DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 18. 11. 2008.   #181
artur_dent
I think I'm a sofa...
Professional
 
Avatar artur_dent
 
Datum učlanjenja: 16.11.2005
Poruke: 438
Hvala: 9
28 "Hvala" u 25 poruka
artur_dent is on a distinguished road
Default

Ne bih zeleo da zvucim previse kriticki nastrojen - pouzdano znam da je postaviti(citaj napraviti) takav agregator kao sto je naslovi lavovski posao.
Ali opet to bi bila vise tema kako ziveti od sajta - nego bas kako zaraditi i ziveti od kreiranja sadrzaja.
Kanda je poprilicno ocigledno da se niko bas nije obogatio bas od kreiranja unique sadrzaja - barem na ovim prostorima - tj kreiranja sadrzaja za ove prostore.

Prognoza za buducnost: Pozitivna.
Kako su, zbog globalne recesije, veliki oglasvaci najavili veliko kresanje oglasivackih budzeta.
Po mom misljenju, bas je u tome prilika za rast trzista internet oglasavanja na ovim prostorima - posto je na prvom mestu jeftinije ( u poredjenju sa klasicnim medijima ) a i mnogo merljivije...
Tako da ukoliko se moje prognoze ostvare - bice to jedna od pozitivnih stvari globalne krize.
__________________
fotomanijak.com stvarno manijak
WebManijak.com
artur_dent je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 11. 2008.   #182
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

pre ce biti da ce da skreshu budzet za internet marketing, a ostave milione za reklamicu koja ce se emitovati pre Dnevnika a koja traje 5 sec...
imam takav osecaj...

po principu - skreshi ono sto je manje bitno [a prosecan balkanac homosapiens ne racuna internet pod 'bitno']
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 18. 11. 2008. u 00:28.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 11. 2008.   #183
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

a realno bi trebalo da bude vice-versa
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 11. 2008.   #184
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

pa realno - u Srbiji je mnogo toga naopako po pitanju isplativosti
sto zbog 'burazer ekonomije' [ja tebi - ti meni], sto zbog mentaliteta [bolje da nas vide pred Dnevnik nego na internet]
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 18. 11. 2008. u 00:44.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 11. 2008.   #185
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

@Markok: Deder mi objasni šta je poenta i svrha postojanja sajta NetSrbija.net ? Slobodno se izreklamiraj, ne ustručavaj se.
__________________
MojNoviAuto.com - Tvoj prvi sajt za kupovinu novog automobila
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 11. 2008.   #186
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao artur_dent Pogledajte poruku
Ali opet to bi bila vise tema kako ziveti od sajta - nego bas kako zaraditi i ziveti od kreiranja sadrzaja.
Znam, držao sam se teme prvih 13 strana nego kad se već razvukla diskusija i na gambling i na srpske sajtove uopšte rekoh da pomenem i svoj slučaj jer je u svakom slučaju u pitanju srpski web. Da li si uložio svoje vreme u pisanje tekstova ili u pisanje agregatora i pretraživača, svejedno je. Uložio si svoje vreme i gledaš kako da iz toga izvučeš neku vajdu. Ako može što pre, a ne za pet godina.

Što se tiče budžeta, sigurno će biti smanjeni, ali nisam baš ubeđen da će web tu nešto bolje proći nego drugi mediji, no hajde da vidimo...

Poslednja izmena od mileusna : 18. 11. 2008. u 01:36.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 11. 2008.   #187
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao ppavlovic Pogledajte poruku
@Markok: Deder mi objasni šta je poenta i svrha postojanja sajta NetSrbija.net ? Slobodno se izreklamiraj, ne ustručavaj se.
OK, probaću na simple serbian-u.

www.netsrbija.net je sajt po uzoru na www.aol.com Ljudi vole mnogo sadržaja i kvalitetnog sadržaja. Content is the King. Dalje, meni je ekonomičnije da kreiram i promovišem jedan sajt umesto 50 sajtova.

Za godinu dana ja ću imati stotinu članaka na primer o polovnim automobilima (mada nije zgodan biznis za primer a i vidim da je kupio infostud). Ti ćeš imati opciju: A) da se reklamiraš kod mene B) da radimo (prodajemo) zajedno na procenat C) ne radiš ništa, a ja da nađem nekog trećeg ko želi da uđe u taj biznis

Prostonarodski rečeno, ovo je koncept suprotan od koncepta niše, ili male prodavnice, ovo je koncept tržnog centra.

