DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Award
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Award DevProTalk nagrade za projekat godine

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 26. 11. 2006.   #61
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Drugari, ja ne bih da se ikom zamerim ali mislim da je sve ovo malo "premature". Kapiram sta blues hoce da kaze - nije bitno koliko ljudi zna za DPT, bitno je da oni sto znaju shvataju da je to "profesionalcu od profesionalaca".

Kada vi cujete da je neko dobio nagradu NUNS-a, vi znate da je to nagrada "profesionalcu od profesionalaca". Iako vam mozda nije bas najjasnije sta se tu desava, ali ako su ostali profesionalci rekli da je to ok - onda je ok...

Da ne bude da bacam hejt, ne mislim ja nista lose, samo dajem svoj glas prici Valjda je poenta nagrade da siri krug ljudi zna sta je to i od koga je to, cak i ako ne kapiraju vrednost nagradjene osobe, jasno im je da to vredi jer znaju KO je to nagradio. Tako da se donekle slazem sa Goranom Anicicem, moralo bi prvo da se poradi na tome da se zna ko je "Academy" pre nego mungos krene da place pred mikrofonom "I'd like to thank my mummy, my daddy"
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od boccio : 26. 11. 2006. u 10:34.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2006.   #62
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default a od kuma

Citat:
8. Na kraju se od pobednika kategorija izabira jedan projekat koji će da nosi titulu "Projekat godine".
Koji dobija knjige "Znanje za uspesno poslovanje II i III" (knjiga I je rasprodata) i godisnju pretplatu na e magazin.

Za narednih 15 dana se napravi sat za prijavljivanje. (10. decembar)

Taj sajt je podsajt DTP-a. Svi mogu da postuju, samo registrovani mogu da pisu (glasaju).

Prijavljivanje traje 15. dana i svoje radove mogu da se prijave samo registrovani clanovi DTP. (25. dec). prijavljuju se sajtovi realizovani u 2006. godini.

Svako moze da prijavi po jedan svoj rad u svakoj kategoriji

Glasanje traje 5 dana (30 dec) i mogu da glasaju samo registrovani clanovi DTP. Po jedan put za svaku kategoriju.

Pobednik se proglasi 31. decembra.

U obzir dolaze sajtovi clanova DTP-a bez obzira za koga su radjeni (ako je clan DTP-a bio kapetan a ne mali od palube projekta).

Pobednicki sajt i sajt agencije (developera, dizajnera, ...) koji su ga radili imaju pravo da ponesu markicu "DTP nagradjeni sajt u kategoriji ... za 2006"

Miloje

Poslednja izmena od Miloje Sekulic : 26. 11. 2006. u 11:21.
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2006.   #63
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default popularizacija nagrade

Citat:
Valjda je poenta nagrade da siri krug ljudi zna sta je to i od koga je to, cak i ako ne kapiraju vrednost nagradjene osobe, jasno im je da to vredi jer znaju KO je to nagradio
Ako Goran Anicic, ja, Bizinger, Varagic, ... iz klasicnih te mungos i ostala ekipa iz onilne medija ne mozemo da dovoljno da podignemo tenziju glede ove nagrade i "visibility" ona ni ne treba da se bavimo poslom kojim se bavimo.

Najbolja promocija nagrade bice kvalitet nagradjenih radova .. uostalom.

Miloje
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2006.   #64
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default ne blog

Citat:
Originalno napisao zark0vac
6. Blog (mozda?)
Morao bi da se ocenjuje sadrzaj a to prevazilazi uobicajene kompetencije DTP-ovaca

Miloje
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2006.   #65
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Još malo sam mozgao, iskreno svi predlozi imaju smisla, samo se treba odlučiti za najbolju varijantu (al' sam mudroser.... )

Moja ideja da prijave traju do 15 januara je čisto praktična. Idu praznici razni, pa generalno niko iole normalan ne fukncioniše kvalitativno do polovine januara. Osim toga, želim da se zakeče svi sajtovi iz tekuće godine, možda će se neki namenski lansirati baš 31. decembra.

Što se tiče sajta, predlažem recimo projekatgodine.devprotalk.com ili nagrada.devprotalk.com ili proaward.devprotalk.com ... neka Dragan Babić (li bilo ko zainteresovan) napravi layout, ja imam neki svoj simple CMS u koji ćemo da ubacimo sve to, može odmah da bude i dvojezički (kao referenca) i možemo da primamo prijave.

Najveći problem je ono "žiri" vs "no jury". Ukratko: Ja sam dakle predložio da svi članovi DPT glasaju za projekat godine ali i da se oformi specijalan žiri od 10 do 100 članova DPT koji će da ocene sve prijavljenje projekte i obrazlože svoju ocenu. Generalno, to znači da će postojati 2 nagrade.

Plašim se da ako bi ostavili da svi ravnopravno glasaju, a pošto je ovo otvoren forum pa može da se registruje svako, imali bi dosta novih članova koji bi se registrovali samo zbog glasanja (been there, znam šta pričam). Moramo da se složimo da dosta članova i nisu web profesionalci, što naravno nije mana, ali onda može da se diskredituje podnaslov nagrade "po izboru web profesionalaca". Za ulazak u žiri možemo da definišemo par kriterijuma, recimo član žirija mogu da postanu svi zainteresovani koji imaju X projekata (X=1,stvar dogovora).

