DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 22. 01. 2011.   #1
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Talking Novi MTID-ov sajt

www.mtid.gov.rs

Ps. Okcite hvala na sugestijama na drugoj temi, pokazao si mi da razmisljam na dobar nacin. Iskreno, ukoliko ti bude trebala pomoc u buducnosti, na raspolozenju.

A sad, udrite
torbica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 01. 2011.   #2
SSpin
profesionalac
Qualified
 
Avatar SSpin
 
Datum učlanjenja: 30.03.2008
Poruke: 152
Hvala: 139
15 "Hvala" u 11 poruka
SSpin is on a distinguished road
Default

Sajt je baš super

Kul boje, pregledno, moderno. Vrlo dobro! ...
Ne bih da budem hejter, ali je l' mi se to čini ili nije optimizovan za 1024x768?
__________________
.:: biZbuZZ - IT Seminar ::.
SSpin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 01. 2011.   #3
SSpin
profesionalac
Qualified
 
Avatar SSpin
 
Datum učlanjenja: 30.03.2008
Poruke: 152
Hvala: 139
15 "Hvala" u 11 poruka
SSpin is on a distinguished road
Default

Videh da je WP u pitanju, svaka čas na odluci (hrabrosti). Treba paziti na security
__________________
.:: biZbuZZ - IT Seminar ::.
SSpin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 01. 2011.   #4
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao torbica Pogledajte poruku

A sad, udrite
Sa zadovoljstvom cu da udarim i pitam:

Jel to sajt ministarstva ili ministarke?
Ministarstvo to sam ja!

Od pet random slika na naslovnoj na svih pet je gospodja ministarka!
Skorojevicki, malogradjanski...ko zeli neka nastavi niz!
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" 3banchi za poruku:
Staro 22. 01. 2011.   #5
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao 3banchi Pogledajte poruku
Od pet random slika na naslovnoj na svih pet je gospodja ministarka!
Skorojevicki, malogradjanski...ko zeli neka nastavi niz!
3banchi, zaista preteruješ.
Znaš i sam da jedna slika govori više nego 'iljadu reči.
S' obzirom da je naš narod uglavnom polu pismen, ovakav koncept je više nego opravdan i nije lepo što ga bezrazložno kritikuješ. ... ako se tome doda Facebook Like Box koji zauzima ozbiljan deo sajta, lako ćeš shvatiti da je gospođa Ministarka napokon shvatila da su pojmovi 'Facebook' i 'Informatičko društvo' sinonimi.

p.s. mogao bi makar malo zahvalnosti da im uputiš jer su nam omogućili da sa ministartstvom za telekomunikacije i Facebook komuniciramo ne samo putem Facebook-a nego i preko Twitter-a, a ako nam kojim slučajem ne bude dovoljno da ih gledamo na RTS1, RTS2, B92, StudioB, PINK, Alava, i Prva TV možemo otići na YouTube i udubiti se u duboke zamisli gospođe nam Ministarke.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" vidak za poruku:
Staro 22. 01. 2011.   #6
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao vidak Pogledajte poruku
... jer su nam omogućili da sa ministartstvom komuniciramo ne samo putem Facebook-a nego i preko Twitter-a

Jes' vala...tvitnuli su ga
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 01. 2011.   #7
Ivalex
profesionalac
Qualified
 
Avatar Ivalex
 
Datum učlanjenja: 01.11.2008
Lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 124
Hvala: 47
9 "Hvala" u 7 poruka
Ivalex is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivalex
Default

Posto se u neku ruku i mene tice cela ova prica dacu par komnetara.

Ja mogu samo da "prikenjam" oko dizajna.
Background me je sranje, za ovakvu instituciju i previshe "kul", cista bela bi mnogo bolje legla ili neki soft gradijent. Oduzima mu na autoritetu. U kombinaciji sa ovo limnun zalenom mnogo oduzima na autoritetu. To je drzavana institucija, od koje ocekujem da ozbiljno radi, jer se radi o ozbiljnim stvarima.

A druga stvar koja mi je zasmetala jesete ova limun zelena, i ona mi je malo vise fanki PRIMENJENA za ovu pricu. I tu bi isao na stadrarno srpsku teget plavu, tamnu sivu... neku mirniju boju u slkadu sa srpskim vizuelnim indentitetom.

Ne ocekujem i ne zelim od njih da budu kul, vec da rade svoj posao jebeno dobro.

A sad malo oko funkcionalnosti homeagea

header nije link? (ovo je pod morati)

Hover na navigaciji mi je preslaba razlika....

Na ovom slajderu je text isuvise taman, slabo citljiv, bela bi bila idealna.
Slajder nema navigaciju!
Slike u sladeru su linkovi ali ne vode nigde?

Zasto sajt nema neki news stream? Ono sto jevama u futeru to bi meni bilo prvo umesto ovog slajdera. (saopstenje za medije, sto "kao" i jeste)
Mnogo bolje bi bilo da mogu da pristupim arhivi tih dogadjaja.

I molim vas!! Bez komentara na tim saopstenjima? Bezplatni feedback je uvek dobar! Komunikacaija sa ljudima koje uprincipu to interesuje, pa cak i da ne razumeju, uvek jebeno mozes da ga edukujes....


Moram da palim.... aj neka neko nastavi.
Ivalex je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 01. 2011.   #8
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Evo par crtica:

- Jako neuobicajena sema boja za jednu drzavnu instituciju, meni to licno ne odgovara, mislim da bi korporativnija paleta ipak bila primerenija.

