DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 24. 01. 2011.   #71
Milos Micic
magla diler
Qualified
 
Avatar Milos Micic
 
Datum učlanjenja: 13.02.2007
Poruke: 168
Hvala: 69
18 "Hvala" u 13 poruka
Milos Micic is on a distinguished road
Default

E sad sam zbunjen definitivno, ovo stvarno nije pro bono projekat? Mislim ovo skinovanje WP i ova beta ikona. Nemojte mi zameriti ne poslujem sa Srbijom ali ovde placam porez pa eto interesuje me gde se trose moje pare u mojoj struci u Srbiji. =)
Milos Micic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 01. 2011.   #72
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Milos Micic Pogledajte poruku
Mislim ovo skinovanje WP i ova beta ikona.
Očigledno ne poznaješ terminologiju, to se ne zove "skinovanje WP", već "razvoj onlajn identiteta".
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" jablan za poruku:
Staro 24. 01. 2011.   #73
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
A ovakav Telekom u državnom vlasništvu je baš bio perjanica razvoja telekomunikacija i Interneta u Srbiji? Pa će sad prodaja to da opstruira?

Ne žmuri se tu ni na šta, samo se ne slažu svi sa tobom. Meni je recimo prodaja Telekoma najbolja stvar koju je donela ova kriza. Pod uslovom da se zaista i dogodi i da se sve odradi po zakonu a ne kao prodaja NIS-a.

Ali da ne idemo offtopic...
Ma, već smo tamo. Nisam ja protiv prodaje Telekoma, naprotiv. Ali, ovako će prodati sve u paketu, uključujući i onaj deo infrastrukture od centrale do korisnika, što je najteže nadoknaditi/izgraditi. Nije realno očekivati da će neko odjednom da prekopa ceo grad, razvuče kablove i eto nama vesele konkurencije. Samo na osnovu navedenog bojim se da ćemo (i dalje) imati dugogodišnji faktički monopol, a nije moralo tako.

Šta znam, može biti da sam ja stariji, pa mi se čini da i nemam puno vremena za čekanje.

Poslednja izmena od nn.nn : 24. 01. 2011. u 23:35.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 01. 2011.   #74
biske
Иван Бишевац
Qualified
 
Avatar biske
 
Datum učlanjenja: 28.08.2008
Lokacija: Зубин Поток
Poruke: 176
Hvala: 109
208 "Hvala" u 18 poruka
biske is on a distinguished roadbiske is on a distinguished roadbiske is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za biske
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
A ovakav Telekom u državnom vlasništvu je baš bio perjanica razvoja telekomunikacija i Interneta u Srbiji? Pa će sad prodaja to da opstruira?

Ne žmuri se tu ni na šta, samo se ne slažu svi sa tobom. Meni je recimo prodaja Telekoma najbolja stvar koju je donela ova kriza. Pod uslovom da se zaista i dogodi i da se sve odradi po zakonu a ne kao prodaja NIS-a.

Ali da ne idemo offtopic...
Off Topic: Дигла се велика фрка око продаје Телекома и то не зато што је та фирма перјаница развоја телекомуникација и интернета у Србији већ зато што је тренутно највећи пунилац буџета. Е сад неко ће рећи па они краду паре од народа и дају држави у чему је поента. Поента је у томе да нови власник неће променити тај део, тј. неће смањити краћу пара од народа тј. сиротиње, али ће зато смањити приливе у буџет. Ето то је поента.

А што се тиче развоја телекомуникација реалније је очекивати да ће се нешто набоље десити ако се прода.
biske je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 01. 2011.   #75
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao biske Pogledajte poruku
Off Topic: Дигла се велика фрка око продаје Телекома и то не зато што је та фирма перјаница развоја телекомуникација и интернета у Србији већ зато што је тренутно највећи пунилац буџета. Е сад неко ће рећи па они краду паре од народа и дају држави у чему је поента. Поента је у томе да нови власник неће променити тај део, тј. неће смањити краћу пара од народа тј. сиротиње, али ће зато смањити приливе у буџет. Ето то је поента.

А што се тиче развоја телекомуникација реалније је очекивати да ће се нешто набоље десити ако се прода.
Off Topic: A privatne firme ne plaćaju PDV i poreze?! Ali dobro de, kao što rekoh nećemo da offtopikujemo. Ali ukoliko se protivite prodaji Telekoma, ja se na vašem mestu ne bih uzrujavao. U Srbiji se retko šta desi što je za opštu dobrobit građana i društva, tako da sam skeptik da će se Telekom uopšte i prodati. Pogledajte koliko je dušebrižnika kojima Telekom kao da je iz oka ispao i protive se prodaji. Verujem da će Vlada na kraju poslušati "glas naroda" i odustati od prodaje, samo ako dignu neki zgodan kredit... živi bili pa videli..


Citat:
Originalno napisao nn.nn Pogledajte poruku
Nije realno očekivati da će neko odjednom da prekopa ceo grad, razvuče kablove i eto nama vesele konkurencije.
Off Topic: Pa kako je recimo SBB uveo kablovsku televizuju, sigurno nije wireless?! Ok, nije baš sve ukopano, nešto je i preko krovova samo želim da kažem da to nije to toliko nemoguće..