Dalje sam predložio da u žiri mogu da uđu i drugi "zaslužni" ljudi, po pozivu.

Još jedna napomena: ideja je da ovo ne bude onaj starinski "web design award", već prava nagrada pri čemu se prijavljeni projekta secka na sitna crevca i sve se gleda - sve utiče na krajnju ocenu (osim samog server-script koda u koji i ne možemo da imamo uvid ako nije open source). Ovde je design samo jedan od ravnopravnih kriterijuma.

Zato sam ja hteo da odvojim 2 nagrade, jednu koju dodeljuju stvarno kolege, ljudi koji žive od ovog posla, dakle "žiri" - čime bi "akademija" o kojoj govore Goran Aničić i boccio dobila "background", a drugu svi članovi DPT koji generalno predstavljaju ljude koji "ne žive" od ovoga ali su jako zainteresovani i uglavnom znaju šta pričaju.

Nije isto kada 1000 članova sa recimo Romance Cafe i DPT oceni neki sajt. Ovi prvi generalno ne znaju da ocene ništa više od subjektivnog "lepo je - nije lepo", a ovi drugi, iako ne profesionalci, tehnički znaju da prepoznaju kvalitet / nekvalitet.

Imamo dovoljno vremena, ne moram danas da odlučimo - predlažem da svi razmisle o tome.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2006.   #66
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Miloje je sažeo suštinu. Bez starca nema udarca
Slažem se i sa Bluesmanom oko datuma, to je sad tehničko pitanje da se datumi prilagode usled januarske prazničke groznice. Promocija događaja je najmanji problem u čitavoj priči.

Takođe, nadovezaću se na Bluesmanove misli oko samog izbora.

Citat:
bluesman:
Najveći problem je ono "žiri" vs "no jury". Ukratko: Ja sam dakle predložio da svi članovi DPT glasaju za projekat godine ali i da se oformi specijalan žiri od 10 do 100 članova DPT koji će da ocene sve prijavljenje projekte i obrazlože svoju ocenu. Generalno, to znači da će postojati 2 nagrade.

Plašim se da ako bi ostavili da svi ravnopravno glasaju, a pošto je ovo otvoren forum pa može da se registruje svako, imali bi dosta novih članova koji bi se registrovali samo zbog glasanja (been there, znam šta pričam). Moramo da se složimo da dosta članova i nisu web profesionalci, što naravno nije mana, ali onda može da se diskredituje podnaslov nagrade "po izboru web profesionalaca". Za ulazak u žiri možemo da definišemo par kriterijuma, recimo član žirija mogu da postanu svi zainteresovani koji imaju X projekata (X=1,stvar dogovora).
Potpisujem sve i takođe mislim da treba da postoje dvije nagrade:

1. Nagrada DPT žirija
2. Nagrada DPT članova

DPT trenutno ima 740 registrovanih članova, najbolja je solucija možda zamrznuti glasanje članovima registrovanim posle jednog fiksno određenog datuma. Dobro je i što se sirNemanjapro javio kao predstavnik jakog uber geek lobija na DPT-u koji kao glavno mjerilo u "kvalitetu" nekog sajta uzimaju da li prolazi W3C validaciju, što je krajnji nonsens i upravo dovoljno dobar argument i prilog priči zašto treba odvojiti nagradu članova i žirija.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2006.   #67
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Nije isto kada 1000 članova sa recimo Romance Cafe i DPT oceni neki sajt. Ovi prvi generalno ne znaju da ocene ništa više od subjektivnog "lepo je - nije lepo", a ovi drugi, iako ne profesionalci, tehnički znaju da prepoznaju kvalitet / nekvalitet.
U svakom slucaju ne treba zanemarivati ni glasanje "1000 clanova RC-a".
Na kraju konca, najveci broj sajtova se upravo pravi za posetioce te kategorije a ne za profesionalce. Znaci, upotrebna vrednost iz ugla prosecnog posetioca je i tek kako bitna i morala bi da se vrednuje, te ovim putem podrzavam podelu na dve nagrade (konacno zakljucak...bash sam ga oduzila).
Mogla bi da se napravi neka univerzalna skripta koja bi se postavila na svaki nominovani sajt, putem kojeg bi posetioci upravo tog sajta (direktna ciljna grupa) ocenjivali njegovu "vrednost".

cheers
cony
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2006.   #68
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Što se tiče sajta, predlažem recimo projekatgodine.devprotalk.com ili nagrada.devprotalk.com ili proaward.devprotalk.com ... neka Dragan Babić (li bilo ko zainteresovan) napravi layout, ja imam neki svoj simple CMS u koji ćemo da ubacimo sve to, može odmah da bude i dvojezički (kao referenca) i možemo da primamo prijave.
jedina sugestija: ako ce bude poddomen na engleskom, meni je nekako bolje da bude award.devprotalk.com, cisto da se izbjegne ponavljanje "pro" - vec ga ima u devPROtalk. mada, vise sam za "nagrada" jer ce biti u pitanju "nasi" sajtovi, ali onda se ne uklapa sa domenom koji je na engleskom... ili da bude "nagrade" (awards).

