DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 03. 2010.   #11
Vitkovic
član
Certified
 
Avatar Vitkovic
 
Datum učlanjenja: 05.08.2009
Poruke: 51
Hvala: 5
7 "Hvala" u 6 poruka
Vitkovic is on a distinguished road
Default

Heh,
Slicna situacija i sa mojim pokojnim rodjakom.Vozeci se na motoru kao suvozac(jel' se tako kaze) udare u auto,od pozadi.Vozacu motora nista,dok mi je rodjak preletivsi auto,udario glavom od asfalt,lezao 2 sata,krvareci.
Svi se razbjeze(posto su skupa bili),sakriju auto,i montiraju da je sam motor vozio!
Policija ih pohvata,tako sto jednom uzmu telefon i preko poruka otkriju cijelu stvar.
Ovaj sto je vozio motor,"tatin sin" zavrsi u zatvoru,da bi bio pusten do konacne presude.
Posle 35 dana kome na vojnoj akademiji u Bg,premine,a doktori napisu da je umro od "upale pluca".Tako da je ovaj oslobodjen optuzbe.
Zanimljivo da je vlasnik auta u koje su zapucali,tuzio moju tetku,radi nadoknade.
I to je ono,dobro si prosao,moze i gore
Stvar se desila u Zrenjaninu!
Vitkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 03. 2010.   #12
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Milos Vukotic Pogledajte poruku
Nije mi jasno... Da bi izbjegao čeoni sudar s kim? U kom smjeru si ti vozio?
ja sam se ukljucivao u raskrsnicu, i kad sam video ludaka kako u kontra smeru pretice 2 vozila stao da ga propustim! u trenutku zaustavljanja bio je u kontra smeru i isao ceono na vozilo, a da bi to izbegao, skrenuo naglo u desno, pokusao da prkosi fizici i pao sa motora i osasavio mi ceo prednji deo

ja ludak rekao da je bio od prilike na 50m sto je ne moguce i ne bitno! bitno je da je na uvidjaj dosao njegov drugar kome je rekao ispred mene da je vozio 180km/h! ovaj mu rekao da napise 40km/h u izjavi i sama skica uvidjaja je uradjena bez ostala 3 vozila, 2 pretecena i 1 koje je islo na direktan sudar!

ispada kao da je "baja" vozio normalno i ja mu izleteo itd..

Citat:
Originalno napisao misk0 Pogledajte poruku
Zasto si potpisao takav zapisnik? Imas valjda pravo da procitas i da se slozis ili ne slozis.
zapisnik je OK, nema nista u njemu sem slika (sve slike motora, ni jedna mojih kola, eto sta veza cini) i nasih izjava

Citat:
Originalno napisao McKracken Pogledajte poruku
Zaboravi to sto si "suvi genije", nego lepo trazi da vestak to utvrdi i ne bi trebalo da imas problema. Uvidjaj NE moze da se napravi da izgleda drugacije od realnog ako si bio prisutan i gledao brojeve koje su izmerili i potpisao zapisnik.


(pod uslovom da nisi previse pametovao na sudu i iziritirao sudiju. U tom slucaju ti ni Mungos ne bi mogao pomoci)
ma bio sam vec kod sudije pre tacno skoro 2 godine, izneo sve ovo sto cu ponovo da sutra iznesem (danas nije radila sudija) i zena normalno odmah pokrene kontra optuzbu protiv tog lica niko me 2 godine ne zove, ja prekjuce okrenuo da se raspitam o slucaju i saznam da bez ikakvog obavestenja da je predmet zakljucen i da sam ja okrivljen dakle jaka veza je u pitanju!

Citat:
Originalno napisao Dejan Topalovic Pogledajte poruku
@flash back: Ukoliko si potpisao zapisnik sa uvidjaja, onda vazi samo ono sta pise u njemu. Nece ti pomoci nijedan advokat, niti sudski vjestak...
Jedino da nadjes svjedoke te saobracajke, koji ce potvrditi tvoju verziju - inace gubis proces 100%...
upravo brate pobijam kao sto sam rekao prvo brzinu kretanja dakle kad to pobijem i dokazem da je lagao cela izjava mu pada u vodu! a i ja sam se zajebao, umesto kontra smera u prvoj izjavi napisao da je vozio levom trakom, i tu mi je iskoristio gresku! posle pobijanja brzine, pobijam udaljenosti vozila, uzimam u obzir kompetenstos vozaca (sto je motor star bio 3 dana i sa njime predjeno svega 70km - debil, seo sa skutera na kawasaki i cepao ga 180 gde je ogranicenje 40! sta da je dete izletelo neko, ma debil mamu mu..) i iznosim zakljucak kako je doslo do sudara - usled nagle promene pravca kretanja pri visokoj brzini! znaci sve je u glavi, nista se ne brinite

