DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 01. 03. 2007.   #1
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default Lose Organizovan Vista Event

Tekst originalno objavljen na B92 Blogu. Ovde sam postavio kompletan tekst.

Juče je u klubu Magacin, održana promocija novih Microsoft proizvoda. Promocija je nazvana LOVE što treba da predstavlja akronim od Launch of 2007 Office system Windows Vista Exchange Server 2007 i na pozivnici je pisala da će biti glamurozna promocija, što se uostalom i očekuje od firme te veličine i važnosti kao što je Microsoft. Nakon vrlo kratkog vremena provedenog na promociji sam shvatio da ova promocija neće ispuniti moja, a kako sam čuo iz razgovora drugih prisutnih, ni njihova očekivanja po pitanju promocije. Reč LOVE ima samo jedno značenje i ne treba se zloupotrebljavati ali ako se to i uradi neka se uradi promocija kako treba pa da opravda očekivanja. Moram da priznam da je ovo jedan od najlošije organizovanih skupova (koji mnogi zovu eventi) na kojima sam bio ,pogotovo zbog toga što uvek očekujem da kompanija kao što je Microsoft postavlja standarde u raznim oblastima pa tako i za promocije. Verovatno će najveći broj novinara da piše hvalospeve o skupu ili samo da objavi saopštenje pošto je u pitanju Microsoft, ali mislim da ne bi bilo pošteno da čitaoci ne pročitaju objektivni izveštaj sa skupa. Zašto sam ovaj Microsoftov LOVE događaj nazvao Loše Organizovan Vista Event?

Neka od najvažnijih pravila organizacije specijalnih događaja

1. Veličina prostora treba da odgovara broju prisutnih

Kada se kaže “glamurozna promocija“ ja očekujem upravo to. Ne očekujem da ću na skupu biti u goroj situaciji nego u špicu na nekoj od najpopularnijih GSP linija. Situacija je bila ista sa tom razlikom što prisutni na skupu se generalno ne voze GSP-om. Ali, nije naodmet da se nekad oseti i kako je to kada je ogromna gužva. Vrlo teško se moglo kretati kroz gužvu pa su zato mnogi odlučili da budu kod ulaza ili čak ispred ulaza sakriveni od kiše koja je padala. Kada je velika gužva, kada te svaki put neko nenamerno gurne pokušavajući da prođe, teško može da se priča o nekom “networking“-u. Pošto su se već uredno poslale pozivnice, pošto se tražilo kao što je uobičajeno da se potvrdi prisustvo ne vidim kako se nije predvidelo da će biti ogromna gužva!? Ili je to bio i cilj? Treba da se zna da broj prisutnih ne određuje kvalitet jednog skupa.

2. Osveženje

Zbog prevelikog broja prisutnih i zbog toga što nije postojala mogućnost da sami uzmemo osveženje nego samo od konobara došao sam u situaciju da je ovo prvi skup gde nisam bio u prilici da bilo šta popijem. Mislim, pre svega na neki sok, pošto sam vino i mogao da popijem ali mi se vino nije pilo. Kada sam pitao neke od prisutnih gde se može uzeti piće, rekli su mi: “Nigde, moraš da uhvatiš konobara.“ Konobar je, po nekom Marfijevom zakonu, uvek bio dalje, ne toliko daleko, koliko se od gužve nije moglo stići do njega. Kada je već na žurci bilo tako, trebalo je da piće bude prisutno na brodu gde se održavala konferencija za štampu, gde su bili prisutni uglavnom novinari, i gde je bila mnogo manja gužva.

3. Lista novinara

Jako mora da se vodi računa o listi novinara, da bude ažurna i naročito da se ne pravi kategorizacija novinara “na bitne, i manje bitne“ pa da ti “manji bitni“ po nekom principu nisu na listi novinara. Malo je to bezveze. Bio sam malo iznenađen da i pored uredno dobijene pozivnice i pored toga što sam potvrdio dolazak da prilikom izlaska kada sam mislio da treba da se potpišem da sam bio na press konferenciji da devojka koja drži spisak kaže da nisam na spisku!? Pita me iz koje sam redakcije, kažem B92 pa me pita da li su mi Brakus i Jelena Bezbradica kolege!? Pa, naravno, kada radimo u istoj firmi! Televizija i radio su izgleda i dalje mnogo bitniji od Interneta i pored toga što 90% od stvari koje se objave za Microsoft na B92 se objavi na B92 Tehnopolisu.

