DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Award
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Award DevProTalk nagrade za projekat godine

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 27. 11. 2006.   #31
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Zaboravih: što se glasanja tiče i kovertiranja glasova, šifri i slično, mislim da za to nema potrebe jer ne verujem da bi ovde bilo potrebe za "nameštanjem", ne znam ko bi i zašto to radio, naročito što očekujem da u zvaničnom žiriju budu svi zreli ljudi.

Ako se baš insistira, možemo da napravimo tako da svi članovi žirija šalju svoje glasove meni (ja neću biti u žiriju), ja ih nigde ne objavljujem dok ne istekne glasanje, a onda na kraju napravim jednu temu u kojo ću istog dana da ubacim sve od jednom i objavim pobednike.
To treba zbogozbiljnosti. Sta ti treba da te neko posle proziva kako si pustio da procure informacije. Moj predlog je prakticna anlogija sa uobicajenim glasanjem zirija, glasovi svih clanova zirija se otvaraju istovremeno i javno i sabiraju na licu mesta. Clan zirija stavlja na forum, sifrovanu datoteku, javno tako da svi mozemo odmah da je preuzmemo (tako je obezbedjeno da datoteka ne moze da se zameni) a na kraju svi objavljuju kljuceve za desifrovanje i mirna backa - nemoguce je namestati glasove (osim da se clanovi zirija dogovaraju izmedju sebe privatnim porukama).

Nije to stvar sumnje da bi bilo namestanja, nego valja odmah postaviti sve na svoje mesto i od pocetka imati legitimitet.

Sto se nominacija tice, mislim da ne treba prijave prihvatati javno, nego kroz namenski obrazac na posebnom sajtu, a da se objavi samo spisak onih koji su prihvaceni u nominacije.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2006.   #32
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

mislim da je ovolika paranoja nepotrebna za sada...po meni bi trebalo da svi glasovi zirija zajedno sa kratkim propratnim komentarom budu na kraju objavljeni, onda se to lepo sve sabere i super... ne vidim zasto bi bilo ko ovde lazirao nesto, a i ako bude 15-20 ljudi koji ce glasati to bi bilo veoma tesko izvesti...

tako da opusteno, treba zadrzati imidz friendly community zabave... kad moze google tako da se predstavlja mozemo i mi
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2006.   #33
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

^ mislim da si baš lepo objasnio ono što ja neuspešno pokušavam da kažem već nekoliko postova
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2006.   #34
modeus
Creative Director
Qualified
 
Avatar modeus
 
Datum učlanjenja: 05.03.2006
Lokacija: Arad, Rumunija
Poruke: 102
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
modeus is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za modeus Pošaljite poruku preko Yahoo za modeus
Default

zifeo gofornik
modeus je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2006.   #35
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Pa ovo je još uvek brainstorming, ja ću na kraju to da kompajliram u jedan dokument gde će biti i pravilnik i članovi žirija i kategorije - znači neki "predlog za finalni dokument"

Moj plan je da se još celu ovu nedelju dogovaramo, a početkom sledeće nedelje da izađem sa tim dokumentom, to je tama početak decembra, i recimo neki 10. decembar da otvorimo za prijave - zatvaramo 15. januara 2007.
pih "predlog za finalni dokument"... decko jos zivis u 1.0...
dokument ce biti poznat kao Beta
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 11. 2006.   #36
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

hehe, mozda nije jos kasno da preimenujemo celu stvar u beta-awards, nagradu za "almost the best" radove
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 11. 2006.   #37
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Bilo bi dobro da svakako postoji sajt kao sto je predloženo awards.devprotalk.com i da se na njemu nalaze obavezno sve informacije koje se odnose na način prijave (možda prijava pod šifrom), pravila ocenjivanja, kategorije... (ovo je verovatno i predviđeno)

Milim da bi zbog publiciteta cele priče trebalo dozvoliti glasanje publike u jednom (ograničenom) vremenu - na dan odvijanja događaja. Naravno, jedan glas jedna osoba - možda po principu provere na nadlanu.com.

Znači posebna kategorija - naj online projekat prema glasovima posetilaca awards.devprotalk.com.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 11. 2006.   #38
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Sifriranje prijava nema mnogo smisla kada se pokazuju projekti koji su online pa se sa njih vidi identitet autora. Mozda upravo ne bi bilo lose insistirati na identitetu, da u takmicenju ne ucestvuju sve neki nadimci

Ako ce glasanje publike biti dozvoljeno samo clanovima foruma, onda nema potrebed a se ogranicava period glasanja, jer ce ionako svako moci da glasa samojednom. Medjutim, mozda ne bi bilo lose ograniciti glasanje samo nima kojiimaju nesto duzi staz, recimo sedam dana pre krajnjeg roka za podnosenje prijava za tamicenje, da ne bi imali situaciju da se sitiljudi prijavljuju sa vecim brojem naloga samo da bi mogli vise puta da glasaju.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 11. 2006.   #39
modeus
Creative Director
Qualified
 
Avatar modeus
 
Datum učlanjenja: 05.03.2006
Lokacija: Arad, Rumunija
Poruke: 102
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
modeus is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za modeus Pošaljite poruku preko Yahoo za modeus
Default

Kakvo bre sifriranje? Pa ovo je javno takmicenje
modeus je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 11. 2006.   #40
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Glasanje će biti dozvoljeno samo članovima foruma, ali opet moram da ograničimo neko vreme, da bi imali krajni datum kada se proglašavaju pobednici. 2 nedelje je više nego dosta, pa čak i ako si otputovao negde. Ko ne glasa za 2 nedelje, računa se kao da ne želi da glasa.

Ni ja nisam za bilo kakvo šifriranje, prijava je prijava, ionako je jedan od uslova da sam autor (ili član tima) prijavi svoj projekat, ne može niko umesto njega.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Dodela nagrada i okrugli sto: „Koliko još do elektronskog šaltera" torbica IT događaji 1 25. 01. 2009. 15:07
Predlozi za žiri nagrade bluesman Award 92 02. 12. 2006. 00:58
Znacaj Internet nagrada Dejan Bizinger Marketing i SEO 0 16. 06. 2005. 15:16


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:03.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.