DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Pogledajte rezultate glasanja: Zadovoljan sam uslugama:
BANCA INTESA 10 30,30%
Raiffeisen banke 13 39,39%
PRO CREDIT BANK 3 9,09%
KOMERCIJALNA BANKA 1 3,03%
MERIDIAN BANK 2 6,06%
Hypo Alpe Adra Bank 0 0%
Neka druga 4 12,12%
Glasači: 33. Ne možete glasati ovde

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 01. 04. 2007.   #11
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Ja sam zadovoljan sa uslugama HVB banke. Nedavno su pustili rad i sa manjim firmama, a verovatno imaju jedan od najboljih e-bank sistema. Jedino me nervira njihova skoro obavezna nedostupnost e-bankinga vikendom (zbog redovnog odrzavanja).
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 04. 2007.   #12
gastonr
Poslovni softver BLOG
Certified
 
Avatar gastonr
 
Datum učlanjenja: 20.06.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 67
Hvala: 10
5 "Hvala" u 3 poruka
gastonr is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za gastonr Pošaljite poruku preko Skype™ za gastonr
Default

Same here...

Ja već par godina koristim usluge HVB Banke i zadovoljan sam. e-banking radi baš onako kako treba (trajni nalozi, prenosi između računa, plaćanje bilo čega bilo kome,...). Povremena nedostupnost vikendom mi za sada nije toliko pravila probleme. Ipak, meni je glavni zahtev bio liberalan e-banking (što retko ko ima i dan danas, za fizička lica) i to sam i dobio. Imam vise electron i visa gold karticu kojom mogu da kupujem na netu i milina.

Do skoro je bio problem sa malim brojem filijala (BG) ali posle integracije (kupovine) EKSIM banke broj filijala se povećao pa ni to više nije toliki problem.

poz,
GR
__________________
poslovni softver (dot) net BLOG
gastonr je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 04. 2007.   #13
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Ja imam 5 godina racun u Intesi, ali ne mogu da dam glas da sam zadovoljan sa njima. Pre svega da kazem kao njihov dugogodisnji korisnik da im je kvalitet usluga u konstantnom padu. Na primer, 2001-ve kada bi dobio wire uredno bi me zvala sluzbenica banke da me obavesti da imam priliv iz inostranstva, zakazali bi mi termin kada mogu da podignem novac, a kada bi se pojavio na salteru ljubazno bi mi ponudili da sednem dok mi se broji novac. U poslednje vreme cesto mi se desava da jednostavno nemaju da mi isplate novac u valuti koju sam dobio (USD), guzva na salterima je manje vise stalna, a ljubaznost radnika na istim je daleko ispod nivoa koji su imali nekada. Da idem dalje u pricu, njihov sam klijent 6 godina (na meni su za ovih 6 godina zaradili solidne pare od raznih provizija ako nista drugo), drzim firmin racun kod njih, i uredno su odbili da mi kao preduzetniku izdaju kreditnu karticu. Uz to mi skidaju svake 2,3 nedelje neke "Usluge Platnog prometa" u iznosima od 300 - 1000 dinara sa racuna firme, nikako da provalim tacan iznos niti razlog zasto se to skida. A o tome kako su mi odrali kozu sa ledja prilikom transfera sa "racuna na racun" prilikom kupovine automobila pre par meseci bolje da ne pricam (auto kuca je takodje imala racun u intesi, ali su mi naplatili neku suludu proviziju jer nisam imao "intesa hit" racun).

Ono sto jeste funkcionisalo sjajno sve ove godine bio je wire iz inostranstva, ali koliko sam cuo, i to je sada problematicno, posto traze da se potpise izjava prilikom svakog priliva.

Sve u svemu, rado bi ih promenio, ali na osnovu nekih svojih (a i tudjih) iskustava sa Raifaizen bankom, ispada da je Intesa jos i sjajna. No mozda i gresim, ako imate neku preporuku, samo napred
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!

Poslednja izmena od dinke : 01. 04. 2007. u 23:27.
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 04. 2007.   #14
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

To sto ti pricas kao problem, rade sve banke. Svaka ce da ti uzme proviziju gde god mogu, sto vecu mogu, svaka naplacuje "usluge platnog prometa", kod svake je tesko dobiti kreditnu karticu na preduzece, u svakoj ti traze izjavu za wire (to zahteva Narodna banka, nije izmisljotina banaka).

Mene nerviraju druge stvari. Recimo kod Hypo banke, gde imam jedan racun, kada sam promenio sediste firme uredno sam im odneo novo resenje i promenili su odmah, medjutim kada su poceli da stizu razni izvodi, dinarski, devizni, ... faksovi i slicno, ispostavilo se da moras da odes u svaki njihov department posebno i da trazis izmenu. Ne mogu da verujem da nemaju neki centralni record, vec se recimo dinarsko i devizno poslovanje vodi potpuno odvojeno.

