DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Linkovi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Linkovi Linkovi do interesantnih sadržaja. NO SPAM! Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 09. 02. 2008.   #11
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao Nikola Vavic Pogledajte poruku
Možda je pitanje suviše diskretno, unapred se izvinjavam zbog toga.
Direktno, diskretno, indiskretno, odgovor će biti direktan...

Citat:
Da li se može znati koliki prihod od oglašavanja ostvaruju Naslovi.net sa trenutnom dnevnom posetom od preko 30.000.
Ne može!

Mogu samo da kažem da ako Bizinger ume da zaradi 4-5k EUR sa sajtom koji ima posetu od 15.000, rado ću ga postaviti za managera Naslova kad završi sa Karikama.

Elem, što se Naslova tiče, zaista i ja ne mogu da kažem neku tačnu cifru, više faktora je u igri, kampanje idu toplo-hladno, npr. trenutno ide samo jedna kampanja, a u januaru je sve bilo puno, prosek je negde između, tu je i AdSense koji je takođe umeo da varira itd...
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2008.   #12
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

zavisi od advertising modela koliko sajt moze da zaradi, onaj cost per influence o kojem smo pricali. Slazem se sa zirom da 14-15K nije mala poseta, to je sajt u top25 u Srbiji, a takvi sajtovi u susednim zemljama imaju poprilicnu zaradu. A ja iskreno sumnjam da i burek zaradjuje 4-5K eur mesecno kao 2 sajt u zemlji
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2008.   #13
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Ne može!
Ok, tako sam i mislio, pitanje je bilo suviše indiskretno


Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Elem, što se Naslova tiče, zaista i ja ne mogu da kažem neku tačnu cifru, više faktora je u igri, kampanje idu toplo-hladno, npr. trenutno ide samo jedna kampanja, a u januaru je sve bilo puno, prosek je negde između, tu je i AdSense koji je takođe umeo da varira itd...
Da, primetio sam da trenutno ima malo plaćenih kampanja na Naslovima.

Mada baš sam se iznenadio kada sam u januaru video onoliko oglašivača na domaćim sajtovima, ipak je to vreme praznika i ljudi su se još u decembru istrošili, ne znam koliko je bilo efekta.

Poslednja izmena od Nikola Vavic : 09. 02. 2008. u 17:14.
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2008.   #14
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao Nikola Vavic Pogledajte poruku
Da, primetio sam da trenutno ima malo plaćenih kampanja na Naslovima.
Zatišje pred buru... Dešava se, no ono što je dobro jeste da su ovakvi sušni periodi sve ređi...
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2008.   #15
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Cool

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
Iskorišćeno svega deset odsto potencijala tog tržišta.
Šta je "potencijal tog tržišta"?

Prazan prostor na sajtovima na koji se mogu lasirati baneri i druge forme oglasa
Posledično - Zarada koju bi vlasnici sajtova mogli da ostvare kada se prostor popuni

ili

Efekat koji bi oglašivači mogli da imaju ukoliko bi se oglasili na sajtovima

Miloje
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Miloje Sekulic za poruku:
Staro 09. 02. 2008.   #16
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao Eniac Pogledajte poruku
zavisi od advertising modela koliko sajt moze da zaradi, onaj cost per influence o kojem smo pricali. Slazem se sa zirom da 14-15K nije mala poseta, to je sajt u top25 u Srbiji, a takvi sajtovi u susednim zemljama imaju poprilicnu zaradu. A ja iskreno sumnjam da i burek zaradjuje 4-5K eur mesecno kao 2 sajt u zemlji
Ja verujem da pojedini sajtovi mogu sa posetom od 15k dnevno da dobro zarade, u zavisnosti od advertajzing modela i oblasti kojom se sajt bavi, ali je to u tekstu pomalo banalizovano i generalizovano pa se kaže da... "i sajtovi koji imaju relativno skromnu posetu, od 13 do 14 hiljada dnevno, mogu obezbediti pristojnu zaradu od četiri do pet hiljada evra mesečno.".

Dakle to ispade k'o dobar dan, napravite sajt i već sutra imate 1000 EUR od njega. Samo to sam hteo da istaknem... Da li je Bizi tačno to rekao ili je novinar tendeciozno interpretirao, ne znam...
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2008.   #17
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Miloje Sekulic Pogledajte poruku
Šta je "potencijal tog tržišta"?

