DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > PHP
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

PHP PHP aplikacije, Smarty, PEAR

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 11. 2005.   #1
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default Symfony project

http://www.symfony-project.com/

PHP5 framework koji je prati high productivity koncepte ("vruća tema" u zadnjih par meseci zahvaljujući Railsu i Djangu).

Koliko sam do sada video Symfony ponajviše liči na Rails (što je definitivno plus po meni ).
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 11. 2005.   #2
godza
Goran Radulović
Professional
 
Avatar godza
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 259
Hvala: 8
3 "Hvala" u 2 poruka
godza is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za godza Pošaljite poruku preko MSN za godza
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
http://www.symfony-project.com/

PHP5 framework koji je prati high productivity koncepte ("vruća tema" u zadnjih par meseci zahvaljujući Railsu i Djangu).

Koliko sam do sada video Symfony ponajviše liči na Rails (što je definitivno plus po meni ).
/me impresioniran
/me veoma imporesioniran
/me instalira php5
/me instalira symphony

/me in heaven
__________________
Never show weakness, the only pain that matters is the pain you inflict.
godza je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 11. 2005.   #3
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

/me nema kad da streba jos jedan fw sad kad je peak time, ali je bukmarkovao link pa ce se javi za jedno mjesec ipo
__________________

oliver je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2005.   #4
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

nazovite me konzervativcem, ali meni pola ovih feature-a koje symfony nudi deluju kao nepotrebne komplikacije..

npr. zasto bi neko zeleo da kreira tabelu u bazi tako sto ce da napravi xml fajl sa opisom tabele? Taj opis sadrzi atribute koji su identicni onome sto bi pisao u sql-u, samo ima jos kilo i po nepotrebnog xml markup-a koji smanjuje citljivost celoj stvari, plus moras da brines da ti tagovi budu pravilno ugnjezdeni, XML valdan, itd...umesto da brines samo o strukturi tabele i SQL-u, sad moras da pazis na sve to, plus jos i XML...

upotreba XML-a za opis hijerarhija tipa stabla je super stvar, ali CREATE TABLE nema takvu strukturu, to je obican niz definicija i stvarno ne vidim zasto bi se koristio XML za to, kad je SQL po svojoj prirodi mnogo jednostavniji i citljiviji...

niko ne kaze da moras da uvezes SQL direktno u bazu, ako je do portabilnosti... uvek moze da se napravi parser koji ce nekompatibilne tipove u CREAT TABLE da zameni standardnim, pa tek onda da izvrsi SQL...Ili moze da se preparsira SQL u XML automatski...Naravno ovako je bilo lakse resenje za autora frejmworka, on otvori xml i samo sastavi SQL komande, ali to komplikuje rad korisnicima, sto po meni nije prava stvar...
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2005.   #5
Petar Marić
Python Ambassador
Master
 
Avatar Petar Marić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 602
Hvala: 28
27 "Hvala" u 17 poruka
Petar Marić će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Petar Marić
Default

Protivargument: znatno lakše je napraviti alat koji "nešto" treba da radi nad aplikacijom (ie dizajniranje aplikacije, migracija na drugu bazu, u krajnjem slučaju refactoring) i povećana portabilnost između hadverskih i/ili softverskih platformi.

Disclamer: Nisam zagledao Symfony projekat, but I always fancy a good (especially theoretic) discussion
__________________
Python Ambassador of Serbia
Petar Marić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2005.   #6
toxonics
programer
Na probnom radu
 
Avatar toxonics
 
Datum učlanjenja: 10.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
toxonics is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za toxonics Pošaljite poruku preko Skype™ za toxonics
Default

Mislim da je u ovom slučaju poenta kreiranja baze kroz XML schemu to što framework automatski kreira i CRUD za tebe (u stvari to radi Propel na koji se Symfony oslanja), inace sam za sebe XML ovde i nema neku svrhu, Ilija će me ispraviti ako grešim
toxonics je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2005.   #7
Bojan Zivanovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Bojan Zivanovic
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Pančevo - Pariz
Poruke: 287
Hvala: 6
8 "Hvala" u 8 poruka
Bojan Zivanovic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Bojan Zivanovic
Default

A kako se Symfony poredi sa Cake-om?
Koliko vidim, i jednom i drugom je cilj da budu sto kompletniji Rails-like framework za PHP..
Bojan Zivanovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2005.   #8
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

XML je nasleđe iz Torque projekta. Java likovi baš vole da se igraju sa XMLom pa je Hans (čovek koji je portovao Torque i napravio Propel i Creole) odlučio da napravi što verodostojniji port.

Inače, uopšte ne moraš ti da praviš XML šeme. Možeš da definišeš tabele ručno u bazi pa da koristio creole target da ti se XML fajl generiše na osnovu strukture u bazi. Kasnije samo odradiš potrebne korekcije.

Drugi pristup (koji ja koristim) je rad sa XML fajlom i kasnije korigovanje na samoj bazi. Propel radi na nizu baza tako da bi iskoristio specifičnosti baze koju ti koristiš moraš to ručno da odradiš. Ne vidim nikakav problem sa tim... Nije najpraktičniji pristup definitivno, ali se brzo navikneš. Puno drugih stvari dobijaš tako da je ovo lako oprostiti

Citat:
Koliko vidim, i jednom i drugom je cilj da budu sto kompletniji Rails-like framework za PHP..
Ne baš. RoR je odlično osmišljen, funkcionalan i definitivno ekstremno produktivno okruženje. To što se ti koncepti koriste u drugim okruženjima ih ne čini klonovima. Cake je nastao kao klon, ali su se relativno brzo "razišli" (tj. autori Cakea su prestali da doslovno kopiraju RoR). Symfony nikad nije ni bio osmišljen da bude RoR klon, samo teži ekstremnoj produktivnosti i kopira neke dobre koncepte.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2005.   #9
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

hmmm, ok, to je onda druga prica...nista odoh da citam onda tutorijal dalje
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
PHP (Symfony) + JS programer andrejpav Poslovne ponude i zapošljavanje 0 01. 09. 2010. 05:15
Potreban Symfony programer andrejpav Poslovne ponude i zapošljavanje 0 04. 03. 2010. 21:59
Potreban iskusan Symfony developer za ozbiljan outsourcing projekat (hitno) alluro3 Poslovne ponude i zapošljavanje 3 13. 03. 2008. 05:18
5pm - project management MrSteel Linkovi 1 25. 10. 2007. 10:00
Frameworks performance arena: Symfony vs Rails vs Django Petar Marić Programiranje 5 21. 07. 2006. 14:46


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:50.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.