DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 04. 02. 2007.   #21
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

To sam oduvjek govorio: "Instaliraš XP, pobiješ sve efekte i napraviš dobru 2000-arku".
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline  
Staro 04. 02. 2007.   #22
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
degojs, ako ćemo iskreno, po defaultu je windows (i XP i Vista) daleko šareniji od bilo kog drugog OS kojeg sam video. Toliko je šaren da ja odmah po instalaciju prvo moram da potrošim 10 minuta da ukinem "šarenilo" da bih mogao mirno da gledam u ekran a da ne pravim bore oko očiju
Meni je XP isto mnogo šaren (drečav, da budem precizniji), tako da sam ja skoro uvek koristio Windows Classic temu, to uopšte ne sporim. Na poslu koristim XP i takođe ima Classic temu. Inače, ne znam kako ti treba 10 minuta da to izmeniš? Mislim da je dovoljno promeniti temu.

Ali, na stranu XP, nije li ovo tema o Visti? Ne mogu da se složim da za Vistu vredi isto. Na kraju, rekoh već Iliji - meni MacOS deluje šarenije od Viste, a možemo jedino da se ubeđujemo šta je kome šarenije do sutra, pa opet. Mislim da i nije bitno, pošto se stvari lako promene sa 2-3 klika.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 04. 02. 2007. u 17:55.
degojs je offline  
Staro 04. 02. 2007.   #23
dkurel
Moderator
Qualified
 
Avatar dkurel
 
Datum učlanjenja: 03.07.2005
Poruke: 147
Hvala: 23
2 "Hvala" u 2 poruka
dkurel is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za dkurel
Default

Evo ja sam kao, radi probe stavio Vistu na laptop Fujitsu Siemens Amilo M3438G (NVidia 6800 Go 256 MB, 1 GB RAM, Pentium M 750)... Prethodno sam na istoj masini imao XP Home.
Koristim Windows Classic temu, znaci nista puno grafike nista sarenilo preterano.

Cisto subjektivno poredjenje - Vista radi otprilike istom brzinom kao i XP, zauzima dosta vise mesta (Ultimate, C:\Windows je oko 6.81 GB).

Problem, koji sam ocekivao da bude resen - nije resen:
Ne mogu da ga instaliram na praznu masinu jer mi treba drajver za SATA RAID (VIA VT6421 RAID Controller), a koji iz nekog razloga ne moze da se instalira bez floppy diska, koga, naravno, na mom laptopu nema...

Ono sto mi se svidja je Windows Mail (zamena za Outlook Express). Neka kaze ko sta 'oce, ali od pocetka zlorabim OE i ostao sam na njemu...

Jos par dana ostaje Vista tu, pa da vidim da li ce da padne reinstall sa fabrickog diska ili ce da ostane novi OS.
Za to vreme pokusacu da ga malo izbombardujem da vidim koliko je busan onako na brzinu... bas me zanima.
__________________
Train yourself to let go of everything you are afraid to loose.

BLOG? http://www.dejankurel.info/blog
dkurel je offline  
Staro 04. 02. 2007.   #24
DejanVesic
old school
Professional
 
Avatar DejanVesic
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 448
Hvala: 21
70 "Hvala" u 46 poruka
DejanVesic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao dkurel
Problem, koji sam ocekivao da bude resen - nije resen:
Ne mogu da ga instaliram na praznu masinu jer mi treba drajver za SATA RAID (VIA VT6421 RAID Controller), a koji iz nekog razloga ne moze da se instalira bez floppy diska, koga, naravno, na mom laptopu nema...
Vista bez problema preuzima sve drajvere i sa CD-a ili USB Flash diska, u bilo kojoj fazi instalacije, tako da flopi definitivno nije potreban (ja imam SATA RAID 0 i tako sam instalirao Vistu)
__________________
http://www.vesic.org | Blog: http://www.vesic.org/blog/ | Fina kolekcija programa: http://www.vesic.org/programi/
DejanVesic je offline  
Staro 04. 02. 2007.   #25
dkurel
Moderator
Qualified
 
Avatar dkurel
 
Datum učlanjenja: 03.07.2005
Poruke: 147
Hvala: 23
2 "Hvala" u 2 poruka
dkurel is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za dkurel
Default

Fora je u tome da je ovaj kontroler sada sasvim standardni hardver. Htedoh da kazem da po pitanju hardverske kompatibilnosti nije mnogo, tj nije nista doneo.

