DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 12. 02. 2009.   #61
lurker
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.01.2009
Poruke: 154
Hvala: 3
34 "Hvala" u 22 poruka
lurker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Umesto opisa, lakše bi ti bilo samo da ostaviš adresu sajta, ovako počinje da liči na teaser kampanju.
Znao sam da ce se ovo pitanje otvoriti kad tad.

Neka hvala sam cu da se pobrinem za promociju sajta, na svoj nacin.

Radeci "neke" stvari sa raznim ljudima (od amera do rusa) jednu stvar sam naucio:

Nikad ne otkrivaj svoju nisu. Ima da te pojedu script kiddies i oni bez ideja.

Zato nema ovde potpisa (a i netreba mi PR3 link, snadjem se sam...)
lurker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 02. 2009.   #62
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Traff je google i WOM, nikakva placena promocija,
Čudan neki "word of mouth" moram priznati kad se ne sme znati ni koja je adresa sajta.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 02. 2009.   #63
lurker
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.01.2009
Poruke: 154
Hvala: 3
34 "Hvala" u 22 poruka
lurker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Čudan neki "word of mouth" moram priznati kad se ne sme znati ni koja je adresa sajta.
WOM da, ali ne u bari punoj krokodila tamo se cuva dupe
lurker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 02. 2009.   #64
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Nego te Ameri nisu naučili, da ako ćutiš onda stvarno ćutiš. Ipak smo mi Srbi, pa mora malo da se pohvalimo.

Nego ovo je već davno otišlo u offtopic, nema razloga da sada raspravljamo o misterioznim projektima na kojima se CTR i eCPM povećava sa smanjenjem broja oglašivača.

Poslednja izmena od mileusna : 12. 02. 2009. u 00:59.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 02. 2009.   #65
lurker
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.01.2009
Poruke: 154
Hvala: 3
34 "Hvala" u 22 poruka
lurker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Nego te Ameri nisu naučili, da ako ćutiš onda stvarno ćutiš. Ipak smo mi Srbi, pa mora malo da se pohvalimo.
Sta ces, nekad se ne moze pobeci od svoje naravi

Slazem se da se tema zatvori.

Nadam se da je diskusija pomogla ljudima koji pokusavaju svoju srecu na srpskom internetu.

Ako nista drugo neka testiraju, i prate rezultate, nemaju i tako sta da izgube, je.o pisljiva 2$.

Poslednja izmena od lurker : 12. 02. 2009. u 01:02.
lurker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 02. 2009.   #66
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

U pravu je čovek, u bari punoj krokodila nikako ne otkrivati nišu koja donosi $2 dnevno, može neko da mazne ideju pa se obogati

'Aj, bre, momak uozbilji se stvarno... ako ćeš da pričaš normalno - dobrodošao, ako ćemo da se mažemo raznim izlučevinama - može i to
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 02. 2009.   #67
novii
profesionalac
Qualified
 
Avatar novii
 
Datum učlanjenja: 12.09.2007
Lokacija: Apatin
Poruke: 105
Hvala: 31
9 "Hvala" u 6 poruka
novii is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za novii
Default

Rasprava se već dugo vodi na drugu temu, a ne na temu Godina on-line oglašavanja.

Možda ne bi bilo loše da se postovi o filtriranju sajtova odvoje od glavne teme, ipak su oni u neku ruku offtopic
__________________
Dozvolite nam pristup informacijama i slobodu odlučivanja
Novii blog < > Poljoprivredni forum
novii je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" novii za poruku:
Staro 12. 02. 2009.   #68
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Pa firmama treba objasniti da im je online oglasavanje u godinama recesije najpametnije ulaganje novca [koji su vec namenili za oglasavanje].
Objasniti im da im je korisnije da daju 500e za baner na par sajta [koji ce stajati ceo mesec] nego 500e za oglas u Blicu koji ce vec sutra biti zaboravljen.

Internet vise nije stran firmama... svaka ozbiljna firma je vec prepoznala prednosti interneta i vec odavno ga koristi... shvatili su da im dokumentacija moze sa tacke A na tacku B da stici za sekund.

Samo im treba predstaviti prednosti online oglasavanja... pa ce i sami poceti da izdvajaju budzet za to.

Tu vidim jedinu sansu da izvucemo online oglasavanje iz ove recesije.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 12. 02. 2009. u 16:16.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 02. 2009.   #69
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
Objasniti im da im je korisnije da daju 500e za baner na par sajta [koji ce stajati ceo mesec] nego 500e za oglas u Blicu koji ce vec sutra biti zaboravljen.
Dragi publisheri, sorry, ovo jednostavno nije tacno.

Mislim da sam vec jednom napisao par reci o tome, u attachmentu je screenshot mog inboxa dana kada je bio clanak o nasem programu u novinama "24 sata" (page1, page2). Intenzitet downloada je bio isti do kraja dana, sutradan, a znacajnije je opao tek posle nekoliko dana.

Govori dosta o popularnosti "24 sata" (samo NS izdanje je u pitanju). Verovatno je dugotrajnosti ovog broja uticala i Ana Ivanovic, ali...

Odusevljen uticajem ovog offline medija, slao sam mailove i neke lepo i skupo stampane brosurice domacim casopisima, ukljucujuci sve koji se bave racunarima i mobilnim komunikacijama... kao, domaci softver, inovacije, ovo-ono,... odgovorom me udostojio samo marketing jednog od njih, diskretnim pozivom za placeni oglas.

Rezime: pravo ulaganje u marketing tehnickog proizvoda/sajta je saradnja sa novinarom visokotiraznog stampanog dnevnog lista. Ta saradnja moze biti kafansko-deviznog tipa, a ja zivim u nadi i nekog drugog (u mom slucaju nije bilo odgovora za publishovanje contenta).
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	Untitled1.jpg
Pregleda:	684
Veličina:	91,7 KB
ID:	638  
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 02. 2009.   #70
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
Dragi publisheri, sorry, ovo jednostavno nije tacno.

Mislim da sam vec jednom napisao par reci o tome, u attachmentu je screenshot mog inboxa dana kada je bio clanak o nasem programu u novinama "24 sata"
Ne treba zaboraviti da je clanak, pogotovo ako nije ili niko ne skonta da je placeni, visestruko efektivniji od reklame. Da ne govorim o slucaju kada reklama nije jedina na toj stranici. A i kada jeste, dobro napisani clanak i reklama (bez obzira da li je dobra ili losa) se gotovo nikad ne mogu porediti po pitanju efekata. To je ono PR vs. advertajzing iako je moje misljenje da u danasnjem vremenu ima sve manje PR-a, da je i PR zapravo advertajzing jer sve se placa - na ovaj ili onaj nacin.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Tržište online oglašavanja u Srbiji 2008. Dragan Varagić Marketing i SEO 0 05. 05. 2009. 00:08
Cene oglašavanja GaVrA Marketing i SEO 46 11. 11. 2008. 13:21
Mala uporedna statistika oglašavanja srdjan Marketing i SEO 6 12. 10. 2008. 20:28
Srbija nabrže rastuće tržište oglašavanja na svetu! Dragan Varagić Marketing i SEO 31 21. 10. 2007. 23:06
line numbering dee (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 7 06. 04. 2007. 15:16


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:36.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.