i, da, sto se tice glasanja clanova foruma: mislim da se preko "promotion" opcija u admin panelu vB-a moze srediti nesto ovako:
- napraviti grupu korisnika tipa glasaci/voters na osnovu default-ne grupe "members"
- u "promotions" dodati "promociju" na osnovu broja poruka (min = x, x = ??), a korisnicima koji zadovoljavaju uslov podesiti da sekundarna grupa (tj. Promotion Type = Additional Usergroups, da ne zezne primarne statuse member/moderator/admin itd) bude prethodno kreirana "voters". vB ima svoj kvazi-cron koji radi svaki sat tako da nema brige oko promovisanja.
- podforum za glasanje podesiti tako da mogu pisati/glasati oni koji su u toj grupi, a jedan sticky thread sa obrazlozenjem ce biti dovoljan da razjasni zasto neki nemaju pravo glasa.

zvuci zapetljano, ali na kraju se dobija bezbolno filtriranje onih koji bi se registrovali samo radi glasanja, a one koji bi pokusali "spamovanjem" da se domognu prava glasa bi lako otkrili po intenzivnom slanju smecarskih poruka

sitnicarim, a? necu vise, eto

edit: ne mora biti promocija na osnovu broja poruka, moze i na osnovu datuma registracije
__________________


Poslednja izmena od oliver : 26. 11. 2006. u 14:20.
oliver je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2006.   #69
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default da se negde i presece

Citat:
Originalno napisao bluesman
Imamo dovoljno vremena, ne moram danas da odlučimo - predlažem da svi razmisle o tome.
IT novine koje izlaze oko 1 u mesecu ce u decembru da izadju nesto ranije (zbog Nove godine). Ajde da se stvar presece do 10. inesto se baci na web da bi najkasnije do 15. mogao da izlobiram kod kolega da objave poziv za prijavu radova.

Miloje
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2006.   #70
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

Citat:
Originalno napisao sirNemanjapro
Sto se tice priznanja nagrade, pa kao sto znate, MARKETING je ono sto moze jedino promovisat ADPTWA do mere gde ce svaka iole pismena osoba kojoj radis sajt pitati: "Ej, jesi li ti tamo na onome... Kako ga zovu... A da, Anjual DevProTok Veb Avords?" (dramatizovano radi povecanja paznje, jel uspelo? )
Citat:
Originalno napisao sirNemanjapro
Uporan sam sa tim, da nema nagrada, a ako ih ima da SVE idu u HUMATARNE SVRHE, pre svega deci u Tirsovoj, a zatim i deci ostalim prokletijama ovoga crnog sveta. Kosovo... Da se zaustavim ovde.
Nagrada je uneti u svoj CV i to da ste bili nominovani za ADPTWA, a kamo li osvojili!
Citat:
Originalno napisao Miloje Sekulic
Ako Goran Anicic, ja, Bizinger, Varagic, ... iz klasicnih te mungos i ostala ekipa iz onilne medija ne mozemo da dovoljno da podignemo tenziju glede ove nagrade i "visibility" ona ni ne treba da se bavimo poslom kojim se bavimo.

Najbolja promocija nagrade bice kvalitet nagradjenih radova .. uostalom.

Miloje
Evo ti odgovora i na moj i tvoj post >>>

Citat:
Originalno napisao bluesman
Što se tiče promovisanja, ti ne treba da rade b92 i ko zna ko, već sami dobitnici nagrada ako to žele. Ne znam zašto toliko insisitraš na komercijalizaciji svega toga.
Srenuo bih paznju na:
Citat:
Originalno napisao bluesman
Ne da se skupi nas 10 nego sam rekao "minimum 10" a to znaci da moze da bude i 10.000. Sto se tice ostalog, vec sam rekao sta sam imao - da se ne ponavljam.
A onda posle toga
Citat:
Originalno napisao bluesman
Što se "žirija" tiče, mislim da ne može jednako da se računa recimo dinketov glas i nemanjin glas.
Znaci bice sastavljen od minimum 10 ljudi za koje TI smatras da mogu da budu u ziriju. I dont like this one bit.

Slazem se za pod domen, awards.devprotalk.com .

Samo mi se cini da sto vise ova tema ide u neku dalju raspravu sve se vise otudjuje od ideje da ce ovo biti ravnopravno glasanje svih ljudi iz web branse IT industrije sa devprotalk foruma.

U postu #54 sam rekao sta sam imao, tako da nemam sta bitnije da dodam.
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
srbija usla u darwin awards 2007 ivanhoe Opušteno 3 29. 01. 2008. 09:07
VIDI Web top 100 2006 Aleksandar Marković Linkovi 0 19. 12. 2006. 10:53
Downtime 2006-08-30 bluesman Obaveštenja, predlozi i pitanja 1 31. 08. 2006. 20:21
eTrgovina 2006 Dragan Varagić e-Business 156 10. 04. 2006. 21:47


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:38.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.