DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Sva početnička pitanja
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Sva početnička pitanja Sva početnička pitanja bi trebala da se postavljaju u ovom forumu, a ako se pretvori u kvalitetnu diskusiju interesantnu svima - prebacićemo je u odgovarajući forum. Molimo "znalce" da ne omalovažavaju početnike, ako žele da pomognu svi ćemo biti zahvalni, ako ne žele, neka preskoče ovaj forum.

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 10. 2007.   #1
marevuksa
novi član
 
Datum učlanjenja: 05.10.2007
Poruke: 6
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
marevuksa is on a distinguished road
Default Internet Programiranje

1. Nemam mnogo iskustva sa internet programiranjem, mada sam u fazi razvoja sto je dobro. Zanima me na koji nacin pravite internet stranice? Da li programirate od Kulina Bana ili koristite gotova resenja, template?

2. I zanima me da li je moguce preuzeti neki inostrani sajt i prepraviti ga u Dreamvieweru i prevesti na srpski i da li to rade domaci programeri?

3. I na kraju, gde postoje vec gotova temlate resenja a da su besplatna? Na google sam pokusao da nadjem, a oni meni: "placaj sine".Svaka im cast, sto se ja nisam setio da napravim anime factory, nego sta cu bio sam mlad
marevuksa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2007.   #2
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Default

1. Programiram sve od početka

2. Sve je moguće. Ipak, ja to nisam radio

3. Ako pod template podrazumevaš design template, pun ih je net, mada po kvalitetu nisu ništa posebno.
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2007.   #3
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default

Internet programiranje generalno podrazumijeva koristenje programskih jezika (na klijentskoj ili serverskoj strani) za generisanje HTML koda koji browser cita.

Ako mislis na pravljenje internet stranica uglavnom vecina koristi ili neki text editor ili Macromedia Dreamweaver.

1. Da li pisete od Kulina Bana ili ne to zavisi od vrste stranice koja se radi. Postoji ogroman broj stranica na kojima imas besplatne table i css template koje mozes koristiti.

2. Mislim da ni ti nisi siguran sta si htio da pitas sa ovim, ali ako preuzmes neki "inostrani" sajt onda ces vjerovatno imati samo HTML kod, a ne aplikaciju koja je generisala taj kod.

3.Evo jedan sajt koji je meni u pocetku veoma koristio
http://webdesignhelper.co.uk/

Poslednja izmena od bokacbl : 06. 10. 2007. u 17:48.
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2007.   #4
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default

Citat:
Originalno napisao Nemanja Avramović Pogledajte poruku
1. Programiram sve od početka

2. Sve je moguće. Ipak, ja to nisam radio

3. Ako pod template podrazumevaš design template, pun ih je net, mada po kvalitetu nisu ništa posebno.

Nekako odgovorih slicno kad i ti .. tako da sam pod ovim nabrojavanjem mislio na pocetno pitanje
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2007.   #5
marevuksa
novi član
 
Datum učlanjenja: 05.10.2007
Poruke: 6
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
marevuksa is on a distinguished road
Default

Aha, u redu, razumeo sam.
Dakle, mislio sam da preuzmem jedan sajt sa interneta jedne inostrane firme i da ga obradim, ali posto vec imam gotove design template, mislim da mi to nije potrebno.
Mislim da je prakticnije koristiti dreamviewer jer se dobija dosta na vremenu.
marevuksa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2007.   #6
Croll
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 01.09.2006
Lokacija: Temerin
Poruke: 51
Hvala: 7
7 "Hvala" u 7 poruka
Croll is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Croll
Default Besplatna CSS template rešenja

Citat:
Originalno napisao marevuksa Pogledajte poruku
3. I na kraju, gde postoje vec gotova temlate resenja a da su besplatna? Na google sam pokusao da nadjem, a oni meni: "placaj sine".Svaka im cast, sto se ja nisam setio da napravim anime factory, nego sta cu bio sam mlad
Besplatna CSS template rešenja:
http://www.free-css-templates.co.uk/...ates/page1.php
http://www.freecsstemplates.org/
http://www.templateworld.com/free_templates.html
http://www.openwebdesign.org/
http://www.oswd.org/
http://opendesigns.org/
Croll je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2007.   #7
oliver78
profesionalac
Professional
 
Avatar oliver78
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Glogonj, Pančevo
Poruke: 250
Hvala: 2
2 "Hvala" u 2 poruka
oliver78 is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver78
Default Razlika

Internet programiranje i "pravljenje stranica" nije isto. Za pocetak ovo rastumaci.
__________________
http://oliver.glogonj.net
oliver78 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 10. 2007.   #8
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao dootzky Pogledajte poruku
jel' neki ozbiljan developer jos uvek koristi windows kao platformu na kojoj razvija softver??
Ali zašto moraš da troluješ? Deep ****.
Citat:
Molimo "znalce" da ne omalovažavaju početnike, ako žele da pomognu svi ćemo biti zahvalni, ako ne žele, neka preskoče ovaj forum.
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
4 članova zahvaljuje noviKorisnik za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Java programiranje misha topola Programiranje 10 13. 01. 2011. 14:33
vb programiranje bonkic Programiranje 2 12. 09. 2010. 16:31
objektno orjentisano programiranje milenko76 Programiranje 107 07. 03. 2009. 12:40
Programiranje RIA MrSteel Programiranje 11 15. 05. 2007. 14:17
OOP programiranje - najbolje objasnjenje colke Programiranje 1 10. 11. 2006. 12:07


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 14:07.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.