DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Hardware
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Hardware Hardware reviews i preporuke

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 28. 02. 2008.   #81
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Ja sam isto tako mislio, i onda sam drzao u isto vreme na stolu Mac i Xp nekih mesec dana ... cisto da vidim da li postoji neki task koji sam zamislio da uradim na mac-u da ne mogu da se naviknem ... i cudno, ali sve mi je bilo totalno native
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 02. 2008.   #82
bNasty
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Lokacija: Big Smoke
Poruke: 281
Hvala: 0
17 "Hvala" u 12 poruka
bNasty is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za bNasty
Default

^ Same here. Dodushe, imam ja par Mekova vec dugo, ali nisam preshao 100% na Mac-a dok se nakon veoma dugog testiranja nisam uverio da neke moje usko specifichne stvari mogu da obavim na OSX-u (sad kad je i nVidia objavila CUDA za Mac i Intel TBB se ustalio).

Sad mi je ispod stola jedan dual Xeon Mac Pro. PC cheka praznu kutiju.

I ne, degojs, josh uvek ga ne koristim na poslu
bNasty je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 02. 2008.   #83
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Drago mi je da ima još obožavatelja Mahera, pa kad smo već tu.. evo šta kaže dotični za neke Apple proizvode kao i kupce:
Mahercina je Bill obozavam ga, spada u onu grupicu inteligentnih amera ... evo jos nekih bisera ...

http://www.youtube.com/watch?v=yKS0yISz6xQ
http://www.youtube.com/watch?v=U7cN-goIMLw

Ne znam koje aplikacije koristite al ja sam na Macu nastavio da koristim Eclipse, Zend Studio, Navicat, Word, Firefox, Azureus bez ikakvih problema i vrlo brzo otkrio i navukao se na TextMate (text editor kakav se samo pozeleti moze), MAMP (Apache/MySQL/PHP), Transmit (FTP), Adium (univerzalni chat client) i dr. Krivudanje u ucenju maltene ne postoji posto je sve nemerljivo mnogo manji bloatware nego na winu, zacudo ukljucujuci i MS aplikacije za Mac.

E sad ona priceless razlika je sto mi je startovano 30 aplikacija a ne gasim comp uopste (sleep na kraju radnog dana), bez cudnih kocenja, bez fore da mi aplikacija koja se zakoci obori OS, bez "and now please restart Windows" gimnastike, bez straha od instalacije novih aplikacija i DLL/registry problema, bez straha od zlonamernog software svih vrsta.

Sve to mislim da vrlo brzo nadoknadi i onu malu krivu ucenja koju prosto moras da prodjes ... cak sam i sve mail-ove, kontakte i dr prebacio bez problema ... Ako nekom trebaju saveti kako tu sam, jos mi je sve sveze tek 4 mesec na jabuci
__________________
Yahoo, Bebo, Woofy … Technology businesses must cut the baby talk, you’re a multi million corporations not a stuffed animal. Grow up, if I wanted to see uncaring money making machines with cutie names I’d go to a strip club. - Bill Maher
Misha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 02. 2008.   #84
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Misha
E sad ona priceless razlika je sto mi je startovano 30 aplikacija a ne gasim comp uopste (sleep na kraju radnog dana), bez cudnih kocenja, bez fore da mi aplikacija koja se zakoci obori OS, bez "and now please restart Windows" gimnastike, bez straha od instalacije novih aplikacija i DLL/registry problema, bez straha od zlonamernog software svih vrsta.
Heheh.. davnih dana sam rekao - da nema vas koji koristite te alternativne sisteme, bukvalno nikada ne bih znao za te tolike probleme na Windowsu. Jbte, da nisi šta zaboravio da staviš u listu?

Razumem da će ponekad da se desi nešto (kao npr. bluesmanu onomad), ali to je, bar kod mene, zaista izuzetak, a vama izgleda pravilo kad ste na Winu. Ko će ga znati..
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 28. 02. 2008. u 16:27.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" degojs za poruku:
Staro 28. 02. 2008.   #85
bNasty
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Lokacija: Big Smoke
Poruke: 281
Hvala: 0
17 "Hvala" u 12 poruka
bNasty is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za bNasty
Default

^ Ti problemi su vec postali "common knowledge" izgleda, prestani da se bunish
Da je XP vec dovoljno pokrpljen i da se mozhe reci da je rock-solid, tu se slazhem (josh kad bi imao malo brzhi fajl sistem ushtedeo bi mi mnogo zhivaca i vremena)
bNasty je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 02. 2008.   #86
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Da "se" ponovim: dopada mi se Mac, ali apsolutno ne može da opravda cenu. Ako čekaš popuste i rasprodaje za manje od 300 USD možeš da upecaš novu PC mašinu k'o zmaj, a za sličan Mac ćeš da platiš 10-ak puta više. Ne dam pare, pa to ti je
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Dragi Tata za poruku:
Staro 28. 02. 2008.   #87
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bNasty Pogledajte poruku
^ Ti problemi su vec postali "common knowledge" izgleda, prestani da se bunish
Ma pa.. hehehe, siguran sam da jesu - posebno među (vama,) ljudima koji svaki čas teraju novi program za optimizovanje registrija i ostalih delova Windowsa Pa onda malo crack.exe za ovo i ono, te daj beta verziju novog drajvera za overclockovanu nvidiju.. pa onda na kraju kriv Win.

