DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 29. 11. 2006.   #11
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Thumbs down

Mnogo je lepse citati sa papira ali stvarno ne vredi ih kupovati. Ja ponekad kupim na stanici, da ubijem vreme ali razocaram se jer citam ono sto sam znao pre vise od mesec dana
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 11. 2006.   #12
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao oliver
// ne pljujem ih, jednostavno nemam pretjerane koristi pa ih ne kupujem. radije cu da pojedem/popijem tih 150-200-300din
Au al' si se otvorio... ima da se nakrkaš za te pare kao zmaj

Ja sam nekada bio pretplaćen na Micro i PC Press ali sam odustao zbog pada kvaliteta članaka, sada kupujem ponekad (obavezno bez DVD-a jer je besmislen), a najredovnije kupujem Svet Kompjutera, mislim da sam ove godine propustio da kupim samo jedan broj. Ako ništa drugo, sa sinom čitam recenzije igrica i biramo šta ćemo da kupimo.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 11. 2006.   #13
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

Citat:
Originalno napisao conica
Svet Kompjutera
Od svih domacih IT casopisa oni najvise imaju tekstova pay2write (PC Centar im je glavni snabdevac). U jednoj prepisci pre vise od godinu i po dana na njihovom forumu, njihov bivsi teksto sklepac iz audio sekcije, je posle kritike koju je procitao za neke sluske u SK, a koje je preporucio svojim ucenicima za kupovinu (verovatno neki prof.) uzeo sluske i razbio ih a klincu vratio pare koliko ih je platio.
A onda ih je na forumu tako oblatio, da ih je i meni bilo zao.

Sem onog ludog Miodraga Kuzmanovica nemaju nikog ko bi prodavao one novine svojim tekstovima. Prestao sam da ga citam pre vise od godinu dana (mada mi njihovi brojevi sada sluze kao nosac za monitor) jer to vise nije taj SK koji je nekada bio, jednostavno, kada ti neko u opisu MightyMousa kaze da je Apple konacno ubacio 2 tastera na mis (mis je iz jednog dela, i ima samo levi i desni senzor), ko zna koliko Apple drzi do sebe nikada ne bi takvu glupost naopisao. Tu je jos mnogo gluposti koje su napisali da ne idemo sada u sitna crevca.
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 11. 2006.   #14
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Lightbulb

Citat:
Originalno napisao bluesman
Au al' si se otvorio... ima da se nakrkaš za te pare kao zmaj
'ladno ispade da sam skrtica za 300din, nemoj mi vaditi recenice iz konteksta nije to nikakva usteda jer kafa+sok za dvoje kosta isto toliko.

radije cu uplatim 200-300din vise kredita i posaljem sms na 6233 nego da kupim novine "od 5 kila", stampane na ultra-mega papiru koji se otplacuje sa pregrst zivopisnog advertajzinga
__________________

oliver je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 11. 2006.   #15
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Meni se dopadala Goranova koncepcija PC Magazina, raznovrstan i zanimljiv sadržaj za male pare. Inače uopšte ne čitam više IT magazine, od domaćih jedino redovno e magazin da kupujem. Ako možete kako da dođete u posjed američkog Wireda, to treba čitati i gledati


Što se tiče generalno IT magazina na Balkanu, mislim da je tu najbolji PC Chip. Prelistam ga tu i tamo. Za nešto napredniji ITbiz sadržaj nije loša Mrež@, pokupim od ortaka kad vidim neku zanimljivu temu da su obradili. U SK poslednjih godina jedino čitam recenzije igara. Ne igram već godinama igrice (mada mogao bih sad u slučaj Ceasar IV da napravim presedan , ali uživam da čitam SK recenzije. Na Mikru sam rastao i ostao mi je u jako lijepom sjećanju taj magazin, čujem da su se poslednjih mjeseci srozali. Bug nisam nikad gotivio zbog prepotetnosti autora i generalno mi je bio bezvezan oduvijek. Ogledalo može da bude zanimljivo zbog domaćih intervjua i presjeka domaćih desavanja i pokejeg teksta o nekim alternatvnijim temama i tehnologijama, takođe isto ostao mi u lijepom sjećanju.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 11. 2006.   #16
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

meni je Sk ok casopis... za male pare dobijes par tekstova o hardveru, par o igricama, nekoliko ne preterano korisnih shareware aplikacija i gomilu reklama... cisto da covek ostan u toku i ubije neko vreme, otprilike kao Politikin Zabavnik samo o kompjuterima...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 11. 2006.   #17
dejadj
član
Certified
 
Avatar dejadj
 
Datum učlanjenja: 18.08.2005
Lokacija: Kruševac
Poruke: 95
Hvala: 3
2 "Hvala" u 2 poruka
dejadj is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dejadj
Default

Sta reći, skoro sam klincima iz zgrade podelio BRDO časopisa, skoro sve brojeve Računara, Moj Mikro, imao sam čak i 2 ili 3 broja PilotVidea, PC Pressa, Mikra i SK-a do prošle godine. Jednostavno više nisam imao mesta za čuvanje pod naletom BUG-a, PC Chipa i Vidija mada se i njima sprema slična sudbina!

Drago mi je da sam usrećio klince a sa druge strane žao ogromne 'biblioteke' i vremena provedenog uz časopise. Sada ponekad uzmem PC Chip i PC M, mada retko pročitam više od naslova.

Elem, milism da su hrvatiski časopisi po kvalitetu još uvek korak ispred naših.


Pozdrav
dejadj je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 11. 2006.   #18
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Eh ja sam skoro nudio klincima svoju arhivu Mog mikra, Sveta kompjutera i Racunara od prvog broja... nisu bili zainteresovani

Sto se tice citanja, povremeno pogledam PC PRess kada mi dpadne saka, ali sam prestao da kupujem sve casopise. Uglavnom se smorim citajuci ih jer sam od one stare garde koja je naucila da procita casopis i zaista ima osecaj da je nesto saznao. Ko je citao gorenavedena tri casopisa iz onih starih vremena, zna o cem pricam.

Poslednja izmena od Pedja : 30. 11. 2006. u 07:12.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 11. 2006.   #19
Aleksandar Marković
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Poruke: 95
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Aleksandar Marković je za sada nepoznatih kvaliteta
Default

vidim ovde za nele vayi da su skrci sto raymisljaju o 300 dindzi, kada bih rekao koliko para mesecno trosim na novine kako IT tako i ostale drugi rekli da sam lood
__________________
http://www.akcenat.info
Aleksandar Marković je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 11. 2006.   #20
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Eniac
Koja oblast ITja te interesuje...

Ovde svi citaju eMagazin ali to nije 100% IT :P
Ne citam domace casopise sem E magazina ili onih koji mi dodju pod ruku ali generalno sem E magazina nijedan sadrzaj mi ne odgovara posto se mnogi fokusiraju na hardver. Mene zanima spoj biznisa i tehnologije sa fokusom na prakticne primere. Nekoliko puta sam citao i hrvatsku Mrezu, isto casopis po mom ukusu.

Inace, moji casopisi koje citam su blogovi, juce vidim da imam 121 blogova u Bloglinesu koje pratim. Besplatni su, mnogo vise prate aktuelne trendove tj. informacija ne zastari kao u casopisima od jednog do drugog broja.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
IT Casopisi u hrvatskoj cvele Opušteno 6 29. 05. 2007. 21:46
Web design i web development casopisi conica Opušteno 13 07. 01. 2007. 04:42


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:46.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.