DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 30. 06. 2011.   #21
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Pitao sam za ovih 10% , to znači da im donosiš račune, a oni ti - ako je u skladu sa terms - refundiraju 90%

Takodje sam pitao i za "significant other", i on/ona dobija radnu vizu u istom periodu, i ne mora imati bilo kakve veze sa startup projektom.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 07. 2011.   #22
miloshz
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 26.12.2007
Lokacija: juzno od ekvatora
Poruke: 91
Hvala: 2
4 "Hvala" u 3 poruka
miloshz is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao robi-bobi Pogledajte poruku
od kako je pocela tema pratim startup chile, kao i citam povremeno o zemlji

imam neke poznanike iz juzne amerike, za koje ne bih rekao da za njih vazi:
"- odsustvo etike kod ljudi (latini ce prevariti i mater rodjenu)
- intelektualno-mentalnu ogranicenost ljudi"

ali opet, to su ljudi koji su dosli u evropu i bili mozda preduzimljiviji, ne znam

pozitivno iskustvo malo starijeg bracnog para iz USA (koji su mozda visha srednja klasa, na osnovu napisanog)
http://www.escapeartist.com/efam/75/..._In_Chile.html
http://www.escapeartist.com/efam/76/...n_Chile_2.html



sto se tice prednosti:
- daju lovu - nije previse, cak bih rekao da nije dovoljno za mali tim i 6 meseci, ali opet daju ljudi
- vaznije: veze i ljudi - upoznajete kolege i foundere, buduce partnere i investitore
- za mene je plus i tih 6 meseci u Chileu - zemlja koja izgleda interesantno, bar izdaleka


http://www.startupchile.org/wp-conte...-July-2011.pdf

odavde vidim da je "plata" ogranicena na oko 350000 pezosa (740USD)
po onome sto vidim od sajtova, to i nije bas neka suma za santiago, recimo
opet, daju mogucnost da se kofinansira od njih smestaj, pa mozda bude OK

ima vise zackoljica nego na prvi pogled
trebas uloziti bar 10% kesha u ukupnu investiciju (recimo oni 40k, ti 4)
svi troskovi se odobravaju postfaktum, t.j. moras imati lovu kod sebe kad odes - savetuju 2-4k$


edit:
da pojasnim, izgleda da neki nisu procitali:
"Applications will open on Monday, July 11, 2011 at www.startupchile.org/apply. Closing date will be Thursday, August 11, 2011."
" Kick off – July 11th
Last day to submit application – August 11th
Announcement of selected participants – September 21st
"
dakle prijava za drugi krug od 11 jula do 11 avgusta
ma ovo je bez govora vrlo interesantan deo sveta!

pa pazi latinoamerikanci koji su kuci imali evropski odgoj i koji su videli sveta su medju najboljim ljudima koje znam. samo, problem sto ih ima vrlo malo. oni nigde ne idu sem latinske amerike i satelita (florida, spanjolska, italija)

kad si upper class penzic s par miliona u assets i ne moras da radis u lokalnoj ekonomiji, svugde ti je super
miloshz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 07. 2011.   #23
miloshz
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 26.12.2007
Lokacija: juzno od ekvatora
Poruke: 91
Hvala: 2
4 "Hvala" u 3 poruka
miloshz is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
Pitao sam za ovih 10% , to znači da im donosiš račune, a oni ti - ako je u skladu sa terms - refundiraju 90%

Takodje sam pitao i za "significant other", i on/ona dobija radnu vizu u istom periodu, i ne mora imati bilo kakve veze sa startup projektom.
ma ovde ti je generalno opusteno po pitanju viza i imigracione politike. mislim na celu juznu ameriku
miloshz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 07. 2011.   #24
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

bio danas zemljotres u Chile-u... ne znam sta je to sa Startupima i tektonskim plocama, ali sva zabavna mesta su na nekim raselinama
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 03. 2012.   #25
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

Sta bi?
jel slao neko? otisao?

trenutno ide prva tura 2012
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" robi-bobi za poruku:
Staro 27. 03. 2012.   #26
desireco
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Cikago
Poruke: 70
Hvala: 60
184 "Hvala" u 8 poruka
desireco is on a distinguished roaddesireco is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za desireco Pošaljite poruku preko MSN za desireco
Default

Hocu i ja nesto da dodam na ovu temu posto vidim da su ljudi ozbiljno zainteresovani. Bilo je par postova od ljudi koji su tamo isli i radili ovaj program. Ja sam se isto interesovao jer izgleda da moze biti veoma interesantno iskustvo na egzoticnom mestu.