Kada sam to isto pokusao u Raiffeisen, traizli su mi 2 overene fotokopije u opstini + izvod iz registra preduzeca ne stariji od mesec dana + jos neke izjave (navodno sve to trazi NBS, nsiu oni krivi), tako da je obicna promena sedista preduzeca ispala žešća papirologija.

Mene su (Raiffesien) ujeli za srce kada su mi odbili revolving karticu, nije me mrzelo pa sam otisao licno kod njihovog managera za taj sektor, i dosli smo do toga da on nije mogao da se nacudi po kom kriterijumu mi je odbijena kartica, ispada da se sve na kraju svodi na to da li je gospodjicu neko nagazio u tramvaju kada je dolazio na posao, pa je nadrkana sve zahteve odbila. Posle su mi nudili da se ponovo prijavim, ali onda su geni proradili i besmileni inat, pa sam rekao da ne bih vise uzeo revolving karticu kod njih pa da su jedina banka na svetu.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 04. 2007.   #15
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
kod svake je tesko dobiti kreditnu karticu na preduzece
Nisam ni trazio na preduzece, vec na svoje licno ime.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 04. 2007.   #16
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Probacu sad da dobijem kreditnu (master card) u Findomestic banci, pa cu videti oce li me i oni odbiti - Intesa je stvarno krsh od banke, skoro je nemoguce dobiti kreditnu kod njih. Kad sam hteo da istu zatrazim u Raiffeisen banci, par meseci kasnije, skontam da pricam sa istom ribom koja me je odbila dok je radila u Intesi - odmah sam reko 'dovidjenja', kakav je to smarach..
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 04. 2007.   #17
Davor Vlajkovic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.05.2006
Poruke: 139
Hvala: 72
1.111 "Hvala" u 26 poruka
Davor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished road
Default

Ja samo mogu da potvrdim Dinketovu priču - nakon transformisanja Delta banke u Intezu, kvalitet im konstantno opada a tarife rastu Nenormalne gužve, neljubazni radnici i totalno nelogičan tarifni sistem. I kao šlag na tortu, najnovija vest je da su ladno nogirali svo osoblje koje im je gradilo temelj ovde u KŠ-u (prva njihova filijala u unutrašnjosti). Jedna izreka opravdano kruži među ovdašnjim bankarima: ako ne znaš kako da upropastiš banku, pitaj Miškovića

Takođe, rado bi ih promenio ali to nije baš tako jednostavno. Radim na tome da pređem u ProCredit i/ili Meridian u skorije vreme, i sa jednom i sa drugom imam lepa iskustva.

Poslednja izmena od Davor Vlajkovic : 02. 04. 2007. u 01:37.
Davor Vlajkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 04. 2007.   #18
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Upravo je Banka Inteza razlog zasto zelim da promenim banku. Imam kod njih racun vec vise od 4 godina i kao sto Dinke rece sve je bilo OK. Medjutim, u poslednje vreme nisam nimalo zadovoljan uslugama. Cimaju te stalno i za prilive iz inostranstva i za obican tekuci racun. Te moras da das izjavu, te moras da potpises aneks ugovora, te ovo te ono. Najgore od toga jeste to sto im je kvalitet usluga u stalnom opadanju i ne zelim vise da gubim vreme sa njima.

Danas sam pokupio papirologiju za Raiffeisen banku i sutra idem to da sredim pa cemo za koji mesec ponovo diskutovati o impresijama
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 04. 2007.   #19
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

jedno pitanje:

postoji li banka kod koje nakon sto otvorim racun mogu da dobijam novac iz inostranstva (moneybookers) i da ne moram da idem na salter, vec da sve dalje zavrsavam preko e-bankinga
(u inostranstvu sam)
dakle: otvorim racun i vise me oni ne vide
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 04. 2007.   #20
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

To može kod Raiffeisen. Legne ti wire i ti dalje kroz eBanking konvertuješ u dinare koje bez problema možeš da dižeš na banomatu. Za dizanje deviza i baratanje većim sumama mislim da moraš u banku, ali to se retko dešava (tipa da ti treba preko 1000 eura na ruke).

Idem u banku baš kad drugačije nije moguće (da podnesem zahtev za ponovno izdavanje Visa kartice npr), ali za svakodnevne potrebe koristim eBanking i bankomate. SPAS!

Poslednja izmena od Ilija Studen : 02. 04. 2007. u 14:40.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Knjigovodstvo / banke u Srbiji bokacbl e-Business 1 23. 11. 2010. 11:58
Istekao domen Banke Intesa MarkoBmax Domain Name Service (DNS) 31 16. 02. 2010. 17:15
Provizija banke za vođenje računa bluesman Istine i zablude 38 09. 05. 2009. 09:54
Outsourcing za Banke squall Web aplikacije, web servisi i software 25 12. 12. 2006. 02:26
Preporuka banke [nq] e-Business 34 15. 11. 2005. 11:44


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:26.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.