DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 09. 03. 2006.   #81
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA
Pitam se iz koje su samostalne visokoskolske ustanove ljudi koje pozivate...
Bokte... Ne bi me čudilo ni da podneseš tužbu...
Citat:
Opet, poredite brand managera Camel-a sa ljudima koji realno nisu ni blizu znanja koje ima taj covek.
To kažeš na osnovu čega? Bili zajedno na takmičenju? Ne kažem da nisi u pravu, ali tvrdnje iznosiš vrlo olako.
Citat:
Smesno, zaista mislis da je formalno obrazovanje tako...neka sitnica ...koja treba da bude tu...eto tako...usput... Svasta....
Nažalost, u Srbiji (TM, da te citiram) realno jeste tako... Ti stvarno ko da si pao s Marsa... Misliš da bi ljudima poput GA i GP u nekoj normalnijoj zemlji usfalilo diploma?
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 03. 2006.   #82
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default ..

ja samo ne znam zasto se ti STELLANOVA uzbudjujes..
gledaj u inostranstvu imas veliki broj fakulteta, specijalistickih i postdiplomskih studija sa raznim predavacima i imas pravo izbora koje ces studije da upises ..

ista stvar je i za ove specijalisticke, ja ako smatram da su predavaci kvalitetni i da imam opravdan razlog da upisem te studije ja cu ih upisati...

ako mislim da su predavaci nekvalitetni, program neadakevatan.. jednostavno necu upisati te studije i trazi cu nesto bolje..

i naravno necu pricati o kredibilitetu tog nastavnog osoblja, pogotovo iz perspektive jednog studenta (sto mislim da si i sam) jer ko god je postavljen da predaje neku od navedenih oblasti nije zato sto je zavrsio fakultet vec zbog znanja u toj oblasti (a znanje se ne mjeri samo fakultetom.. )..
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 03. 2006.   #83
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Stelanova, da krenemo redom?
Citat:
Ok, super je to, e sad se malo vrati u Srbiju 2006., prosecna plata 180e (po poslednjem izvestaju zavoda za statistiku), cena specijalistickih studija 1200e godinu dana.
Ja sam rekao 2 puta u svojoj poruci da ne bih to platio da sam tamo. Nije valjda da ti je promaklo posto sam to napisao i na pocetku i na kraju poruke?

Medjutim odluka sigurno ne bi bila takva zbog toga sto ce na nekom predavanju gosti da budu Goran & Goran (kao nekad Denis & Denis - jos da zapevaju "Program tvog kompjutera" hehe :-). Sta fali da podele svoja iskustva sa drugim ljudima?

Licno, mislim da je to sve skupa, cisto gubljenje vremena, a evo i zasto. Ako mogu ljudi koji nemaju zavrsene slicne specijalisticke studije da bude uspesni u tom poslu, postavlja se pitanje sta ce onda meni te specijalisticke studije (a jos pride, diplomu vec imas). Radje bih, kako vec rekoh, otisao do nekog Gorana i trazio da volontiram. Pa mi eto znanja iz prve ruke a sigurno bih nesto pametnije uradio sa onih 1200 e.

Ali to je vec svacija licna odluka - ja jednostavno nisam pristalica toga da ceo zivot treba provesti studirajuci. Diploma fakulteta, malo li je? Sad cemo jos i da idemo na specijalisticke studije iz.. cega tacno, nije mi bas jasno? Pa nije to medicina. Ali - to je samo moje licno misljenje.

Citat:
Student ciji roditelji skoro 7 meseci rade za tu sumu treba da se pomiri sa cinjenicom da tokom studija treba da obigrava oko ljudi, moli ih za posao i slicno da bi mozda nekako uspeo da vrati tu sumu.
LOL
A kako ti mislis da se dobiva posao? Gde? U filmovima? Ili si nasao da paris neki nas fakultet sa MIT-om, a Srbiju sa USA (po mogucnostima za zaposlenje u toj bransi i potrebama za takvim kadrom)?

Hoces da cujes kako se nalazi posao u Kanadi, osim ako te ne potrefi? Da, obigrava se oko svake firme gde mislis da bi mogao da dobijes posao, salju se (ili licno odnose) rezimei na sve strane, zove se telefonom, pa se zove opet da vidis, da se kao raspitas da li su pogledali tvoj rezime --- a sve ne bi li ih malo pogurao da te zovnu na intervju i slicno. I to je sasvim uobicajena i normalna stvar. Pa ne kaze se slucajno ovde da je trazenje posla - posao.

Naravno da ces da obigravas i "molis" za posao - nego sta ces? Da sedis kuci sa diplomom i zivis sa mamom i tatom, za koje sam kazes da 7 meseci rade da zarade 1,200? Dobra ti je logika.

