DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 31. 03. 2014.   #1
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default Banka za preduzetnike godina 2014

Hi,

Ponovo razmatram promenu banke pa sam zeleo da malo diskutujemo na ovu temu, znam da smo imali slicne teme ali dosta davno (2010) a u medjuvremenu dosta se stvari promenilo

Dakle nakon 10 godina u Intesi prosle godine sam promenio banku i sada sam u Unicredit Banci. U odnosu na Intesu dosta manja banka, nema cekanja u redovima, prisniji odnos sa klijentom i iznad svega e-banking koji *radi* ali zato nerviraju neke druge stvari od kojih najvise veoma nepovoljan otkupni kurs za USD.

So voleo bih da cujem vasa iskustva i neku preporuku sta bi sledece mogao probati
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 03. 2014.   #2
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Mene kao preduzetnika u Intesi nerviraju neke stvari:
1. nepodrzan ebanking na sistemima koji nije windows (za ovo imam posebnu masinu ali vec je 2014-ta godina)
2. uzimaju 1000 RSD za izvod o prometu za celu godinu..
3. kursna lista za prodaju deviza nije javna, već moras ili da ih nazoves ili im posaljes mail, jer, zaboga, zavisi i od "velicine firme" (njihove reci)
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" MorenoArdohain za poruku:
Staro 31. 03. 2014.   #3
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Izgleda da treba da promenimo zemlju a ne banku.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
6 članova zahvaljuje mileusna za poruku:
Staro 31. 03. 2014.   #4
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Mislim da se nepotrebno stresirate oko toga, izabereš jednu, neku koja ima najlepši logo ili najbolje cice na šalteru, i miran si. Jednostavno su svi isti, neko te malo više nervira oko jednih stvari, drugi oko drugih ali kvalitativno sve je to isto.

Evo ja se inatim već 6 godina, neću da uzmem ebanking kod HYPO jer traže 150 EUR. Imam ali ne dam, iz principa. Kada mi treba nešto, taman prošetam do banke i ostavim im svaki put bakšiš dinar-dva-pet ... za novu zgradu ili bar za pozlaćenu kvaku na vratima. Ta mala zadovoljstva su neprocenjiva
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje bluesman za poruku:
Staro 31. 03. 2014.   #5
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Generalno, ako vam ne smeta sto se sve placa, predjite u Raiffeisen. Jedino ne znam da im e-banking radi iz drugih sistema, posto je do skora trazio ActiveX kontrole (da, cak i kad su presli na HTML only resenje za fizicka lica je trajalo to), ali mislim da sada radi kroz Javu na svim sistemima. Doduse, za vece firme ili cesci rad je slabije od OfficeBankinga, prosto nije to to. Odlicno je samo za preduzetnike koji imaju po 20-ak promena godisnje, tj. nista masovno da treba sto pre da se odradi.
Mene vise nervira sto nemaju mBanking pravi za firme.

Citat:
Originalno napisao MorenoArdohain Pogledajte poruku
3. kursna lista za prodaju deviza nije javna, već moras ili da ih nazoves ili im posaljes mail, jer, zaboga, zavisi i od "velicine firme" (njihove reci)
Ovo vazi za sve banke. Imas javnu kursnu listu (dostupna na sajtu, kao i za fizicka lica, ili kao kursna lista u e-banking aplikaciji), i toliko ces dobiti ako ne trazis bolji kurs.

Ja sam i dalje kod Intese, jer mi se najvise isplati
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 03. 2014.   #6
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao alfaunits Pogledajte poruku
Generalno, ako vam ne smeta sto se sve placa, predjite u Raiffeisen.
I platite krs e-banking 90 eura godisnje (ili koliko je vec sada). Hvala ali ne hvala
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 03. 2014.   #7
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao alfaunits Pogledajte poruku
Ovo vazi za sve banke. Imas javnu kursnu listu (dostupna na sajtu, kao i za fizicka lica, ili kao kursna lista u e-banking aplikaciji), i toliko ces dobiti ako ne trazis bolji kurs.
Ovo oko "pregovora za kurs" sam takodje cuo iz nekih drugih izvora i moram da priznam da mi uopste nije jasno. Sta sad, trebas cimati nekoga iz banke u fazonu: "Znate imam x hiljada dolara koje moram pretvoriti u dinare jer zakon tako nalaze ali bih eto malo da kao na pijaci pregovaram o kursu, so hocete li mi mozda ipak dati malo povoljniji kurs jer ako mi ne date onda cu ... onda cu ... sta?"
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 03. 2014.   #8
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
I platite krs e-banking 90 eura godisnje (ili koliko je vec sada). Hvala ali ne hvala
Ja sam placao 45e od 2010.

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
Ovo oko "pregovora za kurs" sam takodje cuo iz nekih drugih izvora i moram da priznam da mi uopste nije jasno. Sta sad, trebas cimati nekoga iz banke u fazonu: "Znate imam x hiljada dolara koje moram pretvoriti u dinare jer zakon tako nalaze ali bih eto malo da kao na pijaci pregovaram o kursu, so hocete li mi mozda ipak dati malo povoljniji kurs jer ako mi ne date onda cu ... onda cu ... sta?"
Ne, zoves i pitas koji kurs mozes da dobijes za x hiljada EUR. Ako ti se svidja, kazes da moze, oni urade rezervaciju, ti posaljes zahtev (preko e-bankinga).
Ako ti se ne svidja, cekas bolji trenutak.

Ne znaci da ti mozes da se cenkas i ocekujes da ces dobiti vise od srednjeg Samo da neces dobiti onaj uzas gde ti uzmu po 3% od srednjeg.
Raiffeisen mi je skoro redovno nudila 10-30 para manje od srednjeg. Ali ubija sto se placa oko 100e godisnje za racun i e-banking... kod Intese mi to dodje skoro besplatno (500-800RSD me izadje godisnje, konkretno). Tu razliku ne mogu da mi nadoknade u RF boljim kursom
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 04. 2014.   #9
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

@Dinke,

Ovo oko kursa je tačno kako alfaunits priča: pošto se na tržištu kurs menja gore-dole u toku dana, ti ako prodaš devize iz e-bankinga oni će da čekaju momenat kad je "dole" u okviru perioda do kad moraju da promene i prodaju baš tada kada tebi najmanje odgovara.

Dosadašnje iskustvo mi govori da treba zvati ujutru i onda je dosta blizu srednjeg kursa.

I pored tvog bloga otvorio sam tekući račun u Intesi i onda sa računa preduzetnika prebacim na tekući bez provizije, a onda sa tekućeg podignem takodje bez provizije. Kursna marža + provizije, to mi je nekoliko hiljada mesečno uštede.

Privatno koristim NLB, njihov e-bank za fizička lica je strava i radi svuda i samo ti treba šifra, sad sam platio struju iz nekog matorog linux VM-a. Da bude još čudnije piše "Asseco" u uglu.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 04. 2014.   #10
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

Ne znam zašto, ali u Raiffeisenu kad iz ebankinga prodajem devize dobijam bolji kurs od kursne liste koja stoji tamo. Možda mi je to deo paketa, morao bi da prekopam po ugovorima.
A što se tiče plaćanja ebankinga - radujem se svaki put kad ne moram da idem do banke i ne pitam koliko to zadovoljstvo košta
Gruja je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:43.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.