DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 27. 01. 2011.   #91
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Smile

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Na koji način je vršen izbor ljudi?
Ja sam birao tim. Ljudi su se cimali vec sa mnom u razlicitim prilikama i podelili smo viziju da pokusamo da promenimo neke ustaljene sablone i navike. Da pokusamo da uticemo na uslove obrazovanja, privredjivanja na Internetu, komunikacije sa drzavom, pushom eUprave...

Cisto za neupucene, vec sam par projekata pokrenuo www.esrbija.net www.formular.rs i oni nisu imali neki veci odjek zato sto vecina ne veruje u pozitivne promene, u cimanje. Osim podrske, bilo je mnogo ruganja i trolovanja, da sam budala koja pokusava nemoguce stvari...

Sloba je krenuo da prikuplja probleme vezane za etrgovinu i dobio je jako malo korisnih informacija a neverovatno puno licnog vredjanja...

Ja sam svega svestan.

Sa druge strane, svestan sam da ukoliko se svako ne iscima koliko moze da cemo i dalje ziveti u zabokrecini.

Razlika je samo sta sam ja, a i ekipa na kraju dana, zadovoljni, zato sto radimo koliko mozemo na promeni.
torbica je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" torbica za poruku:
Staro 27. 01. 2011.   #92
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Zorane, nista licno, ti znas da si mi mnogo drag

Komunikacija uglavnom podrazumjeva da je dvosmjerna. Ljudi su ovdje odgovarali na pitanje sta misle o sajtu, i uglavnom nije bilo odgovora na ta pitanja koja su postavili u diskusiji, vec samo administrativno "pratimo, slusamo...". Nemojte da odgovori na postavljena pitanja budu tek onda kada ljudi pocnu da se pitaju da li je tu bilo muljanja

Ja cu evo treci put postaviti pitanje zasto sajt nije uskladjen sa preporukama Zavoda pod nadzorom istog tog ministstarstva?

I moje licno misljenje (ne mora znaciti da je ispravno) je da ovo nije mjesto za volonterski rad, vec profesionalni pristup koji osigurava konzistentan kvalitet i azurnost takvog projekta i ne vidim da je dobro sto to radite volonterski, bez obzira na razloge.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje zira za poruku:
Staro 27. 01. 2011.   #93
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao nn.nn Pogledajte poruku
You have to trust someone in the end. Pro bono ili not
Pro bono nema ništa s tim. A ako je sve pitanje poverenja, zašto onda postoje ugovori?

I zašto je uopšte rađen redizajn, ma koliko "džabe" on bio (mislim, glupo pitanje jer taj ko treba da odgovori ni ne čita ovo)?


Citat:
Originalno napisao torbica Pogledajte poruku
Ja sam birao tim.
Na osnovu čega ti? Koliko vidim na linkedin-u (ako je ažuran), nisi zaposlen u Ministarstvu?
__________________
blog

Poslednja izmena od jablan : 27. 01. 2011. u 17:30.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 01. 2011.   #94
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Pro bono nema ništa s tim. A ako je sve pitanje poverenja, zašto onda postoje ugovori?
Pa to sam i rekao, pro bono nema veze s tim. Ugovor je mehanizam za uspostavljanje poverenja. Poverenje može da postoji i bez (pisanog) ugovora, a to što si potpisao ugovor ne znači da ćeš automatski i dobiti to što si dogovorio. Uzgred, pro bono (volonterski) ne mora da znači da nema ugovora.

Citat:
Originalno napisao jablan
Na osnovu čega ti? Koliko vidim na linkedin-u (ako je ažuran), nisi zaposlen u Ministarstvu?
Ako se Torbica dogovarao sa MTID, logično je da on bira tim. Nije baš uobičajeno da mušterija bira ko će da radi u tvom timu.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 01. 2011.   #95
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao nn.nn Pogledajte poruku
Uzgred, pro bono (volonterski) ne mora da znači da nema ugovora.
Ima li ga, dakle?

Citat:
Ako se Torbica dogovarao sa MTID, logično je da on bira tim.
Pa to je i pitanje, zašto on a ne neko drugi? Jel postojala neka ponuda, tender, konkurs, javni poziv, nešto?