Citat:
Vidis, stanje u Srbiji jeste sjajno kada je gledas iz perspektive nekoga ko ima xxxx$ platu i zivi xxxx Km dalje.
Nigde nisam rekao da je sjajno, ne izmisljaj.

Puno teras pricu oko neceg sto nije strasno. Pa nece Varagic da im dodeli zvanja redovnih ili vanrednih profesora.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 09. 03. 2006. u 18:53.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 03. 2006.   #84
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Citat:
kao prvo, ja ne znam zasto se toliko pozivas na zakon kad si i sam rekao da je ovo Srbija, ovde se zakon i ne postuje toliko, a kao drugo svako ko se iole bavi e-poslovanjem ovde, zna ko su Goran Pilipovic i Goran Anicic.

A sada pitanje za tebe, sta bi ti vise voleo, da ti predaje neki dr,mr,gr,br i sta god vec koji je diplomirao 1955g. i stekao sva ta zvanja tada, da ti prica o internet poslovanju, kako je to nekada bilo(u njegovo vreme) koji nema nista iza sebe sem tih zvanja(ne kazem da je to malo, ali...), ili ljudi koji sada haraju ovde u Srbiji i koji su postigli toliko u oblasti e-poslovanja, koji zapravo imaju o cemu da ti pricaju i iskustvo da prenesu na "mladje" generacije?
Pozivam se na zakon jer je noramalno da se on postuje, nikada ali nikada necu prihvatiti cinjenicu da ovde netreba nista menjati jer je to Srbija i jer smo svi navikli da se sve radi na sumnjiv nacin. To je linija manjeg otpora.

Citat:
A kad si vec kod zakona, da li je po zakonu da te interventna na ulici isprebija pa tek onda pita za licnu kartu? O kom zakonu onda ti pricas?!
A da svi krenemo da pljackamo banke jer drzava nesprovodi zakone ? Gde to vodi?

Citat:
Bokte... Ne bi me čudilo ni da podneseš tužbu...
Da li je moguce da vode niko nece da pogleda "outside the box" ???!
Kako zamisljate da ovde nesto funkiconise i da iam reda ako se na drzavnim skolama i na ustanovama ciji je osnivac i finansijer drzava zakoni nepostuju.

Citat:
To kažeš na osnovu čega? Bili zajedno na takmičenju? Ne kažem da nisi u pravu, ali tvrdnje iznosiš vrlo olako.
Na osonovu toga sto je Camel marka za koju su svi culi a nisam bas siguran da su svi culi za nesto sto su rezultati odredjenih osoba u SiCG.

Citat:
Nažalost, u Srbiji (TM, da te citiram) realno jeste tako... Ti stvarno ko da si pao s Marsa... Misliš da bi ljudima poput GA i GP u nekoj normalnijoj zemlji usfalilo diploma?
Opet pitam da li je to sto zivimo u Srbiji opravdanje da se nepostuju zakoni ?
Naravno da mislim da bi pomenuta dvojica imali diplomu ali diplomu ima jako puno ljudi, neshvatam u cemu je problem da neko ima zvanje ako ima znanje?
I vidim da se slazes samnom da je stanje lose, a sta mislis kako ce se promeniti? Nece sigurno ako se nastavi sa nepostovanjem pravne procedure....
i odredjenih principa...

Citat:
Hoces da cujes kako se nalazi posao u Kanadi, osim ako te ne potrefi? Da, obigrava se oko svake firme gde mislis da bi mogao da dobijes posao, salju se (ili licno odnose) rezimei na sve strane, zove se telefonom, pa se zove opet da vidis, da se kao raspitas da li su pogledali tvoj rezime --- a sve ne bi li ih malo pogurao da te zovnu na intervju i slicno. I to je sasvim uobicajena i normalna stvar. Pa ne kaze se slucajno ovde da je trazenje posla - posao.
Uopste se neslazem sa ovim, iz iskustva ljudi koje poznajem sam siguran da je u vecini slucajeva proces dobijanja posle sledeci:

-objavi se oglas da se trazi ljudi iz odredjene struke
-kandidat posalje CV
-kandidat koji je zadovoljio kriterijume za posao biva pozvan na intervju
-po zavrsenom intervjuu najpogodniji kandidat dobija posao

As simple as that....

Citat:
Da sedis kuci sa diplomom i zivis sa mamom i tatom, za koje sam kazes da 7 meseci rade da zarade 1,200? Dobra ti je logika.
Naravno da ne, poslaces CV i cekati da te pozovu na intervju.

Citat:
Nigde nisam rekao da je sjajno, ne izmisljaj.
Nevidim nigde da sam spomenuo da si rekao da je sjajno.

