DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > IT događaji
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

IT događaji Najava IT događaja, mreža Internet zajednice u pripremi događaja, kako organizovati IT događaj?

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 31. 07. 2010.   #1
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default Boropen

Načuo sam da će borani da prave skup blogera (fb, twt i ostalih). Čekamo da se jave borani, pa da čujemo detalje.

U svakom slučaju, podržavam održavanje ovakvog skupa u Boru.

Pratite http://twitter.com/#search?q=%23boropen
Dragan Varagić je offline  
2 članova zahvaljuje Dragan Varagić za poruku:
Staro 31. 07. 2010.   #2
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Znaci #tweetUp blogopen i .. khmm fbWhatever

Kako god, moja puna podrska Boranima
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!

Poslednja izmena od dinke : 31. 07. 2010. u 21:53.
dinke je offline  
"Hvala" dinke za poruku:
Staro 02. 08. 2010.   #3
Corporate
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 20.05.2009
Lokacija: Bor, Srbija
Poruke: 83
Hvala: 22
3 "Hvala" u 2 poruka
Corporate is on a distinguished road
Thumbs up Bor OPEN

Osnovna ideja velike promocije grada je da se na temelju kakvog-takvog uspeha u promociji grada i njegovih problema www.opstinabor.com i primetnog uticaja blogera iz Bora, skrene pažnja javnosti na probleme od ekoloških do socijalnih, dovede ili bar zainteresuje što veći broj borana kojih ima širom Sveta, ali i onih koji vide intares u ulaganju na samom regionu okoline Bora koja pruža odlične mogućnosti za razvoj seoskog, lovnog i sporskog turizma.

Borsko jezero, Brestovačka banja sa svojim lekovitim izvorima, neposredna blizina Crnog vrha i planine Stol uz Lazarevu pećinu i predivne predele Dubašnice kao i „Mala Švajcarska“ kako nazivaju predele oko sela Gornjane, pružaju fenomenalne preduslove za razmatranje ideje o alternativnim pravcima razvoje borske Opštine, koji se nizom manifestacija i skupova sigurni smo mogu realizovati u funkciji razvoja regiona, zapošljavanja i privrednog oporavka.
Manifestacija je pored književne večeri, sportskih nadmetanja, susreta borana koji su proslavili grad u van granica Srbije, velikog muzičkog koncerta, uličnih trka i maskembala, predvidela i okupljanju blogera i IT stručnjaka koje u Boru ima ko i da dočeka ali i ugosati. Njih u Boru sa ponosom ističreno ima ko kvalitetno i da razume a samim tim samu IT i blogersku zajednicu ojača i unapredi.

Ideja o ovom skupu je bila skoro napuštena, sve dok nekako stidljivo nije stigla da cenjene goispodje Djermanović a ubrzo potom i profesora Varagiću koji su samoj zamisli dali odličnu ocenu.

Naravno sa ponosom ću reći da je presudni uticaj na ponovno pokretanje priče ipak imao profesor Dragan Varagić koji je u tek nekoliko redaka podrške celom timu ulio nadu i veru da se BorOPEN kao logični nastavak ideje PromoBOR ipak može organizovati i održati. Bor ima na osnovu čega takav skup da pokrene, reko je, ali i da borska blogerska scena mora u tome da bude jedinstvena i složna. Nameće se jedini mogući zaključak da se do promocije i realizacije kompletne zamisli može se doći za kratko vreme, ukoliko se za početak pokrene manifestacija blogera iz Bora a oni su svojevrsni brend grada.

O detaljima i zamislima iz same organizacije ne treba previše govoriti- možda bude vremena i za to, ali smo sigurni, da bi jedan IT skup koji će biti održan jednim delom i na otvorenom i to na više lokacija (Borsko jezero, planina Stol, Lazareva pećina, padine Crnog vrha, Dubašnice, i t d ... ) bio pun pogodak jer bi pored promocije prirodnih lepota pružio učesnicima i predavačima puno nesvakidašnjeg iskustva. Smeštaj po već poznatim i osposobljenim seoskim domaćinstvima i zasad, nažalost retkim turistički upotrebljivim objektima, po želji, uz stalni pokret karavana BorOPEN-a i mobilnu internet konekciju i ostalu potrebnu opremu bi verovatno bio nešto što još niko u regionu nije realizovao a sigurni smo da bi privukao veliku medijsku pažnju.

Provajderi, trgovci opremom, turističke organizacije i udruženja IT stručnjaka, kao i svi oni koji možda već sada vide svoje mesto u organizaciji i sponzorskim ugovorima (Opštinu Bor i Ministarstvo za regionalni razvoj smo bezboroj puta pozivali, ali nećemo propustiti ni sada da ih pomenemo kao presudni faktor za predstojeći tok cele priče) će sigurni smo imati šta da kažu o ovoj skromnoj ideji koja uz malu pomoć svih pomenutih može postati velika i tradicionalna na zadovoljstvo svih nas.