Citat:
Originalno napisao Vitkovic Pogledajte poruku
Heh,
Slicna situacija i sa mojim pokojnim rodjakom.Vozeci se na motoru kao suvozac(jel' se tako kaze) udare u auto,od pozadi.Vozacu motora nista,dok mi je rodjak preletivsi auto,udario glavom od asfalt,lezao 2 sata,krvareci.
Svi se razbjeze(posto su skupa bili),sakriju auto,i montiraju da je sam motor vozio!
Policija ih pohvata,tako sto jednom uzmu telefon i preko poruka otkriju cijelu stvar.
Ovaj sto je vozio motor,"tatin sin" zavrsi u zatvoru,da bi bio pusten do konacne presude.
Posle 35 dana kome na vojnoj akademiji u Bg,premine,a doktori napisu da je umro od "upale pluca".Tako da je ovaj oslobodjen optuzbe.
Zanimljivo da je vlasnik auta u koje su zapucali,tuzio moju tetku,radi nadoknade.
I to je ono,dobro si prosao,moze i gore
Stvar se desila u Zrenjaninu!
uvek moze gore, ali takav sam covek, mrzim ne pravdu i ne lazem cak ni kad sam u stanici samo kazem necu da kazem, ali ne lazem i mrzim takve ljude!

a danas ti druze prava veza u pravosudju cini da evo kao ovde, dobijes pare a da me je udario 1 metar desno, izgleda da bi me optuzili za samoubistvo

jer kako da neko sa vezom ubije nekoga, van svake zdrave pameti
flash_back je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 03. 2010.   #13
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default

a i druga stvar, kad sam pisao prvu izjavu na licu mesta nisam bas bio "pri sebi", bio sam u soku jer sam na trenutak pomislio da je ludak poginuo dakle, bas sam se potresao

u zapisniku samo stoji iz kog i ka kom pravcu smo se kretali, nista vise i naravno nase izjave, od soka leva strana mi je bila kontra smer, pandur izvalio da sam se tu zeznuo i kad sam "odkinuo" / lupio da je bio na od prilike 50m i uzeo to kao relevantno!

---

dakle, izracunao sam zaustavni put za brzine od 40, 60, 80 i 150km/h! dakle pobijam prvo brzinu kretanja time sto je ne moguce da dva vozila koje je preticao (koja su u trenutku zaustavljanja bila ispred divljaka) nisu zavrsila u mojim kolima ako je to bilo 50m razdaljine! dakle udaljenosti nisu tacne!

onda, ako se kretao 40km/h kako nije uspeo da se zaustavi, vec je kocio oko 75-50m po mojom slobodnoj proceni bez traga, i 25m sa tragom, udarivsi me i zavrsavajuci 30m dalje? kako je to moguce ako je vozio 40km/h?

onda, da je sve to tacno, ja sam mu ostavio prostora da prodje, zasto nije prosao? i sudija ce ponovo da pita zasto onda cu da pocnem sa fizikom, da objasnim da iste sile drugacije reaguji / deluju kod automobila i motora! dakle ako sa automobilom pokusate da na recimo 100km/h uradite naglu promenu pravca, sila inercije vas vuce dalje napred, ali u 90++% slucajeva vozila su projetkovana da se pri tome ne prevrnu - mnogo zavisi od prenumatika.. kod motora je sasvim druga prica, pri 180km/h, nakon naglog skretanja u desno kao sto je uradio, isto motorno vozilo bi trebalo da prodje narednih barem 100m da bi se motor "ispravio", svaki jaci pokusaj skretanja bi za posledicu imao pad sa motora sto se i desilo! dakle, cista fizika, nista ne izmisljam i ovo sam vec rekao sudiji, ali nije uslo u zapisnik tj. sudski proces, vec je samo pokrenuta protiv optuzba!

a sada cu da zahtevam da ovo bude uneto u slucaj kao "exprertski" zakljucak, koje ce svaki normalan sudski vestak moci samo da potpise
flash_back je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 03. 2010.   #14
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default

imam tu jos par bitnih teorija i teza za pobijanje osnovnih cinjenica, ali da ne iznosim sada sve i da vas smaram bez veze
flash_back je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 03. 2010.   #15
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

^ ma nemoj sve da otkrivas...i druga strana je primecena da se muva na ovom forumu!
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 03. 2010.   #16
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default

sta se muva? daj reci da znamo dali upravu da spankujemo
flash_back je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 03. 2010.   #17
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default

ili ako su unduri tu da bezimo ako treba haha
flash_back je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:01.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.