DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Linkovi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Linkovi Linkovi do interesantnih sadržaja. NO SPAM! Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 26. 10. 2008.   #1
danica
danica radovanovic
Na probnom radu
 
Avatar danica
 
Datum učlanjenja: 17.12.2007
Lokacija: beograd
Poruke: 35
Hvala: 2
1 "Hvala" u 1 poruci
danica is on a distinguished road
Exclamation Facebook i privatnost

Dobro razmislite pre nego objavite neku informaciju, prihvatite neku od mnogobrojnih aplikacija, uploadujete privatne fotografije ili tagg-ujete nekoga od prijatelja na fotografijama na Facebook-u. Pogotovo sto mnogi od vas ne znaju da ljudi ['prijatelji prijatelja', BILO KO] koji nisu u vasoj mrezi prijatelja mogu da gledaju licne fotografije (bilo tagovane ili privatne). Ljudi jednostavno nisu svesni vidljivosti sadrzaja (jos uvek) i propusta u FB privacy settings.

Vasa privatnost je iluzija!
__________________
up, up and beyond!
danica je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" danica za poruku:
Staro 26. 10. 2008.   #2
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

I dalje ne kapiram ljude koji se tripuju od "privatnosti" a koriste javne i besplatne servise
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
5 članova zahvaljuje McKracken za poruku:
Staro 26. 10. 2008.   #3
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

U Srbiji je prosto fenomen da se ljudi toliko "otvaraju" na Facebooku i sl. servisima, kako nikada ne bi u realnosti. Prosto nisu svesni odnosa virtuelno-realno, a da ne govorimo o masovnom pokušaju uslovno rešeno "brendiranja" sebe samih prikazujući sebe kroz ružičastu prizmu
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2008.   #4
Vladimir Rodic
Webeloper
Professional
 
Avatar Vladimir Rodic
 
Datum učlanjenja: 19.10.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 348
Hvala: 136
33 "Hvala" u 24 poruka
Vladimir Rodic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Vladimir Rodic
Default

Samo cu reci da je mene pre 3-4 godine bilo sramota za avatar ili bilo gde drugde na internetu da stavim svoju sliku, jer ne daj Boze sad da me neko gleda na internetu, sta cu ja sad tu da se isticem, a gledam na FB mlade dame kakve slike stavljaju (ispravka to vise nisu dame )

Sto kazete, verovatno nisu ni svesne posledica !
__________________
Before you criticize someone, walk a mile in their shoes.
By the time they get angry you're a mile away and you've got their shoes!
Vladimir Rodic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2008.   #5
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

pa,pa, paranoja.. s obzirom da ne planiram politicku karijeru, a i posto se trudim da uvek stojim iza onoga sto kazem, zista ne vidim potrebu za tolikim potenciranje privatosti... privatnost je iluzija, zivimo u svetu prisluskivanja, pracenja, CCTV-a, i ukoliko ne objavljujes bas nesto skadalozno ne vidim sto bi to predstavljalo toliku pretnju po tvoj licni integritet...

Ko sto neko rece: jedini nacin da sprecis da te neko ucenjuje je da nemas tajni..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku:
Staro 26. 10. 2008.   #6
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Cool

Citat:
Originalno napisao danica Pogledajte poruku
Ljudi jednostavno nisu svesni vidljivosti sadrzaja (jos uvek)
Mislim da su i te kako svesni inače se ne bi trudili da postuju slike specijalno za tu priliku snimane u studju, niti bi ribice za sliku koja predstavlja njihov profil odabirale najerotičnij u galeriji niti bi momci za tu sliku birali onu na kojoj im se najbolje vide mišići na stomaku.

Mislim da ti je teza pogrešna. Možda ljudi danas, omladina posebno, ne želi privatnost kad ima kanal uz čiju pomoć može da se "ispromoviše" klikom miša. Živimo u vreme Velikog brata šta je tu čudno?

Ako nisi u javnosti i ako nisi popularan u drušvu - mrtav si!

Onaj teoretičar medija što je govorio o 15 minuta slave koje će svako imati u budućnosti je izgleda bio u pravu osim što se prešao za kanal, umesto TV-a eto nama neta
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 10. 2008.   #7
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao mioje
Ako nisi u javnosti i ako nisi popularan u drušvu - mrtav si!
Ako je ovo istina, ja sam umro pre neki dan. Di ste vi na sahrani ?
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 10. 2008.   #8
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Citat:
pa,pa, paranoja.. s obzirom da ne planiram politicku karijeru, a i posto se trudim da uvek stojim iza onoga sto kazem,
Ovo je rekao i John Holmes
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 10. 2008.   #9
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

A sad malo ozbiljnije

U doba mojih matoraca postojao je "korzo", u moje doba skc i kafici u glavnoj .. a danas postoji Facebook.

Facebook kao takav je za obicne korisnike Interneta (poput moje zene recimo) izmisljena stvar. Moze da razmenjuje recepte sa Draganom, moze da diskutuje o roditeljstvu, da poveze svoj Blog o medicini sa svojim FB profilom, pronadje nove kontakte, bolji posao, whatever.

Za nas koji smo iz IT sfere, FB nema previse smisla. Ako se ne varam 80% mojih kontakata tamo bili su DPT-ovci, a onih 20% bili su {cenzuriano ... i moja zena prati DPT)

Sve u svemu, mozda zvuchim geeky, ali FB je jednostavno previse "plitko" mesto za nas koji smo koristili Internet pre nego sto su i forumi postojali.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!

Poslednja izmena od dinke : 27. 10. 2008. u 00:14.
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 10. 2008.   #10
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Ja još uvjek nisam registrovao profil na FB. Dead man walking
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Google Dasboard - privatnost na jednom mestu 3banchi Web aplikacije, web servisi i software 2 05. 11. 2009. 19:52
Facebook Ads bokacbl Marketing i SEO 13 15. 04. 2009. 10:23
Facebook IM Vladimir Rodic Opušteno 7 23. 04. 2008. 17:42
Facebook vs. MySpace Gorrran Web aplikacije, web servisi i software 22 19. 12. 2007. 04:49


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:22.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.