Novosti:
- Audio sistem (mixer) je ocajan, IMHO.
- default meniji su totalno neintuitivni,opet IMHO
- Kreirati PPPoE ili PPTP konekciju a zatim lagano doci do nje i pokrenuti je Plac majke Bozije!

Promenili su previse toga bez potrebe...
__________________
Train yourself to let go of everything you are afraid to loose.

BLOG? http://www.dejankurel.info/blog
dkurel je offline  
Staro 04. 02. 2007.   #26
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

^Fora je u tome da si ti napisao da ne može da se instalira drajver jer treba flopi. Sad kad to nije tačno, sad nije to problem nego nešto deseto. Malo objektivnosti ne bi škodilo..
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline  
Staro 05. 02. 2007.   #27
dkurel
Moderator
Qualified
 
Avatar dkurel
 
Datum učlanjenja: 03.07.2005
Poruke: 147
Hvala: 23
2 "Hvala" u 2 poruka
dkurel is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za dkurel
Default

Ovako, da se pojasnim objektivnosti radi:

- Zadatak mi je da izvrsim evaluaciju Viste za potrebe svoje kompanije kako bismo se odlucili oko investicije u licenciranje ovog OS-a, tj. da li da placamo Vistu ili da idemo sa XP-om.

- Treba nam sistem koji ce da prodje "mom test" (znaci da i moja mama moze da ga instalira sto pojma nema oko racunara).

- Ako se prelazi na Vistu - prelaz treba da bude sto jednostavniji - uz kvaku da su neki racunari zreli za reinstall.

Ono sto sam, izmedju ostalog, primetio jeste da ne moze da se instalira drajver jer treba flopi.
Tako kaze sam Windows pri instalaciji od nule.
Mislim da bi u jednom mainstream OS-u standardni hardver trebalo da bude podrzan po defaultu, pogotovu hardver poznatijih proizvodjaca.
Kod mene USB flash drajv nije radio iz nekog razloga (objektivno, mozda gresim u necemu? ), a malo je smor (objektivno, sa stanovista pojedinacnog korisnika) da narezujes poseban CD samo radi drajvera za SATA RAID a prethodno si platio 400 Eur za Windows Vista Ultimate, sto je (subjektivno) klepanje po usima. Bussiness je, objektivno, ono sto nam za posao treba, ali cilj je da vidimo sve mogucnosti, kad vec gledamo.
Problem je (kod mene) resen upgradeom sa OS-a koji je vec bio na masini (XP Home), ali postoji mogucnost da se na drugim mestima ide bez upgradea, pa, objektivno, a pogotovu subjektivno u slucaju nekih zaposlenih - ovo nije 100% prihvatljivo resenje.

Mislim da sam sasvim objektivan, ali ne sa stanovista IT specijaliste, nego sa stanovista obicnog korisnika.
Ako u kompaniji imam 200 zaposlenih ( a kompanija nije iskljucivo IT) - koliko ce mi vremena trebati da izvrsim upgrade na Vistu ako bar 50 njih ima ovaj hardver? Ili mozda treba da putujem u Indiju, Kanadu i na Filipine kako bih neiskusnijim korisnicima instalirao Vistu? Ili da angazujem strucnjake lokalno i (subjektivno) bespotrebno placam njihove usluge iako sam papreno platio Windows koji treba da radi?