- U svakom slucaju, nezavisno da li se radi o gov sajtu ili ne pozadina mi je suvise jaka, odvlaci mi paznju od centralnog dela, trebalo bi je malo smiriti. Takodje sa leve strane ove krive nisu lepo iscrtane, odnosno aliasing je premali, vidi se ona crtkavost...

- Imam problem sa tipografijom, kerning na <h1> je premali, sabijena su slova. Velicine slova u naslovu su previse slicne pa nije jasna hijerarhija, gde da ode pogled prvo.

- Vertikalni ritam sajta mi je nekako sabijen, kao da je spljeskan. IMHO iznad i ispod glavnog naslova fali prostora, a grb bih pomerio jedno 7px na gore, da "ispadne" iz linije strane, izgledace mnogo bolje.

- Ova senka iza texta na "Oko 3000 skola..." mi je potpuno out-of-the-place

- Desna ivica sajta vam nije lepo poravnata izmedju blokova (bar u FF)

- Ova plava linija sto se fade-outuje nije lepo obrisana, uradite to sa maskom i gradijentom, da ravnomerno "ispari", a ne ovako da se delimicno nazire ivica

- na dnu u Ciljevi ministarstva vertikalni razmak je jako cudan...

To bi bile zamerke na dizajn i realizaciju istog, a sto se tice sadrzaja i rasporeda na stranici on mi je ok, ima bas dosta toga. Posto se na nekom mom CMS-u vozi nekoliko sajtova ministarstava i sudova, iz iskustva mogu da vam kazem da ne znam da li vam je WP dobar izbor za platformu, iz 2 razloga:
- ti sajtovi su jako cesto meta napada, a WP je previse poznata platforma, sto znaci puno ljudi trazi rupe, moracete non -stop da azurirate
- WP ima puno opcija i fora, pa ako oni iz ministarstva budu azurirali sajt i unosili podatke (a ako su i malo kao ostala ministarstva), ima da vas zovu svako malo: a sto ovo, a meni je ovo nestalo, a nisam nista dirao...

jednom recju ima da se cimate dosta oko toga...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 22. 01. 2011. u 17:42.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku:
Staro 22. 01. 2011.   #9
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

Šema boja ne valja, suviše je šareno na sve strane. Pozadina+zelena+teal, ne liči na boje srpske državne institucije. Potrebno je da izgled bude više formalan u skladu sa institucijom koju predstavlja. Formalan, ali ne i dosadan. Znači samo izabrati pravu kombinaciju boja. Na primer uzeti standardne crvenu/plavu/belu sa nekim sivim tonovima. Recimo ovo mi izgleda formalnije od sajta ministarstva http://postbox-inc.com/. Uraditi u tom nekom stilu, ali svetlije. Fali favicon.

Koncept sadržaja je dobar. Kao i prisustvo na društvenim mrežama.

Dalje u radu obavezno treba obezbediti da informacije uvek budu ažurne (od koristi).
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Gargoyle za poruku:
Staro 22. 01. 2011.   #10
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Da pozdravim prvo ekipu koja je radila sajt i trud da se napravi nesto bolje.

Sto se tice organizacije sadrzaja, nemam nekih komentara posto iskreno nisam cesto posjecivao sajt ranije, pa da mi je nesto nedostajalo. Ono sto je i dalje tu, a mislim da nije dobro je akcenat na "Mi, ministarstvo", a ne na "Vi, gradjani, sto smo vam na usluzi", barem na naslovnoj strani.

Grb je stari, valjda bi trebao novi ako vise neko i zna kakve su oznake ove zemlje i kog vraga ih toliko cesto mijenjamo.

Dizajn je nesto najnezahvalnije jer svako osjeca da moze da kaze da je nesto dobro ili lose. Meni je dobro, ali neadekvatno. Volim zelenu boju, ali mislim da joj nije je mjesto kao osnovnoj boji na sajtu ministarstva u Srbiji. Vidim na slikama na sajtu, da neko u ministarstvu bas voli ovu boju (zidovi, stolovi...)

Postoje zvanicne preporuke za izgled i sadrzaj sajtova drzavne uprave izradjene od strane Zavoda za informatiku i internet, koji je pod nadzorom ministarstva o kome ovdje govorimo.

http://www.rzii.gov.rs/FileSystem/Si...0U%20K%20E.pdf

U tom dokumentu stoji da je cilj

Citat:
Обезбеђивања конзистентног визуелног идентитета, графичких елемената и навигације web презентација свих државних органа, локалне самоуправе и јавних служби
i da je preporuka

Citat:
Web презентације органа државне управе треба да имају препознатљив визуелни идентитет. Ово се односи на коришћење боја националне заставе за заглавља и дизајн насловне стране, као и државних обележја (у заглављу странице застава, грб, лого и адресни
подаци институције).
Ovo je klasican pristup kod nas, da se skupljaju ljudi, trosi novac i energija za donosenje nekih preporuka, pozitivnih propisa i jednom kada se donesu, niko ih prakticno ne uvazava ili postuje niti njihovo sprovodjenje neko kontrolise.

Zasto ovo govorim i zasto potenciram standardizovanje? Zato sto ce dogodine (ili ove) izbori, i kada dodje ministar koji eto ne voli zelenu boju, ponovo cemo placati izradu sajta, sa dominantom ljubicastom bojom, posto ce tadasnji ministar zidove u ministarstvu prekreciti u ovu boju. I zasto sto na sajtovim drzavih organizacija zelim standardizaciju, da bi sto prije dosao do podatka koji mi treba.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
7 članova zahvaljuje zira za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 04:49.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.