DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Obaveštenja, predlozi i pitanja
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Obaveštenja, predlozi i pitanja Sve što može biti važno u vezi foruma

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 11. 06. 2005.   #21
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Naravno, vremena ima... Po meni, s obzirom na ekipu koja je ovde i ovo je odlično. Ali može i bolje

Admini ne bi trebali da odvoje mnogo vremena. Jedan do dva čoveka bi trebalo da sednu i naprave radnu verziju portala baziranu na nekom postojećem portal sistemu. Ako je poral sistem dobar, trebalo bi da bude lako importovati postojeće poruke, kreirati template i sve što uz to ide.

Kao što ti reče, o tom po tom. Ide leto, valjda ću moći ugrabiti neko veće parče slobodnog vremena kad se svi pokupe i odu na more
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 06. 2005.   #22
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Mislim da generalno, previše "širite priču". Evo sad i ideja o portalu. Ja ovo (ovaj forum) pre svega vidim kao mesto za razmenu iskustva i ideja, i za to je sasvim dovoljan i jedan "bezimeni" forum. Nemojte me pogrešno shvatiti.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 06. 2005.   #23
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

pa nije tesko ,od vbulletina lako moze da se napravi cms ,tj vec ima neka verzija ,ali to je ipak malo veće gledanje u budućnost
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 06. 2005.   #24
palma
novi član
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Požarevac
Poruke: 3
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
palma is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za palma Pošaljite poruku preko MSN za palma
Default

Citat:
Originalno napisao Goran Aničić
Mislim da generalno, previše "širite priču". Evo sad i ideja o portalu. Ja ovo (ovaj forum) pre svega vidim kao mesto za razmenu iskustva i ideja, i za to je sasvim dovoljan i jedan "bezimeni" forum. Nemojte me pogrešno shvatiti.
A zašto ne i portal?

Inače, slažem se sa Ilijom - vest je vest, a tekst je tekst. Sve ostalo je budževina.

Poslednja izmena od palma : 12. 06. 2005. u 01:11.
palma je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 06. 2005.   #25
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Zato što još ni ovo nije krenulo punom parom, pa da ne bude da pričamo kule i gradove, a ono..?

Mislim, da mi prvo napišemo te tekstove? A ako ih zaista bude toliko, lako ćemo dalje..
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 06. 2005.   #26
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Zahvaljujem svima koji učestvuju u ovoj diskusiji i daju svoje predloge, ja bih samo da vas podsetim da forum još uvek nije ni nedelju dana star, još mu ni pupak nije otpao

Dobra je stvar pričati o budućnosti i planovima, međutim treba da se reše osnovne stvari. Mislim da je definitvno rešeno samo pitanje ciljne grupe: profesionalci ili freelancer-i koji imaju interes da razmenjuju iskustva, pa čak i da udružuju snage sa drugim članovim na realizaciji novih projekata.

Što se organizacije foruma tiče, ja sam to uglavnom samostalno da bi imali sa čim da započnemo, zato ja nosim svu "krivicu" za se greške, međutim te "greške" se lako ispravljaju. Po meni, osnovno pitanje je pitanje organizacije foruma i postova. Nekako usput ćemo uvoditi pravila u zavisnosti od situacije. Lako ćemo staviti i CMS i chat i jabber i šta god, samo je bitno da se kvalitetno odrade ove organizacione stvari - to je temelj svega.

Znam da svi znamo šta bi voleli da ovo postane, ali do toga je dug put, idemo korak po korak pa ćemo o "naprednim" stvarima pričati kada pređemo bar deo tog puta. To je moje mišljenje.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 06. 2005.   #27
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao zekica
Ja sam shvatio da je DPT forum na kojem bi se diskutovalo (talk) o profesionalnom (pro) razvoju (dev) web ali i ne-web aplikacija. Ovaj forum bi sakupljao IT stručnjake, a kad sam zadnji put proveravao, IT nije bio samo web. To je ono što je po meni nedostajalo na yu sceni, i to je ono što ovaj forum treba da bude.

E, sad ako sam ja loše shvatio poentu ovog foruma, OK. Kažite šta mislite.
zekice, dobro si shvatio, čak je forum originalno trebao da se zove ITproTalk, međutim moraš da se pomiriš sa činjenicom da će prvenstveno biti web orijentisan, ne zbog naše odluke nego zbog ljudi i postova, pošto je velika većina članova ovde okrenuta pretežno ako ne i isključivo ka web-u. Znači, stvarno je to što si ti rekao ideja, ali će smer uglavnom diktirati sadržaj.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 06. 2005.   #28
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Lepo ovo ide, malo je i čisto, kvalitetno. A drago mi je i što radi Quick Reply :-)

Naravno da je bitno i kako treba da bude kad poraste, malo i još više, zato jeste važna ta organizacija, da može da se održi kvalitet. Onda nije šteta i ako ostane čisti forum bez dodatne šminke, a svaki je plus je dobrodošao.

Živeli!
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 06. 2005.   #29
zekica
Filip Milivojević
Certified
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Pirot (Nis), Serbia, Serbia and Montenegro
Poruke: 51
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
zekica is on a distinguished road
Default

@bluesman

Odlično, i ja sam trenutno pretežno orjentisan ka web razvoju, ali ne i isključivo, tako da je ovo ok.

Ja takođe mislim da treba imati i neku vrstu portala, jer je sve ostalo budževina, mada je za početak dovoljan i ovaj forum. Ali samo dok se ne nađe adekvatno rešenje za portal, jer će to postati problem u određenom trenutku.
zekica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 06. 2005.   #30
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

Jako mi je drago sto sam nasao ovaj forum jer vidim da se dosta kvalitetnih ljudi skupilo na jednom mestu. Sadasnja struktura je po meni skroz ok i ne bih voleo da se DPT pretvori u jos jedan od 'help' foruma kojih ionako ima previse na webu (ES je na zalost to postao, bar deo koji ja pratim).

Pozdrav drugari
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Poznavalac SMF foruma Ekvador Poslovne ponude i zapošljavanje 0 09. 07. 2010. 12:19
Wordpress i moje funkcije?? Darthvan Sva početnička pitanja 0 05. 01. 2010. 13:07
Ide zmajče u Moje Kafanče Aleksandar.Ilic Opušteno 10 16. 04. 2009. 00:44
Početničko nerazumevanje DIV koncepta mucky (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 8 15. 08. 2006. 14:49
RSS Syndication foruma bluesman Obaveštenja, predlozi i pitanja 0 10. 06. 2005. 04:30


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 21:49.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.