DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Award
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Award DevProTalk nagrade za projekat godine

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 11. 2006.   #31
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Do sad smo se malo zezali aj sad malo ozbiljno.

Zaista misilim da nije neophodno da postoje materijalne nagrade, vec da je dovoljno da nagrada ima status priznanja od ljudi iz struke. To uopste nije neobican prsitup.

Upravo zbog toga i treba da postoji ziri koji cine provereni ljudi koji ce dati svoj sud o predlozima i odluciti koji dobijaju priznanja. Sto se tice kategorija, treba ispostovati i princip vrsta sajta i princip tehnologije.

Kod slicnih dodela, postoji i jedan selekcioni ziri, ciji je zadatak da napravi filter medju kandidatima za nagrade. Njegova uloga je iskljucivo u tome da napravi donji kriterijum pri izboru i pravilnu nominaciju. Upraksi, u stvari selekcioni ziri daje nominacije a njemu se predlazu moguci kandidati za nominaciju.

Radi zirija bi trebao da bude javan, a svaki clan bi svoj glas trebao da obrazlozi.

U celoj stvari, najvaznje je da u ziriji budu kvalitetni i kompetentni ljudi.

Ova ideja niej nova ali mi se cini da je opvo prvi put da postoji izvesna mogucnost da se ona realizuje i to upravo u smeru u kakvom to i treba da bude: da se istakne kvalitet i svima nama postavi uzore.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 11. 2006.   #32
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Super je ideja, eventualno da se izda neki certifikat pobedniku...

Evo ja se predlazem za ziri :P LoLz
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 11. 2006.   #33
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Slazem se sa Pedjom, treba oformiti kompetentan ziri koji ce odlucivati o najboljima, a nagrada uopste ne mora biti nesto materijalno. Kao primer, navodim izbor PC PRESS-a za top 50 sajtova, gde je za odabrane sajtove bila cast da budu uvrsteni u izbor.

Inace, mislim da glumci imaju slicnu nagradu, gde ziri sastavljen od glumaca dodeljuje nagradu za najboljeg glumca, a nagrade od ljudi kolega iz struke se sigurno najvise cene

Sve u svemu, sjajna ideja, apolutno podrzavam
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 11. 2006.   #34
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

Sto se tice zirija koji odredjuje koji je sajt najbolji kategoricki sam protiv toga, niti je potrebno, niti ce oni nesto bolje odraditi posao nego mi.
Znaci svako od nas moze da prosudi sta je dobro, a sta ne. Kada su detalji u pitanju presudi ce jedan glas i to je realnije nego da ziri od x clanova odlucuje.

Cvrsto stojim iza predloga da ziri koji vrsi nominacije (Kuca Velikog Blata ) takodje da dodeljuje pravo glasa (nesto kao RIK za web), objasnio sam vec prema kom principu.

Vec sam takodje istakao da nagrade ne bi trebalo da postoje, a ako vec postoje, onda pobednik ce ih donirati u humanitarne svrhe. Sta ima lepse od toga?

Sto se tice sajta koji je pobedio, mislim da njegovo postavljanje u PC Press nije pravi potez iz vise razloga. Ali sam za to da sajt www.adptwa.com bude u prvih 10. svake godine.
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 11. 2006.   #35
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default Predlog pravilnika

Drago mi je da se ovo "primilo", odnosno toliko ljudi je pozitivno reagovalo. Znao sam da sam u pravu kada nisam dozvolio da se banuje SirNemanjaPro iako je nekoliko ljudi to tražilo Na kraju ispade neka vajda od njega. Možda je i bolje da je to predložio neko kao što je on, jer bi u slučaju da je to bio neko od nas, mogao da bude optužen za ________ ( dopunite sami, pustite mašti na volju )

Predlog je možda "legao" u pravom trenutku jer je kraj godine, a evo keog radnog pravilnika koji predlažem, otvoren za sugestije svake vrste

1. Nagrada se dodeljuje na kraju godine za prethodnu kalendarsku godinu.

2. U obzir ulaze svi projekti čiji je zvaničan datum lansiranja posle 1. januara tekuće godine, do 31. decembra tekuće godine. Prijave se primaju do 15. januara sledeće godine za tekuću godinu. Glasanje traje od 15 januara do 31. januara, 1 februara se objavljuju rezultati.

