DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 17. 08. 2009.   #21
Doc Holiday
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 17.09.2008
Lokacija: NS
Poruke: 32
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Doc Holiday is on a distinguished road
Default

lol, ja nisam kupovao od Pakoma a opet mi stize spam od kameleona.
Doc Holiday je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 08. 2009.   #22
sinisabobic
član
Certified
 
Avatar sinisabobic
 
Datum učlanjenja: 14.08.2008
Lokacija: Beograd
Poruke: 73
Hvala: 60
173 "Hvala" u 16 poruka
sinisabobic is on a distinguished roadsinisabobic is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za sinisabobic Pošaljite poruku preko MSN za sinisabobic Pošaljite poruku preko Skype™ za sinisabobic
Default

getel.rs stize poprilicno cesto... (nikad nista kod njih nisam kupio)
sinisabobic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2009.   #23
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

Mislim da nema potrebe da se nadmudrujete sa "Jao, nisam znao!" spamerima. Tržišna inspekcija je prilično efikasna - dan pošto sam ga prijavio, jedan spamer me je zvao da mi preti batinama
__________________
Converting dead links into hyperlinks since 1996.
Dušan Dželebdžić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2009.   #24
DejanVesic
old school
Professional
 
Avatar DejanVesic
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 448
Hvala: 21
70 "Hvala" u 46 poruka
DejanVesic će postati "faca" uskoro
Default

E ovo je super: kako to radiš? Proslediš spam mail negde? Kome? Kako?
__________________
http://www.vesic.org | Blog: http://www.vesic.org/blog/ | Fina kolekcija programa: http://www.vesic.org/programi/
DejanVesic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2009.   #25
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

Pozoveš 2699-610, i prijaviš da firma ta_i_ta kršti odredbe Zakona o oglašavanju, konkretno čl. 9 (zabrana pojedinačnog oglašavanja ličnim obraćanjem). Pre toga možeš i da skokneš do sajta APR-a, kako bi izvukao što više podataka o firmi koju prijavljuješ. Posle će ti se javiti inspektor, kome ćeš detaljnije opisati o čemu se radi, i koji će da ti kaže gde da forwarduješ mail.
__________________
Converting dead links into hyperlinks since 1996.
Dušan Dželebdžić je offline   Odgovorite uz citat
7 članova zahvaljuje Dušan Dželebdžić za poruku:
Staro 19. 08. 2009.   #26
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Imajuci u vidu da sam zaposljen u Pakom Internetu, koji vodi projekata kameleon.rs, vrelo radu cu ovde ili na 064/612-512-4 tj. milos.vucic majmunce pakom.com odgovoriti svima u vezi slanja mailova u ime pakom.com odnosno kameleon.rs.

Ukratko, u Pakomu sam zadnjih godinu dana, tako da za period pre toga ne garantujem kako su se mailovi skupljali. U zadnjih godinu dana, svaka prikupljena adresa je legitimno upisana u bazu i za svaku se korisnik slozio preko checkboxa (koji je, doduse, po defaultu stikliran). Korisnici se prijavljuju prilikom upisa oglasa u bazu, prilikom narucivanja i prilikom registracije.

Uslovi prijave na pakom.com su da se na njemu prikupljene e-mail adrese mogu koristiti i za obavestavanja o drugim projektima Pakom Interneta.

Odjava sa obe liste radi. U zadnjih godinu dana nije poslat ni jedan jedini mail bez linka za odjavu sa liste.
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2009.   #27
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Citat:
Originalno napisao lurker Pogledajte poruku
Ne samo ovi, vec i kameleon.rs
ne mogu da se otarasim njihovog spamovanja. Ili li negde neki stub srama za ovakve "poslovne ljude" ? Da ih okacimo tamo.
Evo ideje za neki sajt...
Jesi li probao sa odjavom sa liste? Ili kontaktiranjem ljudi koji uredjuju sajt?

