DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Linkovi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Linkovi Linkovi do interesantnih sadržaja. NO SPAM! Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 24. 11. 2006.   #1
Aleksandar Marković
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Poruke: 95
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Aleksandar Marković je za sada nepoznatih kvaliteta
Default klopa.hr = donesi.com

slicnosti i razlike iste ideje

http://www.klopa.hr/ (http://www.donesi.com/)
__________________
http://www.akcenat.info
Aleksandar Marković je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 11. 2006.   #2
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

http://www.klopa.hr/menu.html?uid=perica

'ebiga, mor'o sam
__________________

oliver je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 11. 2006.   #3
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao oliver
rofl
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 11. 2006.   #4
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

Jeste da mnoogooo volim sto je kod nas otvoren donesi.com, ocekujem da uz pravu politiku sajta da se osnuje i raznosacka grupa od klinaca iz srednje i osnovne skole (USA style), ali me neodoljivo onaj logo Donesi podseca na prasak za ves.
Sta da radim, zaista je tako.

Inace cilj sajtova je isti, dati ljudima da 'edu kad ih mrzi da idu napolje. Stim da je koncepcija drugacija. Ovaj put glasam u korist Hrvata.
Zasto?
Zato sto oni imaju sistem registracije prema kome moze da se vodi evidencija sta si narucio i da eventualno dobijas popuste kao stalna musterija itd.
Dok kod nas je direktan sistem, koji ne obezbedjuje dovoljno visok nivo sigurnosti za dostavljaca. Kada bi se dodalo na donesi.com registracija, onda bih svakako glasao za nasih ruku delo.

Prema mom misljenju tu je sustinska slicnost ili razlika ideja.
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 11. 2006.   #5
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Jeste da nisam objektivan oko ovoga ali Nemanja "bre" o cemu govoris?

1. cilj sajta nije isti.
Klopa.hr je sajt koji reklamira restorane i lista njihove jelovnike cime ocekuje zaradu. Donesi.com nudi online narucivanje.

2. evidencija sta si narucio
Donesi.com to naravno nudi, i ne samo to, vec i 1-click-reorder opciju.

3. direktan sistem, koji ne obezbedjuje dovoljno visok nivo sigurnosti za dostavljaca
Ok, mozda ne razumijem na sta mislis, ali dostavljac u Donesi.com-u ima sigurnost vecu nego sto je ikada u zivotu imao Svaki korisnik je provjeren i vjeruj mi za mjesec dana NIJEDNA lazna narudzbina nije bila. Sta si mislio pod tim "ne obezbedjuje dovoljno visok nivo sigurnosti za dostavljaca"?
__________________
Donesi.com SrediMe

Poslednja izmena od zira : 24. 11. 2006. u 13:20.
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 11. 2006.   #6
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

Citat:
Originalno napisao Klopa.hr
Tražite dostavu hrane u vašem susjedstvu?
Pronađite je u tri jednostavna koraka!
Klopa.hr vam želi dobar tek!
Ali ako ti tvrdis drugacije, have it youre way.

Navodim da nikada nisam koristio ni jedan sistem tako da ne mogu sa 100% sigurnoscu da tvrdim koliko je dobar ili los.
Ali sa idejnog stanovista, ja sam rekao sta mi je kao obicnom korisniku prvo zapalo u oci.

Za dostavljaca (restoran) je sigurnije ako ti imas korisnika koji se registrovao kod tebe i za koga je siguran da je validan. Za sada nije bilo problema, ali sacekaj da se servis omasovi.

Za Donesi.com two thumbs WAY UP!
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 11. 2006.   #7
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Da, upravo to govorim, jedno je "pronadjite", a drugo "narucite" i jos trece "kupite". To su sve razne stvari, iako uglavnom vode jedna do druge tim redom.

Mislim da nisi razumio dobro, Donesi.com registruje korisnike. Ne moze se naruciti ako nisi registrovani korisnik. Ili ti pod registracijom (u smislu ostavljanja nekih licnih podataka jednom i prijavljivanje u svoj nalog sljedecih puta) podrazumjevas nesto drugo?

U svakom slucaju ti hvala na analizi, ako ima jos nekih nejasnoca ili prijedloga, samo naprijed...
__________________
Donesi.com SrediMe

Poslednja izmena od zira : 24. 11. 2006. u 14:09.
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 11. 2006.   #8
dee
Domagoj Horvat
Expert
 
Avatar dee
 
Datum učlanjenja: 24.07.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 502
Hvala: 22
10 "Hvala" u 8 poruka
dee is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dee
Default

mislim da je usporedba, ovako kako sada stvari stoje, u najmanju ruku smijesna

da sam na zirinom mjestu, uvrijedio bih se na spomen klopa.hr i donesi.com u istoj recenici
__________________
postoje ludosti bez kojih je nemoguce ljudsko dostojanstvo
dee je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 11. 2006.   #9
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default

Citat:
da sam na zirinom mjestu, uvrijedio bih se na spomen klopa.hr i donesi.com u istoj recenici
Bukvalno, ova "klopa" je smesna.
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 11. 2006.   #10
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Šta je smešno? Radi svoj posao. Ako nudi manje no donesi.com, ne znači da ne nudi ništa - evo našao sam da na Medvešćak može da stigne vegetarijanska klopa - http://www.klopa.hr/menu.html?uid=166 ...
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Donesi.com otvoren zira Web site, dizajn i multimedia 61 23. 04. 2007. 13:34
Donesi.com blokiran? Pomoc od korisnika SBB-a na DPT zira Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 21 13. 11. 2006. 00:20


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:12.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.