DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 02. 02. 2007.   #1
Aleksandar Marković
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Poruke: 95
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Aleksandar Marković je za sada nepoznatih kvaliteta
Default Hoće li konačno privrednici shvatiti da nebriga o websajtu dovodi do loše reklame

Guverner NBS nedavno je izjavio da isti TV u Srbiji ima skoro dvostruko veću cenu nego u inostranstvu upoređujući cene jednog od Samsungovih modela kojeg je nameravao da kupi. Posle frke koju su doživeli u radnji sa najvećom cenom i negativne promocije po novinama, direktor iste je kontaktirao/bio kontaktiran od novinara objašnjavajući im:

– Zbog ovoga je više od 200 potrošača tražilo objašnjenje.Pretpostavljam da je guverner „ušao” na naš sajt i video nominalnu cenu.Međutim, ovaj televizor je sada na popustu i prodaje se po 20 odsto nižoj ceni od one koju je Jelašić naveo.

Da li je Jelašić kriv što se informisao sa zvaničnog sajta date prodavnice ili treba da "gata" da li postoji popust? Odnosno kakva je svrha sajta ako daje nepotpune ili pogrešne informacije i podatke? Valjda će ovo naterati tu firmu i sve slične da konačno malo više računa povedu o soptvenom predstavljanju na internetu...

Dodatne informacije o "slučaju" na stranicama Politike i B92
__________________
http://www.akcenat.info

Poslednja izmena od Aleksandar Marković : 02. 02. 2007. u 12:25.
Aleksandar Marković je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 02. 2007.   #2
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja se plašim da će da izazove kontra efekat. Pošto ni do sada uglavnom web sajtovi nisu bili ažurni jer to ionako "niko ne koristi", plašim se da će mnogi da se odluče da "ne objavljuju ništa na sajtu da ne zbunjuju ljude".

Inače, objašnjenje eltima je krajnje bezobrazno. Šta je trebao da vidi na sajtu? Ko se još oglašava tako što objavljuje veće cene od stvarnih?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 02. 2007.   #3
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Nije to vrhunac... pre svega nedelju dana trazim notebook stand sa coolerom i odem na pakomov sajt. Nadjem tamo sve sto mi treba, link gde kupiti, klik i...
odusevljenje, pise Garantujemo da je roba na lageru bla bla reko super, izlistane dve prodavnice.

Kada sam stigao do jedne, naravno nema... reko doooobro... kazem prodavcima da pozovu drugu koja je izlistana i naravno nema ni tamo... vec ima u nekoj trecoj na drugom kraju grada... kao idi tamo, jes lud sam
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 02. 2007.   #4
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao http://www.pakom.com/gdedakupim/gdedakupim.aspx
Pakom garantuje da se svi proizvodi iz cenovnika nalaze na lageru.

Možete ih kupiti odmah u svakom mestu u Srbiji.

Unesite poštanski broj i kontaktirajte Vama najbližeg prodavca.
Pitanje, Cime garantuje ?!
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 02. 2007.   #5
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pravi prodavac bi organizovao da se to donese umesto da tebe salje preko 7 brda i 7 gora...
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 02. 02. 2007. u 18:11.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 02. 2007.   #6
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Sta je tesko izvesti: dodjes, trazis, ako nema - kazu ti kad ce biti (dok stigne sa remote lagera - i nema veze sto je lager u drugom gradu)... Opet dodjes na isto mesto, jel ima - ima.
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 02. 2007.   #7
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

ili vrlo jednostavno uradis ono sto sam ja uradio... odes kod konkurencije, kupis pa onda i ispricas situaciju svim ljudima koje to moze da interesuje...
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 02. 2007.   #8
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

@cvele: upravo to, to je jedini pravi pristup koji eventualno u nekoj (dalekoj) buducnosti moze da doprinese kvalitetnijoj usluzi...

Uzgred, jedan veliki bezobrazluk kod nasih prodavaca su cene u evrima, koje onda kad dodjes u radnju oni preracunaju u dinare po nekom sumanutom kursu. Isao sam sa drugarom da uzmemo graficku, nasli najbolju (u evrima) ponudu preko neta, odemo tamo, kad se ispostavi da oni racunaju evro 82din ?? Cist pokusaj pljacke kupaca...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 02. 2007.   #9
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Ja obično okrenem telefonom pre nego što odem do same prodavnice tako da nema cimanja. Ako nema na lageru pitam kad će biti i dođem tad.

S druge strane, malo mi je nelogično da očekuješ da svaka Pakom prodavnica ima egzotičan hardver na policama. Ne sviđa mi se kako su te prošetali (po principu - ko ga šiša, nije moja firma - neka šeta klinac), ali opet... Šta misliš, koliko se tih postlja proda? Treba i njih razumeti.

Sve po principu "Imate li 'iljadu pereca?". Npr, sećam se kad sam kupio Logitech MX Revolution. Oni su odmah nakon što sam platio miša poručili drugi za prodavnicu (jako lepo izgleda u izlogu ). Kad sam vratio da zamenim miš za drugi model (G7) bilo je "Znaš ti koliko će nam trebati sad da prodamo ova dva miša?" Meni kao kupcu nije stalo, ali oni kao firma imaju taj problem - egzotičan hardver slabo prolazi i ne isplati se držati ga konstantno dostupnim u prodavnicama.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 02. 2007.   #10
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

e jest..a telefonom je garancija...

kada sam trazila monitor, zvala sam jedinu radnju koja ga je navodno imala i gde sam mogla da pogledam i testiram. Konkretno sam pitala da li imate taj i taj mode, P serija, nema ga nigde. Odgovor: da imamo ga u radnji, mozete doci da pogledate. Kada sam stigla, ispostavilo se da je IPAK model ekonomik klase u pitanju.

A Pakom..to je posebna prica. Odem kod njih, s obzirom da su oni distributeri za taj model. U radnji su mi rekli sledece: imamo monitor na lageru, ali je skupo da ga drzimo u radnji. Na moju konstataciju da necu da dam 500 EUR za nesto sto nisam videla, rekli su da ostavim depozit, pa ce ga dopremiti u radnju da ga testiram (!!??). Na dalje pitanje da li mogu da odem do skladista i tamo testiram, rekli su da je to skup monitor i da ne mogu tamo da ga otvaraju!!
ZABOGA

No na kraju konca..sta ocekivati od firme koja se maloprodajom bavi usputno.
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Sta za FTP, TC me dovodi do ludila. [nq] Web aplikacije, web servisi i software 33 07. 04. 2009. 15:42
Forumi na MySQL websajtu Dejan Topalovic SQL baze podataka - Sponzor: Baze-Podataka.net 32 12. 01. 2007. 06:31
Domaći privrednici svesni promotivne uloge Interneta Dragan Varagić Marketing i SEO 5 18. 10. 2005. 08:29


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:16.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.