Bojim se da ćemo svake 2-3-4 godine da dobijamo novi redizajn (od ove ili neke druge ekipe, u zavisnosti od toga koji Sloba sedi u Ministarstvu), čisto da malo razbijamo ustaljene šablone i navike.
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 01. 2011.   #96
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Default

@Jablan nema
ukoliko zelis da se pridruzis, dobrodosao. I ti i svako drugi
@Zira Uglavnom smo postovali preporuke
torbica je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" torbica za poruku:
Staro 27. 01. 2011.   #97
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao torbica Pogledajte poruku

Sta god rekao kad su pare u pitanju, ljudi ne veruju. .
Ha, ha...vi ste ko Lalo iz onog vica kad je vezao kravi rep za tavanicu :

Citat:
Posto ga je krava svako malo mlatnula repom dok ju je muzao, Lalo resi da joj zaveze rep za gredu na tavanici.
Kako bi to uradio, popne se na samlicu iza krave, digne joj rep do tavanice jednom rukom, drugom rukom izvuce opasac od pantalona i njime poce vezati rep. Kad je izvukao opasac, pantalone naravno spadnu do kolena.
U tom trenu u stalu ulazi prenerazeni komsija Steva i povika...pobogu Lalo sta to radis!!!
- Eh komsija...jebem kravu! Sta god drugo da ti kazem neces verovati!
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" 3banchi za poruku:
Staro 27. 01. 2011.   #98
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Čekaj bre Torbice, ako dobro shvatam vi ste svi radili besplatno? Sorry, ali meni je to glupo pre svega zbog vas, a obaška i ono što je Zira rekao:
Citat:
I moje licno misljenje (ne mora znaciti da je ispravno) je da ovo nije mjesto za volonterski rad, vec profesionalni pristup koji osigurava konzistentan kvalitet i azurnost takvog projekta i ne vidim da je dobro sto to radite volonterski, bez obzira na razloge.
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 01. 2011.   #99
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Besplatan rad, tj. volontiranje ne mora da znači da nešto nije dobrog kvaliteta, odnosno da nije profesionalno odrađeno, to je valjda jasno na forumu gde ima dosta profesionalaca koji koriste open source (besplatne) alate. Uostalom, novi sajt može da se shvati i kao donacija.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 01. 2011.   #100
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Zaista ne razumem čemu toliko pljuvanja po mladosti i neiskustvu.

Ovaj projekat ima zaista dobrih strana i to ću vam predočiti!

1. Izabrana je WP kao platforma.
Kritike su bile da je WP loš po pitanju sigurnosti. Takve kritike su toliko nebulozne jer sigurnost uopšte nije bitna za sajt MTID. Mnogo je bitnije da je mladost pobedila nad znanjem, stručnošću i iskustvom, a to je onaj 'optimizam' koji je predsednik Tadić tražio od svih nas građana, ne bi li uspeli da pokrenemo Srbiju.

2. Odlučeno je da se kompletan predhodni sajt odbaci.
Ova odluka pokazuje koliko su dalekovidi članovi tima. Treba im čestitati na hrabrosti što nisu uradili samo novi dizajn starog sajta i time smanjili troškove već su odbacivanjem starog sajta rešili da raskrste sa kompletnom prošlošću. Kad već to nije pošlo za rukom starijim političarima red je da im mladi jastrebovi pokažu kako se to radi.
Odbacujući sav predhodni rad, trud, kvalitet, stručnost i finansijska sredstva koja su uložena u sajt MTID zaslužili su da im čestitamo na racionalnom rasipništvu koje će pre ili kasnije dovesti do otvaranja novih radnih mesta i povećanja bruto domaćeg proizvoda.

3. Zamerate im na načinu kako je izabran tim?
E, pa i za ovu zamerku treba da vas je sramota. Vi uopšte ne razumete da je izborom tima pokazana vrhunska efikasnost.
Ne samo što je MTID izabrao eksterni tim na izradi novog sajta već je eksterni tim izabrao članove svog tima direktno iz MTID povećavajući efikasnost rada na nivou celog ministartstva. Ovim koeficijentom se ne može pohvaliti ni jedno ministartstvo osim MTID. Izborom eksternog tima čelnici MTID su pokazali više od skromnosti (nisu direktno izabrali sebe), a eksterna ekipa je pokazala mudrost i lucidnost, kojom se njihova generacija ne može pohvaliti povodom izbora MTID eksperata kao najkompetentnijih za izradu sajta.
Ovakav model rada i zapošljavanja mogao bi da se preporuči svim ministarstvima kao default template što bi dovelo do bržeg oporavka srpske privrede.


Predlažem da svi mi dobronamerni potpišemo peticiju da se ovakav model primeni i na sajtu RTS-a, prilikom reorganizacije SANU, a da se pod hitno svi ostali sajtovi ministarstava upriliče i upristoje baš kao i sajt MTID.


P.S. ... kada vidim koliko energije, stručnosti, znanja i iskustva ima u MTID prosto me prođe želja da se PayPall pojavi u Srbiji!

Poslednja izmena od vidak : 27. 01. 2011. u 22:23.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje vidak za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 04:07.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.