DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Istine i zablude
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Istine i zablude Sve što ste ikada želeli da znate o ... a niste smeli da pitate, ili niste imali koga da pitate ili vas je neki "znalac" opasno slagao :)

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 09. 08. 2010.   #101
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao Vladimir Rodic Pogledajte poruku
smesno mi je sto ove stvari vise zanimaju ljude nego programiranje i sto su ovakve teme najaktivnije
Mislim da si ti ovaj forum shvatio usko...development se ne odnosi samo na razvoj aplikacija i progamiranje, ovde se ubraja i razvoj celokupnog poslovanja na Internetu, narocito marketing. Forum je zato i podeljen tematski da zadovolji sve koji se bave ovim poslom. Za jednog uspesnog marketara od izuzetne je vaznosti poznavanje drustvenih kretanja, sociologije, psihologije pa i povesti.
Manje tema i diskutanata na strucnom uslovno receno programerskom forumu - je dokaz da su nasi developeri vrhunski i da nema puno tajni za njih !
E sad sto se ova diskusija delom pretvorila u analizu svetskih sistema, sloboda, zavera, svetskog poretka po meni nije cudno jer prica je opet vezana za Internet i slobodu informisanja. Mozda neki developeri to ne shvataju na prvu loptu ali ovo se tice i njih i njihovog posla u konacnom.
Inace mislim da su te neopravdano i preostro prozvali za tvoj komentar...imas pravo da kazes sta mislis, a imas pravo i da se smejes. Pa necemo valjda i ovaj forum pretvoriti u jednoumlje, cenzuru i totalitarizam.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2010.   #102
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

@vladimir: malo mi je cudno da si ti u tom fazonu, posto evo gledam listu tvojih postova, imas ukupno par na temu programiranja, sve ostalo je youtube, opusteno, ko je marko bijelic, zloupotreba wikipedije (mrzelo me da listam dalje)...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2010.   #103
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Vladimir Rodic Pogledajte poruku
a to sto si ovde napisao je pasivna agresivnost
Pa to ti pričam, odmorio sam se pa sam još uvek pasivno agresivan

A aktivno agresivan postajem kada se u temu uključuje neko koga tema ne interesuje, ali ipak pošalje 4-5 postova da kaže kako je tema i diskusija glupa. Agresivan pasivno ili aktivno, kada me nešto ne interesuje ja to ignorišem a ne solim pamet drugim ljudima kako raspravljaju o glupostima i pričaju još veće gluposti.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" bluesman za poruku:
Staro 09. 08. 2010.   #104
Vladimir Rodic
Webeloper
Professional
 
Avatar Vladimir Rodic
 
Datum učlanjenja: 19.10.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 348
Hvala: 136
33 "Hvala" u 24 poruka
Vladimir Rodic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Vladimir Rodic
Default

hmmmm dal sam pogresno shvacen, interesovala me je tema dok nije prerasla u ciji veci i pretnje izmedju dvojice ili trojice korisnike, posle toga je postala mlacenje prazne slame (po mom misljenju)

i ne kazem da je glupo nego smesno da ljudi sa vecim IQ ne mogu da shvate da neko drugi moze drugacije da razmislja, a pricaju o temi kao sto je politika...

ajd sad sam se mozda preformulisao, pa budem bolje shvacen, ali nisam imao nameru nikom reci da je glup...
__________________
Before you criticize someone, walk a mile in their shoes.
By the time they get angry you're a mile away and you've got their shoes!
Vladimir Rodic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2010.   #105
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao 3banchi
^ ti uopste nisi razumeo @Dacha poruku...a samim tim si potvrdio upravu njegovu tezu o razlici obrazovnog sistema Amerike i Evrope jer ti ne umes ili neces da ukapiras fabulu price i izvuces sustinu.
Nije on razumeo nista o Americi a prica li prica.. Eto ja sam nabrojao intelektualce Americkog tipa kao: Chomsky, King, West. Bar to.

Imas nekog u toj Evropi tog tipa? Mozda u Svedskoj kad si njih pomenuo? Zaista ne znam, pitam?

