DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Pogledajte rezultate glasanja: Da li otići (zapaliti) iz Srbije, zbog nade u bolji života po svim kriterijumima
Da, vani je 100 puta bolje 25 52,08%
Ne. U Srbiji je bolje živeti, i stižu bolji dani 7 14,58%
U večitoj sam dilemi 16 33,33%
Glasači: 48. Ne možete glasati ovde

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 24. 10. 2010.   #51
BluesRocker
profesionalac
Professional
 
Avatar BluesRocker
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 294
Hvala: 93
525 "Hvala" u 19 poruka
BluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished road
Default

Ja bih se složio sa kickloopom što se tiče odlaska odavde. Do skoro sam planirao da bežim što dalje (SAD, Kanada) a sada, kad imam uslove za to, nemam želju. Nikako ne bih emigrirao zbog veće plate. Jedini razlog za preseljenje bio bi da živim negde pored mora gde mi više odgovara klima zbog astme i alergija, a i gde nema ovako oštrih zima kao kod nas. Uopšte me ne interesuje da uzmem kredit na 25 godina da bih posedovao drvenu kuću u Nju Brunsviku i da otplaćujem kredit za SUV koji mi treba da stignem na posao po kanadskoj snežini.
__________________
/me sluša Ten Years After - Spider In My Web
BluesRocker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2010.   #52
mLAN
čitalac
Na probnom radu
 
Avatar mLAN
 
Datum učlanjenja: 14.08.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 28
Hvala: 10
3 "Hvala" u 3 poruka
mLAN is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za mLAN
Default

Trenutno sam "u odlasku" i pre samo mesec dana bio sam u dilemi o kojoj se ovde priča.

Deca su mi još mala pa ne pravim toliki presek u njihovom i svom životu, otkaz sam nameravao već dugo dati tako da mi i to nije bilo teško, prijatelji i rodbina su svi u bedaku i sastavljaju kraj sa krajem i kada se sastanemo svi kukaju kako je ovo ovako ili ono onako a na kraju se često zakrvi i o politici, tako da mi je bilo dosta i te priče.

Kada se ukaže prilika treba je iskoristiti pogotovo ako ste u ovakvoj situaciji pa za 2-3 godine napraviti presek i videti gde ste i šta ste, ostajete ili se vraćate.

Sa poslovne strane znam da će mi biti daleko bolje, dok sa privatne tek ostaje da vidimo.
O plati i sličnom ne vredi ni pričati jer ovde ljudi zarade za 2 meseca koliko se u Srbiji zaradi za 12 meseci. (pričam o proseku) Ima namrgođenih i nasmešenih faca ali nema agresivaca koji se mogu sresti na sve strane kao kod nas.

Teško je biti pametan danas...
mLAN je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2010.   #53
squirll
Wait, What?
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2010
Poruke: 148
Hvala: 8
188 "Hvala" u 14 poruka
squirll is on a distinguished roadsquirll is on a distinguished road
Default

Ne vrti se sve oko novca... ima tu i stil zivota...
Kad ti ovde moras svaki dan da gledas kurs dinara koliki je, da ustanes u 8 i da kupis mleko jer ga posle nece biti, da pazis jer ima ulja i dal' je ono iz robne rezervi il nije, kad moras da pratis kako se krece cene goriva i da stekas u garazi do 20L istog jer ce poskupeti, jel ce biti strajka u skoli, dal ce te gazda zaebati i sl .. ebes drzavu onda...

Ja bi voleo najvise samo da se brinem kako da zavrsim zadatak na poslu koji sam dobio, a ne jos 100 stvari da brinem i da mislim...
e to je razlika drugih zemalja... Ja bih zbog tih razloga otisao najradije...
Da ne bi dosla neka budala napravila inflaciju i ti krlja strane valute da bi imao leba da jedes...
squirll je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2010.   #54
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

^ Jel to vi toliko posla imate pa ne izlazite već 20 godina ili šta?

Pa nije 93 godina. Mleka i ulja bar kod mene u Maksiju ima na tone. Nije sve tako crno, ima tu malo nijansi
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 10. 2010.   #55
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao kickloop Pogledajte poruku
^ Jel to vi toliko posla imate pa ne izlazite već 20 godina ili šta?
Ja živim u Kragujevcu.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 10. 2010.   #56
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao BlusRocker
da otplaćujem kredit za SUV koji mi treba da stignem na posao po kanadskoj snežini.
Interesantno, nisam primetio da ljudi nesto masovno imaju potrebu za SUV-ovima. A oni sto ih imaju, da ih voze zbog snega? LOL Pa kako ja vozim Korolu? I to je mislim najprodavaniji auto u Kanadi. WTF?