Citat:
Puno teras pricu oko neceg sto nije strasno. Pa nece Varagic da im dodeli zvanja redovnih ili vanrednih profesora.
Strasno je kada se na drzavnoj ustanovi nepostuje zakonska procedura, i da, na srecu gospodin Varagic ne moze da im dodeli ta zvanja... Ona se nedodeljuju, ona se sticu ...
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 03. 2006.   #85
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Neverovatno koliko ti je stalo da držiš flejm.
Citat:
Citat:
Hoces da cujes kako se nalazi posao u Kanadi, osim ako te ne potrefi? Da, obigrava se oko svake firme gde mislis da bi mogao da dobijes posao, salju se (ili licno odnose) rezimei na sve strane, zove se telefonom, pa se zove opet da vidis, da se kao raspitas da li su pogledali tvoj rezime --- a sve ne bi li ih malo pogurao da te zovnu na intervju i slicno. I to je sasvim uobicajena i normalna stvar. Pa ne kaze se slucajno ovde da je trazenje posla - posao.
Uopste se neslazem sa ovim, iz iskustva ljudi koje poznajem sam siguran da je u vecini slucajeva proces dobijanja posle sledeci:

-objavi se oglas da se trazi ljudi iz odredjene struke
-kandidat posalje CV
-kandidat koji je zadovoljio kriterijume za posao biva pozvan na intervju
-po zavrsenom intervjuu najpogodniji kandidat dobija posao

As simple as that....
Po čemu se razlikuje ovo što si citirao od ovoga što navodiš iza? Samo po tome što malo proširuje tvdnjom da se posao ne dobija lako jer se za svako mesto javlja veći broj kandidata nego što se traži konkursom.
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 03. 2006.   #86
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Hahaha, sedis i cekas da te pozovu na intervju..

Ti i jos trojica ste jedini koji su aplicirali za taj posao, sigurno Ne racunamo jos 200 ostalih u prva dva-tri dana. I svi su takodje "nalickali" svoj rezime do besvesti.. A jos ako uzmemo u obzir okolnost da mozda nemas iskustvo, onda ce tek da te pozovu.

Ne znas o cemu pricas.

Ovo ne znam ni kako komentarisati:
Citat:
Vidis, stanje u Srbiji jeste sjajno kada je gledas iz perspektive nekoga ko ima xxxx$ platu i zivi xxxx Km dalje.
&
Citat:
Nevidim nigde da sam spomenuo da si rekao da je sjajno.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 10. 03. 2006. u 02:32.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 03. 2006.   #87
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Citat:
Hahaha, sedis i cekas da te pozovu na intervju..

Ti i jos trojica ste jedini koji su aplicirali za taj posao, sigurno Ne racunamo jos 200 ostalih u prva dva-tri dana. I svi su takodje "nalickali" svoj rezime do besvesti.. A jos ako uzmemo u obzir okolnost da mozda nemas iskustvo, onda ce tek da te pozovu.

Ne znas o cemu pricas.
Ja ne znam o cemu ti pricas, o kakvom to nacinu za pronalazenje posla pricas ako on nije onakav kao sto sam napisao iznad.
Znas, u ozbiljnijim firmama postoje odeljenja HR-a koje vode racuna o tome ko ce biti pozvan na intervju a ko nece. Uoste nevidim smisao u "uvlacenju u dupe" kroz telefonske pozive i slicne stvari, cak sta vise smatram da je to kontraproduktivno.
Posto vidim da nepratis desavanja u vezi sa HR-a i trendovima u svetu samo bih ti spomenuo da su kadrovi bez iskustva a sa dobrim fakultetskim obrazovanjem veoma trazeni iz prostog razloga sto se njihovim zaposljavanjem i oblikovanjem stvara kod istih osecaj privrzenosti i pripadnosti firmi koja tako postupa sa svojim radnicima. Svaka fimra koja misli na svoju buducnost ce pre zaposliti nekoga ko je bio brilijantan na studijama a nema iskustva nego nekoga ko ima mnogo iskustva a dosta je stariji. Dobar i lojalan radnik se nedobija na tacni kroz konkurs za posao u dnevnim novinama, on se stvara vremenom.
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 03. 2006.   #88
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

LOOOOOOOOOL

"Uvlacenje u dupe kroz telefonske pozive"
"Firme gde postoje HR odeljenja"
"Kontraproduktivno"
"Osecaj privrzenosti firmi"

AJDE!!! Pa ti nisi pri sebi, niti pojma imas o tome o cemu bi da raspravljas. Nadji nekog ko je trazio posao ovde pa nek ti kazu kako ide. Al pod uslovom da si 100% siguran da nece da ti lazu i izmisljaju price tipa "Ma poslao sam samo rezime i cekao.. " To moze da se desi, ali rekao sam - ako te potrefi..