Prazan prostor na sajtovima na koji se mogu lasirati baneri i druge forme oglasa
Posledično - Zarada koju bi vlasnici sajtova mogli da ostvare kada se prostor popuni

ili

Efekat koji bi oglašivači mogli da imaju ukoliko bi se oglasili na sajtovima

Miloje
Mene zanima upravo ROI oglasivaca (kako god ga racunali) jer po tome se vidi neki dugorocniji potencijal. Mozda i uspes da nekog obrlatis u pocetku da se oglasava ali ako je rezultat nikakav, odose oglasivaci...
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2008.   #18
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

@Miloje: Pod potencijalom mislim koliko je trziste trenutno (ne)zasiceno i dokle moze da "ide" da investicija oglasivaca bude manja od dobijenih rezultata. Taj podatak nije empirijski zasnovan a nije zasnovan ni "odokativnom" metodom nego komobinacijom analize (domaceg i regionalnog trzista) i iskustva. Recimo, u Madjarskoj je trziste online oglasavanja preko 40 miliona eura, mi smo dosta iza Madjarske ali ne toliko koliko je ova razlika u trzistima tamo i ovde.

@Milos: Ja sam se pod ocenom koliko se moze zaraditi sam se fokusirao na tip sajta koji vodim, naravno nema neka carobna formula koja kaze "imas toliko poseta zaradjivaces toliko". To nema ni sa posetama ni sa bilo cim u zivotu, jer bi onda najkvalitetniji ljudi i najvise zaradjivali ali kvalitet u svojoj bransi je jedno a kvalitet u prodaji/marketingu/kontaktima je nesto drugo.

BTW. Milose, ja tvrdim i da sajt Naslovi mogu da zaradjuju 4-5 hiljada evra mesecno i nadam se da cu ti to uskoro i dokazati. Naravno neki Naslovi klon nece zaraditi toliko ali to je vec neka druga prica.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2008.   #19
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Ja sam se pod ocenom koliko se moze zaraditi sam se fokusirao na tip sajta koji vodim
Ok, to sam i rekao, u tekstu je to nekako generalizovano uopšte...

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
BTW. Milose, ja tvrdim i da sajt Naslovi mogu da zaradjuju 4-5 hiljada evra mesecno i nadam se da cu ti to uskoro i dokazati. Naravno neki Naslovi klon nece zaraditi toliko ali to je vec neka druga prica.
Da, ali Naslovi imaju mnogo više od 13-14 hiljada poseta dnevno. Moraš da mi dokažeš da Naslovi mogu da zarađuju min 10k.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 02. 2008.   #20
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Cool

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
BTW. Milose, ja tvrdim i da sajt Naslovi mogu da zaradjuju 4-5 hiljada evra mesecno i nadam se da cu ti to uskoro i dokazati. Naravno neki Naslovi klon nece zaraditi toliko ali to je vec neka druga prica.
Ajde da postavimo stvar malo sire. Da bi se zaradilo mora i da se ulozi.

Off Topic: potpuno nevezano za Naslove ali vezano za pretpostavljenu zaradu


Taj novac moze na mesecnom nivou da pokrije troskove:
- operativne (kancelarija, infrastruktura, kafe i kisela, ..)
- dve u srpskiom okvirima dobre plate (developer + marketing manager) sve sa davanjima drzavi - dakle dva radna mesta
- honorare par saradnika
- malo promocije
- ostalo (putovanje, softver, amortizacija hardvera, placanje fotki, itd)

Koliko znamo srpskih sajtova da imaju ovako postavljen model poslovanja da bi mogli da se nadaju pretpostavljenoj zaradi?

Ne kazem naravno da je sve ovo neophodno, izuzetaka ima, ali mislim da prolazi vreme sajtova koji se rade "u pidzami sa gajbe" i zaradjuju par K evra mesecno.
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Zarada na domaćem net-u kickloop e-Business 74 31. 12. 2010. 07:17
Zarada i troskovi jasmanac e-Business 4 16. 02. 2008. 03:07
Proglaseno 8 najboljih sajtova u Srbiji, Ovih 8 sajtova ce reprezentovati nasu zemlju Miloje Sekulic Linkovi 3 10. 08. 2007. 12:08
Statistika AdSense zarada ppavlovic e-Business 16 06. 06. 2007. 13:00
Stanje srpskih web prezentacija bluesman e-Business 31 12. 10. 2006. 17:52


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:30.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.