I koja to kanadska snezina? Gde to? Mozda 1,000 km na severu, ne znam, moze biti? Ja sam prosle godine 2 puta na svom parkingu ispred kuce, ispred garaze, pobacao lopatom malo sneg. Da sam bacio soli kao komsije, ni to ne bih trebao. A i da ga padne vise, pa? Ocisti sneg malo, sta je problem? Pa i kod nas pada sneg valjda? I cisti sluzba ulice i ovde kada treba. (A i to sto sam morao da pobacam malo - jeste u biti vise zbog pesacke staze ispred kuce, zakonom moras da je cistis - ako se neko oklizne i padne - moze da te tuzi ako nije bilo ocisceno.) Mada, meni nije tesko i da ga padne 5x vise, ih dobro mi dodje malo da se malo razgibavam. Ko nece lopatu, eno mu ga onaj snowblower pa guraj 10-15 minuta ispred kuce. I to ti je tesko? Idi u zgradu pa zivi u stanu.

Svasta. Nemojte ljudi pricati kojesta.. besmisleno je.

BTW, danas je ovde bio bas lep dan, 20 stepeni.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 25. 10. 2010. u 00:40.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 10. 2010.   #57
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Drugar u Nemackoj 20 godina, menadzer u distribuciji knjiga i stampe, zena mu svabica, srednja klasa:

tesko placaju poreze (ona ima privatnu firmu), ne poseduju nepokretnosti, podstanari, kreditno prezaduzeni, voze polovnjak sa istoka (nece da se odreknu 10 dana letovanja svake godine inace bi mogli kupiti i novi auto), nekoliko puta suoceni sa rasizmom zbog drugarovog dijalekta (Balkan, Turska), dete srednjoskolac i trenutno ne vide mogucnost novog zaduzivanja za dalje skolovanje, zubarske usluge si priuste jedino ovde kad dodju na odmor...
Penzionerske dane planiraju provesti ovde (drug poseduje nasledjen jednosoban stan iz otkupa u provinciji) jer tamo ne znaju kako bi prezivljavali sa penzijom.
Obozavaju domacu kuhinju i druzenja nas nekoliko porodica ovde...

Kazu da je za sve krivo ujedinjenje Nemacke (u svim poreskim razrezima se uredno prikazuje 10% za razvoj istocnog dela) i "ojro", jedna od najmrskijih reci u Nemackoj.

Hocu da kazem, ovo je samo jedna prica i nekako mi se cini da svako cezne za onim sto nema.
Naravno da i u Nemackoj i kod nas ima mnogo srecnih porodica.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 10. 2010.   #58
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao BluesRocker Pogledajte poruku
Jedini razlog za preseljenje bio bi da živim negde pored mora gde mi više odgovara klima zbog astme i alergija, a i gde nema ovako oštrih zima kao kod nas.
+ 1

Off Topic: ja sam imao ove godine prilike da provedem 2 meseca na tajlandu, imam isto problem kao ti, sta vise hronican, tamo za 2 meseca nisam uzeo 3 puta lek, verujem da bi mi prijala svaka slicna klima, iako sam mislio da cu imati zestoke probleme tamo, zbog vrucine i vlage.
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 10. 2010.   #59
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Citat:
Originalno napisao 3banchi Pogledajte poruku
Drugar u Nemackoj 20 godina, menadzer u distribuciji knjiga i stampe, zena mu svabica, srednja klasa:

tesko placaju poreze (ona ima privatnu firmu), ne poseduju nepokretnosti, podstanari, kreditno prezaduzeni, voze polovnjak sa istoka (nece da se odreknu 10 dana letovanja svake godine inace bi mogli kupiti i novi auto), nekoliko puta suoceni sa rasizmom zbog drugarovog dijalekta (Balkan, Turska), dete srednjoskolac i trenutno ne vide mogucnost novog zaduzivanja za dalje skolovanje, zubarske usluge si priuste jedino ovde kad dodju na odmor...
Penzionerske dane planiraju provesti ovde (drug poseduje nasledjen jednosoban stan iz otkupa u provinciji) jer tamo ne znaju kako bi prezivljavali sa penzijom.
Obozavaju domacu kuhinju i druzenja nas nekoliko porodica ovde...

Kazu da je za sve krivo ujedinjenje Nemacke (u svim poreskim razrezima se uredno prikazuje 10% za razvoj istocnog dela) i "ojro", jedna od najmrskijih reci u Nemackoj.

Hocu da kazem, ovo je samo jedna prica i nekako mi se cini da svako cezne za onim sto nema.
Naravno da i u Nemackoj i kod nas ima mnogo srecnih porodica.
Thank you so much. My point exactly.
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 10. 2010.   #60
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

^^Meni nije jasno samo jedno: ti iz te price ce u Srbiju otici... tek kad se penzionisu? Pa sta cekaju, jbte?

A-ha.

Klasika, pricace ti kako je u Nemackoj sve grozno, ali je on tamo celo to vreme. I onda ce jednog dana lagano penzionerski u Srbiju, pa ce da ti prica kako u Nemackoj nista ne valja, primajuci Nemacku penziju :-)
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 25. 10. 2010. u 02:47.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje degojs za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:42.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.