4. Željena poruka treba da se vidi, čuje i dobije


Na događaju svi prisutni bi trebalo da vide, čuju i dobiju poruku koja želi da se prenese, u ovom slučaju je to promocija novih Microsoft proizvoda. Na ovoj promociji je u najboljem slučaju mogla da se čuje poruka, sem onih koji su bili napolju. Poruku su videli oni koji su bili u sredini i to ispred balona, koji ni sam ne znam zašto su bili postavljeni u sredini i to tako da ljudi iza balona gotovo da nisu videli onoga koji priča na podijumu. Dok sam bio na promociji nisam dobio neki CD sa informacijama o Visti i drugom softveru. Dobro, ako se nije delio promo CD na žurci možda će se dobiti na konferenciji za štampu. Ali nije ni tamo. Što se tiče prezentacija, za prezentaciju su korišćeni slajdovi na engleskom jeziku, verovatno isti oni koji se koriste u drugim zemljama. Mislim da sasvim dobro znam engleski, ali mislim da je neko trebalo da se potrudi da slajdove prevede u meri koja je potrebna i na srpski jezik. Ako može ceo operativni sistem i drugi programi da se lokalizuju, valjda mogu i slajdovi.

Takođe, još jedna stvar koja nema toliko veze sa organizacijom događaja mi je zasmetala. Sa kolegama iz Microsofta je još pre mesec dana dogovoreno da do ove promocije napravimo B92 Vista Widget kako bi promovisali ovu novu mogućnost Viste. Mi smo tom poslu, kao i svakom drugom, pristupili krajnje ozbiljno, ali zbog tehnickih okolnosti nismo mogli da dobijemo licencu za Windows Vistu a samo tako može da se napravi. Kolege programeri su se snašli kako su znali i umeli i napravili widget, još ga malo i unapredili. Poslao sam widget nadležnim osobama u Microsoftu kako bi predstavili taj widget i tu mogućnost na promociji. Kao što sam rekao to nije urađeno, a nikakav povratan odgovor nismo dobili. Mislim da to u najmanju ruku nije korektno i da smo zaslužili barem odgovor da dobijemo. Mi smo pre svega napravili ovaj widget zbog naših posetioca, kao što je jedan posetilac sajta napravio widget za Mac OS X ali mislimo da dogovor treba poštovati.

Sve u svemu, skup je mogao mnogo bolje da se organizuje. Ali, lepo je bilo što se tom mestu pored Save nikada nisam šetao sa devojkom a i lepo je gledati sa tog mesta Brankov most. Na žurku se nismo vraćali, danas je novi radni dan.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 01. 03. 2007. u 16:39.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 03. 2007.   #2
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Proctiao sam text malo ranije na blogu,ali komentarisao nisam zbog registraicje.

Mislim da taj deo oko organizacije nije greska toliko Microsoft-a koliko event agencije koju su angazovali.Mozda gresim,ali sve ce da je od toga.

No,kao jednan komentar sto je na blogu "Kakav proizvod,takav event"
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 03. 2007.   #3
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

..ili --- kakvi gosti, takav i "event"


Hebote.. "event" --- ja kada sam video temu, pomislio sam da je vezano za standardni Windows event log i da Bizinger ima zamerke kako je urađen u Visti
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 01. 03. 2007. u 18:26.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 03. 2007.   #4
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Kad smo kod toga, ima li promene u odnosu na prethodne verzije?
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 03. 2007.   #5
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao jablan
Kad smo kod toga, ima li promene u odnosu na prethodne verzije?
O, da: http://www.developer.com/net/cplus/article.php/3624581

Doduše, ni taj nije "glamurozan"
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 03. 2007.   #6
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

@jablan:
Tu su odlični Performance & Reliability Monitor. Izveštaji koje prave su stvarno super i korisna stvar.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
IE lose otvara stranice marijano Web design, Layout, User Interface 0 22. 12. 2009. 13:42
event.clientX u FF bojan_bozovic (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 24 25. 03. 2006. 13:36
Lose pozicioniranje div-a ali.... conica (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 4 10. 02. 2006. 01:40


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 14:14.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.