To je moje vidjenje jednog od problema u Windows Visti - za sada, ne vidim potrebu za bilo kojom vrstom svadjalackog tona, definitivno ne oko necega gde izbor postoji. Ukoliko je do advokature - to je, subjektivno, gubitak vremena.

Doduse, objektivno, ima puno novih stvari koje zasluzuju paznju a skroz su ok, verovatno ce prvi service pack ispraviti dosta "real life" problema, ali problemi kao ovaj mislim da su samo jedan od (manjih) uzroka sto su se mnogi IT strucnjaci (koji nisu na platnom spisku M$ i koji nemaju interes da reklamiraju M$) izrazili nepovoljno o ovom izdanju Viste.
__________________
Train yourself to let go of everything you are afraid to loose.

BLOG? http://www.dejankurel.info/blog

Poslednja izmena od dkurel : 05. 02. 2007. u 00:34.
dkurel je offline  
Staro 05. 02. 2007.   #28
dkurel
Moderator
Qualified
 
Avatar dkurel
 
Datum učlanjenja: 03.07.2005
Poruke: 147
Hvala: 23
2 "Hvala" u 2 poruka
dkurel is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za dkurel
Default

btw, jos jedno pojasnjenje: problemi koje sam naveo u drugom postu su problemi na koje sam (subjektivno) naisao radeci sa tek instaliranim sistemom, a naviknut na WinXP i mimo prvobitnog problema. Subjektivnost misljenja u tom postu sam naveo, nadam se, jasno.
__________________
Train yourself to let go of everything you are afraid to loose.

BLOG? http://www.dejankurel.info/blog

Poslednja izmena od dkurel : 05. 02. 2007. u 03:50.
dkurel je offline  
Staro 05. 02. 2007.   #29
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Pazi, kažeš da ti nije do advokatisanja, ali tvoje poruke govore suprotno.

Nemam nameru da se uopšte naširoko upuštam u analizu toga što si napisao, ali sve skupa nema smisla, a evo kratko i zašto: stvari kao "jednostavno da može i moja majka" (da instalira OS) i "RAID" nisu pojmovi koji idu zajedno. Niti će u bilo kojoj kompaniji upgrade ili čistu instalaciju da rade sami korisnici. I da, deployment OS-a na više mašina se ne radi tako što ćeš redom da radiš bilo apgrejd, bilo čistu instalaciju; baš Vista je donela dosta promena po tom pitanju (koliko sam pročitao o novinama po tom pitanju u Visti).

Pozdrav.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 05. 02. 2007. u 04:48.
degojs je offline  
Staro 05. 02. 2007.   #30
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Ovaj, da, da ne bude da mudrujem, a ništa korisno ne kažem, evo npr.

Citat:
Windows Imaging Format (WIM). WIM, a file-based imaging format, enables a single image to be deployed to different types of computer hardware with different language requirements. Maintaining WIM images is easy, because you can add and remove drivers, updates, and Windows components offline, without ever booting the operating system image.
I inače, Vista, koliko sam ja razumeo, na disku koji kupiš u prodavnici, dolazi u baš takvom formatu, kao "slika", koja se onda raspakuje, tako da te ništa ne sprečava da sam napraviš sliku, sa ubačenim potrebnim drajverima i onda rolaj.. Nepostojanje drajvera na originalnom disku Viste, dakle, nije nikakav problem, bitno je samo da drajvere imaš.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 05. 02. 2007. u 05:20.
degojs je offline  
Zatvorena tema



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Windows Vista Source Code dinke Opušteno 7 15. 04. 2008. 00:16
Windows Vista - programiranje u Perlu - prepoznavanje govora zextra Opušteno 21 24. 02. 2007. 13:36
10.000$ Vulnerability Challenge for Windows Vista and IE7 blogowski Opušteno 4 15. 01. 2007. 21:35
Vista Ilija Studen Opušteno 10 16. 06. 2006. 01:38


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:50.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.