Citat:
E sad pogledaj primer recimo skandinavskih zemalja...oni se smatraju kao najefikasnije drustvo danasnjice, sa maksimalnim slobodama, politickim, verskim, licnim, sa jakim i zdravstvenim i obrazovnim sistemom dostupnim vecini stanovnistva i jakom podrskom drustva na polju socijalnih davanja i za socijalne kategorije stanovnika.
Inace je porediti Svede i Ameriku tesko. Svedi imaju kao neke licne slobode.. u poredjenju sa Amerima?

Pa ti ne razumes sta su to licne slobode, cini mi se.

Prvo pricas o velikim licnim slobodama tamo a onda pricas o velikim zdravstvenim i socijalnim izdavanjima, itd.

To je mozda humano ali nije licna sloboda. Ako ti neko dodje i kaze: DAJ PARE, to nije tvoja sloboda bato.

Licna sloboda je da ti imas mogucnost da kupis ono sto hoces i odbijes da placas sto neces, a ne da te drzava tera da placas nesto sto neces (dajes pare za nekog drugog). Ako imas veca socijalna davanja i slicno, onda su slobode pojedinca sve manje. Drustvo jeste humanije, ali licno si ostao uskracen.

Ili evo ti jos jedan primer. Licna sloboda je npr. da kazes hocu sam da obrazujem svoje dete (kod kuce). To u Americi moze jer imaju velike licne slobode. Ne znam koliko evropskih zemalja to dozvoljava? Znam da je nedavno jedan par iz Holandije dobio azil u SAD bas zbog toga. Itd.

Mada, evo uskracuju se neke: Obama je upravo (pre par meseci) uspeo da uvede medicinsku zastitu za sve. Znaci to jeste humano, ali licna sloboda je sad pretrpela udar jer vise nemas izbor da kazes NECU da placam zdravstveno osiguranje, sad moraju svi da ga imaju tj. placaju. Cao licna sloboda da sam odlucis hoces li ili neces osiguranje.

Sto se ostalog tice, u Americi sigurno ne nedostaje sloboda. Npr. upravo se vodi polemika oko izgradnje dzamije u blizini mesta napada 9/11 u NYC. I bice dozvoljeno JER tako zakon kaze. A sa druge strane, u nekim zemljama u Evropi zabranise izgradnju istih nedavno, zar ne?

Sta znam onda..

Citat:
Nasuprot tome drzava je neefikasna, jer nema niti jak aparat prinude, niti ima jakog krupnog kapitala, niti partijske elite. Jaka drzava i jako drustvo se iskljucuju...sto je drzava efikasnija to je drustvo neefikasnije i obrnuto, drustvo efikasno, drzava neefikasnija.
Inace, drustva koja imaju jak aparat prinude (npr. SSSR, Severna Koreja) nisu se bas pokazale nesto efikasna - zavisi sta se gleda: slanje ljudi u Sibir ili ekonomija, npr. :-)

Ima raznih primera, tako da.. itd.

Ne znam uopste ni sta pricas vise, iskreno jer tesko mi je da pratim vise kad brkas stvari kao licne slobode, ne razumes uopste, kao i onaj sa generalizacijom.. Tesko je raspravljati, bez uvrede.


P.S.
Usput, drzati server kao WikiLeaks je velika stvar. Ali nije bas lako ni stati ispred Hitlera, Staljina ili iskrcati se na Iwo Jimu na kojoj je 20K do zuba naoruzanih Japanaca. Ili izgraditi jednu Juznu Koreju. Mozda bi drzali u Svedskoj drugacije servere da je Hitler pobedio? Sta znam.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 09. 08. 2010. u 18:26.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2010.   #106
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Mada, evo uskracuju se neke: Obama je upravo (pre par meseci) uspeo da uvede medicinsku zastitu za sve.
Treba ti iz Kanade da trujes ljude na ovom forumu sa svojim ultra-konzervativnim stavovima. I to sve iz Kanade, zemlje sa jednim od najboljih sistema zdravstvene zastite na kugli zemaljskoj.