3. Svi mogu da prijave svoj projekat, bez obrzira da li su članovi DPT

4. Svako mora u svoje ime da prijavi projekat, ne može niko da prijavi projekat u ime nekog drugog.

5. Za ovu srvhi biće kreiran poseban web sajt, možda kao subodmen DPT na kojem će se nalaziti uvod, objašnjenje, pravilnik, formulari za prijave, spisak kandidata pa i glasanje.

6. Predlog naziva nagrade je "Projekat godine" s tim što će za svaku kategoriju da dobije sufiks (ili prefiks) recimo "Open source projekat godine" ili "E-commerce projekat godine". Duži naziv nagrade bi bio otprilike "projekat godine po izboru web profesionalaca"

7. Nagrada će biti dodeljena u nekoliko kategorija koje će biti definisane naknadno. U svakoj kategoriji se nagrađuju prva tri mesta.

8. Na kraju se od pobednika kategorija izabira jedan projekat koji će da nosi titulu "Projekat godine".

9. Za glasanje će se oformiti žiri od najmanje 10 članova koji će da daju ocene projektu po nekoliko najvašnijih kriterijuma: dizajn, inovacija, sadržaj, tehnologija, usability... detaljno će biti definisano kasnije. U članove žirija mogu po pozivu da se uključe i relevantni ljudi koji nisu članovi DPT.

10. Za svaki od kriterijuma za ocenjivanje daju se ocene od 1 do 10, pri čemu je 10 najbolja ocena, a konačan rezultat se dobija sabiranjem svih ocena.

11. Svaki član žirija je dužan da obrazloži svaku pojedinačnu ocenu.

12. Pored nagrade DPT dodeliće se i nagrada korisnika, što bi bio ekvivalent "nagrade publike" jer na ovom mediju nemamo publiku već korisnike. Za nagradu korisnika se objavljuje samo po jedan pobednik u svakoj kategoriji.

13. Za nagradu korisnika mogu da glasaju samo članovi DPT i to javnu u jednoj posebnoj temi tako što će da daju ocene za svaku kategoriju. Svako glasa za po 5 projekata u svakoj kategoriji, pri čemu prvom daje 5 poena, drugom 4 poena, trećem 3 poena, četrvrom 2 poena i petom 1 poen. Za svaku kategoriju se bira prvi koji ima najveći broj osvojenih poena.

U slučaju da dva ili više projekata imaju isti broj bodova, prednost ima onaj koji je dobio najviše maksimalnih ocena, ako je i dalje nerešena situacija, oba projekta ravnopravno dobijaju istu nagradu,

14. Dobitnici nagrade korisnika mogu da budu isti kao i dobitnici nagrade žirija, nema nikakve smetnje da jedan projekat ponese obe nagrade.

15. Nagrada je za sada nematerijalna, ali uz mogućnost učešća sponzora, ne zatvara se mogućnost i materijalnih nagrada u budućnosti.

16. Dobitnici nagrada:

- jedan za projekat godine
- po 3 za projekte godine u svakoj kategoriji
- po 1 za projekat godine po glasovima korisnika

mogu da na svom web sajtu ili bilo kom drugom mestu po želji objave informaciju sa linkom za verfikaciju.

Ono što meni ostaje kao nedoumica je geografska pokrivenost. Samo Srbija ili i Crna Gora ili i Sve ex-yu, mada ako širimo toliko - onda možemo da idemo u nedogled. Možda jezički? Svi projekti na srpsko-hrvatskom jeziku?

(sorry za eventualne slovne i gramatičke greške, prilično sam bolestan - jedva pišem, ali je bitno da ovo definišemo što pre kako bi već za 2006 imali glasanje i pobednike - da ne uđemo u sledeću godinu)

Brainstorming ... NOW!
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 11. 2006.   #36
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Thumbs up

Odlično sročeno!
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 11. 2006.   #37
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Šta je cilj, svrha i smisao "Nagrade"? Od ovog treba krenuti, a ne od toga kako bi nagrada izgledala...

Ovo nema smisla ukoliko ostane u "krugu DPTa", jer ako je svrha promocija i afirimisanje autora i projekata dovoljno je i forumsko "tapšanje po ramenu".

Mislim da nema smisla ukoliko iza ovog ne stane neko ko ima težinu, i ko bi mogao da prenese poruku što širem auditorijumu (potencijalnim korisnicima), pretpostavljajući pri tom da je svrha nagrade promocija dela i autora.