S poštovanjem Vaš BorOPEN
__________________
Bor OPEN 2020

Poslednja izmena od Dragan Varagić : 02. 08. 2010. u 11:46. Razlog: pasusi
Corporate je offline  
Staro 02. 08. 2010.   #4
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Ono što bi tu mogli da Borani naprave je da naprave jedan event ovog tipa http://www.personalmag.rs/blog/sa-sa...-trollhattanu/
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline  
"Hvala" nixa za poruku:
Staro 02. 08. 2010.   #5
deda
deda
Certified
 
Avatar deda
 
Datum učlanjenja: 06.05.2008
Lokacija: Bor
Poruke: 94
Hvala: 3
18 "Hvala" u 15 poruka
deda is on a distinguished road
Default

NIKADA NECU PRESKOCITI @fantazmo @blogowski @mooshema kada je #BlogOpen u pitanju !!! A voleo bih da je u Boru!

#BorOpen
#BlogOpen

...treba ispostovati odredjene stvari i ljude !!!
DedaBor

edit: @Varaga, evo ja se javljam...Osim tebe i Borskog , zaista nemam pojma ko od Borana zna za ovo??? Ja ne znam, priznajem.
__________________
http://www.dedabor.com/

Poslednja izmena od deda : 02. 08. 2010. u 12:15.
deda je offline  
"Hvala" deda za poruku:
Staro 02. 08. 2010.   #6
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Deda, rekao sam i Lađeviću, a sada i tebi - uopšte nije bitno da ovakav događaj ima u sebi predznak "open", ili da ima neku vezu sa BlogOpen događajem. Sa druge strane, vi u Boru bi trebalo da međusobno komunicirate i dogovorite se da li hoćete i kako hoćete da pravite događaj koji će da okuplja korisnike Interneta (blog, FB, Twitter...).

Čovek me je pitao šta mislim o tome, i ja stvarno mislim da bi ste u Boru mogli da napravite nešto. Ostaje da se vi dogovorite. Koliko sam shvatio, Lađević je i bio jedan od važnijih sponzora BlogOpen-a u Boru, što znači da može finansijski da utiče na to da se takav skup u Boru održi.
Dragan Varagić je offline  
"Hvala" Dragan Varagić za poruku:
Staro 02. 08. 2010.   #7
Zoran Milojević
novi član
 
Avatar Zoran Milojević
 
Datum učlanjenja: 02.08.2010
Poruke: 4
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Zoran Milojević is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Zoran Milojević
Default

Pozdrav,

bilo kakva manifestacija u svrhu promocije IT-a je dobrodošla u bilo kom gradu. A pogotovu u Boru, koji ima najbolju logistiku za organizovanje takvih skupova.
Naravno da je ne bitan naziv manifestacije, bitno je da se ona organizuje. Korisnici internet scene u Srbiji znaju šta od Bora i borskih blogera mogu očekivati.

Mislim da nije bitno ko to organizuje, ali moraju se imati sve informacije. Da svi ipak znamo ko stoji iza organizacije da bi znali da li da dođemo i da li da ulažemo novac tamo. Na sajtu BorOPEN nema nikakvih informacija, twitter i FB su još uvek prazni. Za sada ima veoma malo informacija. A ima jedna i koja nije tačna, a to je da je gospodin Lađević bio jedan od važnijih sponzora BlogOpena u Boru. To nije tačno !!!

Ja to mogu da tvrdim jer sam tada bio predsednik BorskeInternetOrganizacije (organizatora BO u Boru) i vodio finansije oko organizacije BO. To nije tačno, tako da vodite računa oko informacija.
Zoran Milojević je offline  
"Hvala" Zoran Milojević za poruku:
Staro 02. 08. 2010.   #8
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Informaciju o sponzorstvu napisao sam na osnovu potvrde od strane Rain-a i Dede. Znači, dogovarjte se interno, a ako ne možete da se dogovrite, i to je sasvim ok.
Dragan Varagić je offline  
"Hvala" Dragan Varagić za poruku:
Staro 02. 08. 2010.   #9
miff
novi član
 
Avatar miff
 
Datum učlanjenja: 27.10.2008
Poruke: 4
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
miff is on a distinguished road
Default

Ideja je super, samo cela stvar i organizacija mora da bude transparentna do granice paranoje. Sa tim BorOPEN je bilo problem pred sam BlogOpen 08, koliko se secam...
__________________
miff blog
miff je offline  
Staro 02. 08. 2010.   #10
Zoran Milojević
novi član
 
Avatar Zoran Milojević
 
Datum učlanjenja: 02.08.2010
Poruke: 4
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Zoran Milojević is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Zoran Milojević
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
Informaciju o sponzorstvu napisao sam na osnovu potvrde od strane Rain-a i Dede. Znači, dogovarjte se interno, a ako ne možete da se dogovrite, i to je sasvim ok.
Gospodine Varagiću, ne morate se brinuti za interno dogovaranje. A mislim da to ipak nema veze sa ne tačnim informacijama.
Zoran Milojević je offline  
Zatvorena tema


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:05.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.