DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 13. 11. 2009.   #11
pRED
devigner
Na probnom radu
 
Avatar pRED
 
Datum učlanjenja: 06.06.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 41
Hvala: 3
3 "Hvala" u 2 poruka
pRED is on a distinguished road
Default

Extra! Lol
__________________
ProgressiveRED - interactive web design by Stefan Kovac. Enjoy!
pRED je offline  
Staro 13. 11. 2009.   #12
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

LOL , ovo mora da boli :-D
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline  
Staro 13. 11. 2009.   #13
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Uhh.
__________________

jasmanac je offline  
Staro 13. 11. 2009.   #14
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
Ja inace dugo mrzim Singi, pa cu im prodati domen.
Dzordz je offline  
Staro 13. 11. 2009.   #15
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

Izvini ali ovo je bilo krajnje bezobrazno i nemoralno. Čovek je podelio s nama (i s tobom) neku informaciju, a ti si informaciju bez pardona zloupotrebio i ladno ga zajebao.

Mislio sam da je ovaj forum kolegijalno mesto gde se razgovara na ravnopravnoj bazi, a ispade da "kolege" samo vrebaju i čekaju kako kome da preotmu i uteraju. Znači ja sada kada učestvujem na ovom forumu i kada sutra u dobroj nameri ostavim post i podelim nešto sa Vama, mogu da očekujem ovakav isti tretman?

Nije tvoje da "učiš ljude na teži način". Nije tvoje da brineš da li bi bio ili ne bi bio pokrenut postupak arbitraže. Nije tvoje da kao dobar samarićanin vraćaš domene trećim licima. Ovo je klasičan bezobrazluk i nekolegijalno ponašanje (blago rečeno).

Razočaran sam postupkom. Hoćeš sutra sesti sa ovim čovekom za isti sto na npr. OpenCoffee sastanku? U istoj smo branši, možeš sutra da radiš sa njime u istoj firmi. I šta ti je ovo trebalo? Veliki minus za tebe lično, za sve koji podržavaju ovaj postupak, i za renome celog ovog foruma.

Pozivam te da vratiš čoveku domen.
Gargoyle je offline  
5 članova zahvaljuje Gargoyle za poruku:
Staro 13. 11. 2009.   #16
Krsto
novi član
Na probnom radu
 
Avatar Krsto
 
Datum učlanjenja: 10.04.2008
Lokacija: Beograd
Poruke: 13
Hvala: 1
4 "Hvala" u 3 poruka
Krsto is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za Krsto Pošaljite poruku preko Yahoo za Krsto Pošaljite poruku preko Skype™ za Krsto
Default

Vraćamo se na priču iz Švedske (čini mi se od Blogowski), kada čovek pušta svog pripitog prijatelja da vozi, ali dojavljuje policiji koja ga zaustavlja par blokova dalje.

Sva ta priča oko Trademark-ova je osetljiva, naročito na Internetu. Mislim da Peca tačno zna zašto je uradio ovo što jeste.

Poslednja izmena od bluesman : 13. 11. 2009. u 18:13. Razlog: Sklonjen nepotreban citat
Krsto je offline  
Staro 13. 11. 2009.   #17
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

@gargoyle Ne znam zašto mešaš forum sa ovim, forum nema zadatak da nekome soli pamet i nema baš nikakve veze sa tim. Sami članovi odlučuju koje će informacije da dele i kako će da upotrebe informacije koje drugi dele.

Da li bih ja uradio to što je Peca uradio? Skoro sigurno ne bih. Da li je metaphysic zaslužio to? Verovatno nije. Ali je naučio lekciju.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
Staro 13. 11. 2009.   #18
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Ja sa Singijem imam potpisane ugovore da se staram o njihovim sajtovima i domenima, dakle - gledaj na ovo kao na moju duznost.
Siguran sam da bi isli na arbitrazu, provereno.
Ipak ovo nije sajt za prodaju cipela, vec je teren osetljiv - kompjuterska bezbednost, i tu se dosta vodi racuna u cije ruke se prepusta domen, jer je poznato da cyber kriminalci daju ogromnu kintu za ovakve domene - i rade klasican phishing - uvaljuju lazan antivirus.
ne kazem da bi covek prodao sajt losim momcima, samo znam da bi Kaspersky sigurno prvo kupio domen [da bi ga osigurao] - ili bi isao na arbitrazu.
Dakle, ili bi ga ovaj prodao [sto je klasicna preprodaja] ili bi ga uzgubio na arbitrazi.
Znam provereno da domen ne bi ostao njegov, zbog moguceg rizika da domen bude zloupotrebljen.
Ukratko - skratio sam muku i njemu i Singiju, a to mi je bila i duznost.
ovo je ipak trademark, i to osetljiv.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 13. 11. 2009. u 18:39.
Peca je offline  
Staro 13. 11. 2009.   #19
FreeMind
novi član
 
Datum učlanjenja: 13.11.2009
Poruke: 1
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
FreeMind is on a distinguished road
Default

bluesman,

Da covek je naucio lekciju , sada zna da postoje losi ljudi, a ove bljuvotine od izgovora o losim momcima i slicno neka prica mami svojoj.
Ja bi mu sada srokao sajt, pa neka se "nauci" da koristi bolju zastitu na serveru.
FreeMind je offline  
Staro 13. 11. 2009.   #20
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

prica o 'losim momcima' nije izgovor, ja nisam rekao da bi domen bio prodat njima [verujem u cestitost metaphisic-a, cak sam to i naglasio], samo kazem zasto bi domen bio ili prodat Singiju, ili izgubljen na arbitrazi.
ako ja kao pojedinac verujem metaphisic-u na rec - ne znaci i da ce mu kompanija Kaspersky verovati na rec... ovakve stvari ili zavrse na arbitrazi ili firma bude primorana da po nekoj ceni otkupi domen.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 13. 11. 2009. u 19:15.
Peca je offline  
Zatvorena tema



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Tačka na kaspersky.rs Peca Opušteno 4 08. 11. 2010. 17:01


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:13.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.