Dajte neki cilj...
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 11. 2006.   #38
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Ono što meni ostaje kao nedoumica je geografska pokrivenost. Samo Srbija ili i Crna Gora ili i Sve ex-yu, mada ako širimo toliko - onda možemo da idemo u nedogled. Možda jezički? Svi projekti na srpsko-hrvatskom jeziku?
Svi projekti na srpsko-hrvatskom jeziku. Ostalo si odlicno definisao, sve pohvale za trud (obzirom da si bolestan).

@Goran Anicic
Sticem utisak da si pogresno razumeo ideju. Nagrada ne bi ostala u okviru DPT-a, vec bi taj neko mogao(recimo) da stavi na svoj sajt baner tipa "Dizajn Godine by DPT" i sta ti vec znam. Nisam ovo bas shvatio kao "forumsko tapsanje po ramenu". E sad, tacno je da ako ne nadjemo sponzore DPT nagrada postaje manje vise stvar prestiza, ali ako uzmemo u obzir da je DPT veoma ugledan forum u srpskoj Web zajednici, onda cak i (samo) takva ne-materijalna nagrada ima izuzetnu tezinu, i svakome bi (verujem) bila cast da je dobije.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 11. 2006.   #39
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Meni se čini da nisi pročitao tekst Pa čak i da ostane u krugu "DPT tapšanja po ramenu", ni to nije tako loše Ideja je da se da potvrda onima koji rade kvalitetne stvari od strane onih koji mogu da im budu najžešći kritičari. Mislim da samim tim nagrada dobija na težini, nije isto kada domaćice biraju sajt godine ili kada to isto čine ljudi koji od toga žive.

Šta misliš ko bi trebao da stane iza toga? Zar ne misliš da dovoljnu "težinu" daje to što je za neki projekat glasalo stotinjak najokorelijih geekova? Ko i koliko "teži" može da bude? Da angažujemo na primer B92 da stane iza ovoga? To je onda nagrada B92. Da stavimo Pakom ili ko zna koga? To onda nije nagrada profesionalaca. Ja ovo kapiram kao nagrada profesionalaca profesionalcu. Ja bih to, kada bih se takmičio, uvek rado stavio na svoj sajt i trubio o tome od Guče do Guče.

Tačno, nagrada je promocija i projekta i autora, i kao što sve počinje prvim korakom, tako i ovde mislim da ne treba da idemo previše pretenciozno. Da smo razmišljali pre godinu i po ko treba da stane iza DPT da bi mu dao težinu, ovaj forum nikada ne bi postojao. Ipak, ostavljam otvorenu mogućnost da te nisam dobro razumeo šta si hteo da kažeš.

Ko daje težinu PCTOP50 ? Redakcija časopisa koja uvrštava svoje projekte i projekte svojih prijatelja. Pa opet imaju neku reputaciju, nisam video još ni jednog dobitnika koji je na PCTOP50 listi a da nije objavio to na svom sajtu.

Opet, ja ovo kapiram prilično opušteno, nema prevelikih očekivanja, kažem, čak i ako ostane na "tapšanje po ramenu" - mislim da je to dovoljna satisfakcija. Evo neka zira kaže kako se osećao posle tapšanja po ramenu oko projekta donesi.com - tema je na ovom forumu, mrzi me da tražim sada.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 11. 2006.   #40
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Ideja je dobra i mislim da bi izbor treba da bude ex-yu karaktera posto i DPT tezi da bude referentno regionalno mesto za IT profesionalce.

Inace, ja sam u firmi predlozio da nesto tako uradimo na Tehnopolisu Videcemo pored svih obaveza koje postoje da li ce se to realizovati. U svakom slucaju ako i bude izbor na Tehnopolisu nece biti previse tehnicki, ako me razumete. DPT zajednica je mnogo tehnicki obrazovanija od prosecnog posetioca Tehnopolisa.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
srbija usla u darwin awards 2007 ivanhoe Opušteno 3 29. 01. 2008. 09:07
VIDI Web top 100 2006 Aleksandar Marković Linkovi 0 19. 12. 2006. 10:53
Downtime 2006-08-30 bluesman Obaveštenja, predlozi i pitanja 1 31. 08. 2006. 20:21
eTrgovina 2006 Dragan Varagić e-Business 156 10. 04. 2006. 21:47


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:13.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.