DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 26. 05. 2008.   #61
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pošto sam posle nekih postova očekivao da neko pokrene priču o patriotizmu, u kontekstu "kako možeš da pričaš tako o nama, ti nisi patriota", samo da kažem da me recimo baš briga kako je u Zagrebu, Sarajevu, New Yorku, Londonu... niti ću da potežem to pitanje kako mi je žao što ne rešavaju svoje probleme, ali baš zato što mi je jako stalo kako je Beogradu, Nišu, Novom Sadu... zato i osećam potrebu da kažem šta je ovde problem. To je veći patriotizam nego da ćutim ili da ubeđujem sebe i druge kako nije tako loše ili "i drugi su". Eto toliko.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 05. 2008.   #62
Vladimir Rodic
Webeloper
Professional
 
Avatar Vladimir Rodic
 
Datum učlanjenja: 19.10.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 348
Hvala: 136
33 "Hvala" u 24 poruka
Vladimir Rodic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Vladimir Rodic
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Gosp. Jablanović je još dobro i prošao. Pričao mi jedan prijatelj da se neki Francuz koji je poslovno dolazio kod njega u firmu pre 5-6 godina iznenadio kako se tako puno prostitutki slobodno kreće po centru Beograda. Pri tome nije znao da je to mainstream stil oblačenja mlađanih Pink generacija kod nas.

Sad ono, ako su lagali mene i ja lažem vas, ali mi takva reakcija nije nezamisliva.
Hahahahha i ja sam imao slicnu situaciju
Kada mi je dosao prijatelj iz Francuske i ja sam ga izveo u grad, pridruzile su nam se moje drugarice (sve vrh obucene i vrh izgleda) i jedna se je zainteresovala za francuza. Kad je ovaj primetio da mu se devojka otvoreno nabacuje pitao me je sto sam pozvao prostitutke i da bi njemu bilo OK i da smo samo izasli i popili nesto, bez njih

UMRO SAM OD SMEHA BIO, A TEK ONA KADA SAM JOJ REKAO. Dupe mu je pomerala do kraja veceri
__________________
Before you criticize someone, walk a mile in their shoes.
By the time they get angry you're a mile away and you've got their shoes!
Vladimir Rodic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 05. 2008.   #63
Vladimir Rodic
Webeloper
Professional
 
Avatar Vladimir Rodic
 
Datum učlanjenja: 19.10.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 348
Hvala: 136
33 "Hvala" u 24 poruka
Vladimir Rodic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Vladimir Rodic
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Pošto sam posle nekih postova očekivao da neko pokrene priču o patriotizmu, u kontekstu "kako možeš da pričaš tako o nama, ti nisi patriota", samo da kažem da me recimo baš briga kako je u Zagrebu, Sarajevu, New Yorku, Londonu... niti ću da potežem to pitanje kako mi je žao što ne rešavaju svoje probleme, ali baš zato što mi je jako stalo kako je Beogradu, Nišu, Novom Sadu... zato i osećam potrebu da kažem šta je ovde problem. To je veći patriotizam nego da ćutim ili da ubeđujem sebe i druge kako nije tako loše ili "i drugi su". Eto toliko.
Inace Novi Sad je moram da kazem zaista cist grad !

(nemojte samo da pocne sada NS - BG hejt)
__________________
Before you criticize someone, walk a mile in their shoes.
By the time they get angry you're a mile away and you've got their shoes!
Vladimir Rodic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 05. 2008.   #64
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
... niti ću da potežem to pitanje kako mi je žao što ne rešavaju svoje probleme, ali baš zato što mi je jako stalo kako je Beogradu, Nišu, Novom Sadu... zato i osećam potrebu da kažem šta je ovde problem. To je veći patriotizam nego da ćutim ili da ubeđujem sebe i druge kako nije tako loše ili "i drugi su". Eto toliko.
Naravno da treba ukazivati na ono što ne valja ali isto nije loše malo staviti stvari u perspektivu. Kao sa detetom: ne možeš ga samo kuditi, treba ga nekad i pohvaliti jer će prestati da se trudi, u fazonu kad nikad ne valjam, što da i budem dobar. Patriotizam bi bio (ako već moramo da guramo patriotizam u komunalne usluge) ustanoviti činjenično stanje i zasukati rukave. Komšija sa sprata neće prestati da baca djubre kroz prozor zato što se neko strašno zbog toga jedi na forumu ali možda hoće ako napraviš akciju pa da se zna gde se i kako djubre baca.
U zgradi gde mi brat živi, ulaz je bio sav ižvrljan i nikako nisu mogli da se dogovore oko krečenja dok na kraju moj brat nije sam uzeo i okrečio ceo ulaz. Da znaš kako sad paze i uče decu da ne brljaju jer ih je sramota pred njim.
Da skratim priču, evo šta u principu i globalu mislim, ako nekog zanima, pisano u januaru drugim povodom ali primenjljivo na ovaj topic.
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 05. 2008.   #65
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

To što se ovde videlo je jedan post. Treba ih sačekati više...

