DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 03. 09. 2009.   #1
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default Photo community — koji CMS?

Ne mogu da verujem da se već danima ubijam da nađem neki CMS ili podesan hack nekog postojećeg sistema za vrlo jednostavan, bazičan sajt čija bi funkcionalnost bila:

- korisnici se registruju
- korisnici uploaduju i komentarišu fotografije

Naravno ovo je samo osnovna funkcionalnost, hteo bih da imam neke naprednije stvari, ali i to bi se lako moglo dati napraviti nadam se, tipa flagovanje slika adminu na proveru, dodavanje korisnika u kontakte (eventualno grupe), itd.

Jel zna neko nešto što bi moglo da mi posluži? Koliko bi bilo komplikovano ovo isprogramirati "od nule" uopšte? Lični projekat je u pitanju.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 09. 2009.   #2
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Moj savet, ExpressionEngine. Ima sve ono sto si naveo kao requirements i jos mnogo, mnogo vise

Uz to jako fleksibilan i prilagodljiv.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 09. 2009.   #3
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Vidiš, već drugi put instaliram EE (baš juče sam ga ponovo probao) i ne mogu da skapiram kako bi se to moglo uraditi. Jel možeš da mi daš par linkova do korisnih plugina koje bi mi preporučio? EE mi je idealan ako bi ovo moglo sa njime da se odradi.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 09. 2009.   #4
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Ajde me cimni na skype u toku dana pa cu ti objasniti.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2009.   #5
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Samo mali rezime — za sada su u igri:

- ExpressionEngine (s kim još uvek moram da se upoznam malo bolje)
- Joomla sa JomSocial komponentom (radi apsolutno sve što mi treba out of the box)
- Socialengine (radi sve što hoću, template engine je smarty, ali ne znam nikog ko ima iskustva sa njime, niti sam ikada ranije čuo za app)
- Buddypress (dodatak za Wordpress MU, mada čitam da komponenta galerije/albuma dolazi tek krajem 2009, ali postoji plugin već sada.)
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2009.   #6
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Moje misljenje - Joomla je ipak malo spora i zahtevnija po pitanju resursa. BuddyPress - pitanje je koliko je taj plugin prosiriv (kad budes hteo da dodas nove mogucnosti).
EE je solidan CMS i moze da ti posluzi za ovo sto ti treba.

A mogao bih, ako je u pitanju stvarno jednostavna aplikacija, da ti preporucim da se uradi od nule (koristeci CodeIgniter framework, naprimer), ne bi trebalo da traje vise od jedne radne nedelje. Prednost je sto ces bez problema moci da ga prosirujes kako se aplikacija bude razvijala.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2009.   #7
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

^ Pa i po meni je to idealno rešenje naravno. Naime mi u firmi sarađujemo sa čovekom koji baš koristi CodeIgniter, ali je pretrpan poslom trenutno. Svakako, ovaj projekat neće dospeti u fazu programiranja još jedno dva meseca, tako da ću imati vremena da se odlučim za najbolje rešenje.

Gledam ovako:

- uzmem ovu Joomlu koja ima sve — izmenim stilove/dizajn i vrlo brzo imam gotov proizvod koji nije fleksibilan
- krenem sa programerom od nule — moram da dizajniram/kodiram daleko više u startu, ali zato zadržavam maksimalnu fleksibilnost aplikacije i mogu da je razvijam postepeno.

Kod druge stavke koja je i meni primamljivija, postoji još i faktor programera (naći čoveka, uigravanje, održavanje, itd.)

U svakom slučaju mnogo mi je pomogla ova tvoja procena vremena razvoja inicijalne osnovne verzije.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 09. 2009.   #8
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Citat:
- Joomla sa JomSocial komponentom (radi apsolutno sve što mi treba out of the box)
Citat:
Originalno napisao Dragan Babić Pogledajte poruku
- uzmem ovu Joomlu koja ima sve — izmenim stilove/dizajn i vrlo brzo imam gotov proizvod koji nije fleksibilan
- krenem sa programerom od nule — moram da dizajniram/kodiram daleko više u startu, ali zato zadržavam maksimalnu fleksibilnost aplikacije i mogu da je razvijam postepeno.
Znaci radi ti sve, ali nije prosiriva tj flexibilna? Ne razumijem bas taj dio? Fakticki imas rjesenje koje zadovoljava tvoje inicijalne potrebe, ali ne dozvoljava prosirenje? A opet sa druge strane imas mogucnost da sve razvijas od nule ali da bi nesto u tom 'flexibilnom okruzenju' dodao nove funkcionalnosti moras opet da programiras. Zasto ne mozes prosirivati Joomlinu komponentu programirajuci?
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 09. 2009.   #9
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

@misk0, ne znam da li si ikad testirao Joomlu u realnom okruzenju, uopste nije "developer friendly". Da bi izveo imalo komplikovanije stvari, moras da hakujes pluginove, a cesto i same core fajlove.

Ponavljam, moze se upotrebiti za initial release, ali ako kasnije bude zahteva za prosirivanjem mogucnosti, imaces vise glavobolje nego koristi.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 09. 2009.   #10
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

@misk0 — Pa recimo ja nisam nikada radio sa Joomlom, ne bih je nikada ni uzeo u obzir jer je ne mirišem nešto, ko zna zašto, ali ovo je izuzetak jer ova komponenta (ako uzmemo u obzir samo testiranje demo accounta) zaista radi posao. E sada, mogu samo da zamislim kako bi se proveo kada bih krenuo da tweakujem stvari unutra.

Sve se može haknuti, verujem, ali po meni je najbolje krenuti od nule i lepo planirano i postepeno izgraditi aplikaciju koja će da radi tačno ono što ti hoćeš, na najoptimizovaniji mogući način (pritom ne znam da li je "najoptimizovaniji" uopšte reč, ali kapiraš o čemu pričam.)

Dakle moju dilemu slobodno možeš protumačiti kao:

- da li da sklepam nešto uz pomoć štapa i kanapa i pustim to da radi dok "drži vodu", a kasnije ćemo videti kako i da li će sve moći da se prebaci, i uz koje troškove, u neki custom sistem
- ili da krenem u startu onako kako mislim da treba da se uradi, iako to znači da će inicijalna verzija biti objavljena znatno kasnije.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
service koji otkriva koji je font koriscen u nekom logo-u robi-bobi Linkovi 3 09. 09. 2009. 15:47
Dajte predlog rešenja - Photo voting community istok Web aplikacije, web servisi i software 2 22. 01. 2009. 11:47
PR community sajtova Peca Marketing i SEO 11 08. 01. 2007. 10:49
photo kompletno zamucen - izbor FTP clienta blogowski Web aplikacije, web servisi i software 22 04. 11. 2005. 23:40


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:49.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.