I što je najsmešnije, primetio sam da ti takvi stručnjaci ne umeju onda ni System Restore da pokrenu u XP, nego ajmo reinstalacija (malo napredniji imaju Norton Ghost).

Mislim, pitaj nekog od običnih ljudi da li uopšte zna šta je registry... a kad ti odgovori da nikad nije čuo/la, onda pitaj da li ima problema sa istim
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 28. 02. 2008. u 17:43.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 02. 2008.   #88
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao Misha Pogledajte poruku
Mahercina je Bill obozavam ga, spada u onu grupicu inteligentnih amera ... evo jos nekih bisera .
Heheh, ja već jedno 3 godine mislim da niti jednu emisiju nisam propustio, tako da sam valjda sve odgledao

Morali bi da otvorimo temu za istog.

Meni je inače jedan od najboljih komentara sa kraja emisije ovaj ovde, mislim da i kod nas ima par institucija koje bi išle u isti koš sa pomenutim:


http://www.youtube.com/watch?v=VcJohfS4vTQ

heheheheeh NEW RULE: You can't call yourself a think tank if all your ideas are stupid.

Čitav komentar je čista majstorija.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 28. 02. 2008. u 18:02.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 02. 2008.   #89
DejanVesic
old school
Professional
 
Avatar DejanVesic
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 448
Hvala: 21
70 "Hvala" u 46 poruka
DejanVesic će postati "faca" uskoro
Default

(ne, neeee, neeeee, suzdrži se .... ma )

Vistu koristim godinu i kusur dana na tri računara: Desktop (Vista 32), Laptop (Vista 32), Posao (Vista 64 - doduše ovo tek 3 meseca)

Aplikacije: MS Office 2003 / 2007, Visual Studio 2005 / 2008 (i Visual Studio 2003 u virtuelnoj mašini)

Oracle razvojni alati (Client + Quest TOAD), Web razvojne stvarčice, SVN / Tortoise

Igre: F.E.A.R, Far Cry, Bioshock - slabo se igram.

Vrlo fino radi, ide lepo i u sleep i u hibernate sve šljašti i radi glatko (jeste, treba jaka mašina i memorija i video karta, ali ništa jače od Macova raznih) - sva tri računara se retko do nikad ne gase.

Te priče o tome da na Windowsu sve nešto ne radi, puca - okačite mačku o rep: instalirajte legalan Win, stavite sve zakrpe, i prebacite SVE korisnike iz admin u User ili Power User nalog (kao na Macu) - pa ćete da vidite lepote kako sve radi bez problema (a po potrebi i bez antivirusa).

Morao sam
__________________
http://www.vesic.org | Blog: http://www.vesic.org/blog/ | Fina kolekcija programa: http://www.vesic.org/programi/
DejanVesic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" DejanVesic za poruku:
Staro 28. 02. 2008.   #90
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Off Topic:
heheheheeh NEW RULE: You can't call yourself a think tank if all your ideas are stupid.

Čitav komentar je čista majstorija.
Off Topic:
Mislim da ce biti tuzan dan za Maher-a kad Bush i njegovi odu ostace bez jedne od glavnih motivacija za svoju satiru ... Al religija je uvek tu ... jedva cekam ovo da gledam!


Citat:
Originalno napisao DejanVesic Pogledajte poruku
Vistu koristim godinu i kusur dana na tri računara:
Ih pa onda je krajnje vreme da se castis najbrzim Vista notebook-om


Citat:
Originalno napisao DejanVesic Pogledajte poruku
Igre: F.E.A.R, Far Cry, Bioshock - slabo se igram.
Off Topic:
Moj predlog ti je da podhitno instaliras neku simulaciju kuglanja! ... jer ozbiljno za sledeci put planiram "King is dead, long live the king" rutinu


Citat:
Originalno napisao DejanVesic Pogledajte poruku
pa ćete da vidite lepote kako sve radi bez problema (a po potrebi i bez antivirusa).
Bez antivirusa? Jedino da izvadis CD citac, zapusis sve USB-ove vatom i otakazes kabl! U suprotnom mi ovo zvuci kao ultimatno rizicni sex!
__________________
Yahoo, Bebo, Woofy … Technology businesses must cut the baby talk, you’re a multi million corporations not a stuffed animal. Grow up, if I wanted to see uncaring money making machines with cutie names I’d go to a strip club. - Bill Maher
Misha je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Apple hate srdjan Komunikacije 19 12. 09. 2010. 18:28
iPAD - PAD za Apple ili ne? STELLANOVA Hardware 167 31. 07. 2010. 13:04
MS vs Google vs Apple Eniac Linkovi 0 31. 03. 2007. 21:36
Naivno pitanje, al' me živo interesuje :) Dragan Babić Opušteno 3 06. 12. 2005. 14:50


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:23.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.