U principu program je usmeren na amerikance i silikonsku dolinu jer hoce njih da privuku, ne znaci da vas nece prihvatiti, samo ovi su im najinteresantniji.
Sve je kako kazu i obecavaju, uglavnom.
Moracete malo da se ubedjujete oko priznavanja troskova, ne znaci da ce svaki trosak biti priznat.
Spanski je obavezan i bez njega nema sanse ista da uradite.
Trebace vam jedno 5000 dolara/evra za ovaj poduhvat da pokrijete sve troskove.
Tesko cete iskoristiti svih 40,000.

U principu pravljenje kompanije je uvek avantura, ovo je interesatno jer je avantura u latinskoj egzoticnoj zemlji.

Ja bih najozbiljnije shvatio poruke ljudi koji su bili tamo i koji kazu da troskovi za zivot nisu beznacajni.

Ko zeli da pravi kompaniju, to moze da radi u Srbiji isto tako kao i u Cileu. Kod nas je problem sto su ljudi teski za saradnju i nemaju kulturu saradnje.

Pozdrav,
Zeljko
desireco je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 03. 2012.   #27
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao desireco Pogledajte poruku
Kod nas je problem sto su ljudi teski za saradnju i nemaju kulturu saradnje.
Sto dovodi do toga da ipak neki apliciraju za Cile jer su se pre toga zapitali da li uopste i da prave firmu ovde, ako ce saradjivati samo sa ljudima koji su bas takvi kakve si opisao...
A na stranu "pogodnosti" i "klima" u Srbistanu za mala i srednja preduzeca.
Mada istina, cuo sam na TV-u da postoji neka prica od strane nekih ljudi da se izmedju ostalog npr. placa PDV tek kada se naplate potrazivanja i kako ce se sve promeniti na bolje, jer su planovi razradjeni i skovani, samo treba da se negde u maju kada je lepo vreme, posle nedeljnog rucka, prosetamo i zaokruzimo tacan broj ili slovo. Bicemo obavesteni na vreme .
__________________
Twitter

Poslednja izmena od _korso_ : 27. 03. 2012. u 19:45.
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 03. 2012.   #28
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Ko zeli da pravi kompaniju, to moze da radi u Srbiji isto tako kao i u Cileu.
Ko ima interesantan projekat i nema dramatične obaveze (tipa dete na putu), treba se prijaviti iz jednog-jedinog razloga na ova preostala 2 ili 3 termina: sve su šanse da ti se nikad više u životu neće pružiti prilika da odeš 6-12 meseci u Čile i radiš na svom projektu o 90% tudjem trošku.

Da radiš u Srbiji možeš uvek... pritom 110% tvoj trošak.


http://www.elmorrocotudo.cl/noticia/...up-chile-teams
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" srdjan za poruku:
Staro 28. 03. 2012.   #29
desireco
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Cikago
Poruke: 70
Hvala: 60
184 "Hvala" u 8 poruka
desireco is on a distinguished roaddesireco is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za desireco Pošaljite poruku preko MSN za desireco
Default

Mislim da malo previse kukate na Srbiju, daleko da je sjajno, cak stavise ali generalno nije nigde idealno i kao ljudi u IT-u, vama je generalno mnogo bolje nego vecini, em imate pare (ono ne previse) em ste inteligentni, sto je misterija univerzuma za ostatak populacije.

Chile je sjajna zemlja da se provede turisticki jedno 6-12 meseci ali treba poneti 10 hiljada sa sobom i nedaj boze nesto da ti se desi tamo, kao sto rekoh strana zemlja itd.
desireco je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 09. 2012.   #30
miloshz
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 26.12.2007
Lokacija: juzno od ekvatora
Poruke: 91
Hvala: 2
4 "Hvala" u 3 poruka
miloshz is on a distinguished road
Default

imate mogucnosti a necete

bojite se vlastite senke

simptomaticno da niko od nasih nije ucestvovao
miloshz je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:54.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.