Citat:
A jel nekom palo na pamet da im javi da prestanu to da rade?
Ljudima je lakse, a izgleda i lepse da krenu u prozivke i napade, nego da kliknu na kontakt dugme na sajtu koji ih "spamuje".

Citat:
Cuj, javio, MOLIO. Ne j. zivu silu.
Kada, kome i kako?

Citat:
A obaska sto su negde kupili moj email ili udaraju onako "random" po nasim domenima.
Potpuna neistina. Za ovo odgovorno tvrdim da se nije dogodilo ni od kako sam ja u Pakomu, ni pre.

Citat:
Ovaj, rado, ali kako?

U mailu NEMA ni kontakt adrese ni linka za odjavu.
U svakom mailu od Pakoma postoji link za odjavu. Kontakt forma se nalazi na sajtu.

Citat:
lol, ja nisam kupovao od Pakoma a opet mi stize spam od kameleona.
Da se ponovim jos jednom. Kameleon baza = baza Pakom Interneta (formirana od Pakom poslovnih partnera, dilera, kupaca, oglasivaca na malim oglasima, ljudima koji su postavljali pitanja u sekciji pitanja i odgovori) + registrovani na kameleon.rs.

Za grehove nastale u proslosti, ne mogu da garantujem, ali ne verujem da je g Zivaljevic ikada kupovao e-mail adrese i sl. (uostalom bilo bi ih mnogo vise, nego sto iznosi, sadasnja, relativno skromna baza).
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2009.   #28
lurker
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.01.2009
Poruke: 154
Hvala: 3
34 "Hvala" u 22 poruka
lurker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao pcigre Pogledajte poruku
Jesi li probao sa odjavom sa liste? Ili kontaktiranjem ljudi koji uredjuju sajt?



Ljudima je lakse, a izgleda i lepse da krenu u prozivke i napade, nego da kliknu na kontakt dugme na sajtu koji ih "spamuje".



Kada, kome i kako?



Potpuna neistina. Za ovo odgovorno tvrdim da se nije dogodilo ni od kako sam ja u Pakomu, ni pre.



U svakom mailu od Pakoma postoji link za odjavu. Kontakt forma se nalazi na sajtu.



Da se ponovim jos jednom. Kameleon baza = baza Pakom Interneta (formirana od Pakom poslovnih partnera, dilera, kupaca, oglasivaca na malim oglasima, ljudima koji su postavljali pitanja u sekciji pitanja i odgovori) + registrovani na kameleon.rs.

Za grehove nastale u proslosti, ne mogu da garantujem, ali ne verujem da je g Zivaljevic ikada kupovao e-mail adrese i sl. (uostalom bilo bi ih mnogo vise, nego sto iznosi, sadasnja, relativno skromna baza).
Tebe su poslali da "saniras" situaciju?

Evo ovako

Odgovorno tvrdim da se u zivotu nisam prijavio ni na koju uslugu Pakoma ili Kameleona! ( Ni sa jednim emailom, a stize mi VAS SPAM na vise njih)

I kad smo vec kod ovog, kako verifikujete da li je taj ko je ostavio email i vlasnik istog? Saljete li email za potvrdjivanje prijavljivanja na vasu spam email listu?

Jedini put kad sam bio na Pakomu ili Kameleonu je kad sam trazio telefon, na koji bih vas nazvao i najebo vam se majke za spam!

NEMAM NAMERU DA SE ODJAVLJUJEM SA NECEG, NA STA SE NISAM PRIJAVIO!

Isto tako sam zvao getel.rs, na telefon, zbunjena sekretarica mi je obecala da nece vise.... do dana danasnjeg salju spam. Ni njima nisam dao ni jedan moj email.
Na osnovu toga da se ja nisam prijavio ni na jednu spam listu, mogu da zakljucim samo da:

1. Na vasem sajtu svako moze da prijavi svaciju adresu, vi to ne verifikujete

2. Gadjate email adrese na .rs domenaima (info, admin, office, webmaster...) nasumicno

3. Kupili ste od nekog moj email (ovo bi me najvise interesovalo od koga...), ili "kupite" email hedere i adrese za forvardovanje...

