.
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 12. 2006.   #29
milano
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Poruke: 50
Hvala: 0
3 "Hvala" u 2 poruka
milano is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Samim tim, možda najbolje opipati puls sa jednim jednodnevnim domaćim workshopom na foru:
- 4 domaća predavača x 1,5h svaki (Total 6h priče)
- uključen ručak
- 30 ljudi u publici
- upad oko 100 EUR
Uf, koliki li ce biti taj rucak

Salim se, veoma mi se svidja ideja workshopa, u kontekstu ucenja, razmene znanja i networkinga, mada mi je 100 eur malo puno, jel standardno da postoji razlicita cena za firme i ljud ekoji su freelance?
milano je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 12. 2006.   #30
Aleksandar.Ilic
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 30.04.2006
Poruke: 464
Hvala: 39
48 "Hvala" u 28 poruka
Aleksandar.Ilic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Miloje Sekulic
Nego da ja vas pitam nesto. Ovde se okuplja gomila developera. Jel' bi bio problem da se razvije softver koji bi omoguci da se seminari organizuju online?
Kao sto ovi rade www.edge.co.yu
ako se ima dobra dokumentacija, nije tesko. Ovo je cak lakse od e-learning sistema da se odradi.
__________________
Vesti sa juga --- BizBuzz
--- Vas mali oglas
Aleksandar.Ilic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
PC Press TOP50 domaćih sajtova blogowski Web site, dizajn i multimedia 85 03. 02. 2009. 15:11
Proglaseno 8 najboljih sajtova u Srbiji, Ovih 8 sajtova ce reprezentovati nasu zemlju Miloje Sekulic Linkovi 3 10. 08. 2007. 12:08
Kvalitet studija u Srbiji Dragan Varagić Opušteno 24 15. 11. 2006. 14:37
Nova zabava - rejting domaćih sajtova prema Netcraft.com Dragan Varagić Marketing i SEO 22 16. 09. 2006. 03:38


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 20:05.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.