Poslednja izmena od mileusna : 24. 01. 2011. u 23:51.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2011.   #76
biske
Иван Бишевац
Qualified
 
Avatar biske
 
Datum učlanjenja: 28.08.2008
Lokacija: Зубин Поток
Poruke: 176
Hvala: 109
208 "Hvala" u 18 poruka
biske is on a distinguished roadbiske is on a distinguished roadbiske is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za biske
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Off Topic: A privatne firme ne plaćaju PDV i poreze?!
Off Topic:
Ја сам мислио да телеком не пуни буџет само порезима него и директном добити. Али нисам стручњак за то тако да не могу даље да коментаришем. Мене у принципу не погађа много продаја телекома, не интересујем се много за те ствари, само ми наиђе да прокоментаришем о чему се заправо ради.

Извињавам се за скретање са теме, одустајем.
biske je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2011.   #77
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao biske Pogledajte poruku
Off Topic:
Ја сам мислио да телеком не пуни буџет само порезима него и директном добити.
Off Topic: Pa možda kad pravi dobit, ali možda, a šta ako krene da pravi gubitke kao JAT, Zastava..? Odakle se onda to nadoknađuje?

Poslednja izmena od mileusna : 25. 01. 2011. u 01:32.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2011.   #78
biske
Иван Бишевац
Qualified
 
Avatar biske
 
Datum učlanjenja: 28.08.2008
Lokacija: Зубин Поток
Poruke: 176
Hvala: 109
208 "Hvala" u 18 poruka
biske is on a distinguished roadbiske is on a distinguished roadbiske is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za biske
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Off Topic: Pa možda kad pravi dobit, ali možda, a šta ako krene da pravi gubitke kao JAT, Zastava..? Odakle se onda to nadoknađuje?
Off Topic:
Знамо сви да је немогуће да Телеком буде у губитку, него да је у великом плусу. То је због тога што шиша овце. Ја кажем да ће шишати овце и када дође приватни власник, али тада паре неће да се враћају у буџет за овце, него углавном у џеп новог газде. Ако је ЈАТ губиташ онда пробајмо да га продамо. Ако је Телеком велики пунилац буџета, зашто га продавати. Рецимо имаш 500 милиона евра од Телекома. А ако га продаш имаћеш 50 милиона (на основу пореза). То је десет пута мање. Где је интерес за продавањем такве фирме? Цифре сам дао ради илустрације, оне вероватно нису реалне.
Можда ће рећи неко да имамо рецимо 2 милијарде од продаје али то је смешна цифра у односу на вредност компаније.
biske je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2011.   #79
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao biske Pogledajte poruku
Off Topic:
Знамо сви да је немогуће да Телеком буде у губитку, него да је у великом плусу.
Off Topic: Predpostavljam da su 80-tih godina mislili svi i za Zastavu i JAT da je nemoguće da te firme budu u gubitku, ipak su to naši giganti. Ne znam što je nemoguće da bude u minusu?! Propale sad tokom krize silne firme u svetu koje vrede 1000 puta više nego mrtvi Telekom. Ti gledaš kako je danas, ali niko ne zna šta će biti na tržištu za 2-3 godine.

Al stvarno da ne offtopikujemo. Čak ni to za dobit nije tačno, u državni budžet uplaćuju veoma malo iz dobiti i to kad im država naredi i to preko qrca buneći se da im trebaju pare za dalja ulaganja i razvoj. Radije svoju dobit koristi za 13. plate, bonuse, kupovinu Telekoma Srpske i sl. Pretraži malo štampu i novine pa nađi te podatke o dobiti i budžetu. Državne firme kad im dobro ide vrlo lako zaboravljaju da su državne, ali kad krenu kola nizbrdo onda se brzo sete gde da traže pare.

A razloge zbog čega je Telekom "uspešan", skupe cene, monopol i saplitanje konkurencije, to ne moramo ni da započinjemo.

Poslednja izmena od mileusna : 25. 01. 2011. u 02:28.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2011.   #80
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Ovo sto cu napisati, nisam imao prilike da vidim da je neko pominjao ili pitao, a zasto nije moze biti samo dva razloga. Prvi, da se oni koji znaju plase da pisu o tome. Drugi, niko nema pojma o ovim stvarima, mozda sam zato i pokrenuo konsultantsku firmu

Elem, podpitanje koje imam za svakoga ko je protiv prodaje Telekoma, da li bi bio za prodaju ako bi se postigla dobra cena? Ako je odgovor potvrdan, onda je glavno pitanje - koja je to dobra cena za 51% akcija Telekoma?

Market cap madjarskog Telekoma je $2.9 milijarde, austrijskog Telekoma $6.2 milijarde, ili prema njihovom sajtu okruglo E4.69 milijardi (http://www.telekomaustria.com/ir/stock-chart.php). Da li je onda $2 milijarde za 51% srpskog Telekoma realna cena? I pritom uopste ne znamo koliki je dug Telekoma po raznim osnovama!

Mi smo narod koji je davno odlepio od stvarnosti, ona prolazi pored nas i mi nemamo pojma sta je to, odakle je doslo i kuda ide, i, da tragedija bude jos veca, tako smo ubedjeni da sve znamo.

Da se ne igramo pitalica i mog kasnijeg odgovora, da li ste u stampi culi za procenjenu vrednost EPS od $20 milijardi? Zapravo, samo za ove procene ste i mogli da cujete. Market cap najvece kompanije u CEE je ceskog CEZ-a, nesto preko E16 milijardi. Znaci, EPS, ovakav kakav je danas, gde je svaki remont 100% finansiran iz kredita sa olala grejs periodom, je najvrednija kompanija u pola Evrope???!!! Mi smo prsli, samo niko nece lepo to da kaze, da mozemo da krenemo ponovo i da gradimo bolje sutra.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
4 članova zahvaljuje oksite za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:58.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.