Sve ovo cu i sada prijaviti na onaj telefon trzisne inspekcije, sa sve dokazima....
lurker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2009.   #29
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Citat:
Tebe su poslali da "saniras" situaciju?
Nisam poslat, ovde sam redovan član, iako više čitam a manje pišem. Bio sam na bolovanju par dana, pa nisam ni forume pratio, te mi je Peca poslao link da pogledam.

Citat:
Evo ovako

Odgovorno tvrdim da se u zivotu nisam prijavio ni na koju uslugu Pakoma ili Kameleona! ( Ni sa jednim emailom, a stize mi VAS SPAM na vise njih)
Ja takodje odgovorno tvrdim da od kako sam u Pakomu nijedan mail nije upisan u bazu bez čekiranog box-a.

Citat:
I kad smo vec kod ovog, kako verifikujete da li je taj ko je ostavio email i vlasnik istog? Saljete li email za potvrdjivanje prijavljivanja na vasu spam email listu?
Imali smo problem sa double opt-in, čim ih rešimo, biće vraćen.

Citat:
Jedini put kad sam bio na Pakomu ili Kameleonu je kad sam trazio telefon, na koji bih vas nazvao i najebo vam se majke za spam!
Ostavih ti gore svoj e-mail i privatni telefon, budi slobodan da pozoves kad god zelis, rado cu ti objasniti sve principe kojih se drzimo u tom pogledu.

Citat:
NEMAM NAMERU DA SE ODJAVLJUJEM SA NECEG, NA STA SE NISAM PRIJAVIO!
Ocekujes da te neko odjavi bez da zna tvoju e-mail adresu? Nazalost, toliko naprednu tehnologiju nemamo.

Citat:
2. Gadjate email adrese na .rs domenaima (info, admin, office, webmaster...) nasumicno

3. Kupili ste od nekog moj email (ovo bi me najvise interesovalo od koga...), ili "kupite" email hedere i adrese za forvardovanje...
Ne gadja se niko ko na nekli od vise puta spomenutih nacina nije upsan u bazu.

Kapiram da je u zadnje vreme otvoreno mnoooogo prodavnica na internetu i da konkurecija postaje surova... ali ovakvi potezi i prozivke...
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2009.   #30
lurker
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.01.2009
Poruke: 154
Hvala: 3
34 "Hvala" u 22 poruka
lurker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao pcigre Pogledajte poruku
Kapiram da je u zadnje vreme otvoreno mnoooogo prodavnica na internetu i da konkurecija postaje surova... ali ovakvi potezi i prozivke...
Znaci ipak moze bilo ko da prijavi bilo koga na spam email listu?

I da ti olaksam, nemam online prodavnicu i ni sa kojom u Srbiji nisam povezan ni na koji nacin.
Toliko o insuinacijama.
Jebote, sad sam shvatio, vi me spamujete a ja se branim?

Ponovicu opet, nemam nameru da se odjavljujem sa neceg na sta se nisam prijavio.

Prvo iz principa. Drugo da "spasim" one jadnike kojima takodje saljete spam a ne znaju da se odbrane od vas i slicnih. Treba vi lepo da ponovo verifikujete vasu email listu. To je veoma jednostavno, posaljete email svima sa linkom za verifikaciju, ko ne odgovori u roku od nedelju dana, brisete ga sa vaseg spama.
lurker je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
SPAM: prodam.rs MorenoArdohain Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 3 11. 03. 2009. 21:59
.hr spam misk0 e-Business 1 17. 01. 2007. 22:13
Sta je spam? misk0 Opušteno 26 01. 11. 2006. 12:08
Zanimljiv spam (?) oliver Opušteno 15 24. 10. 2006. 23:06


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:51.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.