DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Istine i zablude
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Istine i zablude Sve što ste ikada želeli da znate o ... a niste smeli da pitate, ili niste imali koga da pitate ili vas je neki "znalac" opasno slagao :)

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 18. 08. 2010.   #11
qui
novi član
Na probnom radu
 
Avatar qui
 
Datum učlanjenja: 14.07.2010
Poruke: 23
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
qui is on a distinguished road
Default

@mileusna, to je tačno, ali zavisi koliko ljudi možeš da privučeš preko fb-a uz kakvu ponudu i na kom mestu : )
__________________
qui je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2010.   #12
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Ok, ali nemoj posle da bude da te nismo upozorili.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2010.   #13
m.stojanov
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 03.07.2009
Lokacija: Zajecar
Poruke: 22
Hvala: 2
4 "Hvala" u 1 poruci
m.stojanov is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za m.stojanov
Default

Cek, cek....Jesam li dobro shvatio ponudu?

Tvoj posao je da pronadjes klijenta, a njegovo da odradi sav posao i na kraju delite pare?

Ako je tako, svaka ti cast, ti si srecnik. Ja na primer smatram da taj ko nalazi klijenta realno zasluzuje 20%, a ova druga osoba, koja sve uradi 80%.
m.stojanov je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2010.   #14
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Kakva god da je podela slabu vajdu će imati i jedan i drugi - kako mi se čini. Da neko ne razume pogrešno - sve je uredu sa ponudom, sajtovima u portfoliu... ali NEMA klijenata
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2010.   #15
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

I ja mislim da je 10-20% plafon provizija za dovedenog klijenta, možda i manje, zavisno od ukupne cene - kada se radi po ovom modelu dogovorenog procenta.

Druga varijanta je da izvođač naplati od tebe fiksnu dogovorenu cenu za svoj rad, označi projekat "za dalju prodaju", a da li ćeš ti to posle preprodati krajnjem klijentu sa $1 milion provizije, tvoja stvar, i super ako možeš. Pa onda kad stvarno kreneš da radiš, susretneš se sa realnošću

Ja lično dobijam nonstop ovakve ponude za saradnju, o onda malo teže ide kad treba da mi dovedu klijente Izgleda da je to danas moderno, svi bi da budu menadžeri, niko neće (nezna) da radi posao.

Poslednja izmena od Gargoyle : 18. 08. 2010. u 03:41.
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2010.   #16
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

To mnogo zavisi od opisa posla "pronaći klijenta". U mojim slučajevima ta osoba koja mi je pronalazila klijente je imala daleko više posla. Znači nije to "evo ti klijent, daj mi moj deo pa se snalazi". On je morao prvo da obavi sve razgovore sa klijentom, da prvo vidi šta hoće, pa da se napravi neki zajednički plan, pa kada se krene sa poslom da bude u stalnoj komunikaciji sa klijentom, da referira, pokazuje šta je urađeno, sluša komentare i prenosi nazad meni. Znači to je posao koji uključuje praćenje projekta od početka do kraja.

Ja mislim da to vredi daleko više od 20% - ja sam sa zadovoljstvom davao 50%. Ja samo sedim i radim, a celokupna zajebancija sa klijentom je daleko od mene. On je uživao u tome, jer ovo što ja radim on ne ume, ja sam uživao jer ono što on radi mene užasno smara, našli smo se na pola i svi zadovoljni.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
6 članova zahvaljuje bluesman za poruku:
Staro 18. 08. 2010.   #17
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

^ U pravu si. Definitivno zavisi od konkretne uloge i obima posla koju ima i obavlja ovakav menadžer u takvoj saradnji. Pa onda po tome je i odgovarajuća raspodela zarade u redu.

"Aktivni" saradnici sigurno zaslužuju veći procenat, zavisno od uloge. Dok je po meni ovim "pasivnima", koji ne rade ništa više od preporuke, 10-20% maximum.

Lepo je imati aktivne saradnike. Ja nažalost stalno dobijam poslovne ponude od likova koji očekuju nikakva ulaganja, minimalni utrošak vremena, lak obrt uz visoke zarade i provizije, ja radim oni sede a lova do krova, leba bez motike, i sl. ... i tu se ja opredeljujem za onu drugu varijantu koju sam naveo, da naplatim fiksno svoj rad, a "menadžer" je slobodan da zaradi još $1mil ako uspe

Čini mi se da dosta igra ulogu to da li je ovakav menadžer uopšte povezan/upoznat sa IT industrijom, jer kada nije, a hoće da menadžeriše posao koji ne poznaje, imamo problem i on i ja i klijent. Takvo je moje iskustvo. A interesantno je kakve sve ideje razni "menadžeri" imaju
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2010.   #18
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

a zavisi jako i od profila poslova koje je doticni u stanju da nabaci..

ako mi nabaci veliki, dobro placeni posao koji ja ne bih mogao sam da dobijem, ili ako je posao npr. dobra referenca, ja nemam problem i 70% da dam, bitno je samo da moj deo pokrije moje realne troskove i ulozeni rad, ili da mi se na neki drugi nacin isplati da se cimam.. to bi trebalo da bude realna osnova za obracun podele, a ne procenti, jer procenti nista ne znace (zavise od ukupne vrednosti posla)

@qui: 300 evra je ok pocetna cena, ko radi ispod toga je lud..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2010.   #19
qui
novi član
Na probnom radu
 
Avatar qui
 
Datum učlanjenja: 14.07.2010
Poruke: 23
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
qui is on a distinguished road
Default

hvala svima na odgovorima
__________________
qui je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2010.   #20
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Ajde da i ja ubacim svoje dve pare. Trenutno radim kao project manager u velikoj IT kompaniji u inostranstvu. Imao sam prilike da radim sa domacim developerima kao musterija.

U 4 od 5 projekata, developeri su posao prihvatili olako bez prave diskusije o sirini projekta, kako ce biti ocenjivan rezultat, koliko ce trajati projekat, kako ce se sprovoditi promene na projektu i slicno. Odgovor 6.000e i 8 nedelja na prvobitnu specifikaciju od nekoliko strana je neozbiljno. Nejavljanje mesec dana o napretku i ne odgovaranje na mail ne ispunjava musteriju poverenjem.

Vecini developera treba kao sto Bluesman rece "neki koji ce da se maltretira sa musterijom" i to je mnogo vise od doveo musteriju i ceka na isplatu.

Ukoliko je sajt Djuri za pekaru moze to poprilicno lako, ali ako radite projekat gde treba vise od mesec dana rada priprema za projekat mora da bude vrlo ozbiljna.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje Dzordz za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Sigurnost i poslovna politika... LiquidBrain Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 11 06. 05. 2007. 02:25
Poslovna korespodencija bluesman e-Business 7 07. 11. 2005. 02:42
Zanimljiva igrica Zero-Cool Opušteno 0 27. 09. 2005. 14:19
Zanimljiva ponuda, posebno za developere Ilija Studen Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 6 07. 09. 2005. 21:42


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:00.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.