A to koliko kapiras politiku u SAD najbolje si sad pokazao, to nije zdravstvena zastita za sve, nego obavezno zdravstveno osiguranje. Mnogi ljudi i dalje nece biti pokriveni ovim sistemom. Da, jos jednom, sram te bilo.
__________________
dooConsult

Poslednja izmena od bluesman : 09. 08. 2010. u 21:35. Razlog: malo si se previše zaneo, nije ovo politička tribina da se ocenjuje čiji su stavovi idiotski
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2010.   #107
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
to nije zdravstvena zastita za sve, nego obavezna zdravstvena zastita.
Cepidlacis. Poenta je bila da se smanjuje licna sloboda jer sad moraju svi da placaju osiguranje.

Da, tim je ostalo nepokrivenih, ali mislim da svi ti nepokriveni (ovom promenom) imaju zastitu kroz postojece medicare ili medicaid programe.


Ja inace nisam konzervativac, jos nisam na izborima glasao za njih. Ali eto ti vec znas sta sam ja :-) Kao sto znas i koliko je glupih Amera :-)

Ajd bezi, rekao sam ti da ne zelim vise sa tobom da raspravljam jer.. nije bitno zasto. Ne zelim da te vredjam kao ti Amere ili ti mene. Mislim da si dosta mladji i nekako mi je blesavo da ja tebi sad isto tako kazem :-)
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 09. 08. 2010. u 19:21.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2010.   #108
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Zaista ne znam, pitam?
u poredjenju sa Amerima?
cini mi se.
Punos se ti pravis naivan ili si stvarno takav

Citat:
Licna sloboda je da ti imas mogucnost da kupis ono sto hoces i odbijes da placas sto neces, a ne da te drzava tera da placas nesto sto neces (dajes pare za nekog drugog). Ako imas veca socijalna davanja i slicno, onda su slobode pojedinca sve manje. Drustvo jeste humanije, ali licno si ostao uskracen.
Super ti je teza...a jel mozes da ne placas porez iz koga se finansiraju ministarstva sile u americi???Ajde budi slobodan pa kazi "ja necu da placam americku vojsku"

Citat:
Ili evo ti jos jedan primer. Licna sloboda je npr. da kazes hocu sam da obrazujem svoje dete (kod kuce). To u Americi moze jer imaju velike licne slobode.
Da, znam za taj sistem...obicno se u tim "skolama" obrazuju buduci dileri droge, kradljivci automobila, provalnici i ostali sa dna americkog drustva, jer je to jeftinije za americku elitu. Ne kazem da kriminala nema sirom sveta, ali pravi sampioni su u Americi, zar ne?
Jel bese 2 mil. u zatvorima...to je jeftinije bato nego iskolovati sve te ljude.
Citat:
Mada, evo uskracuju se neke: Obama je upravo (pre par meseci) uspeo da uvede medicinsku zastitu za sve. Znaci to jeste humano, ali licna sloboda je sad pretrpela udar jer vise nemas izbor da kazes NECU da placam zdravstveno osiguranje, sad moraju svi da ga imaju tj. placaju. Cao licna sloboda da sam odlucis hoces li ili neces osiguranje.
Jos jednom te pitam, uputi me molim te...ako sutra dodjem da zivim u Ameriku da li mogu biti toliko slobodan da ne dam ni jedan cent Pentagonu, koji ce mi oni... bolje da si platim zdravstveno, iskolujem decu na prestiznim univerzitetima sirom sveta, i jos barem dva meseca provedem sa porodicom krstareci svetom a sve to kao obican prosecan americki gradjanin koga niko nece gledati popreko ili ne daj boze kidnapovati, i koji se ne ubiva na poslu da bi mogao otplacivati silne kredite koji mi obezbedjuju komotan zivot, ali krupnom kapitalu obezbedjuju MOC u punom znacenju te reci??? Tell me please.

Citat:
Sta znam onda...
Nista ne znas!