Jeste, ja sam izmislio izreku ovde da je trazenje posla - full time job. Prijatelju to su smislili mnogo pre mene i sa razlogom.

Sine, nemas ti BLAGE VEZE o cemu pricas.

Gde moze da bude lose ako se neki student interesuje za posao i ako vidis da mu je stalo da ga dobije? Ma misssim.. Ko si ti, pa ce tebe kao da mole da radis za njih? Imas diplomu? Ajde, pa imamo na stolu jos 500 rezimea ljudi sa diplomama. Da nisi neki genijalac ili imas diplomu sa MIT-a ili takvo nesto? Jok. Pa sto da se mi otimamo za tebe, svasta? Koji si pa ti?

Jeste, ajde da te molimo da radis za nas i jos da nam kenjas ovakve price. Samo nam to treba u firmi - naduvena budala koja ce da za 6 meseci i svom sefu da soli pamet..

Citat:
Posto vidim da nepratis desavanja u vezi sa HR-a i trendovima u svetu samo bih ti spomenuo da su kadrovi bez iskustva a sa dobrim fakultetskim obrazovanjem veoma trazeni iz prostog razloga sto se njihovim zaposljavanjem i oblikovanjem stvara kod istih osecaj privrzenosti i pripadnosti firmi koja tako postupa sa svojim radnicima
Hahaha osecaj privrzenosti firmi. Jesi ti pijan ili sta? Zadnji put kad sam ja proverio, presao sam na drugi posao jer je a) vise placen b) generalno uslovi i posao su bolji od prethodnog. Kakav crni osecaj privrzenosti? Pa sutra bi nas sve otpustili ako bi ocenili da je tako bolje za njih, a ja treba da budem privrzen firmi???

Treba da cujes price iz prve ruke kako se rade otpustanja za 5 minuta, jer su ocenili da je to prva mera koju ce da urade. Samo se prosetaju od kjubikla do kjubikla i obaveste ljude da do danas u 5 pokupe sve stvari i ostave ID karticu i ostalo gde treba. Ako su malo nezniji onda ce da ih pozovu na kratak razgovor gde ce to isto da im saopste. I ti treba da budes nekom privrzen, a sutra te mozda to ceka?
Citat:
Svaka fimra koja misli na svoju buducnost ce pre zaposliti nekoga ko je bio brilijantan na studijama a nema iskustva nego nekoga ko ima mnogo iskustva a dosta je stariji.
Da, ukoliko se radi o briljantnom studentu sa MIT-a i slicno. Koliko znate takvih? To je jedan od koliko? Sta je sa ostalim ljudima koji traze posao, a nisu diplomirali na takvom mestu? Misssim.. Nagledao si se ti malo suvise filmova, meni se cini..

Pricaj mi o trendovima u svetu, pogotovo u Srbiji, gde ionako gomila stvari ide preko veze i poznanstva..
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 10. 03. 2006. u 15:26.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 03. 2006.   #89
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Jesi li cuo nekad za FOLLOW-UP? Znas li sta je to uopste..

Ovakvih stvari imas na netu koliko hoces, a u vecini slucajeva studente direktno o tome uce i na samim fakultetima.

Citat:
I've started looking for a new job and recently submitted my resume to a company listing a position that I am very interested in. I would like to know if there is any rule of thumb or protocol about the proper follow up after submitting a resume.

I didn't hear from back this company so I made a couple of phone calls to the Human Resources department. The person I spoke with indicated that my resume was one that was being considered for an interview.

Will I spoil my chances if I call occasionally to find out what the status is on the position?
Citat:
If you are really interested in a position, you are wise to pursue it rather than sit, wait and hope that someone will call you.

You have no way of knowing how many resumes were received for this position. Yours could be one of hundreds. By calling, you are setting yourself apart from those who do not, and are showing your interest in the position.

The response you get when you call should determine if and when you call back. If you sense that the person you are calling is irritated by your persistence, back off a bit. There is a fine line between being diligent and following up with someone and pestering them.

http://www.careerknowhow.com/ask_sue/followup.htm
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 10. 03. 2006. u 03:56.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 03. 2006.   #90
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Šta sad sa ovom temom?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
E-start: Udruženje za razvoj e-poslovanja i Internet preduzetništva Dragan Varagić e-Business 79 05. 09. 2013. 23:09
Kontrola deviznog poslovanja jasmanac e-Business 140 22. 10. 2009. 23:47
Etičnost online poslovanja firmi i pojedinaca u Srbiji Dragan Varagić e-Business 34 04. 10. 2007. 20:56
Studije u inostranstvu, od kuće Ilija Studen Opušteno 15 07. 02. 2006. 21:03


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:03.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.