DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 19. 06. 2007.   #21
igors
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 46
Hvala: 1
1 "Hvala" u 1 poruci
igors is on a distinguished road
Default

Jel planirate RSS feed sa poslovima?
__________________
Failing to plan is a plan to fail.
igors je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 06. 2007.   #22
Ivan_Nis
član
Certified
 
Avatar Ivan_Nis
 
Datum učlanjenja: 03.10.2006
Lokacija: Nis
Poruke: 68
Hvala: 11
2 "Hvala" u 2 poruka
Ivan_Nis is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za Ivan_Nis
Default

Svidja mi se kako je uradjen sajt. Pregledan na prvi pogled.
Jedino mi malo neozbiljno izgleda recenica "Dosta je sporog atacch-ovanja i slanja CV-a " Mozda si mogao neki drugi izraz da upotrebis.
Ivan_Nis je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 06. 2007.   #23
Goran Cirkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Goran Cirkovic
 
Datum učlanjenja: 16.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Hvala: 0
6 "Hvala" u 5 poruka
Goran Cirkovic is on a distinguished road
Default

RSS naravno, u pripremi kao i wap. Uočili smo još par sitnici i intenzivno radimo na tome...

"Dosta je bilo attachovanja CV-a" - može neki predlog za tu rečenicu?
Goran Cirkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 06. 2007.   #24
Ivan_Nis
član
Certified
 
Avatar Ivan_Nis
 
Datum učlanjenja: 03.10.2006
Lokacija: Nis
Poruke: 68
Hvala: 11
2 "Hvala" u 2 poruka
Ivan_Nis is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za Ivan_Nis
Default

Citat:
Originalno napisao Goran Cirkovic Pogledajte poruku

"Dosta je bilo attachovanja CV-a" - može neki predlog za tu rečenicu?
Ja bih je potpuno izbacio, ako mene pitas. Efektnije mi deluje ono sto si napisao bez ovog "srpsko-engleskog pojasnjenja"
Ivan_Nis je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 06. 2007.   #25
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Goran Cirkovic Pogledajte poruku
Ceo sajt smo zamislili malo van granica standardizacije. Konkretno kod listanja konkursa na tradicionalan nacin, gubi se vreme kad se klikne da bi se pogledao konkurs, procitao, pa ponovo na <back do liste pa ponovo udje u drugi...

Zato smo napravili da se jednim klikom otvara novi konkurs i tako znatno ubrzava rad. Ovo sam video na jednom stranom sajtu za automobile i usvojio ga kao resenje sa manjim gubitkom vremena...
Ako razmisljas kao onaj ko trazi posao, milsim da deluje logicnije da neko zeli da prvo pregleda listu onoga sto je u ponudi pa sam izabere sta ce da klikne i pogleda detalje. Ne vidim razlog da se pretpostavi da ce prva ponuda biti ta koja ga interesuje, cak sam uveren da to nece biti ta.

Druga stvar, kada neko postavi upit onocekuje da vidi rezultate upita, a vas interfejs zbunjuje korsinika i on mora da trazi po ekranu gde su ti rezultati sto ih ocekuje, jer mu se umesto ocekivanog prikazuje ponuda za konkretan posao.

REcimo, moja prva reakcija na rezultat pretrage je bila pretpsotavka da ste odmah prikazali detalej o svim poslovima i da treba da skrolujem nanize da vidim podatke o sledecim poslovim, kad ono nije to...

Citat:
Servis za automatsko apliciranje se naplacuje (od 01.09.2007.) tako da nece biti "guzve".
Obezbedi ti i poslodavcima da kada objavljuju konkurs mogu da naznace da ne zele te automatke prijave, a svakako vidno oznaci sve prijave koje su automatske.

Kao poslodavac, ja takve zaista ne zelim ni da vidim, platili oni za to ili ne.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 06. 2007.   #26
Goran Cirkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Goran Cirkovic
 
Datum učlanjenja: 16.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Hvala: 0
6 "Hvala" u 5 poruka
Goran Cirkovic is on a distinguished road
Default

Pedja, hvala na komentarima, razmotricemo tvoj predlog da ukinemo automatsko apliciranje.

Sad intezivno radimo na dodavanju polja za kljucne reci i izboru vise kategorija pri pretrazi konkursa kao i upis u vise kategorija pre kreiranju CV-a.

PS. Prijatelj nam je uradio logo tako da smo skroz zadovoljni, usvojili ga da ne bismo gubili vreme na brendiranju samog sajta.

Hvala jos jednom na komentarima, zaista su nam od velike koristi!
Goran Cirkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 06. 2007.   #27
maksim
član
Na probnom radu
 
Avatar maksim
 
Datum učlanjenja: 24.10.2006
Lokacija: us
Poruke: 31
Hvala: 2
2 "Hvala" u 2 poruka
maksim is on a distinguished road
Default

Pozdravljam projekat. Kao sto je neko vec rekao vrlo pregledan sajt i tu nema reci, ali imam jednu zamerku.

Ono sto je mene zbunilo (iako posle par sekundi shvatim da sam pogresio) je slicica koja se pojavljuje kada se listaju CV-iji. Recimo tvoj CV je OK jer si postavio sliku, ali brdo drugih CVija u bazi nema sliku, tako da mi oko odmah "skoci" na slicicu sa leve strane, i naravno moj primitivan mozak odmah poveze ovu sliciu sa onim sto citam.....nadam se da me razumes....

Ovo bi trebali da popravite, kako ne bi bilo: "Ja zaposlio plavusu za sekretaricu a oni mi poslali Milojka "

Poslednja izmena od maksim : 20. 06. 2007. u 17:36.
maksim je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 06. 2007.   #28
Goran Cirkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Goran Cirkovic
 
Datum učlanjenja: 16.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Hvala: 0
6 "Hvala" u 5 poruka
Goran Cirkovic is on a distinguished road
Default

Veruj mi da je slika 50% CV-a. Jer se i poslodavci tako ponasaju... Na forumu smo to i objasnili, i kako se cropuje slika a lako se i postavlja...

Polako, sve ce doci na svoje

Pogledajte Alexandru Stevanovic na 4. strani
Goran Cirkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 06. 2007.   #29
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Goran Cirkovic Pogledajte poruku
Veruj mi da je slika 50% CV-a. Jer se i poslodavci tako ponasaju...
WTF
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 06. 2007.   #30
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
WTF
Htjedoh i ja to pitati kad sam procitao recenicu "Veruj mi da je slika 50% CV-a."
Mozda je bolje pitanje "Sta rece???????????" (upitnici objasnjavaju facu)

Edit: Ustvari, ima to smisla, u nekim poslovima. Recimo trbusna plesacica, "poslovna pratnja", foto-model, ribice za standove sajmova automobila, erotike i slicno, ali mislim da se tvoj sajt ne bavi bas tim poslovima.

Poslednja izmena od misk0 : 20. 06. 2007. u 23:00.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
AdSense oglasi se ne prikazuju... bOkIcA Sva početnička pitanja 5 16. 02. 2009. 14:52


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:40.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.