Citat:
Inace, drustva koja imaju jak aparat prinude (npr. SSSR, Severna Koreja) nisu se bas pokazale nesto efikasna - zavisi sta se gleda: slanje ljudi u Sibir ili ekonomija, npr. :-)
Ja sam tebi nacrtao razliku izmedju drzave i drustva i efikasnosti jednog i drugog, sad sto ti ne umes da gledas...ja sam dao sve od sebe.

Citat:
Usput, drzati server kao WikiLeaks je velika stvar. Ali nije bas lako ni stati ispred Hitlera, Staljina ili iskrcati se na Iwo Jimu na kojoj je 20K do zuba naoruzanih Japanaca. Ili izgraditi jednu Juznu Koreju. Mozda bi drzali u Svedskoj drugacije servere da je Hitler pobedio? Sta znam.
Koliko mogu da zakljucim iz tvojih postova na ovoj temi - ti si opcinjen americkom vojskom i njenim "delima" sirom sveta. Eto bas danas je godisnjica isto tako jednog lepog i hrabrog cina te vojske u Japanu. Nije im jedna bila dosta, nego su morali baciti i drugu...smisao zivota svake bombe je da eksplodira, zar ne? I siguran sam da si ponosan na to.
Imas pravo na to svakako, ali to govori o tebi. Ja te kapiram.

Ali mi malo smeta sto covek u raspravi sa tobom takvim kakav si ,ispada kao nekakav antiamerikanac. Ako to neko tako shvata, onda sam ja i antisrbin kad govorim protiv srpske vlade ili neke politike, poteza i sl.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2010.   #109
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Super ti je teza...a jel mozes da ne placas porez iz koga se finansiraju ministarstva sile u americi???Ajde budi slobodan pa kazi "ja necu da placam americku vojsku"
Kakva teza? To je cinjenica. Ako ti neko uzima vise para = tvoje slobode su manje. Sta ne razumes?

Citat:
ako sutra dodjem da zivim u Ameriku da li mogu biti toliko slobodan da ne dam ni jedan cent Pentagonu,
Placaces taksu, tj. porez. A slobodniji si valjda ako ti se uzima manje, sta nije jasno? Mogu oni pare da trose na ovo ili ono, zavisi koliki je budzet te godine za sta.

Koliki su porezi i davanja pojedinca u Svedskoj vs USA?

Ajd da vidimo i zavrsimo pricu oko licnih sloboda.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 09. 08. 2010. u 19:20.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 08. 2010.   #110
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Eto bas danas je godisnjica isto tako jednog lepog i hrabrog cina te vojske u Japanu. Nije im jedna bila dosta, nego su morali baciti i drugu...smisao zivota svake bombe je da eksplodira, zar ne? I siguran sam da si ponosan na to.
Naravno. Ja da sam je imao (i bio rodjen :-) bacio bi je '39 na Berlin i tako spasao desetine miliona zivota u Evropi samo.

Sta ne razumes? Koji deo?

Truman bacio bombe da bi spasao zivote, jer je procena bila da ce rat trajati jos mozda i 5 godina uz ukupno 2 miliona mrtvih. Pa samo u Tokiju do tada je bilo vec oko 300K mrtvih.

Pa koji ludak moras biti da neces da se predas kad neko baci jednu bombu? Nego moraju dve? Ja treba da saljem svoje ljude u smrt i ubijam tvoje ljude zato sto si ti kreten i neces da se predas? Zato sto te sram da svom caru, bozanskom bicu, saopstis da je rat izgubljen?
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 09. 08. 2010. u 19:16.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Google pozicioniranje, zasto kasni? marijano Marketing i SEO 22 12. 11. 2008. 02:17
Ima li neko ideju zasto se ovo desilo? Peca Marketing i SEO 3 07. 09. 2007. 17:41
Zasto mi se poruka brise? NYCWalker Obaveštenja, predlozi i pitanja 0 02. 01. 2007. 19:16
Da li ovo moze?!? a i ako moze kako?!? LiquidBrain PHP 16 22. 09. 2006. 15:55
google - kako zasto ??? ivanhoe Marketing i SEO 0 23. 12. 2005. 05:36


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:58.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.