Imam suprotan primer sa Exita (jeste da je druga ciljna grupa, drugačija populacija). U poslednje dve godine sretao sam u oba navrata na ulici neke engleze koji su me zaustavili da me pitaju gde je neki objekat, i bili su sasvim cool i zadovoljni (prošle godine ih je bilo 20.000!).

Najbolja mi je priča poznanika iz NS koji živi u Londonu poslednjih 15 g. i kaže da je jednom bio na nekoj tamošnjoj žurci gde su ga pitali odakle je, i taman kada se spremao da objašnjava gde je NS, a čovek mu odgovori - cool, we've been there on Exit, a lot of friends liked it there... I tip se posramio, jer je iz NS, a nikada nije bio na Exitu...
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 05. 2008.   #66
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

@Lalaland, slazem se, komsinica sa sprata iznad prestala da istresa stolnjak kroz terasu, posto sam joj 2x pokucao na vrata i "zamolio" je da to ne cini Jos sam okacio i papir kod ulaza zgrade, sa pravilima ponasanja u zgradi.

A slazem se i da bi kaznjavanje ama bas svakog prekrsaja vrlo brzo uveo red. Zivim za taj dan.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho

Poslednja izmena od MorenoArdohain : 26. 05. 2008. u 21:37.
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 05. 2008.   #67
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

@ Dragan :

Pa ti isto očigledno nisi bio na Exitu prošle godine ( ruku na srce nisam ni ja )

Bila je fora, na nekoj tabli pisalo "Ko je za*ebao Engleza nek udari crtu " ...

Pa čik pogodi koliko je bilo crta
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 05. 2008.   #68
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

Citat:
Originalno napisao nixa Pogledajte poruku
@ Dragan :

Pa ti isto očigledno nisi bio na Exitu prošle godine ( ruku na srce nisam ni ja )

Bila je fora, na nekoj tabli pisalo "Ko je za*ebao Engleza nek udari crtu " ...

Pa čik pogodi koliko je bilo crta
al smo Miloje i ja uspesno gasili pivo na tvrdjavi

inace sto se prostitutki tice verujem da svako ko je bio u Budimpesti makar jedanput zna kakva su tamo iskustva... Onako mladom i neiskusnom prilazi mi riba i kaze sex na sta joj ja odgovorim [eng]male[/eng]
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 05. 2008.   #69
ljtruba
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.10.2006
Poruke: 460
Hvala: 39
17 "Hvala" u 14 poruka
ljtruba is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao GRocky Pogledajte poruku
Inace Novi Sad je moram da kazem zaista cist grad !

(nemojte samo da pocne sada NS - BG hejt)
Jesi bio skoro u NS? Ja sam se zgrozio pre mesec dana. Naravno ne pricam o strogom centru, ali vec na 500 metara od centra je katastrofa.
ljtruba je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 05. 2008.   #70
bNasty
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Lokacija: Big Smoke
Poruke: 281
Hvala: 0
17 "Hvala" u 12 poruka
bNasty is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za bNasty
Default

Citat:
U poslednje dve godine sretao sam u oba navrata na ulici neke engleze koji su me zaustavili da me pitaju gde je neki objekat, i bili su sasvim cool i zadovoljni (prošle godine ih je bilo 20.000!).
Da, moj kolega je preporuchivao Exit samo tako, u sklopu priche "gde na muziku ove godine".

Malo smo se tako prochuli, ali onda je doshao Niko Belic...
__________________
PHP <del>Rul</del>LOLez!
bNasty je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
IT Dan 2008 vuknikolic IT događaji 6 08. 10. 2008. 15:43
E-trgovina 2008 - Palić 16-18.04.2008. Dragan Varagić IT događaji 70 19. 05. 2008. 14:57


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:10.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.