Sve je to skupo i sve je to teško. Ali ja nisam krenuo ovim putem zato što je lako već upravo zato što je teško.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 11. 2008.   #188
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

ja sam nesto skeptican da takav koncept "sve na kup" moze da pije vodu u 2008-oj godini...
mozda gresim... ali ne znam ni jedan takav sajt koji je uspeo, a da se nije pretvorio u community / svastaru, poput krstarice, a takvih svastara ima na svakom cosetu...

nemoj da me pogresno shvatis, tvoj sajt nije svastara, ali se bojim da neces uspeti bez community-ja, koji opet vodi ka konceptu svastare...

ne znam, meni licno nikad ne bi palo na pamet da direktno odem na netsrbija.net... jer imas sve, a opet ja kao posetilac nemam predstavu sta bih ja tamo mogao traziti... u gomili sadrzaja izgubim iz vida sta sve tamo ima...
pre cu preko pretrazivaca da naletim na tvoj sajt...
a ako ti se sve svede na pretrazivac - to nije dobra strategija.

u sustini, znam milion ljudi koji su hteli da naprave sajt koji sve ima.
i yahoo je probao u tom smeru da ide, pa znamo sta se desilo...

generalno, ne znam ni jedan "sve na jednom mestu" sajt, a da je uspeo.
ovo je samo moje licno misljenje, u zelji da dam bar neki koristan savet
dakle, licno, imam dosta sumnje da vredi uloziti trud i napor u ovaj projekat... nisam siguran da ce se isplatiti.
vise sam za to da se nadje nisha, i da se na tome radi.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 18. 11. 2008. u 13:06.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 11. 2008.   #189
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

@podgoricanin

u mom postu imas cisto plasticno objasnjeno sta je revenue share, ti procenti koje sam stavio su nalupani, naravno da ti niko nece dati od jednog igraca 500 eur budi malo realan


@ostali
u Srbiji je jako tesko uspeti sam na webu, as simple as that. Ako zelis da napravis nesto ozbiljnije trenutno, treba ili da si bog za kompjutere i elektrotehniku ili da imas partnere koji ce sa tobom gurati neko vreme dok ne dodje do konkretne dobiti. Retki su sajtovi koji postoje manje od godinu dana i imaju stabilnu finansijsku konstrukciju, naprosto potrebno je vreme da se sajt ustali na domacem webu da bi kod oglasivaca figurirao kao ozbiljna destinacija za uloziti. Zato ljudi daju tolike pare za oglasavanje na B92 i slicnim etabiliranim Internet brendovima (oba)
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 11. 2008.   #190
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Citat:
Ako zelis da napravis nesto ozbiljnije trenutno, treba ili da si bog za kompjutere i elektrotehniku ili da imas partnere koji ce sa tobom gurati neko vreme dok ne dodje do konkretne dobiti. Retki su sajtovi koji postoje manje od godinu dana i imaju stabilnu finansijsku konstrukciju, naprosto potrebno je vreme da se sajt ustali na domacem webu da bi kod oglasivaca figurirao kao ozbiljna destinacija za uloziti.
Ovo vazi svuda a ne samo u Srbiji. Davno je proslo vreme kad se uz pomoc stapa i kanapa moglo daleko dogurati. Kad vec pricamo o content sajtovima, nedavno je krenuo, ako vec niste naleteli na isti, The Daily Beast. Mesavina agregatora i originalnog sadrzaja, jako dobar dizajn. Izgleda da se vec jako dobro kotiraju a iza svega stoje Tina Brown i Barry Diller sa kamionima para. Mada, ni to nije uvek garancija, njih dvoje su vec imali nekoliko neuspesnih pokusaja u stampi.
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Krađa sadržaja - Ima li pomoći Mr.Paja Planiranje i usability 18 12. 01. 2011. 19:50
Sadržaji na internetu će se naplaćivati by Rupert Mardok glaspodrinja.com e-Business 57 28. 03. 2010. 14:15
Može pomoč oko CSS menija Ministar (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 9 08. 